نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

16:20 1399/08/14
اگر قصد زندگی در کانادا را دارید، حتما با معایب و مزایا آن آشنا شوید

به دلایل مختلف مهاجرت چشم اندازی جذاب محسوب می شود. می توانید به قصد تحصیل، کار، علاقه به معشوق، یا صرفاً شروعی دوباره برای زندگی خود اقدام به مهاجرت کنید. اما مهاجرت یک چالش بزرگ محسوب می شود، به خصوص اگر به کشوری می روید که از همه نظر کاملاً برای شما جدید است.

هر کشوری معایب و محاسن خود را دارد و قطعا نمیدانید بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ اما کانادا به خاطر مهاجران زیاد از ایالات متحده آمریکا، یک انتخاب محبوب تلقی می شود. کانادا با داشتن مناظر طبیعی زیبا، خدمات درمان در سطح جهانی و سیاست در حال پیشرفت، شهروندان زیادی را به گریت نورث وایت کشانده است. اما همانند هر نقطه­ی دیگری در دنیا، این کشور مشکلات خاص خودش را دارد. این مقاله را بخوانید تا از معایب و محاسن کانادا باخبر شوید.

محاسن زندگی در کانادا

زندگی در کانادا محاسن زیادی دارد که به بزرگترین آن ها اشاره می کنیم.

اقتصاد در حال پیشرفت

کانادا دهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و آزادی اقتصادی این کشور در جهان مشهور است. شروع کسب و کار در کانادا یک مسیر مشخص است و با توجه به اقتصاد سالم و قدرتمند این کشور، فرصت های زیادی برای موفقیت کسب و کارهای جدید وجود دارد. اگر قرار نیست کسب و کار اختصاصی خودتان را راه بیاندازید، جای نگرانی نیست. بازار اشتغال کانادا فوق العاده است و نرخ بیکاری در این کشور کمتر از هر نقطه دیگر جهان می باشد. می توانید ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنید و ازین طریق کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنید.

خدمات درمان

سیستم رایگان خدمات درمان جهانی کانادا یک الگو برای کل دنیاست. البته این به معنای تماماً رایگان بودن نیست- هزینه های درمان بر اساس مالیات هر فرد در طول سال تامین می شود. پس پرداخت درمان یعنی شما می توانید به نزد پزشک بروید، چشمان تان را معاینه کنید، به اورژانس بروید و لازم نیست مستقیماً هزینه بپردازید.

نرخ پایین جرم و جنایت

از سال 1991، نرخ جرایم عمومی کانادا روند نزولی داشته است. جرایم خشونت آمیز به ندرت در کانادا اتفاق می افتد و از این رو کانادا به یکی از امن ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است.

آموزش عالی و ارزان

نظام مدارس دولتی آمریکا به کیفیت عالی شهره است، و تمام شهروندان تا دبیرستان رایگان تحصیل می کنند. قیمت دانشگاه در این کشور کمی بالاتر از اروپاست و دانشگاه ها از صندوق مالیات سوبسید دریافت می کنند؛ با تمام این اوصاف دانشگاه های کانادا برای شهروندان نسبت به کالج های آمریکا بسیار مقرون به صرفه تر است.

طبیعت فوق العاده

کانادا از چشم اندازهای طبیعی و زیبای فوق العاده ای برخوردار است. فرصت تفریحات خارج از منزل فراوانی در این کشور وجود دارد؛ از هاکی و دوچرخه سواری بگیرید تا اسکی و ماهیگیری، کایاک و قایق سواری. هر کاری را می تواند در طبیعت انجام دهیم و بستر فوق العاده ای برای تفریحات سالم شما فراهم است.

کشوری سرشار از احترام

مردمان کانادا به دوستی، مهربانی و احترام شهرت دارند. کانادا از نظر احترام به مردمان دیگر در بالاترین سطح قرار دارد که بخش از آن به سبب سیاست های در حال پیشرفت این کشور است.

بیشتر بدانیم: خرید ملک در ترکیه : شرایط + هزینه ها در سال 2012

معایب زندگی در کانادا

حالا که دلایل زیادی برای مهاجرت به کانادا پیدا کردید، به چیزهایی هم نگاه کنید که ممکن است شما را از مهاجرت به نورث وایت گریت منصرف کند.

خدمات درمان

سیستم خدمات درمان کانادا هم تهدید است هم فرصت؛ در واقع مثل لبه­ی تیغ عمل می کند. در حالیکه این کشور به خاطر تامین خدمات درمان اولیه و ضروری رایگان مورد تحسین واقع می شود، اما روندهای گزینشی و درمان های بلند مدت در شهرهای بزرگ، زمان زیادی را از شما می گیرد.

دولت بزرگ

مقررات دولتی فراوانی در کانادا وجود دارد- حتی چیزهای کوچک از جمله مقدار چربی ترانس که می توانید به غذای رستوران مربوط شود، نیز توسط دولت تعیین می شود. از نظر خیلی ها قوانین و مقررات کانادا خسته کننده است و ان ها دوست دارند قوانین کمتری داشته و دولت کمتر در کارها و زندگی شان دخالت کند.

هزینه بالای مواد خوراکی

در قیاس با بسیاری از نقاط دیگر دنیا، هزینه زندگی در کانادا بالاست. مالیات تقریباً زیاد است (گرچه صرفه هزینه خدمات درمان می شوند). اجاره نیز در شهرهای بزرگ نظیر مونترال، ونکوور و تورنتو سر به فلک کشیده است.

اقامات در کانادا دشوار است

کانادا قوانین مهاجرتی سختگیرانه ای دارد- سالانه فقط 250 هزار نفر فرصت مهاجرت و پناهندگی در این کشور را دارند. اخذ ویزای کار در کانادا فرآیندی پیچیده و طویل است و برای هر ویزا تا 1500 دلار هزینه دارد. البته شرایط برای افراد ماهر راحت تر است، اما اگر نتوانید ثابت کنید که قرار است برای اقتصاد کانادا ارزشمند واقع شوید، خبری از ویزای کار نخواهد بود.

مهاجرت به کانادا رویای خیلی از مردم است. کیفیت زندگی و چشم اندازهای زیبا، این کشور را به مقصدی دلپذیر برای خیلی از مردمان جهان تبدیل کرده است، هرچند این کشور مشکلات و معایب خاص خودش را نیز دارد. اگر همچنان به فکر مهاجرت به کانادا هستید، این اطلاعات به شما کمک می کند تا بدانید چه انتظاراتی از این کشور داشته باشید. در هر کجا که هستید، برای تان آرزوی مهاجرتی دلپذیر و خوشبختی را داریم.