نرم افزار اندروید کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

18:10 1399/02/20
مهاجرت به کانادا: زندگی در کانادا + هزینه و شرایط زندگی

مهاجرت به کشورکانادا تنها با رعایت مجموعه‌ای از قوانین و مقررات بین المللی امکان پذیر است. در سال‌های گذشته شاهد افزایش روز افزون مهاجرت به این کشور بوده‌ایم که نقش مهم و اساسی در تاریخ کانادا داشته است. بهره مندی از یک وکیل مهاجرت خبره در این امر می‌تواند راهنمایی‌های مفید برای مهاجرتی آسان را در اختیار شما قرار دهد. بهترین وکیل مهاجرت تمامی قوانین مهاجرتی مطمئن در اختیار شما قرار خواهد داد.

کانادا کشوری است که از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است. جالب است بدانید که کانادا از لحاظ وسعتی که دارد، دومین کشور محسوب می‌شود. به بیانی دیگر این کشور با وجود آنکه حدود 70000 کیلومتر پهنا دارد، تنها حدود 40 میلیون نفر جمعیت دارد. فاصله تمامی شهرها در این کشور بسیار زیاد می‌باشد و تراکم جمعیت نیز بسیار کم است.

کانادا از جمله کشورهای مهاجرپذیری محسوب می‌شود که دارای تاریخی گسترده، جاذبه‌های گردشگری و تفریحی فراوان و... می‌باشد.

کسانی که قصد اقامت در کانادا را دارند باید از امتیازاتی مانند شرایط تحصیلی و پذیرش در دانشگاه‌های معتبر، شرایط اقتصادی مناسب، داشتن حرفه و مهارتی خاص و ....برخوردار باشند.

امروزه حدود 6 روش برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که در ادامه مطلب به چند مورد از رایج ترین و آسانترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

راه های مهاجرت به کانادا

در حالت کلی می‌توان راه‌های مهاجرت به کانادا را به 6 دسته تقسیم کرد. البته بسیاری از افراد به دنبال راحتترین و سریعترین راه ممکن می‌باشند که بتوانند در مدت زمانی کوتاه شرایطشان را برای مهاجرت مهیا کنند. مسلما برای رسیدن نتیجه‌ای مطلوب در اولین قدم شما باید آگاهی کسب کنید و با یک شرکت وکالت ر ارتباط باشید؛ چرا که بهترین روش مهاجرتی برای افراد مختلف، متفاوت است و همه افراد نمی‌توانند با استفاده از یک روش به اهدافشان برای مهاجرت به کشور کانادا برسند.

روش‌های مهاجرت به این کشور به موارد زیر تقسیم می‌شود:

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت تحصیلی
 • سرمایه گذاری
 • تولد در خاک کانادا
 • ازدواج با تبعه کانادا
 • پناهندگی

توجه: قوانین مربوط به مهاجرت در هر یک از این تقسیم بندی‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد و شما باید هریک از آن‌ها را به طور جداگانه مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و به تطبیق شرایط تان با این موارد، بهترین گزینه را برای مهاجرت‌تان انتخاب کنید.

مهاجرت از طریق کار

یکی از بهترین راه‌های مهاجرتی، کسب اقامت دائم از طریق اسکیل ورکر و یا اکسپرس انتری می‌باشد.به این معنا که افراد با مهارت‌های خاص و گوناگون می‌توانند از همان ابتدا اقامت دائم کشور کانادا را کسب کنند. افرادی تمایل دارند به همراه خانواده شان مهاجرت کنند نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند؛ چرا که از همان ابتدا به تمامی افراد خانواده شان اقامت دائم داده می‌شود و دیگر نیازی نیست تا از تشریفات و قوانین سخت و طاقت فرسا پیروی کرد.

مهاجرت از طریق تحصیل

به عقیده برخی از متخصصان مهاجرت تحصیلی یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرتی محسوب می‌شود. مقاطع علمی که شما می‌توانید در کانادا مشغول به تحصیل شوید:کارشناسی،کارشناسی ارشد، دکتری می‌باشد.

کشور کانادا جز برترین کشورهای جهان از لحاظ دارا بودن بهترین مراکز علمی به حساب می‌آید و هر ساله به طور میانگین 130.000 الی 150.000 نفر، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل بر می‌گزینند.

شرایط و امکانات تحصیلی در این کشور کاملا معقولانه و در سطح کیفی فوق العاده ای قرار دارد. طبق آمار بدست آمده در سال های اخیر، می‌توان گفت که یکی از پر متقاضی ترین راه‌های مهاجرت به کشور کانادا، مهاجرت تحصیلی می‌باشد.

در این روش شما باید در ابتدا رشته‌ای را که می‌خواهید در آن تحصیل کنید را انتخاب کنید، سپس به سراغ انتخاب دانشگاه و شهر مورد نظرتان باشید. برای آنکه بتوانید برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور اقدام کنید باید به تناسب مقطع تحصیلی که انتخاب می‌کنید، مدرک زبان انگلیسی TOEFL یا IELTS داشته باشید و آن را به دانشگاه مورد نظرتان ارائه دهید.

این درخواست و اقدام به مهاجرت از طریق تحصیلِی ممکن است کمی طولانی و وقت گیر بنظر بیاید، بهتر است در طول این مدت صبر و حوصله داشته باشید و منتظر دریافت نامه پذیرش تحصیلی‌تان باشید.

نکته: شاید با خود فکر کنید که سن افراد مسئله بی اهمیتی است و ارتباطی با موضوع مهاجرت ندارد، اما حقیقت آن است که کانادا از جمله کشورهایی می‌باشد که جذب نیروی جوان و تحصیلکرده و یا با استعداد برایش از اهمیت بسزایی برخوردار است، به گونه‌ای که اگر از اخذ آخرین مدرک تحصیلی شما مدت زمان زیادی گذشته باشد، شانس پذیرش شما نیز کمتر خواهد بود.

حتما بخوانید: سریع ترین راه برای اخذ اقامت اروپا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

در این روش شما می‌توانید در ابتدا اقامت دائم و سپس پاسپورت کانادایی دریافت کنید. هرساله مبلغی برای سرمایه گذاری در کانادا معین می‌شود که این مبلغ نشان دهنده قدرت و توان مالی شما خواهد بود، به گونه‌ای که این مبلغ به نوعی پشتوانه افراد مهاجر برای کسب تابعیت محسوب خواهند شد و به عنوان روشی بسیار امن شناخت می‌شود.

روند کلی روش سرمایه گذاری به این صورت می‌باشد که افراد متقاضی باید پول معین شده‌ای را به مدت 5 سال در اختیار دولت کانادا قرار دهند و بعد از گذشت 5 سال اصل پولشان را بدون آنکه سودی به آن اضافه شده باشد را دریافت کنند.

به دلیل اینکه تعداد متقاضیان استفاده از این روش بسیار زیاد می‌باشد، اصولا محدودیت‌هایی برای آن در نظر گرفته می‌شود، برای مثال ظرفیتی برای تعداد افراد سرمایه گذار در نظر گرفته می‌شود که اصولا هر سال پس از اعلام مبلغ توسط دولت بلافاصله در طول 1 الی 2 ماه ظرفیت تعداد افراد سرمایه گذار تکمیل خواهد شد.

مهاجرت و اخذ تابعیت از طریق تولد

کشور هایی که اصل خاک را در نظام حقوقی خود پذیرفته اند، قابلیت مهاجرپذیری و اعطای تابعیت از طریق تولد را نیز دارا می‌باشند. مهاجرت و اخذ تابعیت از طریق تولد، یکی از جذاب ترین و راحتترین روش‌هایی می باشد که زوج‌های جوان می توانند تابعیت کشور کانادا را بدست آورند.

استفاده از این روش اینگونه می‌باشد که زوج ها از طریق ویزای توریستی به کشور کانادا سفر می‌کنند و در طول سفرشان نیز فرزندشان در خاک این کشور به دنیا می‌آید.از این روش می‌توان به راحتی و بدون دغدغه زوج جوان به وسیله فرزندشان که در کانادا متولد شده است تابعیت این کشور را بدست آورند.

مهاجرت از طریق ازدواج

برخی از افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند می‌توانند از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی، اقامت دائم این کشور را بدست آورند و از تمام حقوق شهروندی در این کشور بهره‌مند شوند.

از شرایط ازدواج با یک شهروند کانادایی برای اخذ تابعیت، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 1. باید حدود 2 سال با همسرتان آشنایی داشته باشید.
 2. فرزند مشترکی نداشته باشید.
 3. درخواست ازدواجتان را در ابتدا به اداره مهاجرت بفرستید.
 4. فردی که به عنوان همسر کانادایی شما محسوب می‌شود باید به سن قانونی یعنی 18 سال رسیده باشد.

روند استفاده از این روش حدود 6 ماه طول خواهد کشید، توجه داشته باشید که فردی که برای ازدواج او را در نظر گرفته اید باید بتواند نیازهای اولیه و ضروری ترین نیازهای شما را در کانادا برطرف کند.

توجه داشته باشید که اگر مشخص شود که ازدواج شما سوری بوده است و تنها با هدف کسب تابعیت این کشور دست به ازدواج زده‌اید، جرایمی همچون موارد زیر از طرف دولت برایتان در نظر گرفته خواهد شد:

 1. زندان
 2. جریمه مالی
 3. ممنوعیت ورود به کانادا

جمع بندی

در نهایت به عنوان یک قاعده کلی می‌توان گفت که کسانی که دارای کارت اقامت دائم می‌باشند، می‌توانند در اصطلاح اسپانسر افراد خانواده یا بستگان خود شوند تا آن‌ها بتوانند از طریق قانونی به این کشور بیایند و به کار و تحصیل مشغول شوند.

فردی که قرار است حامی یا اسپانسر دیگر بستگان خود باشد باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و شهروندی کانادایی محسوب شود و یا آنکه دارای مجوز اقامت دائم در کانادا باشد. این فرد باید بتواند هزینه‌های مادی افرادی را که دعوت می‌کند را بر عهده گیرد و نیازهای اساسی و اولیه آنان مانند:خوراک، پوشاک، غذا و.... را تامین کند.