نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

11:14 1399/08/5
شیشه بین کابینتی، مناسب ترین دیوار پوش برای آشپزخانه

یکی از مهمترین مصارف شیشه های رنگی استفاده از آن ها در فضای بین کابینت های آشپزخانه است که اغلب با نام شیشه بین کابینتی شناخته می شوند. شیشه های رنگی که بین کابینت ها استفاده می شوند از نوع شیشه لاکوبل با ضخامت متفاوت است که بر روی سطح دیوار نصب می گردد. شیشه های بین کابینتی رنگ و طرح متفاوتی دارند از این رو می توان برای تزیین دکوراسیون داخلی در کنار آینه کاری از شیشه بین کابینتی استفاده کرد.

شیشه های بین کابینتی در انواع طرح و رنگ مختلف طراحی و تولید می شوند و معمولا بر روی سطح سرامیک، کاشی، ام دی اف نصب می شوند. جنس شیشه های بین کابینتی از نوع نشکن است و در برابر هرگونه ضربه و فشار مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. در ادامه می خواهیم در مورد ویژگی و کاربردهای مهم شیشه بین کابینتی صحبت کنیم با ما همراه باشید.

ویژگی های خاص شیشه بین کابینتی در آشپزخانه

از شیشه های بین کابینتی با طرح و رنگ دلخواه می توان برای دیوار پوش یا سطح کابینت های آشپزخانه خانه یا محل کار استفاده کرد زیرا قابلیت انتخاب طرح و رنگ مورد نظر در این نوع شیشه های رنگی بین کابینتی آشپزخانه وجود دارد. با انتخاب شیشه بین کابینتی مناسب می توانید قاب رنگی زیبا و جذابی برای آشپزخانه محل کار  یا خانه داشته باشید که با طراحی و چیدمان آشپزخانه هماهنگی لازم را داشته باشد. شیشه های بین کابینتی ویژگی های منحصر به فردی دارند از مهمترین آن ها می توان به ضد حرارت و ضربه اشاره کرد. شیشه های بین کابینتی در برابر هر نوع ضربه و فشاری پایدار و مقاوم هستند و جزو شیشه های نشکن محسوب می شوند، همچنین در برابر حرارت ناشی از اجاق گاز بدون تغییر در شکل و رنگ ظاهری شیشه مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. از این رو می توان با خیال راحت از انواع شیشه های رنگی بین کابینتی در آشپزخانه ها استفاده کرد.

کاربرد شیشه بین کابینتی در آشپزخانه

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه از شیشه های بین کابینتی به دلیل سادگی و در عین حال زیبایی و نظافت راحت آن ها بیشتر استفاده می شود. شیشه های بین کابینتی را می توان با کمک یک شوینده مناسب به راحتی لکه زدایی کرد. از کاربردهای مهم شیشه های رنگی بین کابینتی در آشپزخانه ها می توان به پوشش مناسب سطح زیرین دیوار آشپزخانه اشاره کرد که به راحتی بدون در نظر گرفتن هزینه اضافی برای بازسازی دیوار آشپزخانه استفاده می شوند. از دیگر کاربردهای مهم شیشه های بین کابینتی می توان به کاربرد آن ها برای روی کانتر آشپزخانه و پشت گاز اشاره کرد که به خاطر نشکن بودن شیشه و مقاومت بالای آن ها در برابر حرارت ناشی از اجاق گاز بهترین گزینه برای این قسمت از آشپزخانه است.

رنگ بندی در شیشه های بین کابینتی

شیشه های بین کابینتی در انواع رنگ مختلف قرمز، آبی، خردلی، سبز و غیره برای طراحی فضای داخلی آشپزخانه استفاده می شود. اگر خواهان فضای آرام در آشپزخانه هستید پیشنهاد می کنیم از شیشه بین کابینتی آبی استفاده کنید. شیشه های آبی رنگ بین کابینتی علاوه بر ایجاد حس آرامش در محیط جلوه ای منحصر به فرد و خاص را به آشپزخانه می بخشد. رنگ قرمز در شیشه های بین کابینتی آشپزخانه حس نشاط و شور و حرارت را در محیط ایجاد می کند و کاربرد چنین رنگی در آشپزخانه علاوه بر حس شور و نشاط موجب افزایش اشتها افراد می گردد. برای تزریق انرژی در محیط آشپزخانه بهترین انتخاب شیشه بین کابینتی رنگ قرمز است.

چنانچه در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه از چوب یا ام دی اف استفاده شده باشد برای ایجاد هماهنگی میان شیشه بین کابینتی، چیدمان و طراحی فضای داخلی آشپزخانه بهتر است از رنگ خردلی یا رنگی که متناسب با طراحی داخلی آشپزخانه استفاده کنید. رنگ های جذاب نارنجی و خردلی شیشه های بین کابینتی علاوه بر زیبایی، همنشینی مناسبی با سایر رنگ های موجود در آشپزخانه از جمله سفید دارند.

جمع بندی

در این مقاله در مورد مناسب ترین دیوار پوش آشپزخانه صحبت کردیم که در واقع شیشه های رنگی لاکوبل با ضخامت متفاوتی هستند که با نام شیشه بین کابینتی شناخته می شوند. شیشه های بین کابینتی ویژگی های خاص و منحصر به فردی از جمله مقاومت بالا در برابر حرارت ناشی از اجاق گاز در محیط آشپزخانه، فشار و ضربه ناگهانی دارند. از آن ها علاوه بر پوشش دیوار میان کابینت های آشپزخانه می توان به عنوان پوشش کانتر و کابینت ها، پشت اجاق گاز استفاده کرد. تنوع رنگ و طرح در شیشه های بین کابینتی بسیار بالاست و امکان قابلیت اجرای طرح یا رنگ دلخواه برای آن ها وجود دارد. برای انتخاب و خرید بهترین و باکیفیت ترین انواع شیشه های بین کابینتی می توانید با صنایع شیشه و آینه آگاهی در ارتباط باشید. مشاورین و کارشناسان صنایع شیشه و آینه آگاهی با دانش و تجربه فراوان در این زمینه می توانند به تمام سوالات شما عزیزان پاسخ دهند. جهت برقراری ارتباط با بخش مشاوره ای شرکت می توانید به آدرس رسمی سایت agahiglass.com مراجعه نمایید یا با شماره 09120162820 تماس حاصل فرمایید.