نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
سایه مهر , sayehmehr

سایه مهر

سایه مهر , sayehmehr

سایه مهر

918نــــفــــــر
عضو شده اند
918نفر عضو شده اند
چون هستی من ز هستی اوست ... تا هستم و هست دارمش دوستچون هستی من ز هستی اوست ... تا هستم و هست دارمش دوستمشاهده کامل مشخصات
29 آبان 1389
سرگرمی و طنز

به نام خدا

ما اولین نیستیم، بهترین نیستیم، بیشترین نیستیم، محبوب ترین نیستیم، شلوغ ترین نیستیم، ولی سعی می کنیم بهترین مطالب را داشته باشیم

لطفا در مقالات و بحث ها و جواب بحث های ارسالی به هیچ عنوان وارد مسایل سیاسی و یا غیر اخلاقی نشین. درصورت ورود مطلبتون حذف میشه. :)
شركت شما در بحثها مایه سر افرازی ماست

5 امتیاز مهم نیست ، مهم اینه که تو الان پیش مایی

اعضاء

 • وحید تنهایی خودم , kmran_va
 • عاشق تنها , yafatama_2009
 • فـــــــــــــــرزاد فرهنــــــــــــــــــگ , farzadgolgole
 • مصطفی محسنی , mostafagol69
 • 918 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • مشاوره ازدواج و خانواده , shenakhtclub
 • راویان فتح , victory_tellers
وبلاگ میهن بلاگ
لیست بحث ها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
سایه مهر , sayehmehr
مشاوره ازدواج و خانواده , shenakhtclub
«سلام؛ دختری هستم از خانواده‌ای بافرهنگ و اجتماعی که در مقطع فوق لیسانس دانشجو می‌باشم؛ خواستگاری دارم دیپلمه با شغل آزاد و روابط اجتماعی خوب؛ اما خانواده‌اش از نظر مذهب، فرهنگ و روابط اجتماعی، معمولی هستند؛ حال مانده‌ام در مقابل پیشنهاد ازدواج‌شان، چه پاسخی بدهم؛ زیرا من همیشه دوست داشتم همسر آینده‌ام تحصیلات لیسانس به بالا را داشته و حداقل کارمند باشد؛ می‌ترسم و نمی‌دانم که آیا بعدا فرصت ازدواج بهتری برای من پیش خواهد آمد یا نه! لطفا راهنمایی بفرمایید.»
ادامه
99
1
1
2
لیلا ایرانی , leila_nemat
چهارشنبه 5 آبان ، 17:06
برو
ادامه
سایه مهر , sayehmehr
مشاوره ازدواج و خانواده , shenakhtclub
عقلی، تناسب جسمی و مواردی از این قبیل.
هر کدام از این موارد باید به درستی و البته نه با نگاه وسواس‌گونه بررسی شود و به دلیل اهمیت آن توصیه‌های اکیدی در این باره وجود دارد که از مشاوره‌های حضوری با مشاوران امین و باتجربه، نیز استفاده گردد.
همان‌طور که اشاره کردیم یکی از موارد کفویت که جوانان در انتخاب همسر باید مد نظر قرار دهند همین مساله تناسب و کفویت سنی است که نادیده گرفتن آن می‌تواند آسیب‌های جدی به زندگی زناشویی وارد نماید و این درحالی است که گاهی جوانان نسبت به این مساله غافل هستند که ما در اینجا برای نمونه به سوال یکی از کاربران انجمن رهروان ولایت تحت عنوان " مشکل سنی و تحصیلی" اشاره می‌نماییم.
ایشان در سوال خود بیان نموده‌اند: "پسری هستم متولد ۶٨ و دارای مدرک تحصیلی لیسانس. در حال حاضر در بخش خصوصی مشغول به کار هستم و قصد ازدواج با دختر خانمی را دارم که متولد ۶٢ است و دارای تحصیلات پنجم ابتدایی می‌باشد و البته شاغل در بخش خصوصی است. ایشان ملاک‌های من برا ازدواج را داراست؛ حال سوال من از شما این است که آیا به نظر شما سن ایشان و تحصیلاتشان برای من مشکل‌ساز نمی‌شود؟"
ادامه
سایه مهر , sayehmehr
مشاوره ازدواج و خانواده , shenakhtclub
سـوال:
سلام مدت سه ماه است که با آقایی آشنا شده‌ام. در موقعیت‌های مختلف، با هم حرف زدیم البته نه برای ازدواج. در بین این صحبت‌ها متوجه شدم که از نظر مذهبی و اخلاقی مشابه من است. بعد از گذشت مدتی به او علاقه‌مند شدم، ولی او هیچ حسّی نشان نمی‌داد تا اینکه یکی از دوستانم درباره من با او حرف زد و برای او توضیح داد که من برای ازدواج مورد مناسبی هستم و البته به او علاقه‌مند می‌باشم. این آقا با تاکید بر اینکه من دختر پاک و خوبی هستم و از نظر ظاهری هم مورد پسند می‌باشم، بیان داشت که هیچ حسی به من ندارد! می‌دانم او مذهبی است و دنبال هوس نیست و می‌دانم که شخص دیگری نیز در زندگی او وجود ندارد، اما نمی‌توانم این موضوع را درک کنم که کجای کار من اشتباه بود که او به این شکل جواب داد! خیلی حالم بد است، لطفا من را کمک کنید.
ادامه
2
  سایه مهر , sayehmehr
  مشاوره ازدواج و خانواده , shenakhtclub
  سلام. من دختری 20 ساله هستم و حدودا 7 ماه است که با پسری 23 ساله آشنا شده‌ام. من دانشجوی پرستاری هستم و ایشان لیسانس مکانیک دارند از پایان سربازی او یک سال باقی مانده. ما خودمان قزوینی اصیل می‌باشیم ولی این آقا پدرشان از روستاهای اطراف قزوین و مادرشان هم اهل شمال هستند و از نظر اقتصادی هم کمی پایین‌تر از ما می‌باشند. خانواده آنها تحصیل کرده و 5 فرزند هستند؛ اما ما کم جمعیت هستیم و فقط یک خواهر دارم. پدر من به شدت با ازدواج من با شخصی که قزوینی اصیل نباشد مخالف است خصوصا اگر روستائی باشند! اما مادرم که معلم است این نظر را قبول ندارد و برایش انسانیت مهم می‌باشد. متاسفانه در اکثر مسائل با پدر، اختلاف فکر داریم؛ البته من نظرم را همیشه بیان می‌کنم و سپس به احترام ایشان سکوت کرده و مطلقا بحث و دعوا نمی‌کنم. این آقا مدتی در اموزشگاه زبان تدریس می‌کردند و فعالیت‌های دیگری هم داشته‌اند. با شناختی که از او دارم معتقدم یک مرد واقعی است. به نظرم این‌گونه جوان‌ها که بتوان تکیه‌گاه باشند کم هستند.
  ادامه
  سایه مهر , sayehmehr
  مشاوره ازدواج و خانواده , shenakhtclub
  ازدواجی موفق است که از روی عقل و منطق صورت گرفته باشد و داشتن عشق، و محبت و بدون در نظر گرفتن شرایط مناسب نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت. اگر دختری که ما برای ازدواج انتخاب می کنیم، شئونات اسلامی و عفت و حجاب و حیاء و خط قرمزهای دینی را رعایت نکند و اعتقادی نداشته باشد، چگونه این فرد قوانین و شرایط زندگی مشترک پایبند خواهد بود، چه تضمینی برای این کار وجود دارد، دختری که قبل از خواستگاری و ازدواج به خود اجازه می دهد با یک نامحرم رابطه ای داشته باشد و حتی گاهی مواقع مسافرتهایی هم داشته باشند، و یا عکس خود را در منظر عموم نمایش دهند، روشن است که چنین فردی اگر به این روند ادامه دهد و هیچ گونه تغییر و اصلاحی را نپذیرد، زندگی خوب و سالمی را نمی توان انتظار داشت. در این راستا نامه ای از انجمن به دست ما رسیده است که در اینجا بیان می کنیم:
  ادامه
  3