نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

18:12 1399/04/8
فروش انواع فلومتر

فروشگاه ابزار سنجش آریا فروشنده انواع ابزار دقیق از جمله فلومتر بوده و با کیفیت ترین محصولات را به مشتریان ارائه می دهد.

فلومتر که دبی سنج نیز نامیده می شود، یکی از ابزارهای صنعتی بوده و جزء یکی از مهمترین ابزار دقیق ها محسوب می شود. از فلومتر در آزمایشگاه ها، پالایشگاه ها، تجهیزات نظامی و همچنین در خط های تولید استفاده می شود. فلومتر همچنین در سیستم های لوله کشی برای انتقال سیالات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین وظایف فلومتر اندازه گیری سرعت جریان و حجم سیال ورودی در واحد زمان می باشد. گزارش نهایی به دست آمده از فلومتر اهمیت ویژه ایی در حوزه های مختلف صنعتی از جمله پالایشگاه ها دارد.

فلومتر توربینی

فلومتر توربینی یکی از مهمترین انواع مختلف فلومتر بوده و قادر است سرعت گاز و مایع را به وسیله یک روتور اندازه گیری نماید. فلومتر توربینی از یک تیغه و یک بردار ثابت تشکیل شده است. این فلومتر برای به حرکت درآوردن بردار ثابت در جریان سیال، از انرژی مکانیکی مایعات استفاده می کند. بردار ثابت دارای چندین تیغه است و این تیغه ها می توانند انرژی را از جریان سیال به انرژی چرخشی تبدیل کنند. این بردار متناسب با حرکت مایع سیال به چرخش در می آید و در صورتی که مایع سیال حرکت سریع تری داشته باشد ، بردار ثابت نیز به همان نسبت سریع تر حرکت خواهد کرد. به طور کلی می توان گفت حرکت بردار ثابت در فلومتر توربینی به صورت مغناطیسی بوده به خاطر حرکت بردار ثابت، حس گرهای آن نیز به حرکت در می آیند. زمانی که سرعت مایع سیال بیشتر شود، حس گرها نیز متناسب با آن حرکت سریع تری خواهند داشت. فلومترهای توربینی از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و گزینه بسیار مناسبی برای انتقال گازهای طبیعی و هیدروکربن ها می باشند.

فلومترهای توربینی متشکل از اجزا و بخش های مختلفی هستند. ممکن است بخش های مختلف فلومتر توربینی به خاطر استفاده مکرر و با گذشت زمان به مشکلاتی دچار شوند. به عنوان مثال فلومترهای گازی به هیچ عنوان نباید به فلومترهای مایع تبدیل شوند زیرا این کار موجب می شود فشار زیادی به فلومتر وارد شود و در نتیجه فلومتر توربینی به آسیب های جدی دچار می شود. زمانی که که لوله فلومتر پر می شود در اثر فشار وارد ضربه زیادی به آن وارد شده و فلومتر با مشکل مواجه می شود.

نکات مهمی در مورد نحوه استفاده از فلومتر توربینی در مایعات غیر روان وجود دارد و اگر این نکات به درستی رعایت نشود، ممکن است فلومتر دچار مشکل شود. اگر یاتاقان در فلومتر توربینی به طور ناگهانی پوشیده شود، فلومتر توربینی نمی تواند به درستی کار کند و در نتیجه با مشکلات زیادی مواجه می شود. بعضی از فلومتر توربینی به تجهیزات روغنی مجهز می باشند و به طور کلی برای استفاده از مایعات غیر روان تولید می شوند. بعضی از فلومترهای توربینی برای سرویس های گاز طبیعی ساخته شده اند و قادر هستند تا دمایی در حدود 60 درجه سانتی گراد کار کنند ولی اگر دما از این مقدار بیشتر شود، آسیب می بینند. در دماهای بالاتر فلومترهایی مورد استفاده قرار می گیرند که بتوانند دمای بالای 200 درجه را تحمل کنند.

به طور کلی فلومترهای توربینی می توانند سرعت گاز، بخار و مایعات را در لوله ها به دقت اندازه گیری کنند. فلومترها همچنین برای اندازه گیری موارد بسیاری از جمله جریان های شیمیایی، اندازه گیری جریان آب، هیدروکربن ها ، اندازه گیری جریان مایعات منجمد، اندازه گیری جریان گاز و هوا و همچنین اندازه گیری جریان های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

فلومتر آب

فلومتر آب که یک نوع فلومتر مایعات است، یکی از انواع ابزار دقیق بوده و قادر است میزان جریان آب عبوری از یک مقطع لوله را به دقت اندازه گیری کند. فلومتر آب ابعاد از اندازه گیری، بلافاصله نتیجه به دست آمده را در اختیار اپراتور قرار می دهد. به طور کلی فلومتر آب به منظور اندازه گیری حجم آبی که در ساختمان های تجاری و مسکونی و همچنین صنایع مختلف مصرف می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که آب توسط سیستم آبرسانی عمومی به خانه ها و سایر مکان های عمومی منتقل می شود، برای محاسبه میزان آب مصرفی و همچنین برای محاسبه میزان جریان آب از کنتور استفاده می شود. این کنتورها می توانند شدت جریان عبوری را به طور دقیق اندازه گیری کنند.

فلومتر آب در انواع مختلفی در بازار موجود است و هر کدام از این فلومترها از یک روش برای اندازه گیری سرعت جریان آب استفاده می کنند. فلومترهای آب یک وجه اشتراک با یکدیگر دارند و همگی می توانند میزان آب عبوری بر واحد لیتر یا متر مکعب را به درستی بررسی و اندازه گیری کنند. این اندازه بر اساس اطلاعات مکانیکی و الکتریکی حاصل می شود. در فلومترهای قدیمی برای اندازه گیری میزان آب از کنتورهای عقربه ایی استفاده می کردند ولی در حال حاضر برای این کار از کنتورهای دیجیتالی استفاده می شود. کنتورهای دیجیتالی بسیار دقیق بوده و می توانند کمترین آب عبوری را نیز اندازه گیری کنند.

یکی از انواع فلومترهای آب، فلومتر ورتکس است. فلومتر ورتکس به عنوان یک فلومتر مکانیکی نیز ساخته می شود. در این فلومترها مانعی بر سر مسیر جریان آب ورودی قرار داده می شود واین فلومتر جریان آب را با توجه به تلاطمی که ایجاد می شود، اندازه گیری می کند. فلومتر آب ورتکس دارای یک حس گر است و این حس گر قادر به اندازه گیری تلاطم های ایجاد شده می باشد. فلومترهای ورتکس گزینه خوبی برای لوله های بزرگ محسوب می شوند.