نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

11:46 1399/07/27
چرا سئو سایت مهم است و چه تاثیری در کسب و کار ها خواهد داشت؟

در این مطلب به اهمیت موضوع سئو سایت اشاره میگردد، اینکه چرا این روزها سئو از اهمیت ویژه ای برخوردار شده و چرا افراد زیادی به دنبال آشنایی و آموزش سئو سایت هستند.

قبل از پرداختن به اهمیت سئو سایت در دو جمله به معرفی کلی سئو میپردازیم، سئو مخفف کلمه Search Engine Optimization است که در فارسی به معنای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو می باشد.

در واقع یعنی رعایت استانداردهایی برای رتبه گرفتن وب سایت ما با کلمات هدف، در موتورهای جستجو

گوگل همواره سعی داشته تا عنوان بهترین موتور جستجو دنیا را به خود اختصاص دهد که در این مورد نیز کاملا موفق عمل کرده است.

با توجه به رشد چشمگیر استفاده کاربران از اینترنت، توجه اغلب مدیران کسب و کارها به کسب و کار اینترنتی جلب شد، طبق پیش بینی های انجام شده تعداد کاربران اینترنت تا سال 2021 از مرز 4 میلیارد نفر نیز خواهد گذشت ، بر اساس آمار حدودا 73 میلیون نفر از جمعیت ایران از اینترنت استفاده میکنند و این یعنی 89 درصد از کل جمعیت کشور که عدد قابل توجه ای می باشد.

همزمان با رشد استفاده از اینترنت، کاربران گوگل نیز به سرعت افزایش پیدا کردند، در واقع خود گوگل یکی از ابزارهایی بود که در رشد کاربران اینترنت نقش بسزایی داشت.

با توجه به خدماتی که گوگل در موتور جستجو خود ارائه داد، روز به روز کاربران بیشتر در اینترنت فعال شدند، این کمپانی با فعال سازی استانداردهای سئو خود باعث شد تا محتوا در اینترنت شکل و شمایل دیگری به خود بگیرد و دیگر مانند گذشته، اغلب مدیران سایت ها نتوانند با ارائه محتوای بی کیفیت، کپی و غیر استاندارد، در گوگل رتبه بگیرند و با بازدیدهای زیادی مواجه شوند.

در واقع مدیران وب سایت ها در سال های دورتر، دست به فریب گوگل میزدند تا کاربران زیادی را به سایت خود هدایت کنند اما امروزه گوگل با بروزرسانی های الگوریتم های خود، با هرگونه روش غیر استاندارد مبارزه میکند و این نوع از سایت ها را جریمه خواهد کرد.

تلاش وبمسترها برای گرفتن رتبه در گوگل با استاندارهای صحیح، باعث شد تا محتوای وب متفاوت شود، در واقع رقابت چشمگیری در بین وب سایت ها برای ارائه محتوای مفید برای کاربران بوجود آمد و در این بین، بیشترین سود را کاربران بردند.

امروزه کاربران، با سرچ کلمات مورد نظرشان به بهترین نتایج  دسترسی خواهند داشت و این، خود نشان از اهمیت سئو سایت دارد.

اما نکته اصلی در اهمیت سئو سایت ، تعداد افراد در حال استفاده از گوگل هستند.

تعداد کاربران گوگل

 کاربران گوگل همواره در حال افزایش هستند، سالانه در دنیا بیش از 2 تریلیون جستجو اتفاق می افتد، در واقع در هر ثانیه 69 هزار بار کاربران در گوگل سرچ انجام میدهند، این عدد در کشور ایران نیز قابل توجه است، در ایران در هر ثانیه 1600 جستجو در گوگل انجام میشود و در طی سال از مرز 50 میلیارد جستجو نیز میگذرد.

این اعداد و ارقام نشان از اهمیت سئو سایت دارد و یکی از محکمترین دلایلی است که افراد زیادی به دنبال آموزش سئو سایت هستند.

سئو سایت و کسب و کارها

در سال های دورتر مدیران کسب و کارها برای افزایش فروش محصولات و خدمات خود هزینه های زیادی را صرف تبلیغات خود میکردند تا از طریق آن بتوانند به رشد کسب و کار خود کمک کنند، در این مسیر برخی از آنها موفق عمل میکردند و برخی دیگر با تبلیغات غلط به بودجه خود آسیب میزدند.

با توجه به تعداد زیاد کاربران اینترنت، اغلب کسب و کارها به فعالیت در اینترنت روی آوردند و کسب و کارهای اینترنتی زیادی ایجاد شد، مدیران مشاغل، پی به اهمیت حضور در اینترنت بردند و در واقع متوجه شدند که امروزه کسب و کاری که در اینترنت حضور نداشته باشد به شکست محکوم است، از این رو اغلب شرکت ها هزینه تبلیغات خود را در بستر اینترنت صرف کردند.

در واقع مدیران به این باور رسیدند که تبلیغات در اینترنت حتی میتواند بسیار کاربردی تر از تلویزیون، رادیو و ... باشد.

سئو سایت یا تبلیغات

تبلیغات در بستر اینترنت روش های مختلفی دارد که از طریق آنها شما میتوانید به رشد کسب و کار خود کمک کنید، تبلیغات کلیکی، بنری و ... از جمله روش های تبلیغات در اینترنت هستند، اما همواره موثرترین روش برای جذب کاربران و تبدیل آنها به مشتری گوگل بوده است.

در واقع شما با تبلیغات در بستر اینترنت سعی دارید تا برند و محصولات خود را به کاربران معرفی کنید و یا آنها را به سایت خود هدایت کنید، فرض کنید که شما در حوزه فروش لپ تاپ فعالیت میکنید، سعی دارید تا با تبلیغات برند فروشگاه خود و یا مدلی از لپ تاپ را به کاربران معرفی کنید اما درصد کمی از آن افراد قصد خرید لپ تاپ را دارند، زمانی که کاربری در گوگل کلمه خرید لپ تاپ را جستجو میکند کاملا تصمیم به خرید گرفته است و فقط به دنبال فروشگاه های برتر با قیمت و شرایط مناسب تر می باشد.

به نوعی جلب توجه این افراد بسیار هدفمندتر از تبلیغات دیگر می باشد و این موضوع نیز یکی از مهمترین دلایل اهمیت سئو سایت است.

به همین دلیل است که رقابت در حوزه سئو بسیار زیاد شده است و صاحبان مشاغل سعی دارند تا با کلمات مرتبط به حوزه فعالیت خود در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرند.

میزان ورودی وب سایت هایی که با کلمات مرتبط و هدف در سه گزینه اول گوگل هستند با سایت های دیگر قابل مقایسه نیست و این سایت ها با چند استراتژی درست مانند تخفیف های به موقع و ... در سایت های خود میتوانند کاربران را به مشتری همیشگی خود تبدیل کنند.

همه این موارد نشان از اهمیت سئو سایت دارد و بر اساس همین موارد است که امروزه افراد زیادی به دنبال آموزش سئو سایت هستند.

اهمیت سئو باعث شده تا فیلد تخصصی جدیدی به عنوان کارشناس سئو در شرکت ها ایجاد شود و مدیران سعی دارند تا از این طریق به رقابت با رقبای خود بپردازند.

اما چه کسانی به دنبال آموزش سئو هستند؟

مدیران شرکت ها برای اینکه بتوانند کارمندان خود را در این حوزه مدیریت کنند نیاز دارند تا با این حوزه آشنایی داشته باشند و بهترین بهره را ببرند.

صاحبان کسب و کاری که قصد دارند خودشان وب سایتشان را سئو کنند و از این طریق رتبه های بالایی را برای سایتشان تجربه کنند.

افرادی که میخواهند در حوزه سئو متخصص باشند و بصورت پروژه ای و یا کارمندی برای شرکت های دیگر فعالیت کنند، امروزه بازار خوبی برای این افراد ایجاد شده است.

آموزش یا قرارداد

هزینه های سئو کاملا به نوع حوزه فعالیت شما بستگی دارد اما در کل سئو ازهزینه های نسبتا بالایی برخوردار است، قطعا با یک سئو اصولی چندین برابر هزینه های انجام شده را کسب خواهید کرد و با خیال راحت میتوانید با شرکت های معتبر وارد قرارداد شوید.

اگر هم قصد دارید تا در این مورد هزینه زیادی را نپردازید میتوانید با آموزش رایگان سئو و یا حضور در دوره سئو خودتان متخصص شوید و به سئو سایتتان بپردازید.

برای آموزش رایگان سئو پیشنهاد میکنیم تا از صفحه آموزش سئو در سایت تاپ شو بازدید کنید، این صفحه همواره در حال بروزرسانی می باشد.