نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشخصات سوال

شقایق ذكریا , shaghayegh_za
24 فروردین 92 - 01:23
آیا دختری با گروه خونی O منفی میتواند با B مثبت ازدواج كند؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
پارسا شایگان , parsashayegan
92/1/24 (15:58)
بله میشه- هر فردی با هر گروه خونی می تونه با فرد دیگه ازدواج کنه. مشکلی پیش نمیاد.
چیزی که از گروه خون مهمتره آزمایشات و مشاوره ژنتیکه.
سعی کنید روی این مسئله بیشتر دقت کنید.
شاد باشید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    92/1/24 (13:50)
اره میتونه
دیگه علم پیشرفت کرده
با یه آمپول ساده میتونید عوارض زایمان رو از بین ببرید
میتونید هرچی بخواین بچه داشته باشین
اسم آمپول..... روگام
بعد زایمان میزنید
قیمتی هم نداره و در دسترسه و الان خیلی طبیعیه

2.    92/1/25 (11:27)
بله با استفاده از امپول روگام میشه اما احتمال خطا هم داره

3.    92/1/27 (15:39)
اره میتونه.هیچ نیازی به روگام نیست.
خون دادن این دو فرد به همدیگه مشکلساز میشه نه ازدواجشون

4.    92/1/29 (12:44)
بلی ناسازگاری خونی نمی تواند مانع ازدواج باشد ناسازگاری کروه
خونی مادر با جنین مشکل ساز است.

5.    92/2/1 (14:26)
اره عزیزم مشکلی نداره اما یه مشاوره بری بهتره نهایتش با یه قرص یا امپول درس میشه

6.    92/2/1 (16:18)
سلام
تشابه گروه خونی هیچ خطری در ازدواج ندارد. منظور از ازدواج هم خونی و مشکلات پس از آن همان ازدواج فامیلی و داشتن جد مشترک می باشد. در این صورت با داشتن تشابه ژنی خطر بیماریهای ارثی اتوزومال مغلوب نظیر تالاسمی بشدت افزایش می یابد.
حتما در ازدواج های فامیلی دختر و پسر عمو/ دایی/ خاله و عمه و یک مرحله بالاتر قبل از تصمیم گیری و برنامه ریزی جدی مشاوره ژنتیک نمایید.

دو شاخص مهم که در سلولهای خونی مطرح می باشد یکی گروه های اصلی خون (A-B-O) و دیگری Rh است . بعد از ازدواج و برای بارداری گروه خونی دو فرد هر چه که باشد «مشکل» حادی برای جنین به وجود نمی آید . فقط در برخی موارد احتمال ناسازگاری بین خون مادر و جنین وجود دارد که آن هم با استفاده از تزریق آمپول روگام قابل درمان می باشد .
اما مشکل چه زمانی به وجود می آید :
۱ – زمانی که مادر Rh منفی و جنین وی Rh مثبت باشد . در این شرایط چون بین خون مادر و جنین ارتباط وجود دارد ممکن است گلبولهای جنینی وارد خون مادر شوند . به دنبال این وضعیت سلولهای خونی مادر ( که Rh منفی هستند ) در برابر این سلول ( گلبول قرمز Rh مثبت جنین ) آنتی بادی می سازند ( یعنی برای حذف این سلول ماده ای تولید می شود تا آن را از جریان خون مادر حذف کند ) . حالا این ماده که علیه سلولهای خون جنین در بدن مادر تولید شده به بدن جنین می رود و سلولهای خونی جنین را نابود می کند که به این حالت اریتروبلاستوز جنینی اطلاق می شود . البته شیوع این موارد به دلیل غربالگریهای حین بارداری بسیار کم شده است و اگر مادر و جنینی این مشکل را داشته باشند با استفاده از درمانهای مناسب مشکل برطرف می شود.
۲ – ناسازگاری ABO ، که از نظر بالینی تقریبا منحصر به نوزادان با گروه خونی A یا B است که مادری با گروه خونی O دارند. در صورت وجود این حالت نوزاد دچار یرقان زودرس و افزایش مقدار بیلی روبین خواهد شد . در این موارد اقدامات درمانی شامل پایش بیلی روبین ، فتوتراپی و گاهی تعویض خون خواهد بود....respina

7.    92/2/3 (22:52)
سلام
مشكلی نیست فقط در زمان بارداری به جهت احتمال اینكه ممكن است بچه گروه خونی پدر را به ارث ببرد و مثبت شود آمپول رگام به مادر در 7 ماهگی تزریق میشود . زیرا در صورت ورود مقداری از خون جنین یا گروه خونی مثبت به بدن مادر با گروه خونی منفی ، سلولهای سفید خون مادر آن را بیگانه تلقی كرده و برعلیه آن انتی بادی میسازند تا آن را از بین ببرند و در نتیجه كل جنین را بیگانه تلقی كرده و باعث مرگ داخل رحمی جنین میشوند . این آمپول را برای این میزنند كه میتواند روی این سلولهای خونی جنین كه به بدن مادر وارد شده است را بپوشاند در نتیجه خون مادر آن را بعنوان بیگانه شناسایی نمیكند . خلاصه اینكه در صورت رعایت این نكته ، هیچ نكته منفی پزشكی و منع پزشكی برای ازدواج این دو فرد وجود ندارد.