نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

12:58 1399/10/18
از مزایای خرید ملک در دبی چه می دانید؟

سرمایه‌گذاری در املاک را باید یکی از پس‌­اندازهای هوشمندانه بر شمرد. سرمایه‌­ای که با گذشت زمان چند برابر شده و تورم و مشکلات اقتصادی نیز از ارزش آن نمی­‌کاهند. حال اگر این سرمایه‌گذاری در املاک در عرصه بین­‌المللی صورت گیرد، به جز بعد مادی مزایای دیگری چون اقامت در کشور مربوطه، امکان تحصیل آزاد، راه‌­اندازی کسب و کار و ... را نیز میسر خواهد ساخت. خرید ملک در دبی به همین علت طرفداران بی‌شماری دارد. اگر شما نیز علاقمند به خرید املاک در دبی هستید یا از مزایای این امر بسیار شنیده‌­اید، پیشنهاد می­‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

جاذبه­‌های تجاری و شرایط اقصادی دبی

پیش از آنکه از مزایای سرمایه‌گذاری در املاک در دبی سخنی به میان بیاوریم، خوب است با هم شرایط اقتصادی دبی را بررسی کنیم. امارات متحده عربی، سالیانه سرمایه‌گذاران زیادی را به بخش املاک جذب می­‌نماید؛ چرا که دبی به قطب اصلی تجاری منطقه خاورمیانه تبدیل شده است و این شهر ثروتمند مزایای بی­‌شماری به سرمایه‌گذارانی که از سراسر دنیا برای تجارت به دبی می­‌روند، ارائه می‌­دهد. خرید ملک در دبی و به‌طور کلی باید گفت بازار املاک و مستغلات دبی، طرفداران جهانی دارد! هرچه بازه سرمایه‌گذاری در دبی طولانی‌­تر باشد، سود حاصل از آن نیز بیشتر خواهد بود. دبی نه تنها برای تفریح و کار، بلکه برای اقامت دائم نیز شهری بی‌نظیر است. این موقعیت سبب شده تا سرمایه‌گذاران، خرید ملک در دبی را راهی برای اقامت دائم در امارات متحده عربی به شمار آورند.

 

سرمایه‌گذاری در املاک چه مزایایی دارد؟

 اگرچه سرمایه‌گذاری در عرصه‌­های متفاوت نیاز به دانش، مهارت و تخصص دارد، خرید املاک و مستغلات نیازمند علم و تخصص خاصی نیست و به صرف اطلاع از کلیات بازار مسکن و نرخ زمین در محلات، به راحتی قابل پیگیری است. به طور کلی باید گفت در سرمایه‌گذاری در املاک باید سه فاکتور:

  • مدت زمان انتظار برای بازدهی
  • ریسک سرمایه‌گذاری
  • و نقد شوندگی

را در نظر گرفت. در بازار پر تلاطم مسکن ایران با توجه به مشکلات اقتصادی و نوسان قیمت‌­ها، بازهم سرمایه‌گذاری در املاک منطقی و معقول به نظر می­‌رسد، حتی اگر مدت زمان انتظار برای بازدهی از این سرمایه‌گذاری قدری هم به طول بیانجامد. حال همین سرمایه‌گذاری را در عرصه بین­‌المللی و در یکی از کشورهای دارای رونق اقتصادی در نظر بگیرید. خرید املاک در دبی با ریسک کم، نقد شوندگی سریع و در کمترین زمان ممکن می‌­تواند سرمایه‌گذار را به سود قابل توجهی برساند. خرید ملک در دبی به سبب مزایای فراوانی که دارد، همواره برای سرمایه‌گذاران جهانی جذاب بوده است. سرمایه‌گذاران ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نبود‌ه‌­اند و با خرید ملک در دبی، از سود و مزایای بسیاری بهره‌­مند شده­‌اند. در ادامه برخی از این مزایا را با هم مرور می‌­کنیم.

 

مزایای خرید ملک در دبی

  • شکوفایی و رشد اقتصادی دبی

وقتی نمودار رشد اقتصادی در یک منطقه، کشور و یا شهر صعودی می‌­شود، نباید در سرمایه‌گذاری در آن تعلل کرد. دبی به عنوان مظهر شکوفایی اقتصادی در منطقه خاورمیانه، سرمایه‌گذاران جهانی را برای تزریق سرمایه در املاک و مستغلات خود جذب می­‌کند. همین امر هم سبب شده تا اگرچه برخی دیگر از شهرهای امارات متحده عربی به سبب بحران­‌های نفتی متحمل خساراتی شده‌­اند، اما دبی همچنان قهرمان بلامنازع عرصه رشد اقتصادی باقی بماند.

  • پیشرفت مداوم دبی

خرید ملک در دبی، به عنوان یکی از هوشمندترین شهرهای جهان، فارغ از بعد سرمایه‌گذاری، برای تفریح و استراحت هم می­‌تواند جذاب باشد. دبی به سبب توریست پذیر بودن و حجم بالای ساکنان مقیم از کشورهای دیگر، ناگزیر است که مداوما در حال پیشرفت باشد و مظاهر جذابیت خود را تقویت کند. زندگی در چنین شهری که از کسالت و روزمرگی به دور است، قطعا تجربه دلچسبی خواهد بود.

  • امنیت دبی

به تناسب هوشمندی، وفور ایده‌­های خلاقانه، جاذبه­‌های بصری و تفریحی و نیز رشد اقتصادی، دبی از امنیت بالایی نیز برخوردار است. خرید ملک در دبی به شما این فرصت را می­‌دهد تا لذت زندگی در محیطی امن به دور از بیم دزدی، کیف قاپی، انواع آلودگی‌­ها و مشاجرات اجتماعی را تجربه کنید. بسیاری از کسانی که به خرید املاک در دبی می‌­پردازند، امنیت این شهر را یکی از اصلی‌ترین دلایل این اقدام یاد می­‌کنند.

  • املاک و مستغلات دبی، معاف از مالیات هستند

شاید شما هم در جراید یا پایگاه­‌های آنلاین خبری بارها این مطلب را شنیده باشید که خرید ملک در دبی، هیچ هزینه جانبی نخواهد داشت و مالیاتی بر مستغلات تعلق نخواهد گرفت و حتما از خود پرسیده­‌اید آیا این مساله حقیقت دارد؟ بله!... واقعیت این است که شما در هنگام خرید املاک در دبی، به جز پرداخت هزینه ثبت نام اداره شهری، هیچ هزینه جانبی دیگری نخواهید داشت و هیچ مالیاتی بر مستغلات شما تعلق نمی­‌گیرد. این امتیاز بزرگی است که به سرمایه‌گذاران داده شده است و تقریبا می­‌توان گفت در هیچ کدام از شهرهای مهم دنیا، این امتیاز به سرمایه‌گذاران داده نمی‌­شود.

  • مدت زمان انتظار برای بازدهی خرید ملک در دبی کم و سود حاصل از آن بالاست

همان‌طور که پیش از این گفته شد، یکی از فاکتورهای مهمی که در هنگام سرمایه‌گذاری در املاک باید در نظر گرفته شود، مدت زمانی است که باید صرف شود تا ملک، بازدهی سرمایه داشته باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید با خرید ملک در دبی و اجاره دادن آن، در مدت کوتاهی می­‌توانید اصل پول خرید املاک در دبی را زنده کنید! اجاره املاک در دبی نسبت به بسیاری از شهرهای جهان گران‌­تر است. همین امر سبب می­‌شود سرمایه‌گذاران به راحتی از کنار وسوسه خرید ملک در دبی نگذرند.

حرف آخر...

این موارد تنها بخشی از مزایای خرید املاک در دبی بود که به آن پرداختیم. دبی را باید قلب تپنده اقتصاد خاورمیانه بر شمرد که شرایط منحصر به فرد آن برای هر سرمایه‌گذاری جذاب است. اگر شما نیز قصد سرمایه‌گذاری در املاک دارید و یا با خرید ملک در دبی می‌­خواهید، ضمن کسب سود هدف اقامت در دبی، تحصیل و یا کار در این شهر زیبای امارات متحده عربی را دارید، فرصت را از دست ندهید.

این گزارش به تنظیم شرکت دوبیرا Dobira رسیده است.