نرم افزار اندروید کلوب
سمنان , semnan

سمنان

سمنان , semnan

سمنان

32نــــفــــــر
عضو شده اند
32نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست سمنان ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر سمنانکلوب رسمی شهر سمنانمشاهده کامل مشخصات
5 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • تبریز , tabriz
 • پژواک طبیعت , pejvaktabiat
 • شیراز , shiraz
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
سمنان , semnan

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: ۴۵ هزار و ۱۷۶ کندو زنبور عسل در استان وجود دارد که براساس آزمایش‌های انجام شده عسل تولیدی استان سالم و فاقد هرگونه آلودگی است.

حمیدرضا حسینی روز یکشنبه ابراز داشت: کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان سمنان ۲ بار در سال کلنی‌های زنبور عسل را مورد پایش قرار می‌دهند که براساس پایش‌های انجام شده بیماری گزارش نشده است.

وی ادامه داد: پایش کلنی‌های زنبور عسل یک‌بار در زمان کوچ بهاره و یک‌بار در زمان کوچ پاییزه انجام می‌شود و در نیمه نخست امسال ۹۷۰ کلنی در استان سمنان مورد بازدید قرار گرفته است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: از ابتدا تا شهریور ۹۸ از ۳۳ زنبورستان نمونه برداری انجام شد و بیماری خاصی گزارش نشده و عسل تولیدی در استان عسل سالم است.

حسینی اضافه کرد: به منظور پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مربوط به کلنی های زنبور عسل داروهایی مانند ضد انگل از سوی اداره کل دامپزشکی استان سمنان خریداری و به صورت رایگان مبارزه انجام شد.

وی ابراز داشت: استان سمنان فصل بهار قبل از شروع فصل گرما و در فصل پاییز قبل از شورع فصل سرما میزبان کلنی‌های زنبورهای عسل است که از مناطق دیگر به این استان آورده می‌شود.

حسینی بیان کرد: حمل و نقل کلنی‌های زنبور عسل در محورهای مواصلاتی منوط به دریافت مجوز است و در ورودی‌های استان سمنان جا به جایی دام فقط براساس مجوز انجام می‌شود و در این زمینه نگرانی برای انتقال بیماری در بین کلنی‌های زنبور عسل وجود ندارد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: صدور مجوز جابه‌جایی کندوهای زنبور عسل منوط به سالم بودن کلنی از لحاظ بیماری است.
ادامه
99
  سمنان , semnan

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: سمنان با جذب سهمیه بیش از ۲ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال در بخش تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری جزو ۱۰ استان برتر کشور است.

  اسماعیل غنیان روز یکشنبه ابراز داشت: سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان سمنان ۲ هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال است که از این میزان بیش از ۲ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال جذب شده است.

  وی ادامه داد: برای دریافت سهمیه ۲ هزار و ۶۱۱ میلیارد ریالی مربوط به تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان سمنان یک هزار و ۲۴۰ طرح به بانک‌های عامل استان معرفی شد که از این تعداد ۹۸۵ طرح به تصویب رسید.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ ابراز داشت: با پرداخت وام از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به طرح‎های مصوب ۲ هزار و ۴۴۷ فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود.

  غنیان تصریح کرد: اکنون از ۹۸۵ طرح تصویب شده در بانک‌های عامل استان سمنان ۹۷۹ طرح با ظرفیت ایجاد۴۲۶ فرصت شغلی، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری دریافت کردند و تسهیلات مربوط به دیگر طرح‌ها نیز در نوبت پرداخت قرار دارد.

  وی یادآور شد: تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن بعد از یک سال تنفس، در مدت ۶ سال درنظرگرفته شده است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ بیان کرد: تعداد زیادی از متقاضیان این استان برای فعالیت در زمینه شغل‌هایی مانند بوم‌گردی، پرورش دام، صنایع دستی و پرورش شترمرغ، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری دریافت کردند.

  بر اساس سرشماری نفوس ومسکن سال ۱۳۹۵ کشور ، از کل جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان ۴۵ هزار و ۸۱۶ خانوار روستایی با جمعیت ۱۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر در ۵۴۹ روستا و آبادی استان زندگی می کنند و ۲ هزار و ۵۴۲ نفر با اجرای طرح‌های اشتغالزا در راستای اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های دولت تدبیر و امید در روستاهای استان مشغول به کار شدند.
  ادامه
   سمنان , semnan

   رئیس اداره دامپزشکی میامی گفت : ۱۰۰ درصد مرغ های بومی شهرستان میامی شامل ۸۰ هزار قطعه، علیه بیماری نیوکاسل مایه‌کوبی شد.

   غلامرضا همتیان سه‌شنبه زمان شروع این طرح را ۱۵ مهر اعلام کرد و افزود : نیوکاسل یکی از بیماری های ویروسی است و در زمان وقوع به دلیل سرعت بالای انتشار بیماری ، معمولا نمی توان درمان خاصی انجام داد، بنابراین برای پیشگیری از آن باید تمام طیور مایه‌کوبی شوند.

   وی با بیان اینکه آزمایش بیماری های سل و بروسلوز نیز از کارهای مهم دامپزشکی است، گفت : ۶ گاوداری صنعتی در شهرستان وجود دارد که زیر پوشش این برنامه هستند.

   همتیان ادامه داد : هر ۶ ماه آزمایش سل و بروسلوز با نمونه برداری خونی انجام می شود ، امسال بیش از ۵۰ راس گاو مبتلا به بروسلوز یا تب مالت شناسایی و از چرخه تولید شیر خارج و کشتار شدند که غرامت آنها نیز به دامداران پرداخت شد.

   رئیس اداره دامپزشکی شهرستان میامی با بیان اینکه بازدید های نظارتی مراکز عرضه گوشت و رستوران‌ها و سوپرمارکت ها به صورت هفتگی انجام می شود، تصریح کرد : امسال بیش از ۳۶۰ بازدید از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی انجام شده ، و تخلف های صورت گرفته با تذکر و معدوم سازی پایان یافت .

   همتیان گفت : امسال ۳۰۰ کیلو انواع فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی نیز درسطح شهرستان ضبط و معدوم شد.

   وی با اشاره به اینکه مجوز ساخت کشتارگاه در شهر میامی صادر شده ، افزود : راه اندازی مرکز جمع آوری شیر در روستای جودانه با امکانات مجهز ، گامی موثر در راستای خدمات رسانی به دامداران خواهد بود.

   در سطح شهرستان میامی ۲ مرکز مایه کوبی،۲ کلینیک دامپزشکی ، یک داروخانه دامپزشکی، یک مرکز عرضه دارو در بخش کالپوش ، سه دکتر دامپزشک و ۶ کاردان دامپزشکی در بخش خصوصی شهرستان به صورت مستمر مشغول فعالیت و خدمت رسانی هستند.

   ۱۸۰ هزار راس دام سبک و پنج هزار راس دام سنگین زیر پوشش برنامه های خدماتی اداره دامپزشکی میامی است.

   ۶ مرغداری گوشتی مجاز و ۲ مرکز جمع آوری شیر در بخش مرکزی شهرستان میامی فعالیت دارند.

   شهرستان میامی حدود ۴۰ هزار تن جمعیت داشته و با ۲ بخش کالپوش و مرکزی در شرق استان سمنان قرار دارد.
   ادامه
    سمنان , semnan

    رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش گفت: سرانه پژوهشی و تامین اعتبار برای اجرای طرح‌های علمی در وزارت آموزش و پرورش با توجه به محدودیت‌های مالی مطلوب نیست.

    فرهاد کریمی روز سه‌شنبه در حاشیه نشست شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان سمنان در سرسرای همایش‌های این اداره کل در گفت و گو با ایرنا افزود: مذاکره‌هایی با سازمان برنامه و بودجه برای افزایش اعتبارهای پژوهشی وزارت آمورزش و پرورش در حال انجام است، با افزایش اعتبار در سال ۱۳۹۹ شاهد جهش‌های خوبی برای اجرای طرح‌های پژوهشی در این وزارتخانه خواهیم بود.

    وی بیان کرد: با دیگر معاونت‌های وزارت آموزش و پرورش برای تامین اعتبار و اجرای بخشی از طرح‌های پژوهشی وزارت آموزش و پرورش رایزنی‌هایی انجام شد.

    رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ۴۵ عنوان برنامه از زیرمجموعه‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دست اجرا است و با تکیه بر پژوهش‌های ماموریت‌گرا برای توسعه کشور برنامه‌ریزی می‌شود.

    کریمی اضافه کرد: نتایج مطالعه‌ها و پژوهش‌های انجام شده در بخش درون وزارتخانه‌ای با تغییر کتاب‌های درسی و توجه به آموزش‌های نوین برنامه‌ریزی می‌شود.

    رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: گسترش فرهنگ پژوهش با اجرای طرح معلم پژوهنده در دست اقدام است و این وزارتخانه با ارتباط با کارآفرینان و شرکت‌های دانش بنیان برای توسعه پژوهش‌محوری اقدام می‌کند.

    در این نشست محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان، حسن رهایی رئیس جهاد دانشگاهی استان و اعضای شورای تحقیقات آموزش و پرورش حضور داشتند.

    سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در استان سمنان با ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز، هشت هزار و ۵۰۰ معلم در ۶ هزار کلاس درس آغاز شد.
    ادامه
     سمنان , semnan

     رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: تدوین الگوی کشت از سال‌های گذشته به منظور مدیریت منابع آبی در ستور کار قرار گرفته و اکنون الگوی کشت برای ۹ دشت اصلی و ۱۱ محصول زراعی انجام‌شده است.

     سید حسن میرعماد روز دوشنبه به خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع آبی در استان سمنان، کشت گیاهان کم آب بر و دارای ارزش‌افزوده بالا در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان است.

     وی ادامه داد: شرایط منابع آبی استان سمنان روزبه‌روز بحرانی‌تر می‌شود و عمده دشت‌های این استان ممنوعه است.

     رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تصریح کرد: عمده روستائیان این استان مشغول به کار دامپروری هستند و برای تداوم تولیدات دامی، نیازمند علوفه هستند و باید این نیاز تامین شود.

     وی با بیان اینکه علاوه بر تدوین سند الگوی کشت، سند بهره‌وری آب در استان سمنان به منظور مدیریت منابع آبی تدوین شد، گفت: بر اساس این سند وسعت کشت از ۱۴۶ هزار هکتار باید به ۱۲۹ هزار هکتار برسد و در واقع کاهش ۱۲ درصدی وسعت اراضی کشاورزی پیش‌بینی‌شده است.

     رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای جایگزینی علوفه کم آب بر، بیان کرد: فعالیت در این زمینه از سال‌های گذشته آغازشده و اکنون کشت ذرت علوفه‌ای از سه هزار و ۵۰۰ هکتار به ۲ هزار و ۶۷۰ هکتار و کشت یونجه از ۱۳ هزار هکتار به ۹ هزار و ۲۴۰ هکتار رسیده است.

     رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در سال‌های اخیر کشت علوفه‌های آب بر در استان سمنان کاهش‌یافته است، خاطرنشان کرد: به ازای کاهش علوفه‌های آب بر، علوفه‌های کم آب بری مثل چغندر علوفه‌ای و خارشتر جایگزین شده است.

     ۱۹۸ هزار هکتار از وسعت استان سمنان را اراضی کشاورزی تشکیل می‌دهد که از این وسعت ۵۴ هزار هکتار اراضی باغی، ۱۱۰ هزار هکتار اراضی زراعی و بقیه اراضی در مرحله آیش است.
     ادامه