نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

19:36 1399/09/1
کاربرد دستگاه فشارخون

دستگاه فشار خون چیست؟

دستگاه فشار خون ، دستگاهی است که برای تعیین میزان فشار خون افراد مورد استفاده قرار می گیرد . به بیان علمی و همین طور دانش پزشکی می توان گفت که زمانی که بر اثر پمپاژ قلب خون وارد سرخرگ ها می شود ، نیرویی فشاری وارد بر دیواره سرخرگ ها وارد می شود که به آن فشار خون می گویند و به بیان ساده تر یعنی در هر  انقباض قلب فشاری که خون به دیواره سرخرگ ها اعمال می کند .

همان طور که می دانیم فشار خون دارای دو میزان مینیمم و ماکزیمم است . برای گزارش میزان فشار خون باید هر دو اعلام شود و فشار خون به صورت کسری از مینیمم  و ماکزیمم  نمایش داده می شود که عدد بالای یا صورت کسر مقدار ماکزیمم و در مخرج آن مینیمم نشان داده می شود .

دستگاه فشار خون یکی از تجهیزات کاربردی و مورد نیاز در منزل است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . این دستگاه برای افرادی که دچار بیماری فشار خون هستند الزامی است به این دلیل که بتوانند در صورت بروز مشکل در سریع ترین زمان ممکن از میزان فشار خون خود مطلع شوند .

 

انواع دستگاه فشار خون

دستگاه های فشار خون انواع مختلفی دارد که قصد داریم به بررسی به روز ترین این دستگاه ها بپردازیم .

کارکرد همه دستگاه های فشارسنج یکسان می باشد . یکی از رایج ترین دستگاه های فشارسنج ، دستگاه فشار خون جیوه ای می باشد ، این دستگاه در میان دقیق ترین دستگاه های فشار خون قرار دارد .

 ساختار این دستگاه به این صورت که شامل یک ستونی از جیوه است که برای نشان دادن میزان فشار خون افراد مورد استفاده قرار می گیرد.  این دستگاه فشار سنج در میان پزشکان محبوبیت دارد و اگر دقت کرده باید هنگام مراجعه به مطلب ها معمولا این دستگاه استفاده می شود .

دستگاه فشار خون دیجیتالی در میان جدیدترین نوع این دستگاه ها قرار دارد . استفاده از این دستگاه به راحتی انجام می شود به همین دلیل بسیاری از افراد برای استفاده در منزل خود این دستگاه را تهیه می کنند .

دستگاه فشار خون دیجیتالی از یک مانیتور برای نمایش میزان فشار خون و یک کیسه بادی تشکیل شده که به راحتی به صورت دقیق فشار خون را اعلام می کند.  دستگاه های فشار سنج دیجیتالی در دو نوع عرضه می گردد که از لحاظ طرز استفاده تفاوت دارند . برخی از آن ها با بسته شدن بر روی مچ و مابقی به هنگام قرار گرفتن روی بازو فشار خون را مشخص می کنند .

 

ترازوی دیجیتال چیست؟

ترازوی دیجیتال در زمینه ها و صنایع  مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد . ترازوی دیجیتال مورد نظر ، ترازو های مورد استفاده در حوزه پزشکی می باشد .

 یکی از مسائلی که دغدغه بسیاری از افراد است ، میزان کاهش و افزایش وزن آن ها می باشد . وزن ایده آل و تناسب اندام یکی موئلفه های اصلی برای سلامتی و تندرستی می باشد .

با استفاده از ترازوی دیجیتال می توان از میزان وزن خود مطلع شود و همین موضوع می تواند کمک کند تا بتوان کنترل بهتری بر میزان کاهش و افزایش وزن داشت . تغییرات وزنی باید با یک روند نرمال و آهسته صورت بگیرد تا به وزن ایده آل رسید .

ترازو های دیجیتال پزشکی از قابلیت های جالبی برخوردار هستند که این موضوع بستگی به مدل آن ها نیز دارد که معمولا این امکانات در جدید ترین مدل این ترازو ها وجود دارد . به عنوان مثال می توان از طریق بلوتوث وزن را بر روی گوشی های هوشمند نمایش داد و یا این که امکان بررسی توده بدنی برای افراد وجود دارد .

امروز ترازو های دیجیتال با در مدل ها و برند های مختلفی وارد بازار شده است که به هنگام تهیه این نوع دستگاه ها بهتر است از یک مجموعه معتبر ترازوی مد نظر خود را تهیه کنید . افرادی که قصد کاهش و یا افزایش وزن دارند می توانند با استفاده از این ترازو ها میزان تغییرات خود  را بررسی نمایند تا بتوانند بهتر روند کاهش و افزایش خود را زیر نظر بگیرند .

 

کاربرد ماسک n95

ماسک n95 ، ماسکی است که برای حفاظت تنفسی تولید می شود و فیلتراسیون بالایی دارند و در واقع می توان گفت که قابلیت فیلتراسیون این ماسک نسیت به ماسک های دیگر بسیار بیشتر است . این ماسک ها به گونه ای طراحی شده اند که به صورت محکم بر روی صورت فرد قرار می گیرد و همین موضوع سبب می شود که کارایی آن بیش تر شود .

ماسک های n95 کارایی بسیار زیادی دارد ، این گونه  ماسک ها می توانند هر فردی را در مقابل ابتلا به بیماری هایی مانند آنفولانزا و .‌.. تا حد بالایی حفظ کنند .‌ در حال حاضر که جهان درگیر ویروس کرونا می باشد این ماسک ها می تواند انتخاب مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس شود ‌ .

همه افرادی که درگیر بیماری های تنفسی هستند باید از ماسک n95 استفاده کنند تا از هرگونه آسیبی در امان باشند . این ماسک ها برای کارکنان بیمارستان ها نیز بسیار کاربردی است و کارکنان بخش مراقبت های ویژه بیمارستان باید از این ماسک ها استفاده کنند.

ماسک های n95 می توانند از انتقال ۹۵ ٪ از  ذرات کوچک موجود در هوا جلوگیری کنند که علت آن استفاده از فناوری نانو می باشد . هنگامی که آلودگی هوا در کلان شهر ها ایجاد می شود استفاده از این ماسک یکی از بهترین گزینه ها برای در امان ماندن از آسیب های آلودگی هوا می باشد .

چنانچه قصد خرید دستگاه فشار خون ، ترازوی دیجیتال و یا ماسک n95 را داشتید باید به یک مجموعه معتبر در زمینه کالاهای پزشکی مراجعه کنید تا بتوانید کالای اصل و مناسب را تهیه کنید . کالاها و تجهیزات پزشکی جزو لوازم ضروری زندگی می باشد که برای بسیار از افراد کاربرد های زیادی دارد .

دستگاه فشار خون برای افراد درگیر فشار خون بسیار اهمیت دارد ، ترازوی دیجیتال برای افراد که قصد کاهش و افزایش وزن دارند و ماسک های n95 هم برای کسانی که مبتلا  به بیماری تنفسی هستند مورد نیاز می باشد.