نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

00:11 1399/11/21
10 تکنیک برای نظافت خانه خانم های شاغل

مدیریت داشته باشید

خب قطعا می دانید که سبک زندگی ها عوض شده است و امروزه زنان زیادی پا به پای آقایان در بیرون کار می کنند و از آن طرف نیز در خانه نیز باید کار کنند. بهترین کار این است‌ که کار ها بین اعضای خانواده تقسیم شود. مرد و زن به یک اندازه در خانه سهم‌ دارند پس باید با همکاری یک دیگر کار ها را انجام بدهند. دقت کنید که ممکن است برخی از آقایان در چنین مواقعی از خود مقاومت نشان بدهند اما شما می توانید برای آن ها توضیح بدهید که تنهایی به همه ی کار ها نمی رسید و اگر وضع به همین شکل ادامه داشته باشد شما یک خانه ی نامرتب دارید و یا یک همسر که هم از کار بیرون و هم از کار خانه خسته است‌. شما می توانید لحظات خوشی را در کنار یک دیگر ثبت کنید و با شوخی و خنده کار های خانه را انجام بدهید. ما در این مقاله قصد داریم ۱۰ تکنیک برای نظافت خانه خانم  های شاغل را خدمت شما عرض کنیم.

 

۱۰ تکنیک برای نظافت خانه خانم های شاغل

تکنیک های زیادی برای خانه داری وجود دارد اما ما در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم که بدون خستگی و در سریع ترین حالت ممکن کار های خود را انجام بدهید و بقیه ی وقت خود را در کنار خانواده خود بگذرانید. اولین تکنیک و یا همان اولین قدم این است که با عشق کار خود را شروع کنید و به عنوان یک کار خسته کننده به آن‌ نگاه نکنید وگرنه مجبور می شوید با کسلی کار خود را انجام بدهید.

 قدم بعدی این است که یک پلاستیک همراه خود ببرید و به تمام نقاط خانه سر بزنید و آشغال ها را دور بیندازید. اگر فرزند کوچک دارید می دانید که بزرگ‌ ترین عامل بهم ریختگی خانه ها اسباب بازی این وروجک ها هستند اگر می خواهید در یک لحظه بیش تر خانه جمع شود یک سبد برای اسباب بازی های آن ها فراهم کنید و همه ی وسایل را درون آن بگذارید. این‌ کار را می توانید برای دیگر وسایل انجام بدهید اگر وسایل کوچک و خرده ریز زیاد دارید جاهای مخصوص برای آن ها درست کنید و در یک چشم‌ بهم زدن آن ها را در جایگاه خود بگذارید این هم از تکنیک دوم که خدمت شما عرض کردیم.

همه ی کار های خود را برای آخر هفته نگذارید

توجه کنید که اگر بعد از هر وعده غذایی که ظرف های کثیف را می شویید دستمال کشی آشپزخانه را نیز انجام بدهید. سومین تکنیک این است که چگونه سینک ظرف شویی را برق بیندازیم.‌شما می توانید مقداری سرکه را با پودر شوینده مخلوط کنید و اجازه بدهید کمی روی سینک بماند تا کار خود را انجام بدهید در این زمان نیز شما می توانید دیگر وسیله های پخش شده روی کابینت ها را جمع کنید و بر روی اجاق گاز خود محلول چربی زدا را اسپری کنید و ظرف و ظروف درون کابینت ها را مرتب کنید.

 پس از این که کار های ذکر شده را انجام دادید می توانید به سراغ اتاق خواب ها بروید.  چهارمین تکنیک این است که با کمک یک سبد تمام لباس های چرک را جمع کنید و به درون ماشین لباس شویی بیندازید و رو تختی خود را مرتب کنید. جارو کشیدن کف اتاق خواب و پذیرایی قدم بعدی است که شما می توانید از همسر و یا فرزند خود بخواهید که در این کار به شما کمک کنند و شما به سراغ کار دیگری بروید و به کار خود سرعت ببخشید.

 

غول مرحله آخر

سعی کنید تمیز کردن سرویس های بهداشتی را آخر از همه انجام بدهید. زیرا قطعا شما پس از این همه کار خسته می شوید و یا این که عرق می کنید در چنین حالتی می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و در کنار نظافت سرویس ها خود را نیز بشویید. پنجمین تکنیک این است که مقداری جوش شیرین را با آب لیمو و یا سرکه مخلوط کنید و مخلوط این دو را در سرویس های بهداشتی بریزید تا هر گونه آلودگی در آن محل وجود دارد از بین برود.

 ششمین تکنیک این است که شما می توانید از فرچه هایی درون حمام خود استفاده کنید و هر بار که حمام می روید آن جا را بشویید که مجبور نشوید تمام آخر هفته خود را به نظافت آن مشغول باشید و با این که با هر بار دست شویی رفتن سرویس را کامل بشویید تا آلودگی ها را کم کنید.

برنامه ریزی کنید

چنان چه وقت نمی کنید تمام کار ها را پشت سر هم انجام بدهید کار های خود را به چند دسته زیر تقسیم کنید.

  • روزانه
  • هفتگی
  • ماهانه
  • سالانه

قطعا کار های روزانه شامل شستن‌ ظرف ها، جارو کردن پذیرایی، مرتب کردن اتاق خواب و آشپزی می شود که وقت آن چنان زیادی از شما نمی گیرد. برای ششمین تکنیک نیز بهتر این نکته را یاد آوری کنیم که اگر می دانید فردا روز کاری شلوغی خواهید داشت و وقت نمی کنید غذا درست کنید و یا این که خانه را مرتب کنید بهتر است شب قبل آن را انجام بدهید.

 کار های هفتگی نیز شامل تمیز کرون سرویس های بهداشتی، مرتب کردن کمد ها، گرد گیری و غیره می شود. کار های ماهانه و سالانه را نیز می توانید آن روزی که خلوت تر هستید انجام بدهید تا کم‌ تر خسته شوید.

 

آخرین نکات در رابطه با تکنیک های نظافت خانه خانم های شاغل

 هفتیمن تکنیک نیز شامل این می شود که  سعی کنید که به کمک پارچه های زیبا یک جا برای کنترل ها، سوویج و کلید خود درست کنید تا درون خانه پخش نباشند. هشتمین تکنیک نیز این است که سعی کنید در زیر پای کودکان خود یک پارچه پهن کنید تا کم‌تر آشغال بریزند‌.  نهمین تکنیک نیز این است که سعی کنید هنگامی که به دیدن فیلم مشغول هستید لباس های خود را تا کنید. به عنوان دهمین تکنیک باید این نکته را اضافه کنیم که سعی کنید همیشه خانه خود را اسپری های خوش بو کننده آغشته کنید این کار باعث می شود پس از اتمام کار ها تمیزی را حس کنید و از ماندن در خانه لذت ببرید.

 

یک تکنیک اضافی را از ما داشته باشید

اگر می خواهید خستگی را تجربه نکنید و از تمیزی زیاد نهایت لذت را ببرید، می توانید از یک تکنیک ویژه بهره ببرید و آن استفاده از شرکت های نظافتی است. شرکت های خدماتی مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن ها می توانند ویژگی های مختلفی را از خود به نمایش بگذارند. عاملی که این شرکت های خدماتی و نظافتی را از یکدیگر متمایز می‌کند توانایی ، مهارت ، وقت شناسی و وجدان کاری نیروهای نظافتچی آن‌ها است. شما می‌توانید به سادگی شرکت‌های خدماتی و نظافتی معتبر را در سامانه خدمات آنلاین پالسین بیابید. شما برای اینکه بتوانید تجربه خوبی را از مجموعه نظافتی پالسین داشته باشید، کافیست با مراجعه به سایت سفارش خودتان را نهایی کنید.