نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

15:53 1399/10/26
10 نکته مهم برای شستشوی بهتر فرش ماشینی در ایام عید

فرش یکی از لوازم مهم و پراهمیت در خانه می‌باشد و خرید فرش ماشینی اغلب یکی از لذت بخش‌ترین و از سویی دیگر سخت‌ترین خریدها برای خانه است. چرا که خانه با فرش، رنگ و رونق می‌گیرد . فرش‌ها برای ما انسان‌ها همیشه مهم بوده‌اند. هر چند طی زمان، کاربرد آن بسیار تغییر کرده است اما هرگز از میدان رقابت بیرون نرفته است. در دوران‌های اولیه که فرش‌ها خلاصه می‌شدند به پشم منسجم شده حیوانات، در واقع یک زیرانداز بسیار کاربردی بودند که هنگام نشستن بر روی زمین مورد استفاده قرار می‌گرفتند. فرش‌ها این ماهیت خود را حفظ کرده‌اند اما طی زمان زیبایی بصری، هنر و طرح به آن آغشته شد  تا در کنار کاربرد اصلی ، زینتی دو چندان به فضای خانه و اتاق‌ها ببخشند. بنا به همین امر بود که صنعت به حوزه فرش وارد شد و ایده تولید فرش ماشینی به ذهن ما انسان‌ها رسید و امروزه تولید و بافت فرش‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت هر روز افزایش می‌یابد.

هنگام شستن فرش دانستن چند نکته لازم به نظر می‌رسد و رعایت کردن آن‌ها می‌تواند ما را در نگهداری و شستشوی آن کمک کند. بر همین اساس می‌خواهیم در این نوشتار چند نکته مهم برای شستشوی فرش ماشینی مطرح کنیم . پس با تا انتها همراه باشید.

 

چرا مردم اغلب فرش ماشینی می‌خرند؟

فرش‌های دستباف از اصالت خاص هر فرهنگی که از آن برمی‌خیزند با مخاطبانشان سخن می‌گویند. هنر، زیبایی و فرهنگ در فرش‌های دستباف بدون نیاز به هیچ جلوه‌ای نمایان هستند. اما تمایل اکثر افراد به خرید فرش ماشینی می‌باشد. این تمایل دلایل بسیاری دارد که بیشترشان در طول زمان و تاریخ شکل گرفته‌اند. اما برخی از آنان نیز زاده زمان حال می‌باشند. آن‌چه صنعت فرش ماشینی را هرچه بیشتر جذابیت بخشیده است تنوع رنگ‌ها، طرح‌ها، جنس‌ها، خرید آسان و سریع، قیمت و همچنین شستشوی راحت‌تر می‌باشد.

شما به راحتی می‌توانید به یک فروشگاه فرش مراجعه کنید و طرح دلخواه خود را که متناسب با دکوراسیون داخلی منزل شماست، خریداری کنید یا اینکه همان طرح مورد نظر خود را سفارش دهید. زمان تهیه فرش ماشینی برای شما بسیار کوتاه  می‌باشد. همچنین می‌توانید به راحتی فرش‌های کهنه خود را بفروشید و به جای آن با تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان، فرش‌های متناسب با سبک جدید تهیه کنید. مطمئن باشید که اگر به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید یا خرید آنلاین فرش را داشته باشید می‌توانید  به راحتی در میان طرح‌ها، گل و گلدان‌ها، بته جقه‌های فیروزه‌ای و غیرهُ غیره چرخ بزنید و در میان بی نهایت حق انتخابی که دارید، فرش ماشینی را که نظر شما را جلب کرده است خریداری کنید و هر بار با دیدنش لذت ببرید.

10 نکته مهم برای شتشوی فرش ماشینی

هنگام شستن فرش بسیار دقت کنید. درست است که شما می‌خواهید فرش از تمیزی برق بزند و در ایام عید از دیدن فرشی که شسته‌اید و تمیز شده است لذت ببرید و هر روزه حس زنده بودن را داشته باشید، اما این امر به این معنا نیست که به فرش آسیب بزنید. به یاد بیاورید هنگام خرید فرش ماشینی تا چه اندازه ذوق و شور داشتید و از دیدن آن لذت می‌بردید، پس این نکات را رعایت کنید تا تازه بودن فرش زیبایی را که خریده‌اید حفظ نمایید.

  • هرگز از برس خشک و زبر استفاده نکیند: برس‌های زبر و خشک کرک فرش را از بین می‌برند و فرش را سابیده می‌کنند. شستن فرش ماشینی با یک برس نرم و پودرشستشوی فرش کافی می‌باشد. زیادی حساس نباشید.
  • هرگز از آب داغ استفاده نکنید: هنگام خرید فرش ماشینی به پشت فرش توجه کنید و تار و پود آن را نگاه کنید. اغلب فرش‌ها سفت هستند باید اینگونه باشند. آب داغ تار و پود اصلی فرش را شل می‌کنند و عمر مفید فرش ماشینی را به شدت کاهش می‌دهند. داغ بودن آب به معنای این نیست که تمیزتر خواهد شد.
  • پودر مناسب استفاده کنید. زمانی که برای خرید فرش ماشینی به یک فروشگاه می‌روید متوجه خواهید شد که جنس نخ‌ها متفاوت هستند. متناسب با جنس نخی که در بافت فرش ماشینی شما به کار رفته است از پودر مخصوص آن استفاده کنید.
  • قبل از شستشو، گرد و خاک آن را جدا کنید. حتماً به یاد دارید که مادران و مادربزرگ‌های ما در زمان‌های گذشته قبل از شستن فرش، با یک چوب گرد و خاک فرش را جدا می‌کردند و سپس شروع به شستن می‌کردند. این عمل بسیار درست و به جا است. فرش ماشینی را  تکان دهید و یا به کمک یک چوب گرد و خاک را جدا کنید تا مدت زمان شستشو را کاهش دهد و از شستن آن خسته نشوید. اما مراقب باشید، ضربه‌های محکم می تواند به فرش ماشینی شما آسیب بزند و حتی آن را پاره کند.
  • هنگام شستن فرش ماشینی علاوه بر روی فرش و شستن کرک و نخ آن، پشت فرش را نیز بشویید.
  • هرگز از شوینده بسیار زیاد برای تمیز کردن استفاده نکیند. ریختن پودر و یا شوینده بسیار بر روی فرش به معنای این نیست که فرش ماشینی شما تمیزتر خواهد شد. بلکه ممکن است فرش را از بین ببرید.
  • هنگام خرید فرش ماشینی ریشه‌های فرش، سفید و درخشان هستند. طی زمان این ریشه‌ها کم کم کثیف می‌شوند و هنگام شستن فرش حواستان باشد که باید به دقت ریشه‌ها را بشورید و تمیز کنید.
  • فرش را کاملاً آبکشی کنید تا کف و چرک داخل فرش باقی نماند. چرا که اگر کف داخل فرش بماند هنگامی که فرش را بر روی دیوار پهن می‌کنید، چرک هنگام خارج شدن از فرش در میان ریشه‌ها باقی می‌ماند و ریشه‌ها زرد رنگ و زبر می‌شوند. پس حواستان به آبکشی تمیز و شستن تمیز فرش ماشینی باشد.
  • بعد از شستن فرش، اجازه دهید آب آن خارج شود و سپس فرش را بر روی دیوار پهن کنید.
  • برای خشک شدن فرش دقت کنید که پشت و روی فرش کاملاً خشک شود. چرا که اگر فرش ماشینی خشک نباشد هنگام پهن کردن آن در منزل بوی نم و حتی کپک فرش را در برمی‌گیرد.

 

خرید فرش ماشینی باکیفیت را از کجا داشته باشیم؟

یکی از بهترین و سریع‌ترین شیوه‌های خرید فرش ماشینی، خرید از طریق فروشگاه‌های آنلاین است. دنیای آنلاین امروزه تمام جنبه‌های زندگی ما را در برگرفته‌اند و در دوران شیوع کرونا جایگاه و اهمیت خرید آنلاین به خوبی برای ما و کسب و کارها به اثبات رسیده است. بر همین اساس شما می‌توانید با خرید آنلاین فرش، یک خرید بسیار عالی و سریع داشته باشید. با مراجعه به فروشگاه فرش آنلاین، شما می توانید با خیال راحت انواع فرش‌های متفاوت را با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع ببینید و بدون دردسر و زحمت اضافه در خانه بنشینید و فرش ماشینی دلخواه خود را انتخاب کنید.

شما می‌توانید از طریق وب‌سایت زیلوکس (zilux.ir) کلکسیون کاملی از فرش ماشینی را ببینید و با بزرگ‌ترین و جامع‌ترین کلکسیون فرش در ایران ارتباط داشته باشید. از جمله مزیت‌های خرید فرش ماشینی از زیلوکس مس توانیم به چند مورد مهم اشاره داشته باشیم. زیلوکس یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون آنلاین فرش ماشینی با بیش از 700 طرح فرش و تابلوفرش در اندازه‌های مختلف می‌باشد، با خرید از زیلوکس تا سقف 500 میلیون تومان از وسایل منزل شما بیمه رایگان خواهد شد، زیلوکس کلکسیون جامع فرش‌های متری یا برشی با بیش از 200 طرح مختلف دارد، همچنین شما می‌توانید از زیلوکس مشاوره رایگان داشته باشید. تصویر منزلتان را بفرستید و متناسب با دکوراسیون داخلی خود فرش انتخاب کنید، نهایتاً این‌که زیلوکس ضمانت اصالت فرش را به شما خواهد داد تا بتوانید با آسودگی خاطر و رضایت کامل فرش‌های دلخواه و زیبایی را برای منزل خود انتخاب نمایید.

برای ارتباط بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید: ۴۷۶۲۴۷۴۲-۰۲۱    ۰۹۱۹۳۹۳۷۶۸۳