نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

11:20 1399/04/6
خرید و فروش بیت کوین چگونه و به چه طریق صورت می گیرد؟
خرید و فروش بیت کوین

امروزه برای خرید و فروش بیت کوین ، خرید رمز ارز و سایر ارزهای دیجیتال روش ها و سایت های مختلفی وجود دارد؛ اما سؤالاتی در این باره به وجود می آید که چگونه می توان بیت کوین را خرید؟ یا چطور می توان آن را به فروش رساند؟ همیشه مبادله هریک از ارزهای دیجیتال به ریال و خرید و فروش ارز دیجیتال با مقیاس پول ایران از نگرانی های اساسی هر کدام از ایرانیان بوده است. بهتر است بدانید برای خرید و فروش بیت کوین و تبدیل ارز دیجیتال به ریال و مبادله ریال به یکی از ارزهای دیجیتال به 2 روش رایج انجام می گیرد که در اینجا به آن ها اشاره خواهیم نمود:

صرافی آنلاین: کاربرد صرافی های آنلاین یکی از شیوه های رایج در خرید و فروش بیت کوین است. در این بخش ها معمولاً صرافی ها طرف حساب شما قرار می گیرند و آن‌ها از تفاوت نرخ خرید و فروش اندکی سود به دست می آورند چنانچه صرافی شایسته ای نباشد تقریباً این تفاوت زیاد است.

بازارهای معاملات: بازارهای معاملات در خرید و فروش بیت کوین کاملاً شبیه به بازار معاملات در بورس می باشند. در این نوع بازار دو طرف معامله بدون واسطه به وسیله یک روش معاملاتی با همدیگر در ارتباط هستند و می توان تمامی درخواست های معامله گران موجود در بازار را در یک صفحه به شیوه لحظه ای مشاهده نمود. تفاوت نرخ بین فروشنده و خریدار در بازار معاملاتی خیلی اندک است و این به سود هر دو طرف معامله است. کمپانی های این روش های معاملاتی تقریباً کارمزد اندکی از این معامله ها وصول می کنند. تقریباً گنجایش معاملات در این بازار ها خیلی بیشتر از صرافی ها است. از این رو قیمت های خیلی مناسب تری در این روش ها می توان به دست آورد که به سود دو طرفه معامله است. چندی پیش در یک سایت بین المللی، هم‌وطنان عزیزمان می توانستند به آسانی با خریداران و فروشندگان بیت کوین در ارتباط باشند و در برابر دریافت و یا پرداخت ریالی با ایمنی و اطمینان ‌کامل به خرید و فروش بیت کوین بپردازند. لیکن به علت تحریم های آمریکا این سایت برای استفاده کنندگان ایرانی خدمات خود را کنسل نمود و به آن‌ها اعلام کرد که بعد از مدتی باید معامله گران حساب های خود را به مکانی دیگر انتقال دهند‌. برای خرید و فروش بیت کوین به جای رو آوردن به شانس و بخت از شیوه های مناسب و معتبر مانند شیوه تحلیلی استفاده کنید.

آموزش خرید ارز دیجیتال یا همان خرید و فروش بیت کوین از صرافی ها

خرید رمز ارز

خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر از آنجایی که پیشرفت چشمگیری داشته است طرفداران زیادی را به خود جلب نموده است. تمایل مردم به خرید ارز دیجیتال و خرید و فروش بیت کوین به عنوان یک پیشنهاد مناسب برای سرمایه گذاری و مایملک که در گذشت زمان خود را حفظ می کند نیز در حال ازدیاد است.

شیوه های گوناگونی برای خرید ارز دیجیتال وجود دارد که در این مبحث به رایج ترین و مهمترین روش یعنی متد خرید از صرافی ها خواهیم پرداخت. اکسچنج ها برعکس گمانی که از صرافی ها داریم پلتفرم های آنلاینی هستند که یا ارزهای گوناگونی مانند بیت کوین، لایت کوین و... را بفروش می رسانند و یا محلی برای طرفین معامله به وجود می آورد تا خرید و فروش در آن صورت گیرد. صرافی ها از دید جایگاه فعالیتشان به دو بخش تقسیم می شوند صرافی داخل کشور و خارج کشور که هر بخش تعهد های ویژه ای را برای کاربران دارند. به عنوان مثال در صرافی های داخل کشور برای دستیابی به هویت کاربران خود کارت بانکی، عکس سلفی و کارت شناسایی تقاضا می کنند اما در خارج کشور زمانی دستیابی به هویت را الزامی می دانند که مبلغ بردات از حد تعیین شده بگذرد. صرافی های خارج کشور امکان خرید ارز دیجیتال مورد توجه مانند بیت کوین را با کارت های بانکی به کاربران می دهند و به همین علت ایرانی ها نمی توانند مستقیماً از آن ها برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنند که نقدینگی کمی نسبت به رقم خارجی خویش دارند و به همین دلیل میزان درخواست های خود را کمتر می کنند.

آشنایی با چگونگی خرید و فروش بیت کوین و خرید رمز ارز

خرید ارز دیجیتال

هر آنچه بایستی در مورد خرید رمز ارز دانست. زمانی که بحث وارد شدن به دنیای رمز ارز پیش می آید از اساسی ترین نگرانی ها می توان به خرید و فروش بیت کوین آسان، ایمنی و اطمینان در حین آن اشاره نمود. بعضی اوقات روند خرید یا فروش گویا بسیار راحت و آسان است اما خطر از دست دادن پول و یا رمز ارز در آن خیلی زیاد است. خرید رمز ارز به چند صورت شکل می گیرد: روش اول خرید رمز ارز به صورت رو در رو می باشد که در این روش فرد تقاضا کننده خرید می تواند از طریق گوناگون فرد مورد نظر خود را پیدا کرده و مبادرت به خرید رمز ارز با آن شخص نماید. این روش یکی از آسانترین روش های خرید می باشد. روش دوم خرید اسکرو می باشد که در این روش هر دو طرف خرید رمز ارز به علت نداشتن اعتماد به همدیگر این کار را به شخص سوم مورد اعتماد می سپارند و خرید را از طریق این مرجع انجام می دهند. روش سوم خرید رمز ارز توسط اکسچنج انجام می گیرد. در این روش اکسچنج ها ‌کسب و کار پلتفرم هایی هستند که برابر با ارزی که تأیید می نمایند به استفاده کنندگان خود کیف پول ویژه با قابلیت برداشت و واریز عرضه می کنند.

ویژگی های خرید و فروش بیت کوین برای سرمایه گذاری

  • خرید و فروش بیت کوین و اجرای اعمالی که به واسطه ارز دیجیتال صورت می گیرد هیچ گونه نیازی به گرفتن اجازه از ارگان های بانکی ندارد.
  • واحد پول بیت کوین ها بیشتر بستگی به این دارد که شما چه میزان از درآمد به دست آمده خود را برای خرید و فروش بیت کوین می گذارید.
  • بازگشایی یک کیف پول اینترنتی خیلی زودتر انجام می شود تا ثبت نام و ایجاد یک حساب بانکی که تقریباً 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد.
  • یکی از ویژگی های بیت کوین ان است که نمی توان آن را به هیچ شیوه ای جعل کرد.
  • بیت کوین خریداری شده خویش را می توانید به دو روش یکی کیف پول دیجیتالی و کیف پول سخت افزاری همانند فلش مموری محافظت کرد.
  • زمانی که در حال انتقال بیت کوین به یک حساب دیگر هستید به هیچ عنوان نمی توانید این عملیات را لغو کنید.