نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

18:19 1399/04/8
فروش انواع پمپ آب

شرکت پایا گسترش خورشید تابان انواع مختلف پمپ از جمله پمپ لجن کش و پمپ سیرکولاتور را به فروش می رساند. پمپ آب وسیله ایی است که برای افزایش فشار آب مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ آب وظیفه دارد آب مورد نیاز را به تاسیسات آبرسانی، حریق، صنعت، کشاورزی و صنعت انتقال دهد. پمپ آب علاوه بر این که حجم آب دهی را متناسب با میزان مصرف تامین می دهد، بلکه فشار کافی برای رساندن آب به محل مصرف را نیز دارد.

پمپ لجن کش

پمپ لجن کش یکی از انواع پمپ بوده و برای انتقال لجن در مصارف صنعتی و غیر صنعتی از این پمپ استفاده می شود. پمپ های لجن کش قادرند مایعات با وزن مولکولی بالا را به راحتی جا به جا کنند. در حقیقت می توان گفت پمپ های لجن کش همان پمپ های کفکش هستند ولی در بعضی از اجزاء با یکدیگر متفاوت می باشند. پمپ های لجن کش، از نوع پمپ های مستغرق سانتریفیوژ هستند و در دو نوع پمپ لجن کش تک فاز و پمپ لجن کش سه فاز تولید شده و در دسترس مشتریان قرار می گیرند. بدنه پمپ های لجن کش از جنس های مختفی مانند استیل، چدن و برنز بوده و در اکثر مواقع با توجه به کارکردشان ، از جنس های مختلف تولید می شوند. پمپ های لجن کش اغلب برای تخلیه آب چاه ها مورد استفاده قرار می گیرند زیرا این پمپ این توانایی را دارند که آب باقی مانده در چاه را به طور کامل تخلیه کنند. یکی از مهمترین قابلیت های پمپ های لجن کش این است که قادر به پمپاژ کردن فاضلاب های خانگی و صنعتی و سایر سیالاتی که دارای ذرات معلق هستند می باشند. از پمپ لجن کش همچنین برای تخلیه کردن استخرها، پساب های فاضلاب و همچنین مکش سیالاتی که دارای ذرات الیافی هستند استفاده می شود.

به طور کلی می توان گفت پمپ های لجن کش یکی از پر کاربردترین ترین پمپ ها در حوزه صنعتی بوده و انتقال لجن فقط با این پمپ ها امکان پذیر است. ساختار پمپ های لجن کش و کف کش تا حدی به یکدیگر است و هر دو پمپ از نیروی گریز از مرکز برای انتقال سیالات استفاده می کنند. تجهیزاتی که در پمپ های لجن کش به کار رفته به گونه ایی است که حتی اگر مدتی بدون استفاده بمانند، مشکلی ایجاد نمی شود. پمپ های لجن کش در برابر مواد شیمایی و شرایط خوردنده استحکام و مقاومت زیادی دارند و به همین دلیل به راحتی دچار مشکل و آسیب نمی شوند.

پمپ های لجن کش با توجه به عملکرد خوبی که در انتقال لجن و سایر سیالات دارند در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال یکی از اصلی ترین و مهم ترین کاربرد پمپ های لجن کش می توان به انتقال لجن در پالایشگاه ها و تصفیه خانه ها اشاره نمود.

پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکولاتور یکی از انواع پمپ های آب بوده که برای گردش آب گرم در سیستم های گرمایشی صنعتی و خانگی و سیستم تهیه هوا از آن استفاده می شود. بدنه پمپ سیرکولاتوراز دو نوع چدن و استیل است و این توانایی را دارد که مایعات را تا دمای 100 تا 130 درجه سانتی گراد پمپاژ نماید. پمپ سیرکوله خطی به عنوان پمپ های گریز از مرکز نیز استفاده می شود و از طریق پمپاژ کردن مایعات در یک مدار بسته به چرخش در می آید. هنگام خرید این نوع پمپ باید به عواملی همچون فشار پمپ، ظرفیت، میزان مصرف انرژی و کارایی پمپ و سرعت چرخش پروانه پمپ توجه کرد زیرا این عوامل تاثیر مهمی در عملکرد پمپ ایفا می کنند. پمپ های سیرکولاتور دارای یک لوله اتصال و یک شیر یک طرفه هستند و می توان گفت بیشترین کاربرد پمپ های آب سیرکولاتور به حرکت درآوردن آب در سیستم های گرمایشی هیدرولیک و سیستم های سرمایشی است. هنگامی که آب به سمت بالا پمپاژ می شود، در اطراف سیرکولاتور به چرخش در آمده و دوباره به جای قبلی اش باز می گردد. با توجه به همین موضوع، پمپ سیرکولاتور برای انتقال و جا به جایی آب در لوله ها باید قدرت کافی داشته باشد.

پمپ های سیرکولاتور متشکل از دو بخش الکتروموتور و پمپ آب هستند. موتور الکتریکی در این پمپ، موجب به حرکت درآوردن پروانه ها شده و در نتیجه آب به طرف بالا حرکت می کند. پمپ سیرکولاتور، دارای پروانه ایی شبیه به توربین بوده که این پروانه خود چرخی همراه با تیغه دارد و با توجه به حرکت سریعی که دارد، آب را به سمت جلو انتقال می دهد. پمپ های سیرکولاتور بسیار کوچک بوده و به راحتی در کنار سیستم لوله کشی قابل نصب هستند. پمپ سیرکولاتور می تواند آب سرد و آب گرم را در رادیاتورها به چرخش درآورد و همچنین برای سیستم گرمایش در کف زمین نیز از این پمپ استفاده می شود.

پمپ های سیرکولاتور معمولاً از سایز کوچک تا سایز متوسط به طور کامل توسط چرخ های لوله حفاظت شده و آنها را به سایر بخش های لوله کشی هیدرولیک وصل می کنند . نصب پمپ هایی که سایز بزرگ تری دارند، معمولاً به صورت لایه ایی انجام می شود .

پمپ هایی که برای سیستم های هیدرولیکی بسته مورد استفاده قرار می گیرند، از قطعات چدنی ساخته می شوند زیرا ممکن است آبی که در لوله وجود دارد اکسید شده یا به خاطر مواد شیمیایی دچار زنگ زدگی شود . در پمپ هایی که جریان آب در آنها به طور ثابت است ، باید از مواد گران تری مثل برنز استفاده شود زیرا برنز مانع از زنگ زدگی آب شده و از اکسید شدن آب جلوگیری می کند.