نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

10:10 1399/05/7
هزینه طراحی سایت فروشگاهی چه قدر است؟

هر کسب و کاری که داشته باشید دیر یا زود به توسعه کسب و کار از طریق طراحی سایت فروشگاهی آنلاین نیاز خواهید داشت. طراحی سایت حرفه ای و زیبا از لحاظ گوگل و کاربر کمک فراوانی به کسب رتبه های اول در نتایج جست و جو گوگل به شما خواهد کرد. اما در همین ابتدا سوال پیش می آید که هزینه طراحی سایت چه قدر است؟ با ما همراه باشید تا به این پرسش پاسخ کامل و جامعی بدهیم.

اهمیت طراحی سایت

تفاوتی ندارد که کسب و کار شما بزرگ یا کوچک باشد. طراحی سایت فروشگاهی برای محصولات، تاثیر شگرفی روی دیده شدن و فروش بیشتر خواهد داشت. چند نفر را می شناسید که از طریق کسب و کار اینترنتی موفق به فروش زیاد شده اند؟ جواب آن تعدادی بی شمار است. پس حداقل برای اینکه در سطح هم ردیفان خود قرار بگیرید لازم دارید که کسب و کار خود را آنلاین کنید. کسب و کار اینترنتی محدودیت زمانی و مکانی نداشته و به همین خاطر هیچ عامل بیرونی به جز رغیب نمی تواند به آن آسیب برساند. طراحی سایت دانشی است که به افراد در زمینه کسب و کار اینترنتی کمک می کند. اگر در این زمینه دانشی ندارید، نگران نباشید. کافی است که از افراد حرفه ای کمک بخواهید.

شرکت طراحی سایت

پیش تر گفتیم که چنانچه در زمینه طراحی سایت اطلاعاتی ندارید، از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید. شرکت طراحی سایت، افرادِ متخصصی در زمینه طراحی انواع سایت ها دارد و خدماتی را در این زمینه به متقاضیان خود ارائه می دهد. اما این نکته را بدانید که بسیار مهم است؛ کدام شرکت طراحی سایت را انتخاب می کنید. تخصص شرکت در میزان موفقیت شما ثاثیر مستقیم دارد. به شما توصیه می کنیم که قبل از انتخاب شرکت طراحی سایت حتما درباره آن تحقیق کنید. از آنها بخواهید که رزومه کاری و پروژه های موفق خود را به شما نشان دهند. همچنین می توانید با مشتریان قبلی این شرکت در ارتباط باشید، تا میزان موفقیت را به درستی بسنجید. ترجیحا شرکت هایی را انتخاب کنید که مسولیت پذیر و پیگیر هستند. شرکت ایران سایت مفتخر است که تمام متقاضیان خود را تا پایان مسیر موفقیت همراهی می کند.

هزینه طراحی سایت

حال که ضرورت سایت و طراحی سایت را متوجه شدید لازم است به موضوع هزینه طراحی سایت بپردازیم. برای شروع باید بگوییم که هزینه ثابت و مشخصی برای طراحی سایت به هیچ وجه وجود ندارد. به این خاطر که اولا سایت ها از لحاظ کاربری با هم متفاوت هستند. به عنوان مثال سایت فروشگاهی با سایت خبری تفاوت بسیاری دارد. به همین خاطر هزینه طراحی های آن نیز متفاوت است. در ادامه هم بگویم عوامل زیادی وجود دارد که بر هزینه طراحی تاثیر گذار است. در ادامه تمام این عوامل را به دقت بررسی می نمائیم.

دامنه و هاست

همانطور که می دانید که هر سایت به یک آدرسی نیاز دارد و بدون آدرس نمی تواند در بستر اینترنت فعالیتی داشته باشید. دامنه جایی است که سایت می تواند در آن فعالیت داشته باشد. همین جا به شما بگوییم که هزینه .com با .net و .ir با هم متفاوت هستند. هاست نیز تعرفه های بسیار متفاوتی دارد. پهنای باند نیز از عوامل تاثیر گذار بر روی هاستینگ است. به شما توصیه می کنیم از همین ابتدا بودجه کافی برای هزینه هاست خود در نظر بگیرید تا با ارور مواجه نشوید.

تکنولوژی

تکنولوژی پایه در حقیقت نوع مدیریت سایت و یا سیستمی که وبسایت بر روی آن پیاده شده است را نشان می ‌دهد. در حال حاضر وردپرس یکی از سیستم‌ هایی است که بیش از نیمی از وبسایت ‌های دنیا از آن استفاده می‌کنند و عمدتا هزینه ‌ی کمتری دارد. سایت‌هایی با قالب اختصاصی که توسط کدهای HTML و PHP ساخته شده اند، هزینه‌ی بیشتری دارند.

نوع سایت

مورد بعدی که تاثیر مستقیم بر هزینه طراحی سایت دارد، نوع سایت است. همانطور که قبلا گفتیم، یک سایت فروشگاهی با یک سایت خبری تفاوت بسیاری دارد. به همین خاطر نوع سایت در هزینه طراحی بسیار تاثیر گذار است.

المان های سایت

علاوه بر تکنولوژی سایت، برای توسعه سایت به اِلمان هایی نیاز خواهید داشت که باید در طول مسیر طراحی سایت، داخال آن قرار داده شود. این المان ها مانند پلاگین ها، اپلیکیشن ها و سایر خدماتی است که در سایت قرار داده می شوند. جالب است بدانید هر کدام از این المان ها هزینه خاص خود را دارند.

راه اندازی سایت

ساخت وب سایت شروع کار نیست. بلکه شروع سایت زمانی آغاز می شود که فعالیت هایی داخل آن برای فروش کسب و کار داخل آن انجام شود. هر کسب و کاری که داشته باشید نیاز به محتواهای تصویری، متنی و غیره خواهید داشت تا سایتی پویا و زنده داشته باشید. پیشنهاد می کنیم اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید از متخصصان طراحی و تولید محتوا کمک بگیرید. اگر بخواهید یک یا چند نفر را در این زمینه استخدام کنید لازم است که هزینه آن را جداگانه در نظر بگیرید.

نگهداری سایت

سایت به نگهداری نیاز دارد. برای اینکه سایت موفق داشته باشید، لازم است سایت شما به صورت بهینه عمل کند و خللی در عملکرد آن وجود نداشته باشد. همانطور که گفتیم شما به اضافه کردن محتوا، عکس‌ها، موارد گرافیکی، ویدیوها و غیره نیاز دارید تا فعالیت وب سایت خود را به طور کامل آغاز کنید. اضافه کردن محتوا هم فعالیتی نیست که یک روزه باشد. بلکه باید عملی متدام باشد. لازم است برای بارگذاری محتواهای خود برنامه ریزی مشخص داشته باشید و طبق اهداف کسب و کار خود پیش بروید.

 

جمع بندی

همانطور که پیش تر تاکید داشتیم، برآورد هزینه و قیمت ساخت و طراحی سایت به عوامل زیادی بستگی دارد. اما هزینه طراحی سایت مستقیما به انتخاب‌ های شخصی شما بر می گردد. اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، هزینه سایت به المان ‌هایی که در طراحی سایت از آن استفاده می شود بستگی دارد. چنانچه قصد دارید وبسایتی شخصی و یا وبسایتی برای کسب و کار خود راه بیا اندازید. برای اطلاع از هزینه های طراحی سایت یا طراحی سایت فروشگاهی می توانید با متخصصان شرکت ایران سایت تماس بگیرید. ایران سایت مفتخر به ارائه تمام خدمات طراحی سایت است که همواره پروژه هایی موفق داشته است.