نرم افزار اندروید کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

15:02 1398/05/8
درب ضد سرقت ترک

افراد زیادی همواره تلاش می کنند تا در هر محیطی که قرار دارند امنیت را به بهترین شکل ممکن برقرار کنند و در محیط های مسکونی، اداری و... از وسایل و ابزارهای استفاده میکنند تا امنیت را ایجاد نمایند. در این رابطه وسایل متعددی وجود دارد که هر کدام به نوعی بخشی از امنیت را حاصل می کنند مثلا درب های ضد سرقت که برای ورودی ها نصب می شوند منجر به جلوگیری از افراد متفرقه به درون ساختمان می شود. اما در کنار درب های ضد سرقت وسایلی همچون سیستم های دزدگیر، دوربین های مداربسته و... نیز نقش های بسیار مهمی را در حفاظت از محیط ایفا می کنند.

اگر برای شما مقدور است و از لحاظ بودجه ی مشکلی ندارید بهتر است چندین وسیله را به صورت همزمان با یکدیگر بکار بگیرید چون دزدها و سارقان زمانی که چنین شرایطی را مشاهده کنند از سرقت پشیمان شده و به سراغ سوژه ی دیگری برای سرقت می روند. اگر قرار است که شما درب ضد سرقت بخرید بهتر است کمی در این خصوص اطلاعات بدست بیاورید و سپس برای خرید اقدام نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید(ما را در ادامه همراهی کنید).

انواع درب ضد سرقت

هم اکنون در کشور ایران درب ضد سرقت با انواع و اقسام مختلفی وجود داشته است که بیشتر این درب ها از کشورهای ترکیه و چین وارد شده اند و با نام درب ضد سرقت ترک و چینی در بین مشتریان شناخته شده است ولی خوشبختانه کشور ایران در طی سال های اخیر اقدام به وارد کردن قطعات درب های ضد سرقت نموده است و شرکت های ایرانی توانسته اند درب های ضد سرقتی را تولید کنند که بسیار باکیفیت می باشند.

درب های ضد سرقت از داخل به وسیله لوله های فولادی مسلح گردیده اند و با درب های قدیمی و آپارتمانی از نظر طراحی و وسایل ساخت تفاوتهای بسیار زیادی داشته اند و البته از امنیت عالی برخوردار می باشند. درب های معمولی علاوه بر اینکه در برابر ضربه مقاومتی ندارند و شکننده نیز می باشند حتی اگر از جنس فولاد هم ساخته شده باشند به سادگی از قسمت لولا باز می شوند و افراد متفرقه می توانند به محیط وارد شوند و این با وجودی ست که درب های ضد سرقت به هیچ عنوان از قسمت لولا باز نمی شوند.

تفاوت درب های ضد سرقت

یکی از روشن ترین تفاوت های که در بین درب های ضد سرقت دیده می شود در خصوص چهارچوب های درب می باشد. در درب های ضد سرقت چینی چهارچوب تخت هستند و بین سطح بیرونی چهارچوب و لنگه اختلاف سطح اندکی وجود داشته است و این با وجودیست که چنین اختلافی در دربهای ضد سرقت ترک بیش تر می باشد.

از دیگر تفاوت های که بین دربهای ترک و چینی وجود دارد ، در قسمت لولا می باشد. درب ضد سرقت ترک از قسمت داخلی می توان لولای آن ها را روئت نمود ولی در درب های ضد سرقت چینی این مورد مخفی می باشد. ضمن اینکه لولاها در دربهای چینی و ترک با هم تفاوت داشته اند.

اگر بخواهیم تفاوت دیگری را مطرح کنیم باید به رویه لنگه درب ها اشاره نماییم. در درب های ضد سرقت ترک رویه به دو صورت ام دی اف روکش طبیعی چوب یا ام دی اف روکش پی وی سی وجود داشته است و در درب های ضد سرقت چینی یا فلز با رنگ کوره طرح چوب می باشند. در نهایت بهتر است بدانیم درب های ضد سرقت چینی که در بازار ایران وجود داشته اند فلز با رنگ کوره ی طرح چوب هستند.

درب های ضد سرقت ترک نسبت به درب های چینی معمولا از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند ولی همیشه این موضوع به صورت صد در صد نخواهد بود. درب های ضد سرقت چینی که روکش HDF دارند عموما کیفیت خوبی داشته اند و به نسبت دربهای ترکی در بازار ایران گرانتر می باشند.

به صورت کلی درب های ضد سرقت ترک از نظر قیمت گران تر از نمونه های چینی بوده و به نسبت سایرین کیفیت بالاتری دارند اما فراموش نکنید که درب های ضد سرقت ایرانی و درب لابی هم خوشبختانه توانسته اند به عنوان یک رقیب برای نمونه های ترکی از لحاظ کیفیت باشند. نوع چینی معمولا از ترکی و ایرانی ارزان تر هستند.