نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

12:34 1399/09/3
تقویم رومیزی چیست؟

کلمه ی تقویم با معانی متفاوتی به کار میرود از جمله سال شمار. بشر از تقویم برای تنظیم زمان و تطابق سال استفاده میکند. با شروع فعالیت های کشاورزی و اجتماعی انسان ها همواره به دنبال راهی جهت تنظیم عملکرد های خود بوده اند لذا در گذر زمان تقویم های متفاوتی با کارکردهای متنوع  از جمله تقویم رومیزی، تقویم مدیریتی و تقویم های  جوامع خاص اختراع شده اند.

 

تاریخچه ی کشف و اختراع تقویم توسط بشر:

انسان از دیرباز در جهت انجام فعالیت های کشاورزی ( نیاز به ایجاد روشی جهت تنظیم اعمال کشاورزی در فصول مختلف سال) و تعیین زمان بندی های مرتبط با ان درصدد ایجاد روشی بود که بتواند این اقدامات را به صورت منظم انجام دهد. در این راستا برای نخستین بار انسان با استفاده از ماه قمری به تدوین اولین تقویم بشری که تقویم قمری نامیده شد, پرداخت. کلمه ی تقویم در لغت نامه ی دهخدا با معانی دیگری نیز بکار رفته است از جمله: محاسبه گر وقت یا اوراقی که در انها حرکت ستارگان و تاثیرات حاصل از ان ثبت شده است. اساس تنظیم تقویم ها در کشور های مختلف متفاوت است و در برخی بر اساس حرکت زمین به دور خورشید و در برخی دیگر بر اساس حرکت ماه به دور کره ی زمین به تنظیم تقویم پرداخته اند. از گذشته های دور اسناد و سنگ نوشته هایی دال بر ایجاد تقویم های اولیه وجود دارد, به عنوان مثال سابقه ی استفاده از تقویم قمری به حدود 30000 هزار سال قبل برمیگردد. برخی از مشهورترین تقویم های جهان شامل: تقویم میلادی( تدوین بر اساس تولد مسیح)، تقویم هجری( تدوین بر اساس هجرت پیامبر است و شامل تقویم هجری قمری, تقویم هجری شمسی می باشد) تقویم چینی، تقویم کره ای، تقویم هند، تقویم قطبی و انواع دیگری از تقویم ها می باشد.

در زبان لاتین به تقویم calendar گفته میشود.

در زبان لاتین به تقویم calendar گفته میشود.

 

برخی تقویم ها اهمیت و کاربرد جهانی دارند . از جمله:

تقویم میلادی: یک تقویم بین المللی بوده و با توجه به تولد مسیح تنظیم شده است. نخستین بار این تقویم توسط پزشکی به نام آلویسیوس لیلیوس پایه گذاری شد.

تقویم هجری شمسی: پایه ی تنظیم این تقویم با مبدا هجری است. اولین روز از شروع سال شمسی را اولین روز بهار در نظر میگیریم. این تقویم هم اکنون به عنوان مبدا در کشورهای ایران و افغانستان استفاده میشود.

تقویم هجری قمری: این تقویم بر اساس حرکت ماه تنظیم شده و در اغلب کشورهای اسلامی استفاده میشود. لازم به ذکر است که بسیاری از مراسمات مذهبی مسلمانان بر اساس این تقویم محاسبه و اجرا میشوند.

رواج استفاده ی تقویم در اقوام مختلف

رواج استفاده تقویم در اقوام مختلف

 

مشهورترین تقویم هایی که در ایران استفاده میشوند به ترتیب زمان تنظیم و پیدایش انها:

تقویم آریایی یا میترایی, تقویم مادی یا کردی, تقویم پادشاهی یا هخامنشی, تقویم اوستایی یا زرتشتی, تقویم میلادی, تقویم خراجی, تقویم یزدگردی, تقویم هجری قمری, تقویم هجری شمسی و پس از مدت های مدید به تقویم رسمی امروزه ایران میرسیم.

در ادامه به بررسی انواع تقویم هایی که امروزه در زندگی انسان ها دارای کاربرد هستند و البته کاربردهایی متفاوت تر نسبت به گذشته دارند, میپردازیم.

 

تقویم رومیزی

هنگامی که صحبت از هدایای تبلیغاتی به میان اورده می شود, تقویم های رومیزی یکی از انتخاب های بسیار رایج و مهم در این زمینه خواهند بود. در تهیه ی تقویم های رومیزی بر اساس قیمتی که در ان سال برای کاغذ تعیین شده است, قیمتی مصوب برای تقویم تعیین خواهد شد. جالب است بدانید که سفارشات و تولید تقویم های رومیزی اغلب مربوط به 6 ماه دوم سال هستند. به جرات می توان گفت تمامی شرکت های تبلیغاتی در واپسین روز های سال به تولید و سفارش تقویم های رومیزی جهت تبلیغات خود روی می اورند و بازار سفارشات این محصول بسیار گرم است. تقویم رومیزی از ان جهت توانسته محبوبیت بسیار بالایی کسب کند که به راحتی قابل استفاده و مشاهده است. تقویم رومیزی همانگونه که از اسمش پیداست روی میز قرار گرفته و تمامی اطلاعات درج شده در ان شامل روزهای تعطیل و مناسبات مهم سیاسی و اجتماعی در ان به راحتی قابل مشاهده و در دسترس است. امروزه شرکت های مختلف با درج اسم و لوگوهای منحصر به فرد خود روی تقویم های رومیزی درصدد تبلیغ و گسترش فعالیت های خود برامده اند. نکته ی جالب توجه این است که حین درج لوگوی تحقیقاتی به عوامل مختلفی از جمله خوانا بودن( باید به گونه ای چاپ شود که از فاصله ی دور نیز به راحتی قابل خواندن باشد) و داشتن جذابیت جهت جلب توجه, اهمیت وافر داده میشود. همچنین اگر شما مدیر یک شرکت بزرگ هستید و به دنبال یک گزینه مناسب برای هدیه دادن به مشتری های خاص خود میگردید, تقویم رومیزی میتواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد. در تهیه و چاپ تقویم های رومیزی بسته به کیفیت کاغذ به کار رفته در تقویم و همچنین تعداد برگه و رنگ های استفاده شده, هزینه های متغیری انجام میشود. به طور کلی مقرون به صرفه بودن و سهولت هرچه تمام تر در ارسال تقویم های رومیزی به سراسر نقاط و امکان استفاده از تقویم به عنوان معرف صنعت مورد نظر و تبلیغ در جهت شناساندن شرکت های نوپا به دیگران باعث شده تولید و استفاده از این تقویم های رومیزی به ابتکاری محبوب دربین صاحبان شرکت ها تبدیل شود.

تقویم های رومیزی جذاب

تقویم رومیزی ارزان

تقویم های رومیزی بسته به استفاده ای که برای انها در نظر گرفته اید میتواند بسیار مقرون به صرفه یا دارای هزینه ی بالایی برای تولید باشد. به عنوان مثال میتوان تقویم های رومیزی را با کاغذ ارزان تر و با کیفیت کمتر از عالی تهیه کرد تا هم اهداف مورد نظر از تولید تقویم فراهم شود و هم هزینه ی بالایی به همراه نداشته باشد. همچنین تعداد رنگ ها و کیفیت ان ها و تعداد برگه های بکار رفته در تولید تقویم بر قیمت ان تاثیر بسزایی دارند. شما میتوانید با بکارگیری ایده های خلاقانه در تولید, تقویم رومیزی ارزان خود را به یک تقویم جذاب تبدیل کنید مثل خلاقیت در متریال های بکار برده شده در تقویم رومیزی, یا اینکه تقویم رومیزی ارزان خود را با بکار بردن تنها یک برگه ولی با کیفیت بالاتر تولید کنید یا اینکه اندازه ی تقویم رومیزی ارزان خود را کوچکتر کنید تا بتوانید در موارد دیگری مثل بکاربردن رنگ های با کیفیت تر اقدام کنید.

توجه به این نکته که تقویم رومیزی ارزان شما برای کدام هدف تولید میشود نیز امری مهم است و میتواند باعث کاهش بسیاری از هزینه های جانبی و اضافی شود. در کل میتوان گفت روش بکار برده شده در طراحی و چاپ تقویم رومیزی ارزان و میزان دقتی که شما برای تولید تقویم صرف کرده اید میتواند در مدت کوتاهی باعث شود کسب و کار شما به موفقیت و محبوبیت در بین مشتریان دست یابد.

تقویم های رومیزی, تقویم هایی ساده و بسیار کاربردی

تقویم های رومیزی، تقویم هایی ساده و بسیار کاربردی

 

تقویم های ارزان قیمت و مناسب

تقویم های ارزان قیمت و مناسب

 

تقویم رومیزی مدیریتی

تقویم های رومیزی مدیریتی همانطور که از نامشان پیداست همواره یکی از سفارشات بزرگ شرکت ها و ادارات بوده اند. چاپ و طراحی این تقویم های رومیزی مدیریتی با اشکال و طراحی های متنوع و طبق درخواست مشتریان توسط مجتمع های چاپ صورت میگیرد. البته ذکر این نکته لازم است که مجتمع های چاپ نیز دارای طرح و الگوهای مختلفی می باشند که شما میتوانید در صورت تمایل از انها در چاپ تقویم رومیزی مدیریتی خود استفاده کنید از جمله این طرح های از پیش اماده شده میتوان به طراحی تقویم رومیزی مدیریتی باستانی یا تقویم رومیزی مدیریتی فانتزی اشاره کرد. برخی مدیران نیز علاقمند به طراحی تقویم رومیزی مدیریتی اختصاصی برای شرکت یا اداره خود می باشند. چاپ مواردی مثل لوگوی اختصاصی شرکت یا اداره, درج شعار شرکت, چاپ عکس هایی از جمله دستاوردها و تولیدات شرکت یا اداره مذکور, از این موارد می باشند. در کنار سفارشات چاپ اینگونه تقویم های رسمی, برخی مدیران در صدد برامده اند که فضای شرکت و محیط کار را برای کارمندان خود مفرح تر و جذاب کنند . به این منظور به چاپ تقویم های رومیزی مدیریتی با طرح های فانتزی مشغول شده اند. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که طراحی تقویم رومیزی مدیریتی نباید به گونه ای باشد که با ساختار رسمی و دکوراسیون داخلی شرکتی همخوانی نداشته باشد. از تقویم های رومیزی مدیریتی علاوه بر استفاده به عنوان تقویم, در جهت یادداشت برداری یا ثبت موضوعات مهم روزانه نیز استفاده میشود. تقویم رومیزی مدیریتی بسته به سلیقه شما میتواند دارای لوگوی اصلی شرکت در صفحه اول باشد و با این ترفند به عنوان یک عامل در تبلیغ شرکت شما استفاده شود. ترفندهای متفاوتی مثل تعبیه ی مکانی برای قرار دادن خودکار کنار تقویم یا طراحی تقویم با قالبی خاص میتواند برتری ظاهری تقویم رومیزی مدیریتی شما را به دنبال داشته باشد.در نهایت میتوان گفت یک تقویم رومیزی مدیریتی با درج لوگو یا هرگونه اطلاعات از کسب و کار شما میتواند به مراتب موفق تر از یک تبلیغ 60 ثانیه ای در تلویزیون عمل کند و هزینه ی کمتری برای شما به دنبال داشته باشد

طراحی تقویم های مورد نیاز خود را به ما بسپارید.