نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

18:54 1399/07/14
اخذ پاسپورت ترکیه توسط موسسه حقوقی تیدی پارس

در سال های اخیر بسیاری افراد برای سرمایه گذاری و خرید ملک به کشور ترکیه مهاجرت می کنند. کشور ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، شرایط خوبی برای مهاجرت دارد. موسسه مهاجرتی تی دی پارس یکی از معتبرترین موسسات مهاجرتی در زمینه اخذ اقامت اروپا، اقامت کانادا، ترکیه و انگلیس بوده و در این زمینه کمک بزرگی به متقاضیان می کند.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از روش های اخذ اقامت ترکیه، اقامت از طریق خرید ملک است و در صورتی که خرید ملک طبق قوانین مربوط به این کشور انجام شود، منجر به دریافت اقامت این کشور می شود. یکی از نکات قابل توجه در زمینه خرید ملک در ترکیه این است که اتباع خارجی نمی توانند در مناطق روستایی و دهکده ها  ملکی خریداری کنند و فقط می توانند در مکان هایی ملک خریداری کنند که دولت ترکیه به آنها مجوز داده باشد. اتباع خارجی بیشتر اجازه خرید آپارتمان را دارند و نمی توانند در مناطق نظامی ترکیه، ملکی خریداری کنند. به طور کلی با توجه به قوانین کشور ترکیه در مورد خرید ملک، می توانند از طریق خرید ملک اقامت کشور ترکیه را اخذ کنند و تا زمانی که خانه خریداری شده به نام فرد متقاضی باشد، می تواند اقامت خود را تمدید کند.

برای خرید ملک در ترکیه افراد متقاضی باید در ابتدا برای انتخاب و خرید ملک مورد نظر به کشور ترکیه سفر کنند. بعد از خریدن ملک و بعد از انتقال سند مالکیت به صاحب ملک، متقاضی می تواند از اداره مهاجرت کشور ترکیه برای دریافت اقامت، وقت ملاقات بگیرد. بعد از این مرحله فرد متقاضی  با در دست داشتن مدارک لازم  در وقت تعیین شده می تواند به اداره مهاجرت کشور ترکیه رفته و مجوز اقامت یک ساله خود را دریافت کند.

متقاضیان برای خرید ملک در ترکیه باید در یکی از بانک های ترکیه حساب داشته باشند و در حقیقت می توان گفت متقاضیان بدون داشتن حساب بانکی در کشور ترکیه، اجازه خرید ملک نخواهند داشت. زیرا برای خرید ملک، وجه مورد نظر باید از حساب بانکی متقاضی به حساب فروشنده ملک منتقل شود. در ضمن ارائه فیش بانکی برای انتقال سند ضروری بوده و بدون فیش بانکی امکان خرید ملک وجود ندارد.

در حقیقت می توان گفت اتباع خارجی با خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار آمریکا، می توانند تابعیت این کشور را گرفته و شهروند ترکیه شوند. متقاضیان با سرمایه گذاری در کشور ترکیه از طریق خرید ملک به مبلغ 250 هزار دلار، می توانند بین 2 تا 3 ماه پاسپورت ترکیه را گرفته و از خدمات شهروندی این کشور بهره مند شوند. یکی از مهمترین شرایط خرید ملک در ترکیه این است که مالک اجازه ندارد این خانه را تا 3 سال بفروشد و ملک باید به نام خودش باشد.

متقاضیانی که سرمایه کافی برای خرید ملک به مبلغ 250 هزار دلار را ندارند، می توانند با خرید ملکی به قیمت 60 هزار دلار نیز اقامت ترکیه را به دست آورند. البته این نوع اقامت، اقامت توریستی 3 ساله بود ولی تا 10 سال قابل تمدید است ولی متقاضیان در مدت این 3 سال حق کار کردن در ترکیه را ندارند. متقاضیان این اجازه را دارند که ملک خریداری شده خود را اجاره داده و از این طریق درآمدی کسب کنند.

متقاضیان برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک باید دست کم بین 5 تا 8 سال در کشور ترکیه اقامت موقت داشته باشند. متقاضیان باید در این مدت در کشور ترکیه زندگی کرده و خود را بیمه کرده باشند. افراد متقاضی در صورت داشتن تمام این شرایط می توانند اقامت دائمی ترکیه را دریافت کنند. این پروسه تقریباً یک سال طول می کشد و بعد از آن افراد اقامت این کشور را دریافت می کنند.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور ترکیه بوده و این روزها بسیاری از سرمایه داران از این طریق اقامت کشور ترکیه را دریافت می کنند. مبلغی که برای  سرمایه گذاری در کشور ترکیه لازم است، با توجه به بخش های اقتصادی این کشور متفاوت می باشد ولی در نهایت منجر به اخذ اقامت دائمی این کشور می شود. برای دریافت پاسپورت کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری، حداقل به 6 ماه زمان نیاز است ولی بعد از آن افراد متقاضی می توانند از حقوق شهروندی این کشور بهره مند شوند. پاسپورت کشور ترکیه به مدت ده سال اعتبار دارد و اعتبار آن تا حدی است که افراد متقاضی می توانند با در دست داشتن این ویزا بدون هیچ محدودیتی به بیشتر کشورهای دنیا سفر کنند. همان طور که قبلاً ذکر شد، متقاضیان با داشتن پاسپورت کشور ترکیه و اخذ اقامت این کشور، می توانند از تمام مزایای شهروندی این کشور استفاده کنند. با توجه به این که  کشور ترکیه کم ترین مبلغ را برای سرمایه گذاری در نظر گرفته است، تعداد زیادی از سرمایه داران کشور ترکیه را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. سرمایه گذاری در کشور ترکیه به روش های مختلفی امکان پذیر است ولی هر کدام از این روش ها شرایط و مبلغ متفاوتی دارد. یکی از این روش ها برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه، سرمایه گذاری با خرید خانه است. کم ترین سرمایه ایی که برای خرید ملک در کشور ترکیه در نظر گرفته شده است، در حدود 250000  دلار می باشد و متقاضیان با خرید ملکی با این قیمت می توانند در این کشور سرمایه گذاری کرده و در نهایت اقامت کشور ترکیه را اخذ کنند. گذاشتن سپرده بانکی در بانک های این کشور یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه است است. در این روش سرمایه گذاری، متقاضیان با سرمایه گذاری به مبلغ 500 هزار دلار، می تواند در بانک های این کشور سرمایه گذاری نمایند. در این روش متقاضیان به مدت سه سال اجازه برداشت این مبلغ را ندارند ولی بعد از 3 سال می توانند این مبلغ ر از بانک بردارند. متقاضیان با خریدن اوراق قرضه دولتی و سهام نیز می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند. این روش سود زیادی برای متقاضیان داشته و حداقل مبلغ برای خرید سهام 500 هزار دلار در نظر گرفته شده است.