نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

10:27 1399/05/9
چرا سرمایه گذاری در بورس، اقدامی هوشمندانه است؟

نکته‌های مثبت زیادی در بازار بورس وجود دارند که جایگاه آن را در میان سایر روش‌های سرمایه‌گذاری، مانند سرمایه گذاری در مسکن، طلا، ارز و حتی سود سپرده بانکی، بالاتر می‌برند. مواردی مانند، حفظ ارزش پول، امنیت معامله‌ها، نقد شوندگی بالا، معافیت مالیاتی و روش‌های متنوع سرمایه‌گذاری در شمار مزیت‌های این بازار پُر انرژی قرار دارند. در این مقاله، به سراغ چند پرسش مهم بورسی می‌رویم و به آنها پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

معامله در بازار بورس چگونه باعث کسب درآمد می‌شود؟

کسب درآمد از بورس به دو روش انجام می‌شود:

خرید و فروش سهام

در این روش، شما سهام یک یا چند شرکت را خریداری می‌کنید و هنگامی که قیمت آن سهم‌ها افزایش پیدا کرد، آنها را می‌فروشید. اختلاف قیمتی که بین سهم خریداری شده و فروخته شده وجود دارد، درآمد شما از این معامله به شمار می‌رود.

دریافت سود سهام

شرکت‌های مختلف برای سهام‌دارانی که سهم خود را تا زمان رسیدن به سال مالی شرکت به فروش نرسانند، سودی از شرکت را پرداخت می‌کند. معمولا میزان کسب درآمد از خرید و فروش سهم‌ها بیشتر از سودی است که شرکت‌ها می‌پردازند. 

حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بازار سهام چقدر است؟

حداقل مبلغ برای ورود به بورس و آغاز خرید و فروش سهام، 500 هزار تومان است. اما سقفی برای این سرمایه وجود ندارد. البته پیشنهاد ما این است که با مبلغ‌های کم، سرمایه‌گذاری را شروع کنید و هنگامی که با چم‌و‌خم معامله در این بازار آشنایی پیدا کردید، کم‌کم پول بیشتری را وارد بازار سرمایه کنید.

آیا حضور در بازار سهام به معنای ریسک کردن روی سرمایه است؟

بازار سرمایه، طیف گسترده‌ای از فرصت‌های سرمایه گذاری را در اختیار افراد قرار می‌دهد. مثلا کسانی که اهل ریسک کردن نیستند، می‌توانند با وارد کردن سرمایه خود در صندوق‌ سرمایه گذاری سود کسب کنند. سرمایه گذاری در این صندوق‌ها روشی غیرمستقیم برای سرمایه گذاری در بورس به شمار می‌رود. هر چه که میزان ریسک‌پذیری سرمایه گذار بیشتر باشد، میزان سود دریافتی او هم افزایش پیدا می‌کند. اما این وضعیت، نیازمند پذیرش خطرات ریسک است. به همین دلیل توصیه می‌شود که بخشی از سرمایه خود را که به آن نیاز ندارید وارد بورس کنید.

لطفا این نکته مهم را از قلم نیندازید

آموزش اصولی بورس، نکته بسیار مهمی است که معمولا آن‌طور که باید، جدی گرفته نمی‌شود. اگر می‌خواهید میزان ریسک بورس را به حداقل برسانید باید ابتدا روی آموزش و تخصص خود در این بازار سرمایه‌ گذاری کنید. در غیر این صورت، چیزی جز ضرر عایدتان نمی‌شود. در حقیقت، شما به اندازه دانش و تخصصی که در مورد بازار بورس دارید، سود کسب می‌کنید. هر چه این دانش و تخصص، بیشتر باشد، میزان سود شما از معامله‌های بورسی بیشتر می‌شود. بهترین کار این است که آموزش خود را در یک آموزشگاه معتبر بورسی مثل «خانه سرمایه» بگذرانید تا از بابت کیفیت و عمق اطلاعاتی که دریافت می‌کنید، مطمئن باشید.

چرا خانه سرمایه، گزینه مناسبی برای آموزش بورس است؟

آموزش عمیق، نیازمند دو فاکتور مهم است:

  1. فرد مشتاق
  2. استاد خوب

اگر تا اینجای کار با ما همراه بودید، پس فاکتور اول را دارید. شما مشتاق به یادگیری بورس و ایجاد تغییر در زندگی‌تان هستید. اما استاد خوب را از کجا می‌توان پیدا کرد؟ آیا می‌توان به هر فردی که خودش را استاد می‌نامد اعتماد کرد؟ چه چیزی اعتبار آن فرد در مقام استادی را محک می‌زند؟ در خانه سرمایه، می‌توانید با خیال راحت، فاکتور دوم را هم پیدا کنید. چون هیئت علمی این شرکت، اساتید دانشگاه و فارغ‌التحصیلان دکتری اقتصاد، کارشناسان حرفه‌ای و خبره فارغ‌التحصیل از رشته‌های بورس و مدیریت مالی هستند که سابقه سال‌ها معامله در بورس و آموزش حرفه‌ای آن را دارند. از طرفی، اعتبار شرکت خانه سرمایه، تنها به اساتید حرفه‌ای نیست. این آموزشگاه دارای مجوز رسمی از سازمان بورس و سازمان فنی و حرفه‌ای است. بنابراین، آموختن بورس در این آموزشگاه، یعنی برخورداری از دانش تخصصی و حرفه‌ای.

دوره آموزش بورس خانه سرمایه چه مزیت‌هایی دارد؟

نزدیک به یک دهه تجربه در آموزش حرفه‌ای بورس

شرکت خانه سرمایه از سال 1390 تا اکنون، به طور پیوسته در حال برگزاری کلاس آموزش بورس بوده است. حاصل این تلاش خستگی ناپذیر، بیش از 2500 دانشجو است که در حال حاضر به صورت حرفه‌ای در بازار بورس به معامله مشغول هستند. دامنه گسترده سود دهی سرمایه گذاری آنها از 10 تا 400 درصد، آگاهی و تسلط این دانشجویان به این بازار را نشان می‌دهد.

پوشش جامع موضوع‌های بورسی

سرفصل‌های آموزشی مورد نظر خانه سرمایه، مطابق با آخرین تغییرات بازار بورس، قوانین و پیشرفت‌های این بازار هستند. مواردی مانند آموزش نرم‌افزارهای تخصصی بورس، ترازنامه‌ها، سرمایه گذاری با ریسک صفر، سرمایه گذاری به روش مارتینگل، شمعی و ژاپنی، الگوهای کلاسیک، کار با وب‌سایت‌های تخصصی بورس، پرداختن به مفاهیمی مانند پذیره نویسی، عرضه اولیه، مهارت‌هایی مانند مدیریت سهام، تابلوخوانی و غیره در فهرست آموزش‌های خانه سرمایه قرار دارند.

امکان پرداخت هزینه دوره بورس به صورت اقساطی

خانه سرمایه در کنار پرداخت نقدی دوره‌ها، امکان پرداخت اقساطی آنها را هم فراهم کرده است تا همه کسانی که می‌خواهند آموزش ببینند، بتوانند بورس را به صورت تخصصی و حرفه‌ای بیاموزند.

شرکت در دوره‌ آموزش بورس به صورت حضوری و نوین

دوره بورس خانه سرمایه به دو صورت حضوری و نوین برگزار می‌شود. کسانی که در دوره نوین خانه سرمایه ثبت‌نام می‌کنند به صورت «آنلاین» آموزش می‌بینند. در این صورت، دیگر مواردی مانند زندگی در شهرهای دیگر و ساعت‌های کاری فشرده نمی‌توانند مانعی برای آموزشتان به شمار روند. گذشته از این‌ها، خانه سرمایه به افرادی که به صورت نوین ثبت‌نام می‌کنند، پکیج آموزش بورس جامع به ارزش تقریبا 4 میلیون تومان را هدیه می‌دهد.

دریافت مدرک معتبر پس از پایان دوره

دانشجویان بعد از طی کردن دوره آموزشی خود که حدود 6 ماه و در قالب 140 ساعت آموزش است، به سازمان فنی و حرفه‌ای معرفی می‌شوند و بعد از گذراندن آزمون تئوری و عملی، «مدرک بین‌المللی تحلیل بازارهای مالی» را دریافت می‌کنند. اعتبار این مدرک، توسط سازمان جهانی کار، تایید شده است.

در جستجوی رمز موفقیت

افراد بسیاری به دنبال ایجاد تغییر در زندگی‌ خود هستند. اما هیچ‌گاه به آن دست پیدا نمی‌کنند. چون کار اصلی که باید انجام دهند را فراموش می‌کنند و آن، شروع کردن است. همه ما، تنها زمانی شاهد تغییرات واقعی و اثرگذار در زندگی‌مان خواهیم بود که خودمان دست به کار شویم. «شانس»، «موفقیت»، «فرصت‌ها» و «پیشرفت کردن» موقعیت‌هایی ساختنی هستند. پس، هوشمندانه‌ترین کار این است که قدر لحظه‌های عمر خود را بدانیم و از همین امروز برای ساخت آینده‌ای که دوستش داریم تلاشی جانانه را آغاز کنیم.