نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
تکنولوژی , technology

تکنولوژی

تکنولوژی , technology

تکنولوژی

92,300نــــفــــــر
عضو شده اند
92,300نفر عضو شده اند
بیشتر
مشاهده کامل مشخصات
19 مرداد 1389

اعضاء

 •  , aanam
 •  , asha.vahishta
 • سید مصطفی موسوی , mustafa_mousavi
 • علی ایمانی , aliimani488
 • 92300 نفر

  morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
تکنولوژی , technology
احتمالا نام موشک های کروز تاماهاوک را بارها در اخبار شنیده اید. این موشک در بسیاری از عملیات های ضربتی، سلاح مورد استفاده ایالات متحده می باشد. با وجود تمام موشک های موجود در انبار مهمات و اسلحه های کشورها، آیا تا به حال از خود پرسیده اید چرا نام موشک کروز تا این اندازه به میان می آید؟

ادامه در "مجله کلوب"
ادامه
99
تکنولوژی , technology
در مرزهای علم , edge_of_science
در میان نگرانی‌ها از آلودگی دریاها، شرکتی هلندی دستگاه‌هایی ساخته که می‌گوید تا ۸۰ درصد زباله‌های پلاستیکی را پاکسازی می‌کنند. کارشناسان این گام را مفید می‌دانند، اما کاهش چشمگیر تولید پلاستیک را گام لازم برمی‌شمرند.

روز به روز بر حجم زباله‌های پلاستیکی که به دریاها ریخته می‌شوند افزوده می‌شود. در میان تلاش‌های پراکنده داوطلبان دوستدار محیط زیست برای پاکسازی دریاها، سازمان "The Ocean Cleanup" اعلام کرده است با تکنولوژی جدیدی به شکار پلاستیک در ‌دریاها می‌رود.

این سازمان محیط زیستی را جوانی هلندی به نام بویان اسلات، زمانی که ۱۸ سال داشت، در هلند تاسیس کرد.

بر اساس اطلاعات وب‌سایتThe Ocean Cleanup، این سازمان یک شرکت مردم‌نهاد است که ۸۰ مهندس، پژوهش‌گر و کارشناس انفورماتیک روزانه در آن کار می‌کنند تا راه حلی برای رهایی اقیانوس‌ها از معضل پلاستیک پیدا کنند.
شکارچی عظیم زباله‌های پلاستیکی دریاها

این شرکت هلندی هفته گذشته یک دستگاه عظیم شکار پلاستیک از دریاها را معرفی کرد که تولید خود این شرکت است. این شرکت می‌گوید این دستگاه غول‌پیکر که مانند یک زه‌کش حايل عمل می‌کند، ورود زباله‌های پلاستیکی از رودخانه‌ها به دریاهای آزاد را به حداقل خواهد رساند.

لوله بزرگ این دستگاه مثل یک نوار ساحلی مصنوعی عمل می‌کند و زباله‌های پلاستیکی شناور را به داخل خود می‌کشاند. به زعم سازندگان دستگاه، از آنجایی که ماهی‌ها و موجودات دریایی به راحتی می‌توانند از زیر این دستگاه شنا کنند، این اختراع خطری برای اکوسیستم نخواهد داشت.

به گزارش شرکت هلندی، تا کنون دو نمونه از این کشتی غول پیکر به اندونزی و مالزی فرستاده شده‌اند. سومین و چهارمین نمونه قراراست به ویتنام و جمهوری دومینیکن ارسال شوند.

برنامه این شرکت این است که طی پنج سال آینده این دستگاه‌ها را در هزار رودخانه آلوده دنیا مستقر کند و به این ترتیب کوه عظیم زباله‌های پلاستیکی در دریاهای بزرگ و اقیانوس‌ها در سطح جهان را تا ۸۰ درصد کاهش دهد.
پاکسازی زباله‌ها مشکل اساسی را حل نمی‌کند

با وجودی که فناوری جدید برای پاکسازی دریاها از پلاستیک گام بزرگی در جهت حفظ دریاها به نظر می‌رسد، اما کارشناسان هشدار می‌دهند که در این مورد نباید دچار"توهم" شد. علی‌رغم اینکه برخی از متخصصان این فناوری جدید را راهگشا تلقی می‌کنند، اما معتقد هستند مشکل اساسی هنوز هم حل نشده باقی مانده است.

نادیا زیبارت، مدیر دفتر محافظت از دریاهای سازمان محیط زیستی بوند، در گفت‌وگویی به دویچه‌وله می‌گوید: ما باید تا جایی که ممکن است از مصرف پلاستیک خودداری کنیم. پلاستیک باید بازیافت شود. پلاستیک ماده‌ای نیست که در طبیعت به حال خود رهایش کنیم. به همین دلیل باید برای پلاستیک‌های یک‌بار مصرف، منع قانونی گذاشته شود.

کارشناسان محیط زیست متفق‌القول می‌گویند کشورها باید به سمت کاهش تولید پلاستیک بروند. آن‌ها می‌گویند پلاستیک کمتر به نفع انسان و محیط زیست است.

بر این اساس، نادیا زیبارت می‌گوید: استفاده از این ماشین شکار پلاستیک در دریاها بهتر از این است که هیچ کاری نکنیم. اما مشکل اساسی مصرف پلاستیک با این راهکارها حل نخواهد شد. کاهش رادیکال مصرف پلاستیک در سراسر دنیا، بیش از این فناوری می‌تواند راه‌گشا باشد.
ادامه
60
4
16
بهناز سل , behnaz_so
دوشنبه 4 آذر ، 00:25
جالبه
ادامه
ستاره 52 , setaref52
چهارشنبه 15 آبان ، 11:31
چقدر خوب
ادامه
تکنولوژی , technology
در مرزهای علم , edge_of_science


در نمایشگاه بزرگ خودروی توکیو علاوه بر عرضه مدل‌های جدید صنعت اتومبیل‌سازی، وسایلی "غیرمعمول" نیز به نمایش گذاشته شده‌اند: دفترهای کار یا اتاق‌های قابل حرکت. غرفه‌های متنوع این نمایشگاه وسایلی ابتکاری را ارائه کرده‌اند.

امسال نمایشگاه صنعت خودروسازی توکیو نگاه گسترده‌ای به آینده انداخته است. در این نمایشگاه زندگی مدرن و متحرک در مرکز توجه قرار گرفته است.

"نمایش آینده" تخیلی‌ترین بخش نمایشگاه خودروی توکیو را تشکیل می‌دهد. در این بخش نقش خودرو در جامعه آینده به نمایش گذاشته شده است.

به عنوان نمونه شرکت تویوتا علاوه بر عرضه نسل دوم وسایل الکتریکی موسوم به "پالتE "، سیستم اتاق‌های متحرک را نیز عرضه کرده است.

آکیو تویودا، مدیر کل شرکت تویوتا، می‌گوید که این سیستم طی بازی‌های المپیک سال آینده در ژاپن در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. مدیر این غول اتوموبیل‌سازی ژاپن می‌گوید: ما می‌خواهیم در آینده دفترهای کار قابل تحرک باشند، حتی مغازه یا هتل‌ هم همینطور. پالت‌های الکتریکی در این زمینه طرح‌های مختلفی را به مردم ارائه خواهند کرد.

این طرح‌ها و وسایل شاید در نگاه اول بسیار فوتوریستی به نظر برسند اما شرکت تویوتا معتقد است که قابل اجرا هستند. به نظر این شرکت بزرگ به زودی نیاز به دفترهای کار متحرک افزایش می‌یابد و هر کس باید بتواند دفتر کار کوچک خود را سفارش دهد و آن را روی چرخ‌های متحرک با خود به این طرف و آن طرف ببرد.
طرح‌های ابتکاری برای زندگی مدرن

شمار شرکت‌های تولیدکننده‌ای که وسایل زندگی مدرن و ابتکاری را در نمایشگاه خودروی توکیو عرضه می‌کنند مدام افزایش می‌یابد.

برای نمونه شرکت پاناسونیک خودروی خودکاری را به نمایش گذاشته است که داخل آن مانند یک اتاق نشیمن است.

یاسومینچی موراسه، نماینده شرکت پاناسونیک، در این باره می‌گوید: اکنون زمانی است که اشکال تحرک به طرز چشمگیری تغییر می‌کند. ما نیز به عنوان تولید‌کننده وسایل خانگی امکان تجاری زیادی را در این عرصه می‌بینیم.

وسایل ارائه شده بسیار ابتکاری و جالب هستند اما هنوز قابل استفاده و اجرا در زندگی روزمره نیستند. این سوال هم مطرح می‌شود که برق لازم برای به کارگیری این وسایل الکتریکی از کجا باید تامین شود؟ هنوز پاسخ روشنی به این پرسش داده نشده است.

چهل و ششمین نمایشگاه خودروی توکیو که یکی از نمایشگاه‌های بزرگ خودرو در جهان است از دوم آبان (۲۵ اکتبر) شروع شده و تا ۱۳ آبان (چهارم نوامبر) ادامه می‌یابد.

ادامه
36
1
8
تهران ماساژ118 تهران ماساژ118 , tehran_masaj118
یکشنبه 19 آبان ، 22:47
ارایه کننده خدمات ماساژ به سبک آمریکایی
ادامه
تکنولوژی , technology
در مرزهای علم , edge_of_science
گوگل می‌گوید برای اولین بار موفق به ساخت یک کامپیوتر کوانتومی با عملکردی بسیار برتر نسبت به رایانه‌های موجود شده است.

پردازنده سیکامور ساخت گوگل توانست وظیفه خاصی را که محققان این شرکت می گویند کامل کردن آن برای سریع‌ترین ابرکامپیوترهای جهان ده هزار سال وقت خواهد برد در ۲۰۰ ثانیه انجام دهد.

دانشمندان چند دهه است برای ساخت کامپیوتری کوانتومی تلاش می‌کنند چون این فناوری نوید سرعتی بسیار بالاتر را می دهد.

در کامپیوترهای کلاسیک هر واحد اطلاعات یا "بیت" دارای ارزش ۱ یا ۰ است. اما معادل آن در یک سیستم کوانتومی - کوانتوم بیت یا کوبیت - می تواند همزمان یک و صفر باشد.

این پدیده راه را برای محاسبات متعدد در آن واحد باز می‌کند. اما کوبیت‌ها نیازمند هماهنگی با استفاده از یک پدیده کوانتومی موسوم به "درهم تنیدگی کوانتومی" هستند؛ پدیده ای که آلبرت اینشتین "عمل شبح وار از راه دور" توصیف می‌کرد.

با این حال دانشمندان برای ساختن دستگاهی با کوبیت‌های کافی که واقعا کار کند و با کامپیوترهای موجود رقابت کند در تقلا بوده‌اند. سیکامور حاوی ۵۴ کوبیت است که یکی از آنها کار نمی‌کند اما دستگاه با ۵۳ کوبیت باقی مانده راه افتاد.

جان مارتینیز و همکارانش از شرکت گوگل در مقاله "نیچر" توضیح می‌دهند که وظیفه ای برای نمونه برداری تصادفی به این پردازنده محول کردند - به طوری که مجموعه‌ای از اعداد که واقعا توزیعی تصادفی داشته باشند تولید کند.

آنها می‌گویند سیکامور توانست این وظیفه را در سه دقیقه و ۲۰ ثانیه کامل کند، درحالی که به ادعای آنها انجام این وظیفه توسط "سامیت"، بهترین ابررایانه جهان، ۱۰ هزار سال وقت خواهد برد.

پروفسور جاناتان اوپنهایم از دانشگاه کالج لندن که در این مطالعه شرکت نداشته گفت: "این دستگاه تحسین برانگیز است و مسلما دستاوری خیره کننده به حساب می‌آید. با این حال ما هنوز چند دهه با ساخت کامپیوترهای کوانتومی که بتوانند مسائل مورد نظر ما را حل کنند فاصله داریم."

"آزمایش جالبی است و نشان می‌دهد که مسئولان آزمایش، کنترل زیادی بر دستگاه داشته‌اند، و این که درصد خطای آنها پایین است. اما هنوز با آن دقتی که برای یک کامپیوتر کوانتومی عملی لازم داریم فاصله زیادی دارد."


انتقاد آی‌بی‌ام

"آی‌بی‌ام" که به طور جداگانه برای ساختن کامپیوترهای کوانتومی تحقیق می‌کند بعضی از ارقام گوگل را زیر سوال برد.

ادوین پدنالت، جان گانلز و جی گمبتا محققان "آی‌بی‌ام" در وبلاگی نوشتند: "ما استدلال می‌کنیم که شبیه‌سازی ایده آل همین وظیفه را می‌توان ظرف دو روز و نیم با ضریب اعتماد خیلی بیشتری با یک کامپیوتر کلاسیک اجرا کرد."

"در واقع حتی این هم تخمینی محافظه کارانه با در نظر گرفتن بدترین حالت است و ما انتظار داریم با دستکاری‌های بیشتر بتوان از بار این نوع شبیه سازی با دستگاه‌های کلاسیک کاست."

ادامه
35
1
9
تهران ماساژ118 تهران ماساژ118 , tehran_masaj118
یکشنبه 19 آبان ، 22:48
ارایه کننده خدمات ماساژ به سبک آمریکایی
ادامه
تکنولوژی , technology
مجله علم وفن , elmvafan
وقتی نسل اول Surface ارائه شد، به نظر نمی رسید وسیله ای باشد که مردم واقعاً علاقه مند باشند از آن استفاده کنند. اما گسترش قابل توجه در استفاده از سرفیس در بین دوستداران تکنولوژی به وضوح نشان می دهد، مایکروسافت در اهداف خود موفق بوده است. در اوایل اکتبر 2019، مایکروسافت انتشار نسل هفتم سری لپتاپ-تبلت های سرفیس تحت عنوان Surface Pro 7 و Surface Pro X را اعلام کرد. سری X با بدنه باریک، صفحه نمایش بزرگتر، حاشیه های نازک تر و تجهیزات و سخت افزار داخلی های جدید احتمالاً جالبترین بروزرسانی در تاریخ سری Surface Pro است! اما سری Pro 7 که به قیمت 749 دلارعرضه می شود، یک بروزرسانی تمام عیار است که دقیقاً آنچه را که استفاده کنندگان نیاز دارند را ارائه می دهد.

ادامه در لینک زیر -->
ادامه
31
2
5
نیوسئو , newseo
سه شنبه 28 آبان ، 12:42
با سلام، در صورت تمایل برای تحلیل سایت مجله علم و فن از لحاظ سئو و بهینه سازی سایت، به من پیام بدید. موفق باشید
ادامه
مشاور , reza8n
سه شنبه 20 اسفند ، 13:36
خدا نصیبمون كنه
ادامه