نرم افزار اندروید کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

00:33 1399/01/28
مقاله ترجمه شده چیست؟

مقاله ترجمه شده چیست؟

یکی از مهم‌ترین موضوعات در دنیای علم و فناوری، دسترسی به منابع علمی معتبر با درجه کیفیت بالا است. دانشمندان و پژوهشگران برای آگاهی از یافته‌های دیگران در زمینه موضوع پژوهشی خود به پایگاه‌های علمی معتبر مراجعه نموده و مقالات علمی مختلفی را که در مجلات معتبر چاپ‌شده‌اند را به زبان دیگر ترجمه کنند تا از این اطلاعات استفاده نمایند.

تعریف مقاله

مقاله، از ریشۀ لغوی «قول» و در اصل به معنی گفتار است. منظور از مقاله، نوشته‌ای است که بر گرد یک «سوال» یا «مسأله» شکل می‌گیرد و در بحثی استدلالی، با ارائۀ مستندات و ارجاعات و به شکلی جزئی‌نگر و شفاف به پاسخ آن سوال یا مسأله می‌رسد.

مقاله انشایى است که حجمى متوسّط دارد و در مورد موضوعى معیّن بحث مى کند. نویسنده باید حدود موضوع را رعایت کند و به روشنى آن را توضیح دهد.

معمولا مقاله به نوشته ای گفته می شود که یکی از اهداف نویسنده آن بررسی یکی از مسائل علمی، ادبی، اجتماعی، اخلاقی و جز آنها باشد و قصد دارد با پژوهش دقیق موضوع را اثبات یا رد کند.

ویژگی‌های مقاله

  • مقاله باید دارای زبانی شفاف و بدون پیچیدگی باشد.
  • مقاله باید دارای بخش‌بندی باشد. مطالب فلّه‌ای و بدون بخش‌بندی، نشانگر آن است که موضوع مقاله برای نویسنده آشکار نیست.
  • مقاله باید ساختارمند باشد. علاوه بر ساختار عمومی مقالات علمی-پژوهشی(عنوان، چکیده، کلیدواژه، مقدمه، بحث، نتیجه، کتابنامه)، هرمجله یا همایش ممکن است برخی اجزای دیگر بر این ساختار بیفزاید که در شیوه‌نامۀ همان همایش یا مجله می‌توان از آن آگاه شد.
  • مقاله باید دارای ارجاع و کتابنامه باشد.
  • مقاله باید بر اساس یک سوال یا مسأله پدید آید.
  • مقاله باید دارای نتیجه‌گیری باشد. نتیجه، پاسخی است به مسأله‌ای که در مقدمه مطرح می‌شود.

تعریف مقاله علمی چیست؟

مقاله علمی به مقاه ای گفته میشود که به وسیله، محققان نوشته میشود و پیش از منتشر شدن باید آنها را مورد بررسی قرار داد.

این مسئله به این معنی است قفل از اینکه چاپ مقاله انجام شود، مفاله توسط دیگر محققان مورد بررسی قرار میگرد و این را تضمین استانداردهای مقاله می نامند.

یک مقاله شامل مستنداتی است که نویسنده مقاله علمی منتشر میکند و سعی دارد که خوانندگان را به وسیله این آزمایشات یا مدارک ارائه شده که از ایده ای خاص مطرح میشود مطلع ساخت.

دانلود مقاله

یکی از موضوعات مورد استفاده در تمامی علوم چگونگی بهره مندی از منابع و اطلاعات مقالات می باشد. با توجه به اینکه در بسیاری از کشور های جهان دسترسی به اینترنت برای عموم و بخصوص مجامع علمی و دانشگاهی فراهم است دانشجویان با دانلود مقاله اشنا هستند و به راحتی موضوعات مورد نیاز را به دست می آورند.

دانلود مقالات

مقاله یکی از روش ها و یا می توان گفت ابزاری است که محقق و پژوهشگر می تواند نتایج تحقیقات خود را در قالب آن ارائه دهد و کلیه افراد جامعه و یا افراد گوناگون را از نتایج تحقیقات خود مطلع نماید. در بسیاری از مجامع علمی برای به اشتراک گذاشتن دانش و دستاورد های دانشمندان از بستر اینترنت استفاده می شود که به دلیل سریع و در دسترس بودن همه افراد گزینه معقولی به نظر می رسد. دانلود مقالات می تواند به ارتقا و پیشرفت در هر جامعه علمی کمک شایانی به بار آورد.

فروشگاه ترجمه جو

درصورتی که قصد دارید مقاله ترجمه شده را تهیه نمایید ما به شما ترجمه جو به ادرس https://tarjomejo.com را توصیه می کنیم ؛ ترجمه جو در امر فروش مقالات ترجمه شده فعالیت داشته و سعی دارد که بهترین کیفیت و نازلترین قیمت ها را با شما ارئه نماید