نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

17:07 1399/07/10
آشنایی با هیوندای آزرا / گرنجور ۲۰۲۰

معرفی هیوندای آزرا مدل 2020

  • فیس لیفت برای خودروها جزئی است؛ اما هیوندای آزرا ۲۰۲۰ کاملا تغییر کرده است.

هیوندای مدل گرنجور را در سال ۱۹۸۶ به عنوان خودروی پرچمدار معرفی کرد اما یک دهه بعد، مدل دایناستی (Dynasty) رونمایی شد و جایگاه سدان بزرگ گرنجور را تصاحب کرد. پس از یک دهه، تولید هیوندای دایناستی متوقف شد و به همین خاطر، دوباره گرنجور به عنوان پرچمدار این شرکت کره ای به بازار رسید. نسل ششم هیوندای گرنجور از سال ۲۰۱۶ تولید می شود و پس از انتشار چند تصویر غیررسمی، حالا مدل فیس لیفت این خودرو برای عرضه در کره جنوبی رونمایی شده است.

هیوندای گرنجور که با نام آزرا هم در برخی کشورها عرضه می شود، سال ۲۰۱۷ بازار آمریکا را ترک کرد؛ مدل ۲۰۲۰ این خودرو مثل سوناتای جدید نشان می دهد که هیوندای هنوز هم در بخش طراحی به دنبال تغییر است. جلوپنجره جدید هیوندای بزرگ و دارای شبکه پیچیده با المنت‌ هایی بوده که روشن می شوند و کاملا متفاوت از دیگر خودروهای بازار است. شاید طراحی جدید هیوندای آزرا ۲۰۲۰ را خودرویی کاملا تازه نفس نشان دهد، اما واقعیت این بوده که زیر این پوسته، همه چیز برای حدود سه سال گذشته است.

تغییرات نمای جلو تنها به جلوپنجره جدید محدود نمی شود، چراغ های جلو هم مشابه سوناتا ۲۰۲۰ طراحی شده اند و نمونه های دایره ای شکل مدل ۲۰۱۹ با طرح زاویه دار تعویض شده است. طراحان هیوندای چند تغییر هم در سپر جلو ایجاد کرده اند و در مدل ۲۰۲۰، ظاهر آن تهاجمی تر به نظر می رسد.

مدل ۲۰۱۹ هیوندای گرنجور از چراغ های عقب LED با طرح طولی بهره می برد، اما در مدل ۲۰۲۰، گوشه های چراغ ها تیزتر شده و نمای کلی، جذاب تر شده است. به طور کلی، طراحی گرنجور ۲۰۲۰ به گونه ای لوکس است که به راحتی می توان لوگوی جنسیس را روی آن قرار داد و با قیمت بیشتر عرضه کرد.

در نمای داخلی هم تغییرات قابل توجه هستند؛ در پشت فرمان و مرکز داشبورد، دو نمایشگر دیجیتالی بزرگ با اندازه ۱۲.۳ اینچ دیده می شود. در کنسول مرکزی برخی از دکمه های کنترلی مدل ۲۰۱۹ حذف شده اند و حالا عملکردشان در صفحه لمسی یکپارچه شده است. حتی دریچه های هوای سیستم تهویه هم تغییر کرده است تا به منظور هماهنگ بودن با طراحی کابین، کوچک تر و پنهان شوند. دسته دنده ی بزرگ مدل قبلی با چند دکمه کوچک جایگزین شده و طراحی کنسول مرکزی را ساده تر کرده است.

هیوندای اطلاعاتی هم در مورد مشخصات فنی مدل ۲۰۲۰ آزرا منتشر کرده است؛ این خودرو به موتور ۲.۵ لیتری بنزینی با گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته مجهز خواهد بود و علاوه بر این، مدل هیبرید هم با موتور ۲.۴ لیتری بنزینی، موتور برقی ۳۸ کیلوواتی، گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته و بسته باتری لیتیوم یون عرضه خواهد شد. مدل سوم هم گازسوز LPG است که با نام LPi 3.0 فروخته می شود.

باتوجه به اینکه گرنجور خودروی پرچمدار هیوندای است، شکی نیست که انبوهی از تجهیزات و امکانات رفاهی برای آن در دسترس است. رینگ های ۱۹ اینچی، نمایشگر HUD، سانروف پانورامیک، سردکن صندلی ها، سیستم صوتی حرفه ای JBL با ۱۲ بلندگو بخشی از امکانات هیوندای گرنجور ۲۰۲۰ هستند. در فهرست تجهیزات این خودرو، چراغ های جلوی LED، صندلی های برقی و مجموعه ای از سیستم های ایمنی و کمک راننده مدرن که از یک محصول پرچمدار انتظار می رود هم به چشم می خورد.

پیش فروش هیوندای گرنجور ۲۰۲۰ در حال حاضر در کره جنوبی آغاز شده است.