تا شهدا , tashohada

تا شهدا

تا شهدا , tashohada

تا شهدا

283نــــفــــــر
عضو شده اند
283نفر عضو شده اند
سخن از احساسی واحد و اعتقاد به هدفی مشترک همواره همان چیزی بوده و هست و خواهد بود که علت گردهم آمدن جمعی را فراهم می آورد. حسی مرکب از تنفر و عشق. حسی شبیه بلاتکلیفی. شبیه دودلی میان دوراهی.حسی عجیب به دنیای اطراف .حسی مانند خستگی، خستگی از ازدهام و شلوغی در عین تنهایی پرنشدنی. همان تنهایی که حتی...سخن از احساسی واحد و اعتقاد به هدفی مشترک همواره همان چیزی بوده و هست و خواهد بود که علت گردهم آمدن جمعی را فراهم می آورد. حسی مرکب از تنفر و عشق. حسی شبیه بلاتکلیفی. شبیه دودلی میان دوراهی.حسی عجیب به دنیای اطراف .حسی مانند خستگی، خستگی از ازدهام و شلوغی در عین تنهایی پرنشدنی. همان تنهایی که حتی حس می کنی با خودت هم غریبه ای. شاید اصلا از خود بیگانه ای از عمق قلبت احساس می کنی موجودی غریبه هستی برای دنیای اطرافت انگار از سرزمینی دیگر آمده ای از همسایگی آدم هایی دیگر، و اینجاست که آن تنفر ملال آور جایش را به عشقی خنک و لذت بخش می دهد. آن سرزمین و آن مردمان در ذهنت مجسم می شوند و عاشقانه به آنها می اندیشی. کسانی که آسمان و دریا از آنان درس وسعت می آموزند و به آنان رسیدن رویای شبانگاهت می شود. و شاهد هم همان هدف مشترک.واما آن دو دلی بر سر آن دوراهی. جدالی همیشگی در درون و بیرونت. کششی به آسمان و کششی به زمین. گاه کمی اوج می گیری و گاه به زمین می خوری. عهد می بندی که چشم از آسمان نگیری و پایبند زمین نشوی. اما آنچه بر روی زمین است آنقدر رنگارنگ و فربنده است که ناخودآگاه عهد می شکنی و کمر خم می کنی زیر بار این شرمساری. و باز اراده می کنی که به آسمان و آسمانیان بپیوندی. اما به تنهایی و با باری سنگین چه کاری از دستانی خالی برمی آید. تو نیازمندچراغ راه و کشتی نجات. این جا طوفانی است در میان آشوب دریا و گمشدگان را ملامتی نیست. چرا که تنها یاری قدرتی برتر است که می تواند حریف این عجز و ناتوانی شود.این حس و هدف مشترک بود که جمعی را گرد هم آورد. جمعی که چراغ هدایت و کشتی نجات را تنها راه آسمانی شدن می دانند. کسانی که آن دستان یاریگر را می شناسند و در تلاش شناخت و شناساندن آنان هستند. همانها که عاشقانه چشمان سحرانگیر دلدار را دیده اند و بیستون بیستون به پای شیرین جهان جان داده اند. آری هرکس قد و قامت سرو بی همتای هستی را ببیند اختیاری برایش نمی ماند و مطیع بی چون و چرای صاحب دلش می شود. اینجا همان جایی است که در پی دیدار الف قامت دوست هستند و در این راه دست به دامان دوستان دوست شده اند. دوستانی که شهیدند، یعنی شهود کرده اند و دیده اند دلدار را. و ما باید پای درس آنان بنشینیم تا موی و روی و قد و بالا و لبخند و چشمان محبوبمان را برایمان شرح دهند. از صدایش بگویند از صوت قرآنش از ...پس تو نیز اگر چشمان کور از عشقی مقدس را داری به ما ملحق شو و عهدی دوباره ببند. که از میان مؤمنان مردانى‏ اند كه به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در [همین] انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نكردند (احزاب / 23)مشاهده کامل مشخصات
17 آبان 1390
برای عضویت در سامانه پیام کوتاه وب سایت "تا شهدا با شهدا" عدد 14 را به شماره 30004986 ارسال کنید.

اعضاء

 • مــــــهـــــدیـــــ تــــــ , t_mahdi_civil
 • هستی بانو د , david8242
 • مهدی دمیرچی , marangalo
 • زنبوردار , mahmoodlu
 • 283 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • امام رضا(ع) , imam_reza
 • مهدویون , mahdaviun




تا شهدا , tashohada
در همان شب خواستگاری عاشق عبدالحسین و رفتار و منشش شدم. نجابت و عفت در كلام، نگاه و رفتارش دیده می‌شد. شاید بشود گفت من عاشق یك شهید شدم.
ادامه
99
تا شهدا , tashohada
یکی از دژبان‌ها به بچه‌ها گفت: « کربلا سبعین کم، کربلا هفتاد کیلومتر». نام کربلا که برده شد، بغض کهنه اسرا ترکید.
ادامه
  تا شهدا , tashohada
  در دوران كودكی به کربلا رفتیم. مادرم زیرلب با گریه می‌گفت: یا امام حسین پسرم را خودت بیمه كن. امروز كه به شهادت علیرضا فكر می‌كنم، یاد آن زیارت می‌افتم و دعای مادرم. گویی با شهادت علیرضا دعای مادر در حقش مستجاب شد و برادرم بیمه خود را از علمدار كربلا گرفت.
  ادامه
   تا شهدا , tashohada
   گفت من یک عمر خودم به مردم گفته ام امام حسین بچه چند ساله اش را در کربلا با خود برد و در این زمینه روضه ها خوانده ام حالا که نوبت خودم شده است نمی توانم اجازه ندهم. به همین دلیل بدون مقاومت اجازه داد که برادرم به جبهه برود.
   ادامه
    تا شهدا , tashohada
    ـ اگر عراقی‌ها بتوانند این دژ را پس بگیرند، نیمی از پیروزی کربلای پنج از دست خواهد رفت… ثمره خون این همه شهدا…
    ادامه