نرم افزار اندروید کلوب
سنندج , sanandaj

سنندج

سنندج , sanandaj

سنندج

61نــــفــــــر
عضو شده اند
61نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست سنندج ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر سنندجکلوب رسمی شهر سنندجمشاهده کامل مشخصات
5 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • نسل برتر , nasle_bartar
 • شهر خمام , khomamcity
 • دشت (مغان) , dashtmoghan
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
  عناوین بحث ها پاسخها بروز رسانی
2
97/11/28 (16:11)
73
97/9/2 (00:10)
7
97/4/3 (12:56)
12
97/8/13 (17:21)
1
97/7/23 (12:54)
2
97/7/20 (15:15)
1
97/6/28 (21:45)
2
97/6/28 (19:29)
1
97/6/24 (12:50)
1
97/5/28 (12:38)
سنندج , sanandaj
گفت: به مدت ۱۰ روز، گشت‌های مشترک بازرسی از بازار و اصناف جهت کنترل قیمت‌ و مقابله با گرانی کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم افزایش خواهد یافت.

علی اکبر ورمقانی روز شنبه در جلسه تنظیم بازار اظهار داشت: طرح افزایش قیمت بنزین در راستای مبارزه با قاچاق سوخت و افزایش یارانه ۱۸ میلیون خانوار از محل افزایش نرخ سوخت اجرایی شده و در همین راستا هیچ گونه کالا یا خدماتی مجوز افزایش قیمت ندارند.

وی افزود: با افزایش قیمت بنزین، افراد سودجو در بحث احتکار اقدام خواهند کرد که در این خصوص، افزایش گشت های بازرسی از بازار و اصناف، در کنار گزارشات مردمی و ارائه گزارش دقیق و میدانی بازرسان از نحوه فروش و عرضه کالا و خدمات، برای آرامش مردم در دستور کار قرار دارد.

فرماندار بیجار اضافه کرد: ۱۲ انبار رسمی کالا در شهرستان رسمیت دارند و گشتهای مشترک بازرسی با کمک ناظران مردمی بر همه صنوف و عرضه کالاها نظارت دارند.

او یادآور شد: تمهیدات لازم برای سهمیه بنزین خودروهای خدماتی برنامه ریزی شده و رانندگانی که در سامانه سپند آموزش و پرورش جهت سرویس دانش آموزی نیز ثبت نام کرده اند، سهمیه مورد نیاز برای آنها در نظر گرفته شده است.

ورمقانی با اشاره به اینکه افزایش ۲۰ درصدی کرایه برخی از سرویس ها به علت عدم ثبت نام در سامانه تاکسیرانی است، گفت: از مجموع ۳۰۰ دستگاه خودرو که وظیفه سرویس دهی به مردم را دارند، تنها ۲۰۰ دستگاه در سامانه مربوطه ثبت نام کردهاند حال آنکه در صورت ثبت نام در این سامانه، سهمیه بنزین این خودروها تامین میشود.

وی تاکید کرد: سواری‌های بین شهری که دارای کارت ناوگان حمل و نقل عمومی باشند نیز در انتظار دریافت سهمیه بنزین مناسب هستند و در خصوص کاهش سرویس دهی توسط این ناوگان، تعداد مینی بوس ها افزایش یافته است.

فرماندار بیجار با اشاره به اینکه وانت های باری در ماه ۳۰۰ لیتر بنزین سهمیه دارند، اظهار داشت: با قیمت جدید بنزین، افزایش قیمت مرغ، ماهی، میوه و برخی از کالاهای اساسی احتمال افزایش چند برابری دارد که در همین راستا جهت ثابت ماندن قیمت، ناوگان حمل و نقل سنگین با افزایش کامیون های باربری، نیاز اصناف تامین خواهد شد.

او با اشاره به اینکه بازرسان بازار در گشت های مشترک قصد برخورد و جریمه اصناف را ندارند، گفت: هدف از افزایش بازرسی ها، اطلاع از مشکلات اصناف خدمات رسان جهت پیشگیری از افزایش قیمت کالا برای مصرف کننده است.

ورمقانی تاکید کرد: خودروهای دولتی هیچ گونه سهمیه ایی جداگانه ایی ندارند و مدیران ادارات باید در مصرف صحیح بنزین دقت بیشتری داشته باشند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
ادامه
99
  سنندج , sanandaj

  - مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: براساس تفاهم نامه منعقده شده این بیمه با بهزیستی از اول امسال تاکنون ۶۱ نفر از افراد مجهول الهویه و زندانی زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

  دکتر انور اسماعیلی روز یکشنبه اظهار داشت: ۳۴ نفر از این تعداد افراد مجهول الهویه هستند که شامل نوزادان رها شده در خیابان‌ها و محلات و کارتن خواب‌ها بوده و پس از شناسایی توسط بهزیستی زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

  وی افزود: افراد مجهول الهویه بدلیل نداشتن کد ملی، کد بیمه نیز ندارند بنابراین اگر نیاز به بستری پیدا کنند یا از حضور آنها در بیمارستان جلوگیری می‌شود و یا بدلیل هزینه‌های زیاد از خدمات مناسب بهره‌مند نمی‌شوند.

  مدیرکل بیمه سلامت کردستان اضافه کرد: برای این افراد پس از اینکه توسط بهزیستی معرفی شدند، دفترچه بیمه سلامت صادر شده و از همه خدمات بستری این بیمه در مراکز درمانی دولتی طرف قرارداد بهره‌مند خواهند شد.

  وی با بیان اینکه همچنین ۲۷ نفر از زندانیان استان نیز زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، گفت: این افراد فاقد هر نوع پوشش بیمه‌ای بوده و تا زمانی که در زندان باشند خود و خانواده‌شان می‌توانند از دفترچه بیمه سلامت در صورت نیاز از خدمات بستری در بیمارستان بهره‌مند شوند.

  اسماعیلی یادآور شد: این اقدام در راستای اجرای تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت ایران با سازمان بهزیستی کشور انجام می‌شود و خدمات بیمه برای این افراد شامل خدمات سرپایی نمی‌شود که امیدواریم در آینده این خدمات نیز پوشش مناسبی پیدا کند.

  در استان کردستان بیش از یک میلیون نفر زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد آن شامل بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستند.
  ادامه
   سنندج , sanandaj

   - فرمانده انتظامی کردستان از کشف بیش از هفت هزار ثوب البسه قاچاق طی یک عملیات توسط ماموران پلیس آگاهی شهرستان بیجار خبر داد.

   سردار علی آزادی روز سه شنبه اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان بیجار حین کنترل محورهای مواصلاتی به ۲ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق در محور بیجار - دیواندره مشکوک شدند.

   وی با بیان اینکه ماموران پس از هماهنگی قضایی خودروهای مورد نظر را متوقف و در بازرسی از آنها بیش از هفت هزار ثوب البسه قاچاق کشف کردند، افزود: کارشناسان ارزش این مقدار کالای قاچاق را بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

   فرمانده انتظامی استان کردستان یادآور شد: در این عملیات ۲ دستگاه خودرو توقیف و ۲ نفر نیز دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع ذیصلاح قضایی شدند.
   ادامه
    سنندج , sanandaj

    نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه کردستان اعلام کردند: مخالف جدی انتقال آب سد آزاد به همدان هستند.

    رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی شامگاه سه‌شنبه در هجدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه کردستان و مبادله تفاهم‌نامه‌های احداث سه هزار واحد مسکن محرومین و تکمیل راه‌آهن همدان به سنندج که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، اظهار داشت: انتقال آب از استانی که کشاورزی و آب شرب آن مشکل دارد به استانی دیگر به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
    سید احسن علوی همچنین با تقدیر از آغاز عملیات اجرایی کلنگ زنی ساخت سه هزار واحد مسکن مددجویی و نیازمندان در کردستان، افزود: تخصیص قابل توجه اعتبار در ماه‌های پایانی سال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به کردستان جای قدردانی دارد.
    وی به طولانی شدن زمان اجرای راه آهن تهران - همدان - سنندج اشاره و هزینه تاخیر در اجرای آن را ۱۱۰ هزار میلیارد تومان در ۱۵ سال اعلام کرد و یادآور شد: ۴۵ درصد اعتبارات صرف تاخیر در اجرای طرح‌های عمرانی می‌شود که این برای کردستان که از محرومیت تاریخی مزمنی رنج می برد، مساله مهمی است.
    علوی همچنین خواستار استفاده از بخش خصوصی برای تسریع در بهره برداری از این خط راه آهن شد و از نظام برنامه‌ریزی متمرکز در تهران هم انتقاد کرد و بر تعمیم اختیارات برنامه و بودجه‌ای به مدیران و مسوولین استانی تاکید کرد.

    راه آهن حاصل زحمات دولت ۱۱ و ۱۲
    نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست طرح راه‌آهن همدان - سنندج را حاصل زحمات دولت یازدهم و دوازدهم برای رفع محرومیت از کردستان دانست و گفت: امیدواریم عملیات ساخت فرودگاه سقز هم در این دولت به اتمام برسد.
    محسن بیگلری به وضعیت نامناسب راه‌های روستایی استان کردستان نیز اشاره کرد و افزود: شاخص ۴۰ درصدی برخورداری از راه آسفالت روستایی در برابر متوسط ۶۷ درصدی کشوری بسیار ناچیز است و باید عقب ماندگی ها در این حوزه جبران شود.
    وی به مشکلات آب روستاهای سقز و بانه نیز اشاره کرد و یادآور شد: ۱۸۰ روستای این ۲ شهرستان مشکل آب شرب دارند که قرار است از سد چراغ‌ویس و عباس آباد تامین شود که هنوز این اتفاق نیفتاده است.
    تخصیص اعتبار برای محورهای بانه - مریوان، بانه - سردشت و کامیاران - بوکان از دیگر مباحث مطرح شده از سوی بیگلری در این نشست بود.

    پاسخ مناسب سازمان برنامه و بودجه کشور به دغدغه نمایندگان
    نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان به راه‌آهن سنندج - همدان در سفر معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور را کار بزرگی دانست و گفت: این اعتبار به بخش بزرگی از دغدغه نمایندگان استان پاسخ مناسب داد.
    سیدمهدی فرشادان اعتبار این طرح در ردیف بودجه امسال را ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: رقم تخصیصی در این سفر معادل ۲ برابر اعتبار این طرح در سال جاری است که انتطار می‌رود در بودجه ۹۹ به ۴۸۰ میلیارد تومان برسد.
    وی سپس به وضعیت جاده‌های استان و تصادفات مرگبار در آن هم اشاره کرد و یادآور شد: با اعتبارات قطره چکانی نمی توان در این حوزه کار زیادی از پیش برد چون کردستان نیازمند تبعیض مثبت در این بخش برای جبران محرومیت ه ا و کمبودها است.
    فرشادان کریدور شمال جنوب را از طرح‌های مهمی دانست که اعتبار تکمیل این طرح بین پنج استانی که از آن سهم دارند تقسیم شده است و همچنین وضعیت نامناسب آب شرب روستایی را از معضلات مهم استان کردستان دانست که در کنار نبود راه روستایی مناسب بر افزایش حاشیه نشینی دامن زده است.
    این نماینده مجلس هم در سخنان خود با انتقال آب از سد آزاد به همدان مخالفت کرد و گفت: نیاز کردستان به منابع آبی بیش از دیگر مناطق است.

    اختصاص درصدی از درآمدهای مرزی به زیرساخت‌های مرزها
    نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: درصدی از درآمد مرزهای صادراتی از جمله باشماق به توسعه زیرساخت‌های استان‌های مرزی باید اختصاص یابد.
    منصور مرادی افزود: امیدواریم این مساله در لایحه بودجه سال آینده گنجانده شود ضمن اینکه ما هم به ع نوان نماینده مردم در مجلس از آن حمایت میکنیم.
    وی تکمیل جاده جدید مریوان - سنندج را نیازمند اعتبار جهشی دانست و یادآور شد: کمربندی مریوان هم از نقاط حادثه خیز است که روزانه تانکرهای حامل سوخت زیادی از آن تردد می‌کنند و اگر حادثه‌ای رخ دهد غیرقابل جبران خواهد بود.
    ادامه
     سنندج , sanandaj
     فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه برقراری نظم در جامعه یکی از وظایف اصلی نیروی انتظامی است، گفت: برخورد با اراذل و اوباش و افراد شرور در همه مناطق استان و شهر ستان سقز تشدید می‌شود.

     سردار علی آزادی عصر دوشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده جدید انتظامی شهرستان سقز اظهار داشت: برخورد با افرادی که مخل امنیت و آسایش مردم هستند همواره مورد توجه پلیس است.

     وی با بیان اینکه مردم سقز پیام‌هایی زیادی از طریق ۱۱۰ و ۱۹۷ به پلیس زده و خواستار برخورد با قانون شکنان شده‌اند، اضافه کرد: برخورد با هنجارشکنان تشدید خواهد شد به مردم اطمینان می‌دهیم تمام تلاش‌مان را در این راستا بکار بگیریم.

     فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به اینکه این استان در بحث سرقت در رتبه های پایین کشور قرار دارد، یادآور شد: در پیشگیری از سرقت و این دسته از تخلف ها و جرم ها متاسفانه موفق نبوده‌ایم.

     فرماندار ویژه سقز هم در این مراسم با بیان اینکه عزت و اقتدار از ویژگی های نیروی انتظامی است، گفت: تعامل با شهروندان و تکریم مردم همواره سرلوحه کار پلیس است.

     کامیل کریمیان، ناجا را مجموعه بزرگ تامین نظم و امنیت کشور دانست و افزود: این نیروها در راستای امنیت پایدار کشور، امنیت روانی و عمومی تلاش میکنند و تشکیل پلیس اقتصادی برای باطل کردن تاثیر توطئه های دشمن در داخل نمونه ای از هوشمندی در ساختار ناجا است.

     وی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که می فرماید امروز نیروی انتظامی کشور در طراز انقلاب اسلامی است اشاره کرد و خواستار برخورد جدی پلیس با اراذل و اوباش و بر هم زنندگان نظم و امنیت عمومی و پیشگیری از افزایش جرم و کاهش آسیب های اجتماعی شد.
     ادامه