نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

15:25 1399/12/5
دانشجویان کتاب‌های خود را چگونه تهیه می‌کنند؟

کتاب‌های دانشگاهی اغلب حاوی مطالب علمی و پژوهشی می‌باشند و به‌عنوان منبع برای تدریس و آموزش دروس مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به تعداد بالای دانشجویان، فراهم بودن امکانات برای خرید کتاب و در دسترس بودن آن‌ها امری مهم است. با افزایش تعداد دانشجوها و دانشگاه‌ها، هر روزه انتشارات کتاب‌های دانشگاهی نیز بر تعدادشان افزوده می‌َشود.

نشرهای کتاب دانشگاهی در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. مثلا برخی از آن‌ها کتاب‌های مرتبط با یک رشته‌ی خاص را چاپ می‌کنند، یا بعضی کتاب‌های عمومی را، البته برخی نیز در همه زمینه‌ها فعالیت می‌کنند.

کتاب دانشگاهی

انواع کتاب‌های دانشگاهی

در دانشگاه‌ها دروس به دو دسته‌ی عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند با توجه به این دسته‌بندی، کتاب‌ها نیز در دو گروه قرار می‌گیرند. کتاب‌های تخصصی شامل دروسی است که مختص به هر رشته می‌باشند؛ یعنی تنها دانشجویان آن رشته این مطالب را می‌آموزند. برای مثال کتاب‌هایی مانند طراحی تحلیلی، طراحی پوستر، مبانی نظری هنرهای تجسمی، کتاب‌های تخصصی رشته‌ی هنر می‌باشند.

علاوه بر کتاب‌های تخصصی، کتب عمومی نیز از دروس اصلی دانشجویان به حساب می‌آید. این کتاب‌ها با توجه به مقاطع تحصیلی متفاوت می‌باشند. از آن جاییکه این آثار نیز مرجع اصلی برای امتحانات پایان ترم به حساب می‌آیند، تهیه‌ی نسخه‌ی بروز آن‌ها دارای اهمیت است. از جمله کتاب‌های عمومی می‌توان به دروسی مثل اخلاق اسلامی، وصایا، فارسی، اندیشه اسلامی، تاریخ و… اشاره کرد.

 

کتاب کنکور

بسیاری از دانشجویان از همان ابتدای تحصیل آکادمیک قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، یا بعدها به دلایل مختلف همچون کسب موقعیت شغلی نیاز به ارتقای علمی دارند. هر ساله در کنار کنکور سراسری، کنکور مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز برگزار می‌شود. داوطلبان برای شرکت در این آزمون‌ها باید علاوه بر تسلط بر کتاب‌های دوران کارشناسی رشته مورد نظرشان، از منابع مکمل نیز استفاده می‌کنند.

کتاب کنکور

با توجه به اهمیت کنکور کارشناسی ارشد و دکتری بسیاری از نشرها اقدام به چاپ کتاب‌هایی نموده‌اند که حاوی سوالات آزمون‌های سال گذشته و نمونه سوال‌های تستی هستند. برای مثال انتشارات مدرسان شریف در بیشتر رشته‌های تحصیلی کتاب‌هایی را منتشر کرده است که شامل درسنامه و تست هستند. در ادامه برای آشنایی بیشتر نمونه‌ای از کتب متشران را شرح می‎دهیم.

 

کتاب کارشناسی ارشد دکتری روانشناسی مرضی: در تألیف این کتاب سعی شده است تمام مطالب آموزشی برگرفته از منابع مهم درسی که برای آزمون کارشناسی ارشد و دکتری لازم است با رویکردی آموزشی همراه با نثری ساده و روان ارائه شود. علاوه بر مطالب درسی، ارائه ی مثال های آموزشی و نکات مهم برای تثبیت و ماندگاری یادگیری داوطلبان از جمله مواردی است که در تمام فصول رعایت شده است. هم چنین سؤالات کنکور سراسری و آزاد به صورت طبقه بندی شده به همراه پاسخ تشریحی در پایان هر فصل آورده شده است. با خرید کتاب رشته روانشناسی در کتابانه به راحتی کتاب‌های خود را تهیه نمایید.

کتاب کارشناسی ارشد روش ها و فنون تدریس: این کتاب برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم تربیتی تألیف و تدوین شده است و سعی شده مطالب هر فصل از آن، به زبانی ساده و ارزشمند در قالب مباحث اصلی، نکات کنکوری، مثال های تستی مربوط به هر مبحث آورده شود. هم چنین در پایان هر فصل، سؤالات کنکور به صورت طبقه بندی شده همراه با پاسخ تشریحی و یک آزمون نیز قرار داده شده است که پاسخنامه‌ی کلیدی آزمون در پایان کتاب آمده است.

 

خرید آنلاین کتاب دانشگاهی

هنگام شروع ترم تحصیلی جدید، خرید کتاب‌ها یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان به حساب می‌آید. دانشجویان در هر مقطعی از کارشناسی تا دکتری، باید کتاب‌ها و جزوه‌های معرفی شده اساتید را تهیه کنند که معمولا این موضوع برایشان وقت گیر است و با مشکلاتی روبرو می‌شوند.

هنگامی که مرجعی کامل و جامع در اختیار دانشجویان باشد کار آن‌ها جهت تهیه‌ی کتاب‌هایشان راحت‌تر است. در سایت‌های خرید آنلاین کتاب شما می‌توانید عنوان کتاب خویش را جستجو کنید و در صورت موجود بودن آن را سفارش دهید. بنابراین شما در خرید آنلاین کتاب دانشگاهی این امکان را دارید که تمامی کتب مد نظرتان را یکجا تهیه کنید و وقت کمتری را صرف کنید.

تصویر میز و کتاب

معرفی برخی کتب دانشگاهی

 همانطور که ابتدای مطلب ذکر شد کتب دانشگاهی در بردارنده مباحث علمی‌اند. ما در این بخش قصد داریم برخی از این کتاب‌ها را معرفی کنیم تا با محتوای یک کتاب درسی دانشگاهی آشنا شوید. 

 

هوش مصنوعی اثر استوارت راسل پیتر نورویگ

موضوع هوش مصنوعی یکی از جدیدترین عرصه های علوم مهندسی به شمار می آید که دامنه ی بسیار وسیعی دارد و این کتاب تلاش کرده است تا همه‌ی این وسعت را تحت پوشش قرار دهد. در این تلاش تقریباً تمامیِ زمینه‌های علمیِ مرتبط با هوش مصنوعی که شامل منطق، احتمالات، ریاضیات پیوسته، کنش و واکنش و... می شود را به همراه هر موضوع دیگری از تجهیزات الکترونیکی تا ربات‌های کاوشگر فضایی در پوشش موضوعات این اثر قرار داده است.

 

کتاب خلاصه مباحث اساسی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع اثر حسین جعفری

این کتاب به منظور پاسخگویی به نیازهای روزافزون دانشجویان مهندسی صنایع جهت آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد و هم چنین منبعی به عنوان درس طرح ریزی واحدهای صنعتی تهیه شده است. در تهیه ی این اثر سعی شده است که مطالب به صورت سیستماتیک مورد بحث قرار گیرد تا هم از لحاظ نظری و هم به صورت کاربردی مورد استفاده قرار گیرد. شما می‌توانید برای خرید کتاب مهندسی صنایع و سایر کتب دانشگاهی خود از طریق فروشگاه آنلاین کتابانه اقدام کنید.

 

شیمی عمومی اثر چارلز مورتیمر

شیمی را می توان به صورت علمی که با شناسایی، ترکیب اجزا و تبدیل های ماده سروکار دارد تعریف کرد. دانشجویان و خوانندگان  با مطالعه‌ی این کتاب، به درک ژرف‌تری از علم شیمی می‌رسند همچنین با مفاهیمی نظیر: نظریه‌های اتمی، استیوکیومتری، واکنش‌های شیمیایی، فرمول ها و ترکیبات مختلف، انواع واکنش ها آشناییت کاملی پیدا می‌کنند.