نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

12:22 1399/12/4
آیا هند جای خوبی برای مسافرت است؟

هندوستان از آن دسته کشورهایی که دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است. این کشور پر از عجایب و افسانه است و به‌راحتی می‌توانید برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید. تمامی افرادی که به کشور هند سفرکرده‌اند در این زمینه که هندوستان کشوری سرگرم‌کننده و با مردمی خونگرم است، اتفاق نظر دارند.

در هنگام برنامه‌ریزی برای سفر به هند باید از قبل به یک سری نکات و اطلاعات اشراف داشته باشید تا هم در این کشور به مشکل برنخورید و هم اینکه از سفر خود لذت کافی ببرید. نکاتی از قبیل اطلاع از شماره تلفن­های ضروری، نام شهرها و مراکز تفریحی و تاریخی و بهترین زمان‌ها برای سفر به این کشور.

توصیه‌های مهم برای سفر به هند

هند، شهرهای زیادی برای بازدید دارد اما معروف‌ترین آنها مثلث طلایی هند است. مثلث طلایی هند شامل شهرهای دهلی، آگرا، جیپور است. به غیر از این سه شهر، شهرهایی مانند بمبئی، گوا، کشمیر، کرالا نیز از مهم‌ترین شهرهای توریستی هند به شمار می‌روند.

برای این مسافرت باید آمادگی ذهنی را ایجاد کنید. قبل از اقدام، ابتدا برنامه‌ریزی‌های دقیقی را انجام داده تا هنگام سفر به مشکلی برنخورید. در هنگام سفر حتما سیم‌کارت هندی دریافت کنید و شماره‌های ضروری این کشور مانند پلیس، اورژانس، آتش‌نشانی، را بدانید. مواردی مثل:

  • شماره پلیس هند: ۱۰۰
  • شماره اورژانس هند: ۱۰۲
  • شماره آتش‌نشانی هند: ۱۰۱

سعی کنید تا جایی که می‌توانید درباره مسیرها و راه‌های ارتباطی، اطلاعات کامل دریافت کنید. برای اقامت حتما هتل رزرو کنید تا دچار مشکلات امنیتی نشوید. سعی کنید تا جای امکان به آداب و فرهنگ مردم هندوستان احترام بگذارید. زیرا آنها روی این قضایا کاملا متعصب هستند.

برای داشتن یک سفر عالی و راحت و لوکس حتما به سراغ تورهای مسافرتی هند، یا تور مسافرتی بمبئی بروید. مسافرت‌های بدون تور برای مسافرهایی که دفعه اولشان است به‌خصوص خانم‌ها، ممکن است خطرناک باشد و یا موجب شود که در ذوق آنها خورده و‌ دیگر فکر سفر به هند را نکنند.

هندوستان و خیابان­های آن

یکی از اتفاقاتی که ممکن‌است در سفر اول موجب ناراحتی و نارضایتی مسافران شود، کثیفی خیابان‌ها است. مردم هند به تمیزی داخل خانه خود اهمیت زیادی می‌دهند اما به تمیز کردن خیابان‌ها هیچ وسواسی به خرج نداده و قوانینی نیز برای آنها تعیین نشده‌است. بهتر است ابتدا در سفر اول، به این کشور فرصت دهید تا در مقابل این عیب، شگفتی خود را نیز به شما نشان دهد.

نکته جالب آموزش راه رفتن در هند است. خیابان‌های هند پر از فضولات حیوانات اصلی است. به همین دلیل در تورهای مسافرتی افرادی را استخدام می‌کنند که به مسافران بگویند که قدم‌های خود را کجا بگذارید تا دچار مشکل نشوید. پس سعی کنید هیچ‌کدام از وسایل لاکچری خود را همراه نداشته باشید.

جاذبه‌های توریستی هندوستان

بیشتر مشغله مسافران در هند، مدت‌زمان اقامت در این کشور است. آنها اعتقاد دارند که ۱ هفته برای دیدن جاذبه‌های توریستی این کشور کم است. با توجه به این تعاریف، باید گفت که هندوستان با توجه به بعضی از ایراداتی که دارد، کشوری پهناور و پر از جاذبه‌های گردشگری است که شما را به هیجان می‌آورد پس بهتر است مدت‌زمان اقامت خود را کمتر از ۱۰ روز نکنید.

توریست‌های علاقه­مند به هند اعتقاد دارند که جاذبه‌های این کشور را نمی‌توان در یک سفر دید. بسیاری از آنها بارها و بارها به هند سفر کرده‌اند.

در بیشتر تورهای مسافرتی هند، سعی دارند تا جاذبه‌های گردشگری سه مثلث طلایی هند را نشان دهند. درست است که این سه شهر پر از عجایب و افسانه است، اما شهرهای دیگر آن نیز را نمی‌توان ندیده گرفت.

بهترین زمان برای سفر به هند

بهترین زمان سفر به هند برای ایرانی‌ها، فصل زمستان و تعطیلات عید است. در این دو‌ زمان، هند هیچ‌کدام از بادهای موسومی را نداشته و آب و هوا در بهترین حالت خود قرار دارد.

انواع جشنواره‌های هندی در این دو‌ زمان انجام شده و باعث شگفتی و هیجان سفر شما می‌شود. جشن رنگ‌های هند در زمان نوروز برگزار می‌شود. در زمستان هم انواع جشن‌های مذهبی و موسیقی برگزار می­گردد و باعث تجربه جدید و خاص در سفر شما می‌شود.

نکته دیگری که هر مسافر ایرانی باید به آن توجه داشته باشد، هتل‌های هندوستان است. تنها هتل‌های ۴ ستاره یا ۵ ستاره هند هستند که توریست‌های ایرانی می‌توانند در آن اقامت داشته باشند. زیرا امکانات این هتل‌ها بهتر از هتل‌های سطح پایین بوده و نظافت آن نیز مناسب‌تر از بقیه است.

سخن پایانی

سفر به هند می­تواند یکی از تجربه‌های خاص در سفر هر توریستی باشد. این کشور علاوه بر مشکلات نظافتی که ممکن است داشته باشد، پر از غذاهای خوشمزه، جاذبه‌های شگفت‌آور و فرهنگ خاص است.

هند مردمی خون­گرم و احساساتی دارد. شما در این سفر تجربه دلپذیر و آرامی را داشته و  مطمئناً تمایل پیدا می‌کنید که بار دیگر به این کشور سفر کنید. عجایب کشور هند تمام نشدنی است و یک سفر برای دیدن آن کافی نیست.