نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

15:22 1400/01/8
انواع شیر حمام را بشناسید!

حمام در یک ساختمان، مرطوب‌ترین بخش آن به شمار می‌رود که به صورت روزانه، شستشوی زیادی در این مکان انجام می‌گیرد و نظافت آن نیز بسیار مهم است. استفاده از این محیط برای شستشو و یا نظافت آن، بدون شیرآلات حمام امکان پذیر نیست. شیر حمام به طور کلی شامل 2 بخش است: شیر دوش حمام و علم دوش. لازم به ذکر است که در بعضی از حمام‌ها علاوه بر دوش، روشویی نیز قرار گرفته است و یا در بعضی از ساختمان‌ها توالت فرنگی نیز در این مکان واقع شده است. از طرف دیگر لازم به ذکر است که انواع شیر حمام می تواند مدل های متنوعی داشته باشد که در ادامه به معرفی برخی از این مدل‌ها خواهیم پرداخت.

 

انواع شیر حمام از نظر ویژگی‌های فنی

حتماْ با تقسیم بندی انواع شیر حمام به شیر حمام اهرمی و شیر حمام کلاسیک آشنایی دارید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی نوع مدرن تر و جذاب تر شیر حمام نیز به این تقسیم بندی اضافه شده است: شیر حمام توکار! این نوع شیرآلات هم می تواند از نوع اهرمی و هم کلاسیک باشد. شیر حمام توکار، همان‌ طور که از نام آن نیز مشخص است به صورت توکار نصب می‌شود و فقط بعضی از بخش‌های مورد نیاز کاربر در آن به صورت روکار نصب می‌گردد. اما شیر حمام روکار، به شیوه روکار نصب و راه اندازی می‌شود.

انواع شیر حمام توکار دارای اجزای تشکیل دهنده متفاوتی از قبیل پنل اصلی، صفحه آب بندی، بازوی سقفی و... هستند.

شیرآلات کاویان؛ تولیدکننده انواع شیر حمام

شیر حمام از تجهیزات ساختمانی پر اهمیت در سرویس بهداشتی و حمام است که علاوه بر کاربرد و کیفیت، باید از نظر زیبایی نیز مورد بررسی قرار گیرد. شیرآلات حمام مدل های مختلفی دارند که هر کدام مطابق با سلیقه و کاربرد مورد انتظار کاربران می تواند انتخاب مناسبی باشد. شیر حمام، می تواند از نوع کلاسیک قدیمی و دارای دسته های پیچی باشد و یا از نوع شیر حمام اهرمی. شیرآلات دوش اهرمی از رایج ترین شیرهای حمام است و فشار آب و دمای آن به راحتی توسط یک دسته اهرمی تنظیم می شود.

 

انواع شیر حمام از نظر ویژگی‌های ظاهری

شیر حمام را می توان از نظر طراحی نیز در دسته بندی های گوناگون قرار داد: شیرآلات حمام مدرن، شیرآلات حمام آوانگارد و ... . قیمت انواع شیر حمام بر اساس منحصر به فرد بودن طراحی آن ها متفاوت است. بعضی از تولیدکنندگان ایرانی نیز به تولید انواع شیر دوش حمام قابل رقابت با شیرآلات خارجی پرداخته اند که حتی در مسابقه طراحی صنعتی آیدیران به عنوان طرح برتر رتبه آورده اند. برای مثال در میان انواع شیر حمام کاویان، مدل های شیر حمام کارن، شیر حمام بیتا و شیر حمام توکا از خاص ترین مدل های موجود در بازار شیرآلات هستند.

بر طبق یک دسته بندی دیگر می‌توان شیرهای حمام را از نظر ویژگی‌هایی که در ظاهر این محصول مورد توجه قرار گرفته است به انواع مختلفی دسته بندی کرد. به طور کلی لازم به ذکر است که شیر حمام از نظر این ویژگی‌ها و از نظر شکل هندسی نیز باید با محیط مورد استفاده دارای تطابق باشد. از این نظر می‌توان انواع شیر حمام را به انواع شیر حمام طلایی رنگ، سفید، کروم، مشکی و... دسته بندی کرد که هر یک با توجه به سلیقه مشتریان و میزان همخوانی با محیط حمام و دکوراسیون آن، انتخاب و راه اندازی می‌شوند.

بررسی انواع شیر دوش حمام

انواع شیر حمام از نظر جنس و میزان مقاومت

انواع مختلف شیر حمام را هم‌چنین می‌توان از نظر جنس مواد به کار رفته در تولید آن‌ها و میزان مقاومت آن جنس در برابر عواملی مانند رطوبت محیط و هم‌چنین میزان دوام آن در برابر زنگ زدگی و... نیز دسته بندی نمود. از این نظر انواع مختلف شیر حمام عبارتند از: شیر حمام برنجی، شیر حمام استیل، شیر حمام سرامیکی، شیر حمام از جنس سرب و... هر یک از این نوع از شیرهای حمام، خود دارای مدل‌های متنوعی نیز هستند و قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. توجه داشته باشید شمش برنج استاندارد مناسب ترین و به صرفه ترین ماده اولیه در تولید شیرآلات بهداشتی است که برای سلامتی کاربران هیچ خطری ایجاد نمی کند.

 

دامنه قیمت شیرآلات، از قیمت شیرآلات ارزان تا لوکس را شامل می شود. بیشتر افراد هنگام خرید شیرآلات بهداشتی، تنها به برند و قیمت شیرآلات توجه دارند. در حالی که مواردی مانند جنس، کیفیت و گارانتی در نظر گرفته نمی شوند. کیفیت شیرآلات، لزوماً با مشاهده ظاهر و یا سبک سنگین کردن شیرآلات با دست قابل تشخیص نیست. به طور مثال، شیرآلات ارزان قیمتِ باکیفیت نیز ممکن است از نظر وزنی سبک باشند. وزن شیرآلات، نشان دهنده میزان مواد اولیه به کار رفته در تولید شیر و عامل مهمی در تعیین قیمت شیرآلات است؛ اما سنگین بودن شیرآلات، نشان دهنده کیفیت بالا نیست. بلکه استاندارد بودن مواد اولیه، مهمترین عامل در تعیین کیفیت شیرآلات است.

 

همانطور که مطالعه کردید؛ شیر حمام نیز مانند سایر شیرآلات مدل های متنوعی دارد و از نظر قیمت شیرآلات، جنس، طرح و ... متفاوت است. علاوه بر دسته بندی انواع شیر دوش به اهرمی و کلاسیک که معمولاْ به صورت روکار نصب می شوند، می توان انواع شیر حمام توکار را نیز در هنگام خرید شیرآلات در نظر داشت. شیرآلات کاویان یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی است که فروش اینترنتی شیرآلات تولیدی خود را در فروشگاه آنلاین شیرآلات کاویان (kavianhamafza.com) آغاز کرده است. برای مشاهده محصولات و قیمت شیرآلات کاویان به وب سایت رسمی این شرکت مراجعه نمایید.