نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

مشخصات سوال

رزا متین , nozhan1
1 خرداد 91 - 12:30
چجوری حالت خلسه رو ایجاد کنیم؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
علیرضا میرزایی , delhore18
91/3/1 (18:55)
عزیزم برای 5دقیقه در جایی كاملا ساكت بصورت خوابیده بدن خود را در حالت ریلكث رها كنید با سه نفس عمیق وبگذارید هر نوع فكری كه بخواهد به ذهن شما بیاید تا 5دقیقه ذهن شما خالی از هر فكری می شود و شما آماده ورود به خلسه هستید در همان حالت كه چشمان شما بسته است سیاهی چشم خود را با شمارش بدون صدا از یك تا هفت از سمت راست به چپ ارام حركت دهید وبعد از هفت تا یك معكوس به از چپ به راست حركت دهید همراه با این عمل شما با تصور قوی از میدان مقناطیسی بهصورت یك حاله نور همراه با شمارش به سمت چپ وراست برانیدبراحتی وارد خلسه می شوید ...
موفق باشی
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    91/3/1 (20:48)
دوست عزیز برای این کار باید یوگا و مدیتیشن کار کنی تا روی ذهن وجسمت تسلط پیدا کنی یا اینکه توسط هیپنوتیزم این کار رو انجام بدی ولی از من میشنوی تهش چیزی نیست خودم چند وقتی علاف همین برنامه ها بودم سودی برام نداشت جز هدر دادن وقت موفق باشی

2.    91/3/2 (16:00)
خلسه حالت خاصی از آگاهی که بدن در این حالت در خواب عمیق (ریلکسیشن) بوده ولی ذهن کاملاً آگاه و بیدار باشد.

این روشی است که دارای روش‌های گوناگونی از جمله روش طناب روبرت مونرو-روش مرحله بین خواب و بیداری و… است

این حالت توام با آرامش خاصی است با فعال شدن اعصاب پاراسمپاتیک با نرمال کردن کنش‌های بیولوژیکی که دارای یک آستانه است و با تمرکز و تلقین ناخودآگاه هم می تواند همراه باشد. خلسه در حالت‌های هیپنوتیزمی و مدیتیشن و ورزش‌هایی با تمرکز ذهن و تجارب روحی متعالی عرفانی همراه هست. حالت ترانس (خلسه منفی) می‌باشد که با تحریک شدید اعصاب سمپاتیک و با تحریک اعصاب و انقباض عضلانی و اظطراب همراه هست. مواردی چون حالت‌های افیونی و رقص‌های تند دراویش و دانس‌های مدرن ترانس وجود دارد. در هر دو حالت خلسه فاصله از -آگاهی- وجود دارد. در خلسه فراهوشیاری و در ترانس اختلال در خودآگاهی است.


خلسه» حالت خاصی است كه انسان در آن می تواند با ابعاد ماورائی و الهی ِوجود خود ارتباط برقرار كند. در این حالت، توجه انسان از امور عادی و معمولی جدا شده، حركات ارادی بدن متوقف می گردد، حواس فیزیكی پنج گانه غیرفعال می شود و جسم فیزیكی فراموش می گردد. همچنین در حالت خلسه بخش خودآگاه ذهن كنار رفته، ناخودآگاه هویدا و فعال می شود. بخش ناخودآگاه ذهن انسان، بسیار تلقین پذیر است، از این حالت می توان حسن استفاده – برای القاء معروفات و یا سوء استفاده برای القاء منكرات نمود.

بعضی خلسه را حالتی بین خواب و بیداری می دانند، حالتی شبیه به چرت زدن، حالتی مانند گیجی، ماتی، منگی و كرخی؛ عده ای نیز معتقدند كه خلسه حالتی است كه مدیوم ها در آن قرار گرفته، در این حالت تحت تأثیر نیروهای دیگر می توانند با ابعاد ماورایی ارتباط برقرار كنند.

اختلال یا تغییرات موقت در سیستم عصبی، پریشانی وسیع روحی و اختلال در آگاهی نیز تعبیر عده ای دیگر از حالت خلسه می باشد. گروهی نیز خلسه را نوع خاصی از آگاهی به نام آگاهی برتر یا اَبَر آگاهی می دانند.

هر یك از تعاریف مذكور، از یك دید و زاویه خاص به خلسه نگاه می كند و بخشی از این حالت را بیان می نماید، لذا هر یك از این تعاریف به تنهایی ناقص بوده، كامل نیست.

صرف نظر از تمام این تعاریف، آنچه مهم است اینكه در حالت خلسه تلقین پذیری فرد افزایش می یابد. به طوركلی بیشتر انسان ها تلقین پذیر هستند، ولی درجات تلقین پذیری آنها متفاوت است. برخی درجات تلقین پذیری بسیار پایین و عده ای درجات تلقین پذیری بسیار بالا دارند، مابقی افراد نیز در حد واسط این دو درجه قرار می گیرند. عدهٔ بسیار كمی نیز وجود دارند كه به طوركلی تلقین ناپذیرند.

تلقین می تواند سبب اِعمال یك فكر و یا یك عمل گردد، یا یك فكر و یا یك عمل را در انسان تغییر دهد. این اِعمال و یا تغییرات می تواند مثبت و یا منفی باشد، نتایج حاصل از آنها نیز می تواند خوب یا بد باشد.

قابل ذكر است كه علاوه بر حالت خلسه، در هنگام شوك های جسمی، روانی و روحی نیز تلقین پذیری افراد افزایش می یابد. برای مثال در شكست ها، موفقیت ها، غم ها، شادی ها، بیماری ها، مرگ عزیزان و… در این حالت ها شخص به راحتی تحت تأثیر حرف و عمل دیگران قرار می گیرد، لذا تن به انجام اَعمالی می دهد كه در حالت عادی تن دادن به آن غیرممكن است. این اَعمال می تواند مثبت (معروف) یا منفی (منكر) باشد. برخی جوانان در این حالت ها تن به انجام منكراتی می دهند كه برای خودشان نیز انجام آن غیرقابل باور است. لذا در این حالت ها، جوانان و نوجوانان به مراقبت و مواظبت بیشتری نیاز دارند و لازم است در این باره اطلاعات و آگاهی بیشتری به آنان داده شود.

خلسه از نظر عامل بوجود آورنده به چهار نوع خلسهٔ تلقینی، خلسهٔ مرضی، خلسهٔ دارویی و خلسهٔ محیطی تقسیم می گردد. خلسهٔ تلقینی با تلقین كلامی و غیركلامی حاصل می شود. خلسهٔ مرضی و خلسهٔ دارویی به پزشكی مربوط می گردد، ولی نوع خاصی از خلسهٔ دارویی همان حالتی است كه در معتادان توسط مواد مخدر به صورت پست و نازل ایجاد می شود.

مصرف مواد مخدر سبب می شود كه فرد در یك حالت خلسه قرار گرفته، از خود بی خود شود، محیط و اطرافیان خود را فراموش كند. به همین دلیل برای آنان كه با محیط و اطرافیان خود مشكلات فراوان دارند بسیار لذت بخش است. باید به این دسته از افراد فهماند كه برای رسیدن به این منظور، راههای مثبت نیز وجود دارد و لازم نیست كه با توسل به مواد مخدر تمام زندگی خود را به آتش بكشند.

خلسهٔ محیطی به دلیل غیرمعمول، غیرطبیعی و غیرمنتظره بودن محیط ایجاد می شود. برای مثال اگر محیط بی نهایت زیبا یا بسیار ترسناك یا خیلی عجیب و غریب باشد، شخص از خود بی خود شده، كنترل خود را از دست می دهد. كسانی كه به صورت برنامه ریزی شده و سازمان یافته و حرفه ای جلسات فساد و منكرات تشكیل داده و جوانان را به این محافل راهنمایی می كنند، به صورت تجربی از این حربه استفاده می كنند. این افراد محل فساد را آنقدر غیرمعمول، غیرطبیعی و بعضاً زیبا و جذاب می كنند تا افراد به محض ورود خودبه خود وارد خلسه شوند، در این حالت به هر درخواست و پیشنهادی تن داده، در برابر هر چیز تسلیم می شوند و هیچ مقاومتی از خود نشان نمی دهند.

خلسه از نظر كیفیت به دو نوع مثبت و منفی تقسیم می گردد. خلسهٔ مثبت همراه با آرامش، نفس های عمیق و شمرده و ضربان قلب آرام است. خلسهٔ منفی با اضطراب، تنفس سطحی و تند، ضربان قلب تند و سریع، خشك شدن دهان، بعضاً سیخ شدن موهای پوست و انقباض مثانه همراه می باشد. خلسهٔ مثبت بسیار مفید بوده، با تكنیك های متافیزیك قابل حصول است و استفاده های فراوان دارد. خلسهٔ منفی بسیار مضر بوده به صورت ارادی توسط شخص و یا در بیشتر موارد به صورت ناخواسته توسط دیگران برای شخص ایجاد می شود و آسیب های فراوان به دنبال دارد.

برای مثال حالت جذبه های خاصی كه به عرفا دست می دهد


3.    91/3/2 (17:29)
جنس خوب باشه.. هرچی باشه میری تو خلسه... من شیشه رو پیشنهاد میکنم..