نرم افزار اندروید کلوب

مشخصات سوال

آرمینه ک , armine1984
25 مرداد 87 - 09:25
GUI چیست؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
جعفر مظلوم زاده , jmt_ra
87/5/25 (10:37)
سلام . امیدوارم بدردت بخوره باز هم اگه سوالی داشتی بپرس اگه بلد باشم میگم . راستی امتیاز ما یادت نره

GUI مخفف Graphical User Interface است و به معنی رابط گرافیکی کاربر است .
که یکی از ویژگیهای مهم ویژوال بیسیک می باشد . شما ظاهر برنامه خود را می توانید با Drag & Drop و انداختن کنترل های مورد نظر بر روی فرم برنامه ایجاد کنید .
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/5/25 (12:39)
مخفف کلمه graphical user interface ، و به معنی رابط گرافیکی میان کاربر است. وقتی شما یادگیری زبان ++C را آغاز کردید، تمام برنامه هایی که می ساختید در محیط Command prompt ویندوز قابل اجرا بودند، این برنامه ها با نام Console Application شناخته می شوند.

برنامه های Console مبتنی بر صفحه کلید هستند و رابط های کرافیکی محدودی نسبت به برنامه های GUI دارند.در برنامه های Console صفحه نمایش فقط وظیفه نمایش متن تایپ شده توسط کاربر را دارد، در حالی که در برنامه های GUI خود صفحه نمایش به عنوان یک منیع ورودی عمل می کند.
صفحه نمایش امکان استفاده کاربر از شیی های گرافیکی مانند منو، دکمه ها، scroll bar و ... را توسط صفحه کلید یا ماس میدهد. مشخص است که در این حالت رابطه میان کاربر و برنامه بسیار راحتر از برنامه های Console است.
بنابر این بسیاری از برنامه هایی که برای ویندوز های 32 و 64 بیتی نوشته می شوند دارای GUI هستند.
با استفاده از GUI کاربران دیگر نیاز به صرف وقت زیاد برای یادگیری برنامه جدید ندارند، زیرا پایه و اساس محیط گرافیگی بسیاری از برنامه های تحت ویندوز شبه به هم هستند.
برای مثال اولین منو در همه برنامه ها منوی file است، دومین منو edit و...
البته رعایت این قرارداد ها کاملا به برنامه نویس بستگی دارد اما این قواعد معمولا رعایت می شوند
امیدوارم استفاده كامل رو برده باشی

2.    87/5/25 (14:27)
GUI (Graphics User Interface) beh ghesmateh graphikie yeh OS ya Software migan. Beh ehtemal ziad ino tooyeh Linux didi.

3.    87/5/25 (20:04)
اگر محیط داس را دیده باشی می دونی که از دستورات مستقیم شما پیروی می کند . GUI یا واسط گرافیکی به شما کمک می کند تا به جای اینکه برای استفاده از کامپیوتر از زبان کامپیوتر که دیجیتال است استفاده کنید از دستورات آن که ساده تر است استفاده کنید . در واقع چیزی است که هم برای شما و هم برای سیستم قابل درک است

4.    87/5/26 (01:29)
GUI مخفف عبارت Graphical user interface یا رابط گرافیكی كاربر می باشد . GUI در حقیقت نوعی رابط كاربری می باشد كه به كاربر كامپیوتر امكان برقراری ارتباط بصورت گرافیكی و بسیار بهینه شده و قابل فهم و نمایش را می دهد . رابط گرافیكی با استفاده از سمبل ها و تصاویر گرافیكی سعی در ایجاد عناصری با معنی خاص می باشد كه كار با كامپیوتر را بسیار راحتتر می كند .

در حقیقت رابط گرافیكی تلاشی برای فرار از محیط های متنی می باشد . قبل از ایجاد GUI تمامی كاربران كامپیوتر ها مجبور بودند تمامی دستورات و در حقیقت ورود و خروج داده را از طریق متنی انجام دهند . حتما اكثر شما با صفحات سیاه داس یا ترمینال لینوكس آشنایی دارید . البته این محیط های متنی هنوز هم طرفداران بسیاری دارد و مخصوصا در سرور ها یا كاربرد هایی خاص بسیار بهینه تر و مناسب تر می باشد . اما اكثرا كاربران و مخصوصا كاربران خانگی كار با این محیط متنی را بسیار سخت و وقت گیر می دانند ! پس تلاشی برای ایجاد عناصر گرافیكی (widget) كه هر یك مفهوم و كاربرد خاصی داشتند آغاز شد . اكثر عناصر در سیستم و حتی سخت افزار ها حالتی ترسیمی و نمایشی پیدا كردند و كاربر می توانست با دستگاه ماوس در محیطی گرافیكی حركت كرده ، عناصر مختلف را انتخاب و یا وارد بخش های مختلفی شود .

همكنون تقریبا تمامی كاربران كامپوتر با این رابط های گرافیكی آشنایی كامل دارند و حداقل با یك یا چند نمونه از این محیط ها كار كرده اند .
اكنون و پس از گذشت سالها از پیدایش محیط های گرافیكی پیشرفت های بسیاری در این زمینه بوجود آمده است . محیط های مختلفی توسط شركت ها و نهاد های مختلفی شكل گرفته كه هر كدام دارای ویژگی هایی خاص و منحصر بفرد می باشد . محیط میز كار یا desktop environment محیطی آشنا شامل همه عوامل و اشیاه گرافیكی می باشد كه در حقیقت رابط اصل كاربر با سیستم می باشد . محیط دسكتاپ معمولا شامل منویی اصلی به همراه یك صفحه میز كار شمال آیكن نرم افزار ها و ابزار مختلف می باشد . محیط های میز كار مختلفی با اماكانات و ویژگی های متنوع موجود می باشد . از مهمترین آنها می توان موارد زیر را نام برد :

* Aero : ویندوز ویستا
* Aqua : مك او اس ایكس (Mac OS X)
* GNOME : لینوكس و سایر سیستم عامل های مبتنی بر یونیكس
* KDE : لینوكس و سایر سیستم عامل های مبتنی بر یونیكس
* Xfce : لینوكس و سایر سیستم عامل های مبتنی بر یونیكس

5.    87/5/26 (02:28)
در یک کلام رابط گرافیک (ماوس)

6.    87/6/3 (14:31)
سلام،من زینی وند هستم مدیر سایت ترجمه فنی، فعالیت این سایت فقط در زمینه ترجمه متون رشته های فنی و مهندسی هستش و كار ترجمه هر متن توسط كارشناس و مترجم همون رشته انجام میشه.قیمتها هم در مقابل كیفیت كار خیلی مناسبه و قبل از پرداخت پول شما یك صفحه از متن رو به عنوان نمونه كار دریافت می كنیدشمامیتونید برای ترجمه مقالاتتون به سایت مراجعه كنید.اینم آدرس سایت:
www.tarjomehfani.com
مو فق باشید.