نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

14:44 1399/09/4
ترفندهای خرید بلیط هواپیما ارزان

خرید بلیط هواپیما ارزان نیاز با کمی اطلاعات و آگاهی دارد. خیلی از مسافرین بدون توجه به این ترفندهای همیشه از یک روش برای خرید بلیط هواپیما برای خود استفاده کرده و کمتر سعی می‌کنند سایر روش‌های خرید این بلیط را امتحان کنند. در حالی که بلیط‌های ارزان قیمت هواپیما در مواقع مختلفی از سال و در پروازهای مختلف داخلی و خاری در دسترس کاربران قرار دارد. از این رو در این مقاله تصمیمی گرفتیم تا همه این ترفندها را با شما مسافرین عزیز در میان بگذاریم تا شما نیز از این پس بتوانید از این امکان برای این منظور استفاده کنید.

 

بلیط ارزان هواپیما به چه معناست؟

منظور از بلیط ارزان قیمت هواپیما بلیطی است که از نظر قیمتی از بلیط معمول و سیستمی پرواز ارزان‌تر باشد. قیمت بلیط پروازهای مختلف بسته به عوامل بسیار زیادی تعیین می‌شود. این بلیط‌ها نرخ ثابتی داشته و تا مصوبه بعدی از سوی اتحادیه ثابت باقی می‌ماند. در این میان اما در برخی مواقع بلیط‌هایی با قیمت پایین‌تر از نرخ مصوب برای مسافرین ارائه می‌شود که می‌توانند از این مهم برای خرید بلیط‌های ارزان قیمت استفاده کنند. به بلیط‌های ارزان قیمت ارائه شده در این مواقع بلیط‌های چارتری گفته می‌شود که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت خواهیم نمود. 

 

چرا بلیط هواپیما، ارزان می‌شود؟

بلیط‌های چارتری در واقع همان بلیط‌های سیستمی هستند که به صورت کلی توسط شرکت‌های مسافربری خریداری شده و سپس با قیمت‌های پایین‌تری عرضه می‌شوند. البته این بلیط بسته به شرایط و نوع همکاری که شرکت‌های مسافربری و ایرلاین‌ها دارند و با توجه به اینکه به صورت کلی خریداری می‌شوند، با قیمت‌های پایین تری تهیه شده و در نتیجه خود شرکت‌های مسافربری نیز به دنبال کسب  سود از این طریق هستند. از این گذشته این ابزار برای کسانی که به دنبال برگزاری تورهای مسافرتی هستند بسیار مفید است و می‌توانند از این بلیط‌ها به عنوان یکی از راه‌های تبلیغی و ترغیب کننده برای فروش تورهای خود استفاده نمایند. 

 

عوامل مؤثر بر قیمت بلیط هواپیما

عواملی که می‌توانند بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر گذاشته  قیمت آن را پایین بیاورند به شرح زیر است:

در اکثر موارد بلیط‌های چارتری از بلیط‌های سیستمی ارزان‌تر هستند.

در زمان‌هایی که تعداد تقاضا برای مسافرت کمتر است و خیلی از صندلی خالی می‌ماند، قیمت این بلیط‌ها کمتر است.

بسته به کلاس پرواز، قیمت بلیط هواپیما تغییر میکند.

خود ایرلاین و امکانات پرواز نیز می‌تواند به عنوان عاملی مؤثر بر قیمتی بلیط هواپیما تلقی گردد.

در نزدیکی‌های تعطیلات رسمی نیز قیمت بلیط هواپیما به نسبت ارزان‌تر است.

ترفندهای خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت

حال که با عوامل مؤثر بر قیمت بلیط هواپیما آشنا شدید به راحتی می‌توانید با کمی دقت نسبت به خرید بلیط‌های ارزان قیمت اقدام نمایید. این ترفندها به قرار زیر هستند:

در درجه اول قیمت تمام شده بلیط چارتری و بلیط سیستمی را برای مسافرت خود مقایسه کنید. اگر یک نفر هستید احتمالاً بلیط چارتری برای شما ارزان‌تر است اما اگر همراه خود افراد زیر 12 سال دارید، ممکن است قیمت بلیط سسیستمی اکونومی برای شما ارزان‌تر باشد.

سعی کنید در مواقعی به سفر بروید که تقاضای سفر کمتر است. در این مواقع حتی می‌توانید لذت بیشتری از سفر خود نیز ببرید.

از ایرلاین‌هایی استفاده کنید که قیمت مناسب‌تری ارائه می‌نمایند.

همچنین بلیط‌های چارتری در روزها و ساعت‌های نزدیک به پرواز به عنوان بلیط لحظه آخری باز هم ارزان‌تر می‌شوند. در این مواقع نیز می‌توانید بلیط‌های ارزان‌قیمت‌تری تهیه نمایید.

 

آیا بلیط ارزان قیمت هواپیما همیشه مناسب‌ترین گزینه است؟

در برخی مواقع مانند زمان‌هایی که همراه خود مسافرین زیر 12 سال دارید، ممکن است بلیط سیستمی برای شما مناسب‌تر باشد. زیرا بلیط‌های سیستمی برای این دسته از عزیزان ارزان‌تر هستند در حالی که بلیط‌های چارتری برای همه سنینی با یک قیمت ارائه می‌شوند. از این گذشته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که امکان استرداد بلیط چارتری همیشه مهیا نیست و بعضاً برخی از شرکت‌ها این امکان را برای مسافرین در نظر نمی‌گیرند. از این رو اگر درصدی امکان لغو سفر دارید بهتر است از بلیط‌های سیستمی استفاده کنید.

 

جمع‌بندی

به بررسی ترفندهای کاربردی برای تهیه بلیط هواپیما ارزان پرداختیم. شما می‌توانید این نکات را به ذهن بسپارید و یا با هر بار مرور کردن این مقاله آنها را برای خود یادآوری نمایند. استفاده چندباره از این ترفندها آنها را برای همیشه در ذهن شما نهادینه خواهد کرد.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان و جستجوی ارزانترین بلیط هواپیما از وبسایت فلایتیو و پشتیبانی 24ساعته ما استفاده کنید.