نرم افزار اندروید کلوب
ساری , sari

ساری

ساری , sari

ساری

99نــــفــــــر
عضو شده اند
99نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست ساری ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر ساریکلوب رسمی شهر ساریمشاهده کامل مشخصات
5 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • سعدی وسط زنجان , saadi_zanjan
 • آلوارس , alvares
 • دخترهای شهسوار , shahsavar_girls
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
ساری , sari

استاندار مازندران با تاکید بر این که همه باید برای گره گشایی از مشکلات فرهنگی وارد گود شوند، گفت: حوزه فرهنگی در کشور بیش از هر حوزه دیگری به کمک فکری و حمایت معنوی نخبگان در کنار حمایت‌های بودجه‌ای و مردمی نیاز دارد.

احمد حسین زادگان یکشنبه شب در حاشیه آیین افتتاحی چهاردهمین نمایشگاه کتاب و مطبوعات مازندران در ساری افزود: حضور نخبگان و اندیشمندان فرهنگی در میدان عمل می تواند راهکار مناسبی را در اختیار مسئولان این بخش قرار دهد تا با تطبیق نظرات و تفکرات اهل فن با سیاست ها و دیدگاههای نظام جمهوری اسلامی آن را اجرایی کنند.
نماینده عالی دولت در مازندران با اظهار این که برپایی رویدادهای فرهنگی مانند نمایشگاه کتاب و مطبوعات می تواند زمینه ای برای گردهمایی نخبگان باشد، اظهار داشت: ما برای رونق فعالیت های فرهنگی و تقویت فرهنگ بومی در استان دست تمام نخبگان و اندیشمندان این حوزه را می فشاریم و نیاز به کمک آنها داریم.

حسین زادگان اضافه کرد: نمایشگاه کتاب و مطبوعات مازندران باید به محلی برای تبادل نظر و افکار نخبگان ، نویسندگان و در مجموع دست اندرکاران حوزه فرهنگ و ادب تبدیل شود تا با نقد و انتقاد کارکردها توسط این گروه از سرمایه های فکری بتوان به راه حل اساسی برای رفع برخی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی دست یافت.

استاندار مازندران گفت: به هر حال در شرایط تحریم ظالمانه ،کشور با محدودیت های مالی مواجه است به طوری که اجرای برخی برنامه های توسعه ای و زیرساختی نیاز به مدیریت دارد و همه باید در این راه کمک کار دولت و در مجموع نظام باشیم.
وی افزود: تجربه نشان داد که مردم ما با همراهی نخبگان علمی، فرهنگی، اقتصادی و دیگر سرمایه های فکری مسیر سخت و دشوار تحریم را نیز همانند چهار دهه گذشته طی می کند و سربلند بیرون می آید و باید با صبوری به جای سنگ اندازی در راه توسعه؛ کمک کار هم باشیم و به مازندران متحد و منسجم و با نشاط فکر کنیم.
حسین زادگان از مطبوعات به نوان ستون اصلی توسعه و پیشرفت یاد کرد و گفت: مازندران به برکت داشتن نیروهای مستعد و توانمند فرهنگی از لحاظ مطبوعاتی نیز در زمره استان های برتر کشور قرار دارد و تاکنون خبرنگاران و رسانه ها همراهی خوبی با مدیریت ارشد استانی داشتند.
وی با تقدیر از دست اندرکاران حوزه رسانه و مطبوعات مازندران، افزود : ما در استان به کمک رسانه ها به خصوص نقد منصفانه آن نیاز داریم و از آن استقبال خواهیم کرد و برای رشد و توسعه این خطه قطعا از این پیشنهادات و انتقادات سازنده استفاده می کنیم.
نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت: هر جا مطبوعات انتقادات سازنده در عملکرد مدیران اعم از مدیریت ارشد استانی و سایر مدیران داشته باشند، قطعا در صورت تایید آن انتقادات راه اصلاحی در پیش گرفته می شود و نیازی وجود ندارد که ما به دلیل تعدد رسانه ها به خصوص فضای مجازی، همه آنها را مجددا منتقل کنیم، ما راه خودمان را ادامه می دهیم و مردم خودشان قضاوت می کنند.
استاندار مازندران که خود دارای سابقه فعالیت مطبوعاتی و از اهالی رسانه است، گفت: با تمام دغدغه های کار مطبوعاتی و رسانه ای از نزدیک آشنا هستم، ولی رفع تمام مشکلات رسانه ها به توجه به محدودیت مالی دولت به خصوص حوزه فرهنگی یک شبه قابل حل نیست.
وی اضافه کرد : همه ما به عنوان جامعه رسانه ای باید تلاش کنیم که مشکلات مطبوعات و به ویژه فرهنگ را با همدلی و همراهی، اولویت بندی و حل کنیم و این کار نیاز به برنامه ریزی مدونی دارد که مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی که از نیروهای بومی و جوان استان نیز محسوب می شوند، در مدت حضورش بر این مسند کارهای خوبی انجام داد که باید این کارها بیش از گذشته ادامه داشته باشد.
چهاردهمین نمایشگاه کتاب و مطبوعات مازندران با حضور بیش از ۵۰۰ ناشر داخلی و خارجی و بیش از ۸۰ هزار عنوان کتاب با برپایی حدود ۲۲۰ غرفه در ساری آغاز به کار کرد. حدود ۹۰ غرفه از این دوره نمایشگاه کتاب مازندران در اختیار مطبوعات استانی و سرپرستی روزنامه های سراسری و خبرگزاری ها فعال در استان است.

این نمایشگاه تا اول آذرماه سال جاری در سالن نمایشگاهی سعید در شهرک شماره ۲ ساری مستقر در شهرک صنعتی شماره ۲ شهرستان ساری در جاده فرح آباد ادامه خواهد داشت.
در سال گذشته حدود ۶۰۰ هزار نفر از نمایشگاه کتاب استان مازندران بازدید کردند.
ادامه
99
  ساری , sari

  استان مازندران بیش از ۵۳۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف دارد که حدود ۸۰ درصد آنها از سرویس مدارس استفاده نمی‌کنند و از طریق خودرو شخصی والدین به مدرسه جابجا می‌شوند.

  تازه‌ترین آمار نشان می‌دهد که در حال حاضر حدود ۱۱۰ هزار دانش آموز از تعداد کل دانش آموزان مدارس استان توسط سرویس های مدارس جابجا می شوند که با توجه به جمعیت کل دانش آموزان استان کمتر از ۲۰ درصد را شامل می شود که از خدمات سرویس مدارس استفاده می کنند.

  بااین توصیف بیش از ۴۲۶ هزار دانش آموز استان یعنی ۸۲ درصد آنها با خودروهای شخصی والدین به کلاس‌های درس خود رسانده می شوند که نه تنها بار ترافیکی سنگین را به شهرهای کوچک مازندران تحمیل می کند، بلکه مصرف سوخت بنزین را به شدت افزایش می دهد.

  خودروهایی شخصی که فقط یک دانش آموز مسافر دارند و به نوعی به اعتقاد کارشناسان دانش آموزان مازندران لوکس سواران خیابان های استان هستند.

  جالب اینجاست با وجود اینکه هر ساله آموزش و پرورش و شهرداری ها و همچنین سازمان های تاکسیرانی اعلام می کنند که برای تمامی دانش آموزان به تعداد کافی خودرو برای اختصاص سرویس در اختیار دارند، اما متاسفانه عدم استقبال والدین از سرویس های مدرسه را همچنان شاهد هستیم.

  آمار خودروهای مختص سرویس مدارس استان در حال حاضر حدود هفت هزار و ۵۰۰ خودرو است که زیر نظر ۱۰۰ شرکت تاکسیرانی و آژانس مسافربری فعالیت می کنند.

  اما با وجود امنیت بالای سرویس های مدارس در استان مازندران و نظارت های شدید و چند جانبه ، والدین تن به این تردد امن نداده و همچنان تاکید بر جابجایی فرزندان خود به شیوه شخصی دارند.

  چه اهمیتی دارد؟

  در یک حساب سرانگشتی اگر در خوشبینانه ترین حالت دانش آموزان متوسطه دوم را به واسطه سن و سال آنها از آمارهای فوق حذف کنیم حدود ۳۰۰ هزار دانش آموز همچنان با خودرو شخصی به مدرسه رسانده می شوند.

  حال اگر برای هر دانش آموز یک خودرو وارد خیابان های شهر شود می توان دید که صبح ، ظهر و عصر هر روز شاهد تردد ۳۰۰ هزار خودرو شخصی برای جابجایی دانش آموزان در خیابان های مازندران هستیم که در حالت عادی نیز به دلیل گردشگر پذیری با بار ترافیک سنگین مواجه هستند.

  این در حالی است که اگر هر سرویس سواری مدرسه چهار نفر را سوار کند برای جابجایی ۳۰۰ هزار دانش آموز شخصی سوار ، نیاز به ۷۵ هزار خودرو سرویس است.

  البته باید متذکر شد که میانگین جابجایی دانش آموزان در مازندران برای هر سرویس مدرسه حدود ۱۴ نفر است که به معنی سوار کردن ۱۴ دانش آموز بر یک خودرو سواری نیست زیرا شامل مینی بوس و ون ها و اتوبوس هایی نیز می شود که گاها تا ۴۰ صندلی ظرفیت برای نشستن دانش آموزان دارند.

  پس با احتساب بالا و میانگین ۱۴ نفر برای هر سرویس مدرسه جهت رساندن ۳۰۰ هزار دانش آموز مازندرانی که با خودرو شخصی جابجا می شوند فقط نیاز به ۲۱ هزار سرویس مدرسه است نه ۳۰۰ هزار خودرو شخصی.

  لوکس پروری و سوخت ارزان

  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران بخش قابل توجهی از جابجایی دانش آموزان با خودرو شخصی را سوخت ارزان می داند که والدین را از استفاده سرویس مدارس باز می دارد.

  مهدی عابدی افزود: متاسفانه عواملی همچون ارزان بودن قیمت سوخت و با صرفه بودن استفاده از خودرو شخصی مانع بکارگیری سرویس مدارس می شود.

  وی با اشاره به اینکه دولت برای سرویس مدارس به اندازه کافی سهمیه یارانه ای بنزین دیده و قیمت آنها را نیز ثابت نگهداشته است، تاکید کرد: مطلوب است که والدین استفاده از خودرو شخصی را کنار بگذارند.

  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه باید استفاده از سرویس مدارس به یک فرهنگ تبدیل شود، افزود: با این وجود نه تنها شاهد کاهش ترافیک شدید در استان هستیم بلکه در مصرف سوخت نیز صرفه جویی خوبی خواهد شد.

  عدم استفاده از وسایل نقلیه شخصی برای جابجایی دانش آموزان علاوه بر اثرات مستقیم در کاهش بار ترافیکی صبح و ظهر خیابان های استان و در نتیجه کاهش آلودگی هوا و مصرف بنزین کمتر باعث می شود دانش آموزان همگی در یک سطح قرار گرفته که از لحاظ پرورشی در مسیر تعلیم و تربیت آنها موثر است.
  ادامه
   ساری , sari
   رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که سالانه حدود ۶۰ هزار نفر در کشور در اثر حواث رانندگی دچار معلولیت می‌شوند.

   وحید قبادی دانا روز سه شنبه در آیین پایانی همایش مدیران بهزیستی کشور در بابلسر اظهار داشت: هر سال بیش از ۳۷۰ هزار نفر در اثر حوادث رانندگی کشور دچار مجروحیت می‌شوند که از این تعداد ۶۰ هزار معلول برجا می‌گذارد.

   وی ادامه داد: متاسفانه هرسال از تعداد معلولان حواث رانندگی ۲ هزار نفر دچار ضایعه نخاعی می‌شوند که همگی به بهزیستی مراجعه کرده و زیرپوشش این سازمان قرار می‌گیرند.

   رئیس بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۴۷ هزار معلول در مراکز بهزیستی کشور نگهداری می‌شوند گفت: از این تعداد اکنون بیش از ۲۶ هزار معلول ضایعه نخاعی هستند که در مراکز نگهداری بهزیستی کشور خدمات دهی و نگهداری می‌شوند.

   وی با بیان اینکه یک میلیون ۴۵۰ هزار معلول در کشور تحت پوشش بهزیستی قرار دارند افزود: یک میلیون و ۵۰ هزار خانوار کشور نیز تحت پوشش مستمری بهزیستی قرار دارند.

   گفتنی است سازمان بهزیستی ۲۲ هزار نیروی انسانی دارد و بیش از یک هزار مرکز نگهداری از معلولین، سالمندان و بیماران روانی در سراسر کشور فعال است.

   همایش مدیران بهزیستی کشور به مدت ۲ روز در شهرستان بابلسر برگزار شد که عصر امروز به کار خود پایان داد.

   همچنین این در این نشست به مشکلات مددجویان استان های مختلف و برنامه ریزی برای ساماندهی جامعه هدف پرداخته شد و روش های علمی در مقابله با آسیب های اجتماعی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.
   ادامه
    ساری , sari

    همزمان با سالروز تولد نیما یوشیج شاعر بلند آوازه مازندرانی و پدر شعر نو روز سه شنبه پیام صوتی تبریک ولادت این شاعر از طریق تلفن ثابت برای ساکنان شهرستان نور پخش شد.

    رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور روز سه شنبه گفت: امسال برای نخستین بار همزمان با سالروز تولد این شاعر مازندرانی پیام تبریک تولد این شاعر بزرگ به صورت صوتی برای 24 هزار مشترک تلفن ثابت این شهرستان پخش شد.

    داود فلاح افزود: علاوه بر پخش پیام صوتی ، امروز جشن تولد نیما یوشیج هم با حضور 300 دانش اموز در سالن پیامبر اعظم رویان برگزار شد و برنامه های مختلفی از جمله قرائت اشعار نیما توسط دانش اموزان اجرا شد.

    وی گفت : در این آئین همچنین از 10 معلم این شهرستان نور که در زمینه اشعار نیما یوشیج فعالیت داشتند با اهدای لوح تقدیر شد.

    رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نور خاطر نشان کرد : همچنین قرار است آئین بزرگداشت این شاعر بزرگ مازندران فردا بر سر مزارش در روستای یوش بخش بلده نور با حضور مردم محل و مسئولان برگزار شود.

    علی اسفندریاری که با نام یوشیج پدر شعر نو در زبان و ادبیات فارسی شناخته می شود در 21 آبان 1274 خورشیدی در روستای یوش بخش بلده شهرستان نور در استان مازندران متولد شد. او در 12 سالگی به همراه خانواده به تهران رفت و پس از مدتی زبان فرانسه و عربی را فرا گرفت.

    نیما به تشویق استادش نظام وفا سرودن شعر را آغاز کرد و بر اثر آشنایی با زبان و ادبیات فرانسه، راهی تازه در برابرش آشکار شد. مطالعات و تحقیقات او در این زمینه به ثمر نشست و اینگونه او سبکی تازه را در شعر در پیش گرفت.

    او در طول عمرش خود توانست معیارهای هزارساله شعر فارسی را که تغییر ناپذیر می‌نمود، با شعرها و رای‌های محکم و مستدلش، تحول بخشد 'تعریف و تبصره و یادداشت های دیگر' ، 'حرف های همسایه' ، 'حکایات و خانواده ی سرباز' ، 'شعر من' ، 'مانلی و خانه ی سریویلی ، 'فریادهای دیگر و عنکبوت رنگ'، 'قلم انداز'، 'کندوهای شکسته'(شامل پنج قصه ی کوتاه)و 'نامه های عاشقانه 'از جمله آثار این شاعر مازندرانی است.

    نیما پدر شعر نو ایران در شب 16 دی 1338 خورشیدی به علت بیماری ذات الریه در گذشت و در روستای زادگاهش یوش به خاک سپرده شد.
    ادامه
     ساری , sari

     فرمانده انتظامی آمل از شناسایی و دستگیری سارق حرفه‌ای منازل ییلاقی با پنج فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

     پایگاه خبری پلیس مازندران روز دوشنبه به نقل از سرهنگ نعمت الله آزادی اعلام کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در منطقه ییلاقی چلاو شهرستان آمل، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

     فرمانده انتظامی شهرستان آمل افزود: ماموران پاسگاه انتظامی هراز با انجام اقدامات اطلاعاتی متهم را شناسایی کرده و وی را حین حمل اموال سرقتی با یک خودروی وانت دستگیر کردند.

     سرهنگ آزادی تصریح کرد: متهم در بازجویی های به عمل آمده به ۵ فقره سرقت از منازل ییلاقی منطقه چلاو اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

     وی با بیان اینکه تحقیقات پلیس ادامه دارد ،گفت: نصب انواع تجهیزات حفاظتی و ایمنی ضد سرقت از عوامل پیشگیری از سرقت و شناسایی سارقان در سریعترین زمان ممکن است .

     استان مازندران بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از سه هزار و ۵۰۰ روستا و آبادی دارد که ۴۵ درصد از جمعیت استان در این مناطق زندگی می کنند.
     ادامه