نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

12:42 1399/10/18
چگونه فال حافظ و فال ابجد بگیریم؟

فال به معنای کوشش در پیشگویی آینده از راه روش‌های نهانی یا فراطبیعی و فال‌گیری یکی از شاخه‌های نهان‌شناسی است. باید توجه داشت که فال را نباید با طالع بینی اشتباه گرفت. طالع بینی نوعی پیشگویی است که از اختیار فرد خارج است؛ یعنی فرد قدرت انتخاب و اختیاری در آن ندارد، همچنین پیشگویی در طالع بینی بر اساس وضعیت ستارگان در زمان تولد فرد می‌باشد؛ مانند طالع بینی چینی یا طالع بینی هندی. اما در فال پیشگویی با توجه انتخاب فرد بدست می‌آید و برخلاف طالع بینی به تاریخ تولد بستگی ندارد (مانند فال تاروت یا فال حافظ). بنابراین نباید واژه فال را با طالع بینی اشتباه گرفت.

فال حافظ ستاره

فال حافظ

همانگونه که می‌دانید، فال حافظ عقیده‌ای میان ایرانی‌ها است که در مناسبت‌های مختلفی همچون تحویل سال، در شب یلدا و حتی به انگیزه‌های مختلف دیگر گرفته می‌شود. در واقع ایرانیان برای سرگرمی و شاید برای تصمیم‌گیری با زدن فال به این دیوان حافظ فرصتی برای خواندن شعر و تفسیر آن به خیر و صلاح یا به شر و ناصواب پیدا می‌کنند.

شاید برای‌تان جالب باشد که عده‌ای برای گرفتن فال، کارهایی را انجام می‌دهند؛ مثلا برخی قبل از باز کردن کتاب حمد و سوره می‌خوانند و به روح حافظ نثار می‌کنند، یا عده‌ای دیگر جملاتی از این دست را می‌خوانند:

"ای حافظ شیرازی

تو کاشف هر رازی

ما طالب یک فالیم

بر ما بنما رازی"

یا

"ای حافظ شیرازی

بر من نظر اندازی

من طالب یک رازم

تو کاشف هر فالی

قسم به شاخه نباتت

قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری

این فال مرا بگشای"

یا

"ای حافظ شیرازی

تو کاشف هر رازی

به حق شاخ نباتت

به حق جام شرابت

منظور خودت را از مراد ما بیان کن"

و پس از آن با باز کردن صفحه ای از دیوان حافظ غزل سمت راست آن را خوانده و آن را تفسیر و تعبیر می‌کنند.

اما اگر کمی نسبت به این سبک فال گرفتن، عمیق‌تر بنگریم متوجه خواهیم شد که فال گرفتن به سبک دستی، امکان آمدن برخی از غزلیات در فال شما را تقریبا صفر می‌کند؛ بطور مثال تقریبا غیر ممکن است که اولین غزل یا آخرین غزل، جزو نتایج فال شما باشد. از طرف دیگر تعبیر و تفسیر غزل‌ها نیز کار آسانی نیست. با این توضیحات بنطر می‌رسد که استفاده از یک مرجع آنلاین و معتبر می‌تواند گزینه مناسبتری برای شما باشد. اگر به دنبال یک فال آنلاین و با جزئیات کامل هستید، فال حافظ در سایت ستاره یکی از بهترین صفحات فال در فضای مجازی است. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از این صفحه دیدن کنید.

 

فال ابجد

اگرچه فال و طالع بینی هیچگونه مرجع علمی ندارد، اما در میان عده‌ای به عنوان راهی برای تصمیم گیری درباره پیشامدهای روزانه تلقی می‌شود.

یکی از این فال‌ها فال ابجد است که بر اساس نام، نام مادر و جنست فرد نتایجی را به وی نشان خواهد داد. مبنای این فال بر اساس حروف ابجد کبیر نام افراد است. اگر به فال گرفتن و این گونه موضوعات علاقه‌‌مند هستد، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به صفحه فال ابجد ستاره مراجعه کنید. با مراجعه به این صفحه، بدون نیاز به درگیری‌های محاسباتی انجام این فال، صرفا با وارد کردن مشخصات خود، به راحتی فال خود را بگیرید.

علاوه بر آن در همان صفحه، لینک‌های مرتبط با سایر فال‌ها از جمله فال شمع، فال قهوه، فال ورق، فال چینی، فال ازدواج و... نیز قرار داده شده است که می‌توانید اوقات خوشی را در آن سپری کنید.

 

تعبیر خواب

تعبیر خواب

خواب و رویا یکی‌ از پدیده‌هایی است که تمام مردم دنیا آن را تجربه می‌کنند. پدیده‌ای که گاه می‌تواند زندگی فرد رویا بین را تغییر داده و یا هشداری در رابطه با آینده او باشد. اما به راستی خواب‌ها چگونه تعبیر می‌شوند؟ تا چه حد می‌توان به تفاسیر خواب قدیمی و تحلیل‌های جدید اعتماد کرد؟

پاسخ به این سوالات کمی دشوار است و در اغلب اوقات چاره‌ای بجز اعتماد به منابع تعبیر خواب نیست. اما زمانی که به آن‌ها مراجعه کنید و تعبیر خواب خود را بخوانید، متوجه خواهید شد که این تعابیر با شرایط کلی شما و رویایی که دیده‌اید، مطابقت دارد.

با این توضیحات، مراجعه به یک مرجع کامل و معتبر برای تعبیر خواب، اهمیت زیادی دارد. اگر شما نیز بطور مرتب به دنبال تعبیر خواب‌های خود هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به صفحه تعبیر خواب آنلاین ستاره مراجعه کنید. با مراجعه به این سایت هم می‌توانید تعبیر خواب خود را مطالعه کنید و هم خواب خود را از طریق ارسال نظر عنوان کرده و منتظر پاسخ کارشناس آن باشید.