نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

18:54 1399/12/3
مشاوره خانواده

علی نائیج به عنوان مدیر و موسس گروه مشاوران مالیم لزوم ایجاد مشاوره خانواده تلفنی که در بهترین مرکز مشاوره خانواده به شما کمک می کند تا مشکلات خانوادگی خود را حل کنید برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی با ما در تماس باشید می تواند یک چالش منحصر به فرد باشد. مشاوره دادن به یک فرد با شخصیت قوی می تواند به اندازه کافی مطالبه کند. یک یا چند نفر را به جلسه اضافه کنید ، و مدیریت اوضاع به راحتی سخت می شود.

 این مورد در مورد واحدهای خانوادگی که به دنبال خدمات بهداشت روان هستند ، چه به عنوان زوج ، چه پدر و مادر تازه وارد یا خانواده هایی که درگیری خواهر و برادر دارند ، چنین است.

پیچیدگی های عاطفی و ذهنی یک فرد را در نظر بگیرید و سپس آن موارد را در سایر اعضای خانواده که در جلسه شرکت می کنند ضرب کنید. حتی اگر مشاوران بخواهند تا آنجا که ممکن است تصویری صادقانه از زندگی خانوادگی بدست آورند ، ممکن است در هنگام ادعای مشاجره یا حملات شخصی تهدید کنند که ساختار و کنترل حرفه ای را مطرح می کنند.

خانواده ها با پویایی و شیوه های فعلی تعامل و برقراری ارتباط خاص خود همراه هستند که هیچ یک از آنها نمی تواند برای جلسات مثمر ثمر باشد یا مفید باشد.

 

وظیفه مشاوره خانواده در مشکلات خانوادگی

 وظیفه مشاور این است که با استفاده از راهکارهایی که به خانواده کمک می کند مقداری از ، درک یا تسکین داشته باشند ، پودر بالقوه احساسات را که مشاوره خانواده است ، منتشر کند.

حتی با وجود ابزارها و تکنیک هایی برای به کارگیری در جلسات خانوادگی به ویژه چالش برانگیز ، مشاوران باید همیشه آماده ظهور و انطباق با پویایی بین فردی باشند.

 لئو تولستوی ، نویسنده مشهور روسی در قرن نوزدهم ، زمانی نوشت: "همه خانواده های خوشبخت مثل هم هستند.

مشاوره خانواده رایگان هر خانواده ناراضی در نوع خود ناراضی است. " سخنان آغازین رمان وی "آنا کارنینا" بیان می کند که اصول اساسی مشاوران باید در جلسات مورد توجه قرار گیرند: هر خانواده مسائل و گرایش های منحصر به فرد خود را خواهد داشت که به نظر می رسد شدت آنها در میان پدران ، مادران ، خواهران ، برادران و سایر اعضای خانواده افزایش یابد.

در زیر برخی از بایدها و نبایدهای مشاوره خانواده وجود دارد که متخصصان می توانند برای هدایت جلسات خود و کمک به خانواده ها برای دستیابی به نتایج سالم از آنها استفاده کنند:

اجازه دهید پویایی خانواده به خودی خود ظاهر شود

بسیار مهم است که در اولین جلسه اجازه دهید ساختارها و روابط خانوادگی به طور طبیعی پدیدار شوند. ظاهر می تواند فریبنده باشد و مسائل پیچیده ای که هر یک از خانواده ها تجربه می کند به سختی می تواند در یک مقدمه خلاصه شود.

 سعی کنید اقتصاد اجتماعی یا جمعیتی خانواده را کنار بگذارید (که نباید بگوییم این خصوصیات را کاملاً نادیده بگیرید ، زیرا اینها شاخصه ارزش خود برای درک خانواده هستند) که ممکن است منجر به فرضیات یا تعمیماتی شود.

پرسیدن که مکالمه را به معنای کلی راهنمایی می کنند روش خوبی برای حفظ کنترل است ، اما مشاوران باید از تلاش برای ایجاد واکنشهایی متناسب با دستور کار خود پرهیز کنند.

مشاوره رایگان تلفنی در عوض ، اجازه دهید اعضای خانواده با یکدیگر تعامل داشته باشند. رعایت خانواده به شکلی که در میز شام یا جاهای دیگر باشد برای به دست آوردن واقعی ترین تصویری از پویایی و موضوعات موجود در قلب اختلافات یا دعوا بسیار حیاتی است.

نوجوانان مضطرب ممکن است در واقع از پدر و مادر خود عصبانی نباشند ، مثلاً با خودشان.

ممکن است طول بکشد تا چنین بینش ها یا رفتارهایی از طریق دوره مشاوره به دست بیایند ، اما اجازه می دهد تا پویایی خانواده در زمان خاص خود را نشان دهند ، مشاوران می توانند بهترین ارزیابی خود را از عوامل و شخصیت هایی که خانواده با آنها روبرو هستند ، راحت تر کنند.

مشاوران می دانند که آنها باید رهبر اتاق باشند. با جلسات خانوادگی ، این ایده آل می تواند از هر جنبه ای مورد حمله قرار گیرد. حتی یک عمل اخلاقی را می توان در نظر یکی از اعضای خانواده به عنوان هدف قرار دادن ، افشا یا صدمه زدن به وی تلقی کرد. مشاوران هنگام برخورد با خانواده ها باید خط بسیار خوبی را طی کنند ، زیرا مشاوران اغلب کسانی هستند که به عنوان مجرای تعاملات عمل می کنند.

 اگر یکی از اعضای خانواده از دیگری شکایت می کند (همچنین در اتاق نیز حضور دارد) شکایت کنید و مشاوره تلفنی رایگان سوالی را دنبال می کند که می تواند به عنوان حامی حمله یا ادعا باشد که موضوع شکایت ناعادلانه است و قابل درک نیست. یکی از اعضای خانواده متضرر می تواند کمترین نکته طرفداری را بدست آورد و مشاور را به سمت عدم عملکرد سوق دهد.

چگونه یک مشاور از جبهه گیری جلوگیری می کند؟ با پرهیز از درایت از موقعیت هایی که می توان آنها را دستکاری کرد. بیش از همه ، اگر به نمایندگی از عضوی از خانواده عمل می کنید ، احتیاط کنید. باز هم ، سوالات درستی بپرسید ، اما بگذارید وقایع از طریق خود خانواده رخ دهد.

مشاوران همچنین می توانند با یادآوری دیگران در جلسه ، برای ایجاد همان رابطه (ایجاد صحبت نکردن برای دیگران یا اجازه دادن به دیگران برای آنها) روابط را ایجاد کنند. مشاوره تلفنی رایگان شبانه روزی انتخابی بودن با بازخورد به شما کمک می کند تا از این مشکلات جلوگیری کنید. نظم مشاور نکته ای را تأکید می کند که در آن مشاوره خانواده از جلسات فردی جدا می شود.

 کمک به تشویق مشتری بی پروا برای صحبت بیشتر با تشویق ممکن است در یک محیط فردی کار کند ، اما انجام همان کار در یک خانواده ممکن است نتیجه مثبتی نداشته باشد.

خانواده را وادار کنید تا بگویند چرا به دنبال مشاوره هستند

بعضی از خانواده ها مشاوره را آخرین چاره می دانند زیرا نمی خواهند به اشتباهات زناشویی یا خانوادگی اعتراف کنند. با این وجود ، برای هرگونه پیشرفتی که پس از شروع مشاوره حاصل می شود ، خانواده ها باید مشکلی را که آنها را به سمت درمان سوق داده است ، نام ببرند.

 صدابرداری از مشکلات دشوار است. صادق بودن آسان نیست ، اما مشاوران باید خانواده را وادار کنند که بگویند چرا جلسات مشاوره را برای کمک به زندگی در منزل ، زندگی شخصی و کاری خود انتخاب کرده اند.

 داشتن مشکلی ممکن است زمان بر باشد و در هیچ نوع مشاوره ای قابل عجله نیست ، اما در مشاوره خانواده که در آن اجماع و مشارکت کلی لازم است ، به ویژه چالش برانگیز است.

بسیاری از مسائل خانوادگی به این دلیل سردرگم می شوند که به آنها توجه نشده و یا با مداخلات مناسب برخورد نمی شود. مشاوران می توانند به اعضای خانواده کمک کنند تا استرس ها ، افکار و عواطف خود را به گونه ای شناسایی کنند که در شرایط دیگر انتقام جویی یا پشت سر دیگران باشد.

این نوع ارتباط صادقانه باعث می شود خانواده ای در گسل های اساسی جمع شوند و نقاط قوت خود را ایجاد کنند. ایجاد احترام گروهی (و اطمینان از احترام به نظرات و احساسات همه افراد درگیر ، یک محیط مشاوره ای ایجاد می کند که به پیشرفت درمان کمک می کند و خانواده ها با مسائل خود کنار می آیند).

 

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی خانواده

در بسیاری از اوقات ، درک احساس یک مشتری نسبت به یکی دیگر از اعضای خانواده کار سختی نیست. عصبانیت و بی اعتمادی (از جمله احساسات دیگر) به روش های واضحی آشکار می شود. حتی وقتی اعضای خانواده سعی می کنند احساسات خود را پنهان کنند ، غالباً خودشان را رها می کنند.

مهم است که به یاد داشته باشید که احساس مشتری در داخل ، داستان کامل آنچه در خانواده آنها تأثیر می گذارد نیست. تعاملات بین پسر و پدر ، مادر و دختر ، زن و شوهر می تواند به عنوان فشارسنج دقیق تری از مواردی که نیاز به رفع دارند ، عمل کند.

اگر به آنها گفته شود مردم می دانند چه زمانی اشتباه کرده اند. درک اینکه مسئله اصلی در صورت تحت درمان بی صدا بودن مشکل تر است. رفتار اغلب آن چیزی است که باید برای بهبود عملکرد خانواده ها مورد توجه قرار گیرد ، نه احساسی که این اقدامات در پی دارد.

 

مشاوره حل مشکلات خانوادگی آنلاین

این ممکن است برای بیان سالم متناقض به نظر برسد ، اما استدلال ها می تواند صریح ترین و صادقانه ترین نوع ارتباطی باشد که خانواده ها درگیر آن می شوند.

اولین واکنش یک مشاور در برابر اختلال یا وقفه ، ممکن است فوراً لکه دار کردن آن برای کنترل اتاق باشد ، اما اجازه این موارد فعل و انفعالات برای ادامه روند خود می تواند منجر به نگاهی روشن به پویایی خانواده شود.

 در صورت ایجاد اختلالات تکرار نشده در مکالمه ، موارد و سپرها معمولاً کنار گذاشته می شوند و مشاهده نحوه واکنش هر یک از اعضای خانواده به وقفه می تواند به مشاوران کمک کند تا شرایط را بهتر درک کنند.

در صورت توقف مفید بودن مماس و شروع به آزار رساندن ، مشاوران باید آماده باشند تا وارد عمل شوند. نمونه ای که ممکن است مشاوران مجبور به جبهه گیری شوند جلوگیری از آزار و اذیت یکی دیگر از اعضای خانواده است.

 مشاجرات و وقفه ها در یک مکان کنترل شده ، جایی که مشاوره خانواده تلفنی می توانند پویایی را به وضوح مشاهده کنند ، ابزار مفیدی برای درمان هستند ، اما لازم است رشته های مکالمه ای که به سمت حملات شخصی یا حتی خشونت می رود ، توسط مشاوران متوقف شود.

 

دریافت مشاوره خانواده تلفنی

همانطور که مشهود است ، مشاوره به خانواده ها مستلزم این است که متخصصان رویکردهای ظریف داشته باشند. این همچنین بدان معنی است که مشاورانی که به خانواده ها مشاوره می دهند باید به عنوان یک مشاور خانواده به دنبال گواهینامه باشند.

 دستیابی به چنین وضعیتی معمولاً مستلزم آموزش های تخصصی و همچنین گذراندن جلسات تحت نظارت است. انجمن آمریکایی ازدواج و خانواده درمانی معتقد است که پس از فارغ التحصیلی از یک برنامه معتبر ، مشاوران قبل از مجوز یا تأیید مجوز باید در یک دوره (اغلب دو ساله) تحت نظارت بالینی شرکت کنند.

 

با این حال ، حتی وقتی مشاوران چنین مدارک تحصیلی را کسب می کنند ، برخی از تجربیات خانوادگی ممکن است فراتر از توانایی حرفه ای آنها مشاوره بگیرند.

این امر اغلب هنگامی اتفاق می افتد که مشاور ببیند خانواده ای با سو استفاده (جنسی ، جسمی ، روحی و ...) روبرو است.

 چنین شرایطی آمادگی و پارامترهای کاملاً مشخصی را تعیین می کند ، مانند انتصابات تحت نظارت دادگاه. اگرچه مشاوران بدون شک می خواهند به هر مشتری و خانواده کمک کنند ، اما آنها گاهی اوقات باید گام دشواری را در تشخیص اینکه انواع خاصی از خانواده ها به کمک منحصر به فرد نیاز دارند و می توانند از مراجعه به آنها بهره مند شوند ، بردارند.