نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

11:39 1399/04/24
5 کاربرد سرور مجازی

خرید سرور مجازیسرور مجازی بخش کوچکی از سرور را به خود اختصاص داده است که همراه با خود مزیت ها و امتیازات زیادی را دارد. به خاطر همین امتیازات شاهد کاربردهای بسیاری از آن هستیم. خرید سرور مجازی می تواند شما را به این امتیازات برساند. خرید vps برای مواردی چون: مدیریت وب سایت، فروشگاه ها و آموزشگاه های مجازی با نفرات بالا، بسیار مناسب است. البته این موارد تنها بخشی از کاربردهای vps سرور می باشند؛ به خاطر اهمیتی که این موضوع به خود اختصاص داده است در ادامه به بررسی کاملی از آن ها خواهیم پرداخت. از این رو تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. 

با کاربردهای سرور مجازی آشنا شوید

به طور کلی می توان کاربردهای سرور مجازی را به 15 دسته مختلف تقسیم بندی کرد. به همین علت خرید سرور مجازی توانسته به اوج خود برسد. در این مطلب تنها به بررسی 5 مورد از آنها خواهیم پرداخت. پس به ادامه مطلب توجه کنید. 

دوربین های نظارت

یکی از کاربردهای گسترده ای که در  سرور مجازی وجود دارد، مربوط به دوربین های نظارت می باشد. اگر در مشاهده دوربین ها به صورت آنلاین با مشکلاتی روبرو هستید، سرور مجازی می تواند آن ها را به طور کامل حل کند. 

سیستم ها و نرم افزارهای مدیریتی

برای اینکه بتوانید از سیستم مدیریتی تان به صورت کاملا یکپارچه استفاده کنید و بهره ببرید، سرور مجازی بهترین گزینه ای بوده که در پیش روی شما قرار گرفته شده است. از این سیستم های مدیریتی می توان به Task manager اشاره کرد. 

خرید vps

سرور مجازی یک ابزار مدیریتی بسیار کاربردی، با دسترسی های بیشتر از یک هاست اشتراکی می باشد، VPSها با سیستم عامل لینوکس ویندوز، در موقعیت ایران و خارج ارائه میشود.

سرویس Git

یکی از پرکاربردترین سرویس هایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد، سرویس Git است. با استفاده از این سرویس می توان از برنامه ها پشتیبان گیری آنلاین انجام داد و عموما برای برنامه هایی استفاده می شود که در حال توسعه هستند. همچنین کار نسخه بندی نیز با استفاده از همین سرویس انجام می شود. از این رو برنامه نویس های مختلف می توانند کدهای متعدد خود را بر روی همین سرورهای مجازی قرار دهند. 

پایگاه داده

برنامه های کاربردی بسیار زیادی وجود دارند که از بانک های اطلاعاتی بهره می برند. به همین علت حجم پایگاه های داده ممکن است حجیم و زیاد باشند. از این رو به خاطر این ویژگی و همچنین امنیت بخشیدن به پایگاه های داده میتوان آنها را بر روی یک سرور مجازی اختصاصی قرار دارد که این مورد یکی از برترین کاربردهای سرور مجازی به حساب می آید. 

سرویس های اشتراکی 

امروزه شاهد استفاده بسیاری از سرویس های اشتراکی هستیم. بدین صورت که شرکت ها و سرویس های مختلفی به طور مشترک از یک سرویس استفاده می کنند و با استفاده از این روش از راه دور به آن دسترسی دارند و می توانند از این طریق در مکان های مختلف از آن بهره ببرند. به همین علت یکی از بهترین انتخاب هایی که هر فردی می تواند داشته باشد بهره بردن از سرور مجازی است. 

سخن آخر

سرور مجازی کاربردهای مختلفی دارد که در این مطلب به 5 مورد از آن ها پرداخته شد. خرید سرور مجازی این قابلیت را دارد تا بتواند بیشترین امکانات را برای وب سایت و یا سیستم شما به همراه داشته باشد. کاربردهایی که هر سرور می توانند داشته باشند فراتر از موارد ذکر شده هستند و جامعیت و گستردگی بسیاری را به خود اختصاص داده است که در این مطلب به بررسی 5 مورد از آن ها پرداختیم.  VPS کاربرد های بسیار زیادی دارد، به غیر از موارد ذکر شده می توان به گزینه هایی همچون سرویس ایمیل، سایت های برنامه نویسی شده، سایت های اشتراک ویدیو و فایل، آموزشگاه های مجازی، فروشگاه و وب سایت اشاره کرد.