نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

12:25 1399/07/1
بهترین مدل کابینت و درب تمام چوب در سال 99

اهمیت کابینت در طراحی دکوراسیون چیست؟

بهترین نوع کابینت آشپزخانه لزوماَ گران قیمت ترین کابینت موجود در بازار نیست. از نگاه بیشتر افراد متخصص و صاحب نظر در زمینه دکوراسیون و طراحی داخلی بهترین نوع کابینت، کابینتی است که با متریال درجه یک و طراحی مهندسی اجرا شده باشد. در واقع شاید بتوان گفت کابینت یکی از محصولاتی است که به صورت سفارشی و اختصاصی بر اساس فضای موجود و المان های محیطی یک خانه طراحی و تولید می شود. بدلیل تنوع زیاد در مواد اولیه و یراق آلات کابینت مانند گذشته محدود به انتخاب نوع خاصی از متریال و مدل خاصی از کابینت آشپزخانه نیستیم و این برای افرادی که بدنبال تنوع هستند و دوست دارند در طراحی دکوراسیون منزل خود خلاقیت بیشتری به خرج دهند خبر خوشحال کننده ای خواهد بود. اینکه برای آشپزخانه منزلتان کابینت کلاسیک چوبی انتخاب کنید یا کابینت مدرن (ام دی اف) به نوع سبک دکوراسیون خانه شما، مساحت آشپزخانه و مبلغی که برای سفارش کابینت در نظر گرفته اید بستگی دارد.

قبل از اینکه سبک و مدل کابینت را انتخاب کنید شاید بد نباشد حدود قیمت مدل های مختلف کابینت را بدانید تا انتخاب بهتری داشته باشید. تقریباً در بیشتر موارد قیمت کابینت های تمام چوب از کابینت روکش چوب و مدرن بالاتر است. مهم ترین دلیل این اختلاف قیمتی زیاد، نوسان قیمت ارز و قیمت بالای چوب و دستمزد نیروی انسانی با تجربه است. نحوه طراحی کابینت از دیگر پارامتر هایی است که در قیمت نهایی کابینت تاثیر زیادی دارد. (مطمئناً طرح های ساده قیمت پایین تری دارند)

انتخاب بهترین مدل درب ورودی و اتاق

بعد از کابینت مهم ترین قسمت هایی از خانه که نحوه طراحی و کیفت ساخت آنها تاثیر مستقیمی بر زیبای محیط خانه دارد، درب ورودی و سایر درب های داخلی ساختمان است. بهترین نوع درب برای اتاق خواب ها و لابی یا ورودی ساختمان درب های چوبی است. دلیل انتخاب چوب برای ساخت انواع درب، انعطاف پذیری چوب و فرم پذیری عالی آن است. همچنین چوب نسبت به سایر متریال علاوه بر مقاومت بالا وزن سبک تری دارد. از دیگر مزیت های چوب نسبت به دیگر متریال موجود عبارتند از : قیمت مناسب و همچنین رنگ پذیری بالا که باعث شده تنوع زیادی در انتخاب رنگ درب وجود داشته باشد. مهم ترین معایب درب های چوبی، حساسیت نسبت به رطوبت و بالا بودن قیمت درب تمام چوب می باشد که البته برای هردوی این ها راهکار وجود دارد. راهکار محافظت از چوب در برابر رطوبت استفاده از رنگ مناسب است و راهکار مناسب برای کاهش قیمت درب تمام چوب استفاده از چوب های ارزان قیمت تر و همچنین استفاده ترکیبی از چوب و ام دی اف در کنار هم است.

از نظر کاربرد درب های چوبی شامل موارد زیر می شوند:

  1. درب لابی
  2. درب ورودی
  3. درب اتاقی
  4. درب سرویسی

درب های ورودی و لابی بدلیل اهمیت بیشتری که نسبت به درب های داخلی دارند اغلب بصورت تمام چوب طراحی می شوند و کیفیت متریال مصرفی آنها بالاتر از سایر درب هاست. دلیل دیگری که باید در ساخت درب های ورودی از چوب و رنگ مرغوب استفاده شود، تماس با محیط بیرونی و عوامل جوی است. برای در امان ماندن درب چوبی از حشرات مزاحم و رطوبت شدید بهتر است حتما از رنگ خارجی درجه یک و ضد آب استفاده شود.

ظرافت و پرداختن به جزییات مهم ترین قسمت کار ماست!

در تولید مصنوعات چوبی ظرافت و توجه به جزئیات حرف اول و آخر را می زند. در صورتی که از بهترین مواد اولیه استفاده شود اما به جزئیات طرح بصورتی که باید پرداخته نشود نتیجه قابل قبولی حاصل نخواهد شد. استفاده از ماشین آلات بروز و دقیق یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند در میزان ظرافت کار تاثیر گذار باشد. استفاده از ذوق و هنر ایرانی و طراحی بروز از دیگر عوامل مهم در تولید درب و کابینت تمام چوب است. در انتها به عنوان توصیه و کلام پایانی به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم قبل از سفارش محصولات چوبی حتما در مورد آنها اطلاعات لازم را کسب کنید و مدل های مختلف را از هر نظر بررسی نمایید و در صورت امکان از نزدیک محصولات شرکت های مختلف را ببینید تا انتخاب دقیق و درستی داشته باشید.