نرم افزار اندروید کلوب
تبریز , tabriz

تبریز

تبریز , tabriz

تبریز

12,349نــــفــــــر
عضو شده اند
12,349نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست تبریز ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر تبریزکلوب رسمی شهر تبریزمشاهده کامل مشخصات
27 آذر 1389
*** بــــــه کــلــوب تـــبــریــز خــــوش آمــدیـد ***

مهمانان گرامی و همشهریان عزیز ضمن خوش آمدگوئی خدمت شما آرزومندیم ساعات و لحظات خوبی را در کلوب خودتان داشته باشید و از اینکه کلوب تبریز شهر اولین هارا برای فعالیت انتخاب نموده اید از شما تشکر می نماییم .
جهت پیشرفت کلوب به معاونین فعال نیازمندیم
به فعالترین افراد كلوب جایزه داده میشود.
** لطفا" به کلوب خودتان امتیاز دهید**

اعضاء

 • مشاور سلامت حسینی , dr.ganoderma
 • مجتبی جهانیان , mojtaba88427
 • سینا اختری , sinaloveee
 • رسول شهریاری , rasoul_hahriari
 • 12349 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • کلام وعقاید اسلامی , kalam
 • یلدا , yalda40
 • قیزیل باش , gizil_bash
 • اورمو سئویم , urmesevim
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
تبریز , tabriz

معاون هیات باستان شناسی محوطه گورستان سرند در شهرستان هریس گفت: آثار کشف‌شده در این محل برای انجام آزمایشات گاهنگاری به دانشگاه بلژیک ارسال شده است.

محمد رحمت پور روز شنبه با بیان اینکه تاریخ نگاری محوطه کاوش های باستان شناسی در گورستان تاریخی روستای سرند یکی از مهمترین اقدامات هیات مزبور است، افزود: تمامی حدس و گمان ها با آزمایش قطعات استخوانی و سفالی یافت شده با استفاده از آزمایش کربن ۱۴ که نمونه های آن به دانشگاه بلژیک ارسال شد، را به واقعیات تاریخی نزدیک تر می کند.

به گفته وی جواب آزمایش گاهنگاری دانشگاه بلژیک روی آثار کشف شده گورستان سرند ظرف چند روز آینده در اختیار هیات باستان شناسی قرار می گیرد.

رحمت پور با بیان اینکه در کنار ارسال نمونه آثار کشف شده به دانشگاه بلژیک، بررسی اسناد تاریخی و مستندات پرونده های ثبتی محدوده های کورد کاوش نیز به انجام می رسد، اظهار داشت: گورستان تاریخی سرند و قلعه تاریخی این روستا بررسی شده که بر اساس شواهد و سفالینه های سطحی، تاریخ گذاری شده بود.

وی تاریخ گذاری بر اساس یافته های حاصل از کاوش و بحث مقایسه آنها با اشیای به دست آمده در منطقه آذربایجان و شمال غرب کشور را از دیگر معیارهای هیات باستان شناسی درباره تاریخ نگاری و گاهنگاری محوطه کاوش گورستان سرند بیان کرد.

رحمت پور با اشاره به اینکه تعداد ۳۶ گور حفاری شده در محوطه کاوش گورستان قدیمی سرند کشف شده است، یادآوری کرد: از این گورها تعداد ۶۲ قطعه ظرف سفالی سالم و نیمه سالم و تعدادی قطعات خرد شده در طیف های خاکستری، نخودی، آجری و قرمز به دست آمده است و تعدادی نیز دارای پوشش گل افزایی بودند که به لحاظ تاریخی قابل قیاس با سفال های عصر آهن ۲ در مناطق شمال غرب ایران می باشد.

وی ادامه داد: همچنین در این محوطه تاریخی تعداد ۶۴ اشیای فلزی که عمدتا" مفرغی و چند قطعه آهنی است به دست آمده و تعداد یازده قطعه اشیای تزئینی از جنس خمیر شیشه، سنگ های تزئینی و استخوانی بودند.

رحمت پور با بیان اینکه در میان اشیای فلزی کشف شده تعدادی سنجاق سر و چند مورد تصویر حیوانی در سر سنجاق نیز وجود دارد، اضافه کرد: در میان فلزات مفرغی نیز حلقه ها و گوشواره ها و النگو، تعدادی سوزن مفرغی در ابعاد و اندازه های مختلف و تعداد ۳ قطعه دایره ای شکل در ابعاد مختلف در زیر سر اسکلت ها قرار داشت.

وی درباره نوع معماری گورها، گفت: معماری این گورها به طور عمده از سنگ های قلوه رودخانه ای و به صورت چهارچینه با ملات در چندین رج متفاوت بوده و جهت گورها نیز به صورت شمالی- جنوبی و شرقی - غربی در اندازه های گوناگون کار شده است.

این باستان شناس قسمت های داخلی گورهای کشف شده را از نوع سنگی تراش داده شده اعلام و اضافه کرد: داخل تعدادی از گورها دارای زاویه مشخص بوده و بعضی از آنها فاقد نظم و ترتیب است که علت اصلی آن آشفتگی دخل و تصرف های انسانی و طبیعی در طول تاریخ می باشد.

رحمت پور یاداوری کرد: تنها در یک مورد گور، یک تابوت سفالی که اسکلت یک نوزاد در آن وجود داشت و فاقد هر گونه اشیا بود، در محوطه کاوش پیدا شده است.

به گفته وی درون تمام گورها با خاک متفاوت اطراف گور، پر شده است.

محوطه گورستان تاریخی روستای سرند از توابع شهرستان هریس در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال شرقی تبریز، ۲۰ کیلومتری شمال شهر خواجه و یک کیلومتری شمال روستای دغدغان و حدود ۵۰۰ متری روستای سرند قرار دارد.

این محوطه در جریان احداث بزرگراه خواجه - ورزقان در محدوده روستای سرند هریس و حین حفاری منطقه کشف شد که بلافاصله با مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی عملیات اجرایی این طرح متوقف و کاوش های باستان شناسی در آن به جریان افتاد.
ادامه
99
تبریز , tabriz

مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: ۳۰ هزار کارت سوخت به دلیل نبود آدرس دقیق یا مراجعه نکردن مالکان خودرو در باجه معطله پست استان وجود دارد.

محمد پوربزرگ روز شنبه گفت: از ابتدای طرح ثبت نام کارت سوخت خودرود تاکنون ۱۳۲ هزار کارت سوخت به پست آذربایجانشرقی تحویل داده شده که همکاران ما نیز بیش از ۸۰ درصد آنها را به مالکان شان تحویل داده اند و بقیه نیز به دلیل نیافتن آدرس مالکان به باجه های معطله بازگردانده شده اند.

وی افزود: روز گذشته حدود ۱۵۰ نفر از همکاران پست در تبریز از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۸ بعد از ظهر با حضور در اداره به مردم خدمات رسانی کردند.

وی ادامه داد: دیروز همه دفاتر پستی باز بودند و حدود ۲ هزار نفر در سطح آذربایجان شرقی کارت های سوخت معطله خود را دریافت کردند.

مدیرکل پست آذربایجان شرقی گفت: مساله اصلی در مراجعه شهروندان به اداره پست و دفاتر آن، این است که مراجعه کننده حتما باید بارکد ۲۴ رقمی در دست داشته باشد تا ما بتوانیم خدمات بدهیم، زیرا اگر کسی این بارکد را نداشته باشد یعنی اینکه هنوز کارت سوخت برایش صادر نشده است.

وی یادآوری کرد: همه دفاتر پست آذربایجان شرقی تا ساعت ۱۶ عصر برای ارایه خدمات به هموطنان در زمینه دریافت کارت سوخت فعالند.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۹ اداره و سه ناحیه پستی در سطح آذربایجان شرقی آماده پاسخگویی به مردم در زمینه دریافت کارت سوخت هستند.

پوربزرگ با بیان اینکه برای تسهیل امور مراجعه گنندگان ۶ نفر نیز به جمع نیروی انسانی فعال در پست مرکزی تبریز اضافه کرده ایم، گفت: مردم میتوانند با ارسال شماره عمودی هشت رقمی «وی.آی.ان» پشت کارت خودرو یا موتورسیکلت به سامانه پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ از وضعیت صدور کارت سوخت خود و محل آن اطلاع یابند.

وی اضافه کرد: شهروندان همچنین می توانند با مراجعه به آدرس پستی www.najatracking.post.ir از وضعیت کارت سوخت خود مطلع شوند.

وی گفت: از دوشنبه این هفته بازتوزیع کارت های سوخت توسط همکاران پست آذربایجان شرقی از سر گرفته می شود.

مدیرکل پست آذربایجان شرقی در پاسخ به این سوال که برای دریافت کارت سوخت از دفاتر پستی چه چیزی لازم است، اظهار کرد: داشتن مشخصات خودرو و کارت ملی مالک کارت سوخت کفایت می کند.
ادامه
  تبریز , tabriz

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی گفت:در ۶ ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۱۱ تخته فرش به متراژ ۹۵۰۰ متر مربع و به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال توسط مددجویان استان تولید و به فروش رسیده است.

  خالد سیار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به افتتاح دومین نمایشگاه تولیدات مددجویان استان در سال جاری، اظهار کرد: این نمایشگاه ویژه تولیدات فرش و صنایع دستی است که تا پنجشنبه ۲۳ آبان ماه در محل اداره کل کمیته امداد آذربایجان شرقی دایر است.

  وی فروش و بازاریابی برای محصولات مددجویان را از جمله اهداف این نمایشگاه برشمرد و گفت: تعداد ۳۲۰ تخته فرش به ارزش ریالی ۲۳ میلیارد جهت بازدید عموم و فروش عرضه شده است.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی ادامه داد: علاوه بر این تعداد فرش، تولیدات دیگری از جمله گلیم، کیف چرمی، روسری های نفیس و دیگر صنایع دستی تولیدات مددجویان استان در این نمایشگاه عرضه شده است.

  دومین نمایشگاه فرش تولیدات مددجویان کمیته امداد تا پنجشنبه هفته جاری همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ در محل اداره کل کمیته امداد آذربایجان شرقی واقع در تبریز چهارراه ابوریحان برای بازدید عموم دایر است.
  ادامه
  تبریز , tabriz

  نخستین محموله از بخاری‌های برقی خریداری شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز سه شنبه به دست زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی در شهرستان میانه رسید.

  زلزله زدگان شهرستان میانه در روستای «ورنکش»، به عنوان کانون اصلی زمین لرزه ۵.۹ ریشتری بامداد جمعه گذشته، امروز در چادرهای خود بخاری های برقی استفاده کردند.

  میرهادی قره سید رومیانی، معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکشنبه این هفته در دیدار با امام جمعه تبریز از دستور وزیر تعاون برای خرید ۲ هزار بخاری برقی فن دار و نیز اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای خرید کانکس جهت اسکان موقت زلزله زدگان آذربایجان شرقی خبر داده بود.

  توززیع بخاری برقی و استفاده از آنها در چادرهای اسکان موقت زلزله زدگان آذربایجان شرقی از این رو حایز اهمیت است که سه روز قبل بر اثر استفاده از ذغال برای گرم کردن چادر اسکان موقت زلزله زدگان در روستای «شالقون» شهرستان سراب، پدر و مادر خانواده به دلیل مسمومیت ناشی از استنشاق مونواکسد کربن، جان خود را از دست دادند و نوزاد ۱۵ روزه شان نیز با تلاش پزشکان، احیای قلبی شد و از مرگ حتمی نجات یافت.

  زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد جمعه ۱۷ آبان حوالی شهر ترک از توابع شهرستان میانه در آذربایجان شرقی را لرزاند .

  این زمین لرزه در استان های آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و گیلان نیز احساس شده بود.

  این زمین لرزه و حوادث مرتبط با آن هفت فوتی و بیش از ۷۰۰ مصدوم داشت که تنها ۳۲ نفر از مصدومان، بستری و بقیه به صورت سرپایی معالجه شدند.
  ادامه
  تبریز , tabriz

  - رئیس اورژانس پیش بیمارستانی آذربایجان شرقی گفت: ۲۳ نفر از زلزله زدگان استان به علت رعایت نکردن موارد ایمنی دچار گازگرفتگی شدند.

  فرزاد رحمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این افراد به درمانگاه‌های شهرهای ترکمانچای، ترک و روستای ورنکش مراجعه و به صورت سرپایی مداوا شدند.

  رحمانی با اشاره به برودت هوا و استفاده از وسایل گرمایشی در منطقه زلزله زده از ساکنان این مناطق خواست در صورتی که در چادرهای موقت اسکان دارند منافذی برای ورود و خروج هوا در نظر بگیرند.

  وی ادامه داد: زلزله زدگانی هم که خانه های آنها آسیب دیده است حتما محل دودکش‌های خود را کنترل و از خروج دود مطمئن شوند.

  رئیس اورژانس آذربایجان شرقی به ساکنان این مناطق توصیه کرد در صورت مشاهده اولین علائم گازگرفتگی بلافاصله محل را ترک و به محیط باز پناه ببرند.

  زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد جمعه حوالی شهر ترک از توابع شهرستان میانه در آذربایجان شرقی را لرزاند.

  این حادثه ۵ کشته و بیش از ۷۰۰ مصدوم داشته که بیشتر مصدومان به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده‌اند.
  ادامه