نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

14:24 1399/11/18
صفر تا صد کشیدن ابرو با سایه ابرو

ابروهایتان به مرور زمان کم پشت شده است؟

حس می کنید مقداری قسمت هایی از ابروهایتان خالی شده و نگران ظاهر آن ها هستید؟

برای آرایش ابروهایتان میان مداد ابرو، ریمل و سایه ابرو مردد هستید؟

ترفندهای آرایش ابرو با سایه ابرو را نمی دانید؟

آرایش ابروها به تنهایی می تواند تغییرات زیادی در چهره ایجاد کند. حتما دقت کرده اید زمانی که ابروهایتان را رنگ می کنید، می بینید که چهره تان نیز تغییر می کند؛ درست است رنگ و مدل ابروها نه تنها در ظاهر خود ابروها به تنهایی، بلکه در فرم و حالت چشم و چهره شما نیز تاثیرگذار است. 

در گذشته بسیاری از خانم ها برای پرکردن فضای خالی ابروها و پرپشت کردن آن ها، به تتو ابرو روی می آوردند. رفته رفته خدماتی مانند هاشور ابرو و میکروبلیدینگ ابرو گسترش پیدا کردند، همچنین بسیاری از خانم ها به عمل های تهاجمی مانند کاشت ابرو روی آورده و ریسک این عمل ها را برای پشت تر شدن ابروها به جان می خریدند.

صفر تا صد کشیدن ابرو با سایه ابرو

اما تتو، هاشور ابرو و میکروبلیدینگ ابرو، در بیشتر موارد ظاهری غیر طبیعی به ابروها داده و همه پسند نیستند. علاوه بر این عمل های جراحی نیز خالی از خطر نبوده و مستلزم صرف هزینه های سنگینی هستند.

ما به شما روش های صحیح آرایش کردن ابرو با سایه ابرو را آموزش می دهیم تا بتوانید بدون عمل کاشت و خدمات زیبایی پرهزینه و زمان بر، در زمان کوتاهی جاهای خالی ابروهایتان را پر کنید و به فرم دلخواهتان برسید. 

در میان تمام لوازمی که برای آرایش ابرو در بازار وجود دارند، سایه ابرو کاربری فوق العاده راحتی دارد. حتی اگر به اندازه کافی حرفه ای نباشید، با چند بار تمرین می توانید به راحتی این کار را یاد بگیرید و روی ابروهایتان پیاده کنید. اگر اصول آرایش ابرو را به خوبی نمی دانید و میان انواع لوازم آرایش ابرو سردرگم شده اید، نگران نباشید؛ چراکه در این مطلب تمامی نکات و روش کشیدن ابرو با سایه ابرو را به شما آموزش خواهیم داد. برای یادگیری این روش و رسیدن به جواب سوال های مطرح شده در بالا، تا انتهای این مطلب از الانزا با ما همراه باشید.

 

اصلاح و مرتب کردن ابروها

اصلاح و مرتب کردن ابروها

قبل از آرایش ابروها با هر نوع لوازم آرایشی از قبیل مداد ابرو، سایه ابرو یا ریمل ابرو، بایستی ابروها را اصلاح و مرتب کنید. این مرحله به اندازه میکاپ ابرو حائز اهمیت است.

اگر تارهای ابروهایتان بیش از اندازه بلند باشند و زیر ابروهایتان پر از موهای اضافی و پراکنده باشد، هرچقدر هم که خوب آرایش کنید، باز هم ابروها ظاهری بد حالت و ناخوشایند خواهند داشت.

اگر به کار اصلاح ابرو وارد نیستید، برای این کار حتما به یک سالن زیبایی مراجعه کرده و ابروهای خود را به دست یک آرایشگر کاربلد بسپارید. اگر خودتان به اندازه کافی در برداشتن ابروهایتان حرفه ای هستید و به قولی مدل ابروهایتان دستتان آمده، قبل از آرایش ابروهایتان تمیز و مرتب کنید.

 

نقاط ابتدا، تاج و انتهای ابرو را مشخص و علامت گذاری کنید

بعد از اینکه ابروهایتان کاملا تمیز و اصلاح شد، می توانید آرایش ابروها را آغاز کنید. دور تا دور ابروها را پرایمر بزنید. این کار باعث می شود تیرگی ها و لک های اطراف ابروها  کاملا کاور و پوشیده شده، علاوه بر این آرایش ابروهایتان جلوه بیشتری داشته باشد. اگر پوست چربی ندارید، می توانید به جای پرایمر از کانسیلر استفاده کنید.

بعضی از افراد از قاب ابرو برای مشخص کردن محدوده ابرو و سایه زدن استفاده می کنند. اما این کار حرفه ای نیست و برای کسانی که خیلی مبتدی هستند مناسب است. علاوه بر این ظاهر طبیعی به ابروها نمی دهد. اما با توجه به نکاتی که در این قسمت بیان می کنیم، می توانید بر اساس اندازه چشم ها و فاصله چشم هایتان، دقیقا محدوده ای را برای آرایش ابروها انتخاب کنید که با فرم چشم ها و صورتتان بیشترین هماهنگی را دارد.

در واقع بایستی قبل از استفاده از سایه ابرو، نقاط ابتدای ابرو، تاج ابرو و انتهای ابرو را مشخص کنید. این کار باعث می شود شما محدوده ابرو را کاملا استاندارد شناسایی کرده و دقیقا بدانید آرایش را از کجا شروع کرده و در کجا به اتمام برسانید. 

 

نقطه ابتدای ابرو

نقطه ابتدای ابرو در ابروهایی که حالت نرمال داشته باشند و ابرو نریخته باشد، خیلی واضح مشخص است. اما اگر پیدا کردن آن برایتان سخت است، کافیست از یک مداد ابرو آرایشی کمک بگیرید.

مداد را در راستای بینی و در کنار پره های بینی طوری قرار داده که از گوشه داخلی چشم عبور کند. محلی که مداد ابرو یا خط ابرو را قطع کرد، دقیقا ابتدای ابرو و نقطه شروع ابرو است.

 

تاج ابرو

برای پیدا کردن تاج ابرو و محل دقیق قوس ابرو، مداد آرایشی را در کنار بینی قرار داده و آن را طوری کج کنید که انتهای مداد در کنار پره بینی و بالای مداد از نیمه چشم ها عبور کند. محلی که بالای مداد ابروها را قطع کند، تاج ابرو است.

 

نقطه انتهای ابرو

برای پیدا کردن انتهای ابرو هم مانند مرحله قبل عمل کرده، با این تفاوت که مداد را بیشتر کج کرده تا بالای مداد از گوشه بیرونی چشم عبور کند. محلی که بالای مداد، ابرو را قطع کند دقیقا نقطه انتهای ابرو است. برای مشخص کردن نقاط ابتدا، تاج و انتهای ابرو از مداد آرایشی سفید رنگ استفاده کنید و با قرار دادن نقطه یا کشیدن خط محدوده آرایش را مشخص کنید.

 

روش کشیدن ابرو با سایه ابرو

روش کشیدن ابرو با سایه ابرو

برای کشیدن ابرو با سایه ابرو، از براش آرایش مخصوص ابرو با دسته بلند استفاده کنید که تسلط خوبی روی آن داشته باشید. آرایش را از خط زیر ابرو و از نقطه شروع که از قبل مشخص کرده اید آغاز کنید.

براش را داخل سایه پودری زده و با زدن چند ضربه آهسته به لبه ظرف محتوی سایه، سعی کنید اضافی پودر را بگیرید و مطمئن شوید سایه اضافی را به ابروها انتقال نمی دهید.

به کمک براش آغشته به سایه ابرو، خط ظریفی در زیر ابرو، دقیقا مماس بر خط رویش تارهای ابرو کشیده و تا قوس ابرو پیش رفته و این خط را تا نقطه انتهای ابرو پیش ببرید. سپس این کار را برای خط بالای ابرو به همان ظرافت تکرار کنید.

حال که محدوده ابرو را کشیدید، فضای خالی بین ابرو از قسمت ابتدا و پهن تا نیمه ابرو و دنباله ابرو را با براش آغشته به سایه ابرو پوشش دهید. براش را با ضربات آهسته و پشت سرهم بین تارهای ابرو حرکت داده و از پایین به سمت بالا سایه بزنید.

از زدن زیاد سایه پرهیز کنید، چرا که میزان زیاد سایه در میان تارهای ابرو باعث کثیف شدن کار شده و بعد از چند ساعت سایه های اضافی ریخته و یا پخش می شوند. بعد از اتمام کار می توانید از پرایمر برای تمیز کردن اطراف ابرو استفاده کنید. علاوه بر این فیکساتور یا تثبیت کننده آرایش به ماندگاری بیشتر میکاپ ابرو شما کمک خواهد کرد.

 

انتخاب رنگ سایه ابرو

انتخاب رنگ سایه ابرو بسیار مهم است. از رنگ های بسیار روشن که پایه نارنجی دارند و یا تناژ های رنگی بسیار تیره خودداری کنید. این رنگ ها ظاهری کاملا غیر طبیعی به ابروها می دهند. برای انتخاب رنگ سایه ابرو، به رنگ موهایتان توجه کنید، اما این بدان معنی نیست که رنگ سایه ابرو باید دقیقا همرنگ موها باشد. برای شناخت بهتر و انتخاب یک سایه ابرو مناسب می توانید مطلب سایه ابرو خوب چی بخرم؟  (https://elanza.com/mag/good-eyebrow-shadow/) را در مجله الانزا بخوانید.

اگر موهایتان تیره است، از سایه ابرو با دو درجه روشن تر از رنگ موها استفاده کنید. به عنوان مثال برای موهای مشکی، سایه ابرو قهوه ای متوسط انتخاب ایده آلی است.

همچنین اگر موهایتان را به تازگی روشن و بلوند کرده اید، سایه ابرویی دو درجه تیره تر از رنگ موهایتان انتخاب کنید، به این ترتیب ابروها و موهایتان هماهنگی خوبی باهم داشته و صورتتان هم بی روح نخواهد بود.

 

جمع بندی

در این نوشتار با ذکر صفر تا صد کشیدن ابرو با سایه ابرو، شما را با نکاتی هرچند ساده ولی کارآمد آشنا کردیم. انواع لوازم مورد نیاز برای آرایش ابروهایتان را می توانید در قسمت آرایش ابرو فروشگاه اینترنتی الانزا (https://elanza.com/) مشاهده و با بهترین قیمت خریداری کنید.

الانزا یک فروشگاه آنلاین است که مجموعه ای از کالاهای آرایشی بهداشتی و مراقبتی از برندهای مطرح و معتبر ایرانی و خارجی را گرد هم آورده و تجربه یک خرید آسان و مطمئن را برای شما رقم خواهد زد.