نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

21:33 1399/11/27
اجاره مغازه در سرای دلگشا + جزئیات

احتمالا شما هم تا به حالا به اجاره و حتی خرید مغازه در بازار تهران فکر کرده‌اید، ولی به خاطر قیمت بالا، ایمنی ناکافی و گاه ظاهر نامناسب مغازه‌ها، قید حضور درقلب تجارت تهران و ایران را زده‌اید. اگر هنوز در این فکر هستید ما پیشنهاد می‌کنیم اجاره مغازه در پاساژ دلگشا را به شکل جدی‌تری بررسی کنید.

مجتمع تجاری دلگشا یکی از مراکز خرید تازه تأسیس در سطح بازار تهران است که تلاش کرده است استانداردهای مراکز خرید در بازار تهران را به شکل محسوسی افزایش دهد. اما سرای دلگشا چه ویژگی خاصی دارد که می‌تواند دغدغه‌های مختلف خریداران را مرتفع کند؟ سرای دلگشا مرکز خریدی است که دغدغه فروشندگان مختلف در بازار تهران را درک کرده است و تلاش دارد رضایت خاطر آنان را جلب کند.

بر همین مبنا مجتمع تجاری دلگشا با حفظ هماهنگی خود با بافت و ساخت بازار تهران تلاش کرده تا استانداردهای ایمنی در این منطقه تاریخی را افزایش دهد، امکانات مدرن را برای فروشندگان و خریداران فراهم کند و قیمتی معقول و مناسب را، به خصوص برای خریداران جوان، لحاظ کند.

 

مشکلات و دردسرهای حضور در بازار تهران

وجود تأسیساتی با رعایت کمترین موازین ایمنی، سازه‌های فرسوده، افزایش بار بر سازه‌های فرسوده با احداث سقف‌های طاقی ضربی و وجود خاک‌های نرم از جمله عواملی است که ریسک مخاطرات را در منطقه بازار بزرگ تهران افزایش می‌دهد، ریسکی که در مقابل قیمت قابل توجه مغازه در این منطقه در برخی از موارد قابل توجیه نیست و هر کسی را از خرید مغازه منصرف می‌کند.

از سوی دیگر بافت بازار تهران تاریخی و خشت و گلی است و در صورت حریق، آب آتش‌نشانی جهت اطفا حریق می‌تواند سبب نم کشیدن بافت بازار و ریزش آن شود. مشکل دیگر نیز آن است که هنوز بازار سیستم فاضلاب طراحی شده ندارد. این در حالی است که مساحت بازار تهران به 105 هکتار می‌رسد و محدوده بزرگی را در قلب تهران به خود اختصاص داده است. دردسر دیگری که به چشم هر رهگذری می‌آید وضعیت خطرناک برق کشی در بازار تهران است که تاکنون ده‌ها و صدها حادثه مختلف خلق کرده است.

برای درک وضعیت ناگوار بازار تهران کافی است بدانید که در محدوده بازار تهران تقریباً بیش از ۹۰ درصد ساختمان‌ها فرسوده و مخروبه بوده و تنها حدود ۱۰ درصد آنها نوسازی شده‌اند. این وضعیت نشان از عمق و گستره عدم ایمنی در بازار تهران دارد. در چنین وضعیتی سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند به جای بازار تهران به نقطه امن‌تری بروند تا خطر سرمایه آن‌ها را تهدید نکند.

پاساژ دلگشا و دیگر مجتمع‌های تجاری سطح بازار سعی دارند با استانداردهای سطح بالای خود جلوی فرار سرمایه از بازار را بگیرند و تجار جوان را نیز به حضور در بازار تشویق کنند، به خصوص با ایجاد ظرفیت‌های حمایتی برای حضور در این مراکز تجاری.

 

پاساژ دلگشا نماد نوسازی، ایمنی و امنیت در قلب بازار تهران

پاساژ دلگشا در مساحت 50 هزارمتری ساخته شده است. آن طور که علیرضا جبینی، مدیر این مرکز تجاری گفته است 1600 واحد تجاری در 10 طبقه در آن فعالیت می‌کنند که به طور متوسط هر واحد باعث اشتغال مستقیم سه نفر و اشتغال غیرمستقیم ده‌ها نفر دیگر شده است. این یعنی سرای دلگشا با احتساب نیروهای خدماتی خود مجموعاً 5000 شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

این به آن معنا است که با محاسبه حداقل ضریب 1 به 10 بیش از 50 هزار خانوار از این مجتمع سود می‌برند و به طور مستقیم و غیرمستقیم از آن منتفع خواهند شد.

آن طور که جبینی می‌گوید اشتغال‌زایی، حمایت از تولید کنندگان و فروشندگان جوان و حمایت از تولید از جدی‌ترین اهداف این مرکز تجاری است. برای تحقق این اهداف سرای دلگشا سعی کرده نقاط ضعفی که باعث فرار سرمایه از بازار شده است را پوشش دهد.

 

مقاومت در برابر حوادث غیرمترقبه

یکی از بزرگ‌ترین ضعف بازار تهران در حال حاضر ضعف‌های آن در حوزه سازه‌های آن است. از مشکلی مثل عدم وجود فاضلاب تا سازه‌های آسیب‌پذیر در برابر زلزله، عدم تجهیز در برابر حریق و سیستم برق نامطلوب، بازار با مشکلات بسیار زیادی مواجه است.

سرای دلگشا سعی کرده تمام این استانداردها را به شکل قابل توجهی ارتقا دهد و به الگویی در سطح بازار تهران تبدیل شود.

 

امکانات رفاهی، پارکینگ و راحتی دسترسی

نکته دیگر امکانات رفاهی قابل توجه سرای دلگشا است. سرای دلگشا بهترین امکانات رفاهی را برای مشتریان و خریداران خود فراهم می‌کند. از جمله سیستم هواسازی مدرن این مجموعه که توانسته در دوران کرونا خود را به خوبی نشان دهد.

یکی از مشکلات مناطق پر ترددی مثل بازار مسئله پارک ماشین است که باعث عدم آرامش مشتریان و حتی فروشندگان می‌شود. این معضل به خصوص درباره مجتمع‌های تجاری بروز و ظهور پیدا می‌کند. پاساژ دلگشا برای حل این معضل دست به ساخت پارکینگی در خیابان خیام و در نزدیکی این مرکز خرید زده است و در حال پیش بردن آن است. این پارکینگ مشکل جای پارک مردم و بارانداز فروشندگان را حل می‌کند.

یکی دیگر از امتیازات قابل توجه سرای دلگشا امکان دسترسی خوب آن است. پاساژ دلگشا در قلب بازار و در خیابان 15 خرداد قرار دارد و چه با وسیله شخصی، چه با مترو به راحتی در دسترس است.

 

جزئیات اجاره مغازه در پاساژ دلگشا

پاساژ دلگشا سه سطح مغازه برای اجاره و فروش دارد. فروشگاه‌های بزرگ 48 متری که مناسب پوشاک است. فروشگاه متوسط 22.6 متری که بیشتر مناسب لوازم آرایشی و بهداشتی است. فروشگاه کوچک 17 متری که برای فروش زیورآلات مناسب است.

شاید فکر کنید اجاره مغازه در پاساژ دلگشا غیرممکن برای جوانان غیرممکن است، اما این‌طور نیست. مجتمع تجاری دلگشا برای تشویق تولیدکنندگان داخلی، به خصوص جوانانی که علاقه به توسعه کسب‌وکار خود دارند، سیاست‌های تشویقی خوبی در نظر گرفته است. این مرکز تجاری با توجه به عملکرد فروشندگان از حق مالکانه خود برای کاهش هزینه‌های پشتیبانی و فروش، به کسب‌وکارها کمک می‌کند و تسهیلاتی خوبی به آن‌ها می‌دهد. پس اگر قصد اجاره یا خرید مغازه در بازار را دارید همین حالا سری به سرای دلگشا بزنید.