نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

13:26 1399/11/2
آشنایی با نحوه خرید مصالح ساختمان سازی و قیمت آن ها

صنعت ساخت و ساز یکی از صنعت‌هایی محسوب می‌شود که در راستای انجام آن مصالح مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما می‌توان مهم‌ترین مصالح را مصالح فلزی در نظر گرفت. مصالح فلزی در انواع، اندازه و کیفیت‌های گوناگون روانه بازار شده‌اند که شما باید متناسب با نیاز و استفاده‌ای که دارید، مدل و اندازه‌ی مناسب مصالح مورد نظر خود را تهیه کنید. توجه داشته باشید که در انتخاب مصالح فلزی به سراغ مصالح با کیفیت بروید، چرا که اگر شما در این مورد اشتباه کنید، در پروسه‌ی ساخت و ساز با مشکل مواجه خواهید شد و ضررهای بسیاری خواهید کرد. در این مقاله تصمیم داریم اطلاعات متفاوتی را در رابطه با 3 مصالح پرکاربرد در اختیار شما قرار دهیم تا شما نیز با آن‌ها و اهمیتی که دارند، آشنا شوید.

 

پروفیل چیست؟

پروفیل بدون شک یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمان سازی محسوب می‌شود که کاربردهای گوناگونی برای آن در نظر گرفته شده است. پروفیل در لغت به معنای یک مقطع در طول تعیین شده و مشخص است که ثبات دارد. پروفیل‌ها در بازار انواع، ابعاد و ضخامت‌های گوناگونی دارند، از همین جهت در بخش‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای مثال شاهد آن هستیم که از این مصالح ساختمانی در ساخت بخش‌های گوناگونی چون ساخت پنجره، درب، لوله و نمای ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. نکته‌ی دیگری که باید در رابطه با پروفیل بدانید، این است که پروفیل‌ها تا به حال در دو نوع باز و بسته وارد بازار شده‌اند.

آشنایی با انواع و ویژگی های مختلف پروفیل

در رابطه با ویژگی‌های پروفیل‌های باز می‌توان گفت این نوع از پروفیل در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون در بازار وجود دارد و در بیشتر مواقع برای ساخت مواردی چون میلگرد، تیرآهن، تسمه، هاش و ناودانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته در رابطه با پروفیل‌های باز باید بدانید که نوع دیگری تحت نام پروفیل‌های باز با سطح مقطع Z وجود دارد که از آن‌ها در راستای ساخت‌وسازهای بزرگ استفاده می‌شود؛ برای مثال می‌توان اشاره داشت به ساخت انبارها، پارکینگ‌های عمومی، سوله‌ها و سالن‌های ورزشی که فضای بیشتری دارند. در مقابل پروفیل‌های بسته قرار دارند که از آن‌ها نیز در ساخت و تولید مواردی چون قوطی، لوله، درب و پنجره و کرکره‌های برقی استفاده می‌کنند. نکته‌ی دیگری که باید بدانید این است که پروفیل تنها در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه شاهد بهره‌گیری از آن در صنعت خودروسازی نیز هستیم. به عنوان مثال می‌توان به پروفیل‌های مربع یا مربع مستطیل اشاره کرد که کاربرد گسترده‌ای در صنعت خودروسازی دارند؛ همچنین مدل نام برده شده از پروفیل در ساخت میز و صندلی نیز کاربرد دارد. یکی از موضوعاتی که در این بخش مطرح می‌شود را می‌توان مربوط به قیمت پروفیل در نظر گرفت. قیمت پروفیل یکی از مواردی محسوب می‌شود که نمی‌توان اطلاع دقیقی از آن را در اختیار شما قرار دارد، چرا که در انواع، اندازه و ضخامت‌های متنوعی در بازار موجود است. قیمت پروفیل با توجه به این موارد تعیین می‌شود؛ از همین جهت بهتر است پیش از خرید، از قیمت پروفیل مورد نظر خود مطلع شوید.

 

آهن ایران به چه کشور هایی صادر می شود؟

همان‌طور که می‌دانید آهن و مصالح آهنی از جمله مهم‌ترین مصالح محسوب می‌شوند که در ساخت و ساز بسیار کاربرد دارند و شاهد استفاده از آن‌ها در بخش‌های گوناگون هستیم. با توجه به اهمیت این نوع از مصالح و سابقه و مهارت خوبی که در راستای تولید آهن داریم، شاهد آن هستیم که بسیاری از فعالان این زمینه به دنبال شیوه‌هایی برای صادرات آهن باشند. فعالان این زمینه بیشتر در تلاش هستند تا صادرات آهن را به کشورهای همسایه انجام دهند. از جمله کشورهایی که درخواست‌کننده آهن به ویژه میلگرد هستند، می‌توان به کشورهایی چون عراق، ترکیه، گرجستان، ارمنستان و دیگر همسایه‌ها اشاره داشت.

میزان ارز آوری صادرات آن الات ایران چقدر است؟

توجه داشته باشید که شرایط و قوانین گوناگونی برای صادرات آهن وجود دارد که شما باید پیش از اقدام به صادر کردن بدانید؛ همچنین اگر دولت شیوه و روش‌های مناسبی را برای این عرصه تعیین کند، می‌توان در این زمینه ارزآوری مناسبی انجام داد؛ چرا که صادرات آهن سبب می‌شود نام برندهای ایرانی به نام‌های شناخته‌شده‌ای تبدیل شود. امروزه شرکت و واحدهای متنوعی وجود دارند که صادرات آهن را انجام می‌دهند و نکته‌ای که در این راستا وجود دارد این است که اگر شرکت توانایی و مهارت کافی برای این کار را نداشته باشد، مشکلات گوناگونی به وجود خواهد آمد؛ بنابراین توصیه می‌شود پیش از صادرات آهن به قوانین و نکاتی که در راستای آن وجود دارد، دقت داشته باشید.

تاثیر کیفیت میلگرد بر کیفیت سازه و ساختمان ها

میلگردها یکی از عنصرهای اصلی در زمینه‌ی ساخت و ساز هستند که نقش مهمی در کیفیت سازه‌ی مورد نظر دارند؛ چرا که میلگردها سبب می‌شوند بتن در برابر نیروهای گوناگون مقاوم شود و در اثر حوادث متنوع ترک یا آسیب نبیند. نکته‌ای که باید در رابطه با میلگرد بدانید، این است که میلگردها جنسی از فولاد دارند که در دسته‌های گوناگونی قرار دارند، زیرا تا به حال در اندازه، نوع و ضخامت‌های گوناگون تولیدشده‌اند. بدون شک شما تا به حال نوع آجدار این کالا که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته است را مشاهده کرده‌اید. برایتان آشنا به نظر خواهد رسید؛ اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که میلگرد در انواع گوناگونی تا به حال مورد استفاده قرار گرفته و شما می‌توانید با توجه به کاربردی که از این محصول دارید از مدل مناسبی استفاده کنید. قیمت میلگرد نیز یکی از موضوعاتی به حساب می‌آید که با توجه به انواع این کالا تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که قیمت میلگرد با توجه به کیفیتی که انتخاب می‌کنید نیز تعیین می‌شد. لازم است بدانید که قیمت میلگرد به صورت مستقیم بر قیمت مسکن نیز تاثیر دارد، چرا که بر کیفیت سازه‌ی شما تاثیر بسزایی دارد.

 

جمع بندی و نتیجه ی مقاله

تا به اینجا سه مورد از مهم‌ترین مصالح ساختمانی را برای شما مورد بررسی قرار دادیم تا با آن‌ها آشنا شوید. توجه داشته باشید که در زمان خرید به نکات و شرایطی که وجود دارد نیز توجه داشته باشید تا بتوانید به درستی خرید یا صادرات مصالح مورد نیاز خود را انجام دهید. امیدواریم نکاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار گرفت، نکات مفیدی بوده باشد و بتوانید از آن استفاده‌ی لازم را ببرید.

پیشنهاد ما به شما برای خرید انواع آهن آلات ساختمانی، فروشگاه آنلاین آهن آلات شهر آهن است زیرا با توانایی فراوان خود تجربه ای فراموش نشدنی از خرید را برای شما رقم خواهد زد.

مقاله برگرفته از وب سایت فروشگاهی شهر آهن به آدرس وب سایت:

https://www.shahrahan.com/