نرم افزار اندروید کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

12:36 1398/04/17
خدمات طراحی سایت به سبک دیجی ویت

بسیاری افراد تصور می کنند طراحی سایت فقط شامل کد نویسی و طراحی است. در حالی فرآیند طراحی سایت از مرحله پذیرش پروژه شروع می شود و تا زمانی که به مرحله نهایی یعنی تحویل پروژه می رسد چندین مرحله را پشت سر می گذارد.

طراحی گرافیکی و کد نویسی سایت دو بخش مهم از فرآیند طراحی یک سایت هستند ولی برای داشتن پروژه ی سایت موفقی نیاز چندین مرحله کار نیاز داریم که همه ی این مراحل به طور هماهنگ با یکدیگر عمل می کنند. در این مطلب به معرفی این مراحل می پردازیم:

1. شناخت کافی از پروژه و هدف از اجرای آن

اولین و مهم ترین گام در طراحی یک سایت شناخت کافی از پروژه و هدف از اجرای آن است. در این مرحله ما نیاز داریم اطلاعاتی در مورد پروژه داشته باشیم که این اطلاعات از طرف کارفرما در اختیار ما قرار می گیرد.

این اطلاعات شامل پاسخ سؤالاتی از قبیل سؤال زیر است:

هدف کارفرما از طراحی سایت چیست؟ قصد دارد چه خدمات و یا محصولاتی در معرض دید کاربران قرار دهد؟ رده سنی مخاطبان چند سال است؟ کاربران از چه طریقی با کارفرما می توانند ارتباط برقرار کنند؟ و ...

2. تهیه سند اجرایی پروژه

مدیر پروژه پس از آنالیز و بررسی اطلاعات استاندارد واحدی را برای بخش های مختلف سایت طراحی می کندو تمام قابلیت ها و امکانات سایت را در قالب یک سند به نگارش در می آورد.

3. تعریف المان های گرافیکی

در دو مرحله ی قبل ساختار کلی سایت مشخص گردید. حال در این مرحله همه ی المان های گرافیکی و بصری پروژه را تعیین گردد. از جمله المان های بصری سایت می توان به رنگ اصلی، فونت و سایز متون اشاره کرد که باید در این مورد با کارفرما مشاوره و هماهنگی صورت گیرد. هم چنین در این مرحله المان های صفحه اصلی سایت مشخص می گردد و سعی می گردد سایت با تجربه کاربری عالی و دسترسی عالی به محتوا در اختیار کاربران قرار گیرد.

4. تعریف طرح گرافیکی صفحه اصلی و صفحات داخلی سایت

صفحه اصلی اصلی ترین و مهم ترین صفحات یک سایت است در واقع اولین صفحه ای که کاربران در نگاه اول مشاهده می کنند صفحه اصلی است. طراح سایت باید توانایی داشته باشد تا صفحه اصلی را با خلاقیت خود به بهترین شکل ممکن طراحی نماید تا سایتی زیبا و کاربر پسند طراحی گردد.

خروجی طراحی گرافیکی در اختیار کارفرما قرار می گیرد تا او نیز اگر نقطه نظری برای هرچه بهتر شدن دارد به کار گرفته شود.

5. شروع کد نویسی سایت با رعایت استانداردهای تعریف شده سئو

داشتن یک سایت به تنهایی نمی تواند موفقیت کارفرما را در ارائه خدمات و محصولات را تضمین کند. توجه به تجربه کاربری و رعایت استانداردهای سئو یا بهینه سازی سایت در حین کد نویسی دو اصل مهم و ضروری برای رسیدن به موفقیت هستند. تا این مرحله به تجربه کاربری توجه شده است و نوبت به کد نویسی رسیده است. خروجی نهایی و سایت طراحی شده باید طبق طرح گرافیکی تایید شده از طرف کارفرما باشد و کد نویسی طبق استانداردهای سئو انجام شود.

از جمله استانداردهای سئو سایت در کد نویسی می توان به استفاده صحیح از تگ های html، طراحی ریسپانسیو و نمایش درست در دستگاه های موبایل و تبلت، سرعت بالا و لود سریع و به موقع صفحات سایت اشاره کرد.

6. بررسی و تست کیفیت کارهای انجام شده

نیاز است قبل از اتمام پروژه و بعد از اتمام مراحل طراحی و توسعه پروژه را تست و بررسی کنیم و سپس به کارفرما تحویل دهید. در مرحله تست سایت در انواع دستگاه های مختلف موبایل و دسکتاپ بررسی می گردد و برای چند محصول شروع به محتوا نویسی کنید تا اگر هر گونه مشکلی در مراحل قبل شناسایی نشده است از قلم نیافتد. سپس سایت بر روی هاست و دامنه ی آزمایشی به کارفرما تحویل داده می شود.

7. آموزش به کارفرما و انتقال سایت بر روی دامنه اصلی

حال به مرحله آخر مرحله ای که کارفرما نتیجه تلاش ها و هزینه های خود را ببیند، رسید ایم. مدیر پروژه طی جلسه ای آموزشی همه ی فرایندهای اجرایی و پنل مدیریت سایت را به کارفرما آموزش می دهد .

کارفرما می تواند هر گونه سؤالی در مورد نحوه نمایش و عملکرد وب سایت خود داشته باشد و اگر مشکلی مشاهده کرد برای رفع آن درخواست کند. در پایان و بعد از رفع تمام مشکلات فایل های سایت بر روی دامنه اصلی کارفرما منتقل می گردد.

شرکت دیجی ویت یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده ی انواع خدمات طراحی سایت، خدمات سئو و پشتیبانی و نگه داری انواع وب سایت های شرکتی، فروشگاهی و ... است که با رعایت تمام استانداردهای سئو و توجه به الگوریتم های گوگل در حال حاضر مشغول به فعالیت است و همواره رضایت مشتریان را مد نظر دارد.