نرم افزار اندروید کلوب
تکنولوژی , technology

تکنولوژی

تکنولوژی , technology

تکنولوژی

92,051نــــفــــــر
عضو شده اند
92,051نفر عضو شده اند
بیشتر
مشاهده کامل مشخصات
19 مرداد 1389

اعضاء

 • مهناز , atash17
 • نرگس خانم , narges2019
 • سارا رحیمی , goodarz_1981
 • جاوید چاجی , javid_chaji
 • 92051 نفر

  morebox img
تکنولوژی , technology
دیوار , wall
ه گزارش "اتحادیه جاده‌های نروژ" (NRF) بیش از ۴۸ درصد از تمامی خودروهای خریداری شده در شش ماهه نخست سال جاری در این کشور خودروهای الکتریکی بوده‌اند.

براساس این گزارش میزان خودروهای الکتریکی خریداری شده در سال ۲۰۱۸ برابر با ۲, ۳۱ درصد از کل خودروهای فروخته شده بوده است. بدین ترتیب نروژ دارای بیشترین سرانه خودروی الکتریکی در جهان است.

خودروی الکتریکی "تسلا مدل ۳ " در شش ماهه نخست سال جاری بیشترین فروش را در این کشور داشته است.
ادامه
99
تکنولوژی , technology
دیوار , wall
تکنولوژی   از  دیوار 3 هفته پیش
حققان دانشگاه MIT از تولید انواع جدیدی از گیاهان خبر داده‌اند که به گیاهان بونوئیک شهرت یافته و قادر به درک حرکات دست و نیز حرکت دادن خود از طریق دریافت فرامین رایانه‌ای هستند.

این گیاهان می‌توانند در آینده کاربردهای گسترده‌ای پیدا کنند. به عنوان مثال می‌توان از گیاهان مذکور برای محافظت از منازل، برقراری ارتباط با دوستان و اقوامی که در فاصله دوری به سر می‌برند، ارسال پیام‌های هشدار دهنده برای افراد بدون نیاز به حس‌گر یا نمایش‌گرهای رایانه‌ای و ... استفاده کرد.

برای ایجاد تغییرات یادشده در گیاهان در آنها الکترودهای خاصی کار گذاشته می‌شود که از طریق رایانه قابل کنترل هستند. اپلیکیشنی که به همین منظور طراحی شده، تحریک بخش‌های مختلف گیاه و دریافت فرامین را توسط آنها ممکن می‌کند.

هم‌چنین می‌توان برخی گیاهان را سیم کشی نیز کرد و از سیم‌ها به عنوان آنتنی برای شناسایی حرکات دست افراد و واکنش در برابر آنها استفاده نمود.
ادامه
تکنولوژی , technology
دیوار , wall
کمپانی LifeStraw فیلترهای آبی تولیدکرده است که به وسیله آن هرگونه آب را میتوان با تصفیه 99.9 درصد نوشید.
این فیلترها هرگونه انگل ویروس و باکتری را از بین میبرندوتا یک سال کارایی دارند.
ادامه
36
3
17
 , arn_71
سه شنبه 11 تیر ، 10:33
دیوید دیوید او اس آ
ادامه
زینب , hs1999
سه شنبه 25 تیر ، 00:51
واااا چ جالببب
ادامه
 , gandom312
سه شنبه 25 تیر ، 01:25
زیادم جدید نبست-_-
ادامه
تکنولوژی , technology
در مرزهای علم , edge_of_science
معاون وزیر توسعه دیجیتالی، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه، این هفته همراه با نمایندگان برخی از شرکت‌های روسی فعال در حوزه فناوری اطلاعات به تهران سفر می‌کند.

در این سفر نشست‌هایی برای همکاری ایران و روسیه در عرصه‌های اطلاعاتی و فناوری‌های ارتباطاتی برگزار خواهد شد.

این نشست در دو بخش برگزار می‌شود. موضوع بخش اول ارتباطات و امنیت اطلاعاتی است که در آن اجرای طرح‌های مشترک ارتباطاتی، تجزیه و تحلیل و فیلتر ترافیک اطلاعاتی برای اپراتورها، دفاع از اطلاعات سازمان‌های دولتی و کنترل کاربران، دفاع در برابر حملات سایبری بررسی خواهد شد.

در بخش دوم با عنوان تصمیمات در عرصه دولت الکترونیک و شهر هوشمند، همکاری در طرح‌های پورتال و خدمات دولتی در تلفن‌های همراه و همکاری بین ادارات بررسی می‌شود.

ادامه
تکنولوژی , technology
در مرزهای علم , edge_of_science
ولی شاید مهمترین خبری که از کنفرانس مایکروسافت بیرون آمد نه اسم‌های عجیب و غریب بازی‌ها بود و نه کنسولی که باید یک سال و اندی برایش صبر کرد.

خدمات استریمینگ جدید این شرکت تحت عنوان اکس کلاود همه را به پیشگویی واداشت. به ویژه که بعد از رونمایی از خدمات مشابه گوگل بود.

گوگل چند روز پیش‌تر از خدمات استریمینگ خود، استدیا، رونمایی کرده بود. گوگل مدعی است استدیا می‌تواند گرافیک بازی را با سرعت ۱۰ ترافلاپ پردازش کند. یعنی سریعتر از مجموع پلی استیشن و اکس باکس.

برای استفاده از نسخه آزمایشی استدیا که آبان ماه به بازار می‌آید، گوگل یک دسته یا کنترلر با دانگل کروم کست را به قیمت ۱۳۰ دلار همراه یک اشتراک سه ماهه برای بازی‌هایش عرضه می‌کند.

گوگل همزمان با اعلام خبر این سرویس تازه به نوعی پیش بینی کرد که استریمینگ نقطه پایانی برای کنسول‌های بازی است.

نکته‌ای که بعضی از دست‌اندرکاران صنعت گیم با آن موافق نیستند. اسکات اموس، رئیس استودیوهای شرکت تولید بازی اسکوئر انیکس به کلیک فارسی گفت: ''شاید ده سال پیش هیچ کس فکر نمی‌کرد روزی بشود روی موبایل بازی کرد. وقتی بازی روی موبایل آمد مردم می‌گفتند این دیگر آخر عمر کنسول است. این اتفاق نیفتاد. کنسول‌ها از همیشه قویترند. بعضی از این پیش‌بینی‌ها واقعا خنده‌دار است.''

در همین حال شایع شده که آمازون هم در حال آماده سازی پلتفورم تازه‌ای است که روی کلاود کار می‌کند.

در نمایشگاه امسال شرکت نینتندو هم با مجموعه‌ای از بازی‌های متنوع حاضر بود و بسیاری از طرفدارانش را خشنود کرد: معرفی سری جدید بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild (افسانه زلدا) برای پلتفورم سوئیچ نینتندو از جمله پر سر و صداترین گیم‌ها بود. اعلام تاخیر در عرضه بازی Animal Crossing هم البته بسیاری را ناخشنود کرد.

سوئیچ به خصوص در آمریکا بسیار موفق و پرفروش بوده و نشانه‌ای از کمبود علاقه به این دستگاه دیده نمی‌شود.

ادامه