نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

23:12 1399/11/19
چگونه قد بلند دیده شویم (راهنمای استفاده لباس برای مجالس)
چگونه قد بلند دیده شویم

همیشه در پوشیدن لباس باید به اندام و قد خود توجه کنیم. همه ی افراد دارای زشتی و زیبایی هایی در اندام خود هستند ولی چرا بعضی افراد همیشه بی نقص و عیب دیده می شوند؟ این افراد می دانند چه چیزی مناسب اندام و قدهای مختلف است .یکی از این موارد که باعث قد بلندتر شدن شما می شود و شما فکر می کنید خیلی قدیمی شده و سخت در اشتباه هستید، شلوارهای دم پا گشاد است که با پوشیدن آن شما کشیده تر نشان داده می شوید. پوشیدن لباسهای لایه ای یک اشتباه است که موجب کوتاه تر شدن شما می شود. استفاده از لباس های یکدست و مونوکروم یک روش مطمئن برای بلندتر به نظر رسیدن است. کت یا کاپشن یا بلوز کوتاه دیگر روش است که برای قد بلندتر شدن شما خیلی مناسب است، مثل کت های تدی و چرم که الان ترند روز است و باعث کشیده تر شدن پاهای شما می شود .شلوارهای گشاد نپوشید و به جای آن از شلوارهای تنگ استفاده کنید.

شلوارهای گشاد شما را کوتاه نشان می دهد. آیا می دانستید استفاده از بوت های ساق دار قد شما را کوتاه تر نمایش می دهد، پس به جای بوت ساق بلند از نیم بوت استفاده کنید. لباس های یکسره نیز جزو لباس هایی است که  شما را بلندتر می کند چون یک رنگ و یک دست است. به کار بردن کفش های هم رنگ با شلوار یا کفش های نوک تیز هم قد شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر قد کوتاهی دارید سعی کنید از کتونی های معمولی در استایل خود استفاده  کنید. کفش های لژدار نیز قد شما را کشیده تر می کند .استفاده از کیف با بند بلند نیز جز مواردی است که در بلندتر شدن قد باید به آن توجه کرد. داشتن آستین بلند شما را کوتاه تر جلوه می دهد و حتی آستین کوتاه هم مضحک است آستین باشد 1الی 2 سانتی متراز مچ دست را نشان دهد. پوشیدن لباس هایی با سایز مناسب نه بزرگتر و نه کوچکتر نیزنکته ی قابل توجه نمایش قد بلندتر است.برای شیک بودن هیچ گاه شلوار کتان مردانه را فراموش نکنید.

راههای تشخیص لباس با کیفیت

راههای تشخیص لباس با کیفیت

تا حال برایتان پیش آمده است که لباسی را با چند بار استفاده بخاطر کیفیت پایین آن دیگر نتوانید استفاده کنید؟ کیفیت لباس یکی از مقوله های اصلی در حین خرید لباس است که اگر به ان توجه کنیم می توانیم پوشاکی با کیفیت بالا انتخاب کنیم  در این محتوا سعی می کنیم به چند راه برای تشخیص کیفیت بالای لباس بپردازیم. اولین آیتم دکمه لباس است. پوشاک با کیفیت دکمه محکمی دارند که به راحتی باز و بسته می شوند و قرار گرفتن دکمه ها در جای مناسب و بالا و پایین نبودن انها را لاید در نظر بگیریم. درزهای لباس یکی دیگر از راههای تشخیص کیفیت لباس است که در حین خرید، باید ان را بررسی کنیم درزها نباید ناتمام باشد. رعایت دوخت درزها از اصول ماندگاری بیشتر لباس است. دوخت محکم لباس یکی دیگر از نشانه های کیفیت لباس است.دوخت اشتباه و دوخت ازاد و یا در رفتگی دیده نشود. زیپ روان برای لباس یک مورد مهم است که باید حرکت راحتی داشته باشد و ریل های ان  کوبیدگی و انحراف نداشته باشد. دیگر موردی که در باب کیفیت به ان باید توجه داشت، کیفیت رنگی پارچه است که رنگ یکدست باشد و دارای سفیدک یا ترکیب رنگ های نامربوط نباشد.

دکمه های اضافی بک روش برای شناخته شدن کیفیت لباس است زیرا طراح ان از کیفیت لباس مطمئن بوده و میداند محصولش عمر زیاد دارد، پس برای آن دکمه های اضافی در نظر می گیرد. سایز استاندارد هم یک تعریف دیگر برای کیفیت پوشاک است.البته این را هم بدانیم که خیلی از افراد قیمت را فاکتور اصلی برای کیفیت به شمار می اورند و قیمت بالا را معیار سنجش کیفیت قرار می دهند. شما باید قیمت را کلا فراموش کنید چون خیلی از پوشاک با قیمت بالا در بازار وجود دارد که کیفیت را از سوال می برند.به طور معمول پیراهن جعبه ای مردانه میتواند کیفیت مناسب و قابل قبولی داشته باشد.

 

شلوار جین این پرطرفدار جذاب

این پرطرفدار جذاب برای هر سنی مناسب است. پیداکردن شلوار جین مناسب قدری مشکل است. تنوع در مدلهای شلوار جین خیلی زیاد است. راحت ترین راه برای تشخیص اندازه ی درست شلوار جین اندازه ی کمر ان است. اگر کمر شلوار جین برای شما اندازه باشد حتما سایز درستی را انتخاب کرده اید. شلوار جین برای استایل رسمی نباید زیاد بلند یا گشاد یا تنگ باشد. بهترین شلوار جین برای استایل رسمی شلوار تیره سرمه ای یا مشکی یا خاکستری است. میزان تیرگی کفش و شلوار شما باید در یک اندازه باشد و با لباس های بالاتنه شما تضاد داشته باشد. شلوارهای لی برای استایل نیمه رسمی کمی گشادتر هستند.

برای فصول گرم از رنگ روشن و برای فصول سرد از رنگ های تیره استفاده کنید و آن را با کفش های نیمه رسمی مثل بوت، کالج، آکسفورد با رنگ قهوه ای یا مشکی یا جنس جیر بپوشید. کتونی های پارچه ای و کفش های اسپرت می توانند با شلوار لی انتخاب عالی و هماهنگی باشند. شلوار جین تنگ برای اقایان کمی متفاوت است و باید با کفش خاصی پوشیده شود، چون این شلوارها تنگ هستند نباید با کفش هایی که بزرگ و حجم زیادی دارند، پوشیده شود. شلوار جین دارای مدل های مختلفی است. جین راسته رایج ترین نوع شلوار جین که دوخت راسته و مستقیم دارد و عرض شلوار از بالا تا پایین یک اندازه است. این مدل  شلوار جین مناسب آقایانی است که اندام ورزشکاری دارند.

نقش پیراهن مردانه در استایل آقایان

نقش پیراهن مردانه در استایل اقایان

یکی از ایتم هایی ضروری پیراهن است که به عنوان یک اقا حتما باید چند مدل ان را در کمد لباس خود داشته باشید. پیراهن آستین بلند مردانه یکی از گزینه های اصلی کمد اقایان است. پارچه ی ان ضخیم تر از انواع دیگر پیراهن مردانه است و دارای دکمه های کوچک روی یقه است که وظیفه ان نگه داشتن یقه و یوک های پیراهن است، تنوع بالایی نیز دارند و با توجه به دوخت و طراحی کلاسیک قابلیت ساختن استایل کژوال را هم دارند و یقه ی ان باریک تر از پیراهن کلاسیک است و ست کردن ان با کراوات را به شما توصیه می کنیم. پیراهن رسمی از دیگر مدلهای پیراهن مردانه است که از یک پارچه کشی شق و رق و خشک تهیه میشود و یقه ی آن دو مدل نوک تیز و یا برش دار دوخته میشود و سردست پیراهن ها معمولا با دکمه سر استین بسته میشود و این مدل پیراهن را تنها با کت میپوشند. مدل دیگری که اکثر اقایان ان را در کمد خود دارند، پولوشرت نام دارد.

پولوشرت با استین کوتاه و یقه های ساده و به همراه یه دکمه یا دو دکمه و با جنس مرغوب نخی می باشد. پیراهن هاوایی، یک نوع پیراهن دیگر برای اقایان است با استین کوتاه و یقه مردانه معمولی و در بیشتر مواقع دارای یک جیب در سمت چپ می باشد و از پارچه های طرح دار نخی و نخی ابریشمی طرح دار لطیف که معمولا نقش گل و برگ و پرنده هست دوخت میشود. این پیراهن فقط مخصوص استایل غیر رسمی است و معمولا در تیپ کژوال جایی ندارد ولی بعضی طرح ها را میتوان برای تیپ کلاسیک بکار برد. این مدل پیراهن مخصوص فصل گرما است و با شلوار پارچه ای و کتان ست مناسبی است ولی از شلوارجین ابی تیره یا روشن، برای ست کردن با این پیراهن استفاده نکنید.