نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : nutella نوتلا - 4 مطلب

95/11/12 11:08
مرکز جامع سرطان , ncii
استفاده از روغن پالم درمارگارین ،انواع شکلات، بستنی،کیک و شیرینی و هزاران محصولات دیگر رایج شده است.اما تمرکز بر نوتلا تا حدودی به دلیل نام تجاری معروف آن و تلاش تبلیغاتی تولید کننده در اطمینان دادن به مردم برای سالم بودن این محصول است. به نظر می رسد این کار نتیجه معکوس داده است.
چه چیزی در روغن پالم وجود دارد که می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد؟
آلاینده ها در اکثر روغن های گیاهی یافت میشود، اما روغن پالم حاوی سطوح بالاتری از این مواد است. این آلاینده ها در روغن خام وجود ندارد . در تهیه غذاهای فرآوری شده روغن در دمای بالا ۲۰۰ درجه سانتیگراد حرارت داده می شود تا بو و رنگ آن خارج شود . glycidyl fatty acid esters (GE) مشتق از glycodil است که در روغن های گیاهی وجود دارد . در مطالعات آزمایشگاهی ، مواجهه مکرر با این ماده باعث تخریب اطلاعات ژنتیک سلولی و افزایش بروز تومورها درموش می شود . مواجهه مکرر با این ماده به خصوص در کودکان مضر است .
چرا تولید کنندگان از یک روغن سالم تر استفاده نمی کنند ؟ به نظر می رسد تنها پاسخ جنبه مالی این مسئله است . روغن های جایگزین مانند روغن آفتابگردان و روغن کلزا قیمت محصول را افزایش می دهد .
سازمان ایمنی غذایی اروپا اعلام کرده است که غذاهای حاوی روغن پالم می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند .در فرایند تصفیه، روغن پالم تحت حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار می گیرد . در این درجه حرارت ،روغن پالم نسبت به سایر روغن های گیاهی مواد سرطان زای بیشتری تولید می کند با این حال، به مصرف کنندگان توصیه قطع مصرف مواد غذایی حاوی روغن پالم را نداده است زیرا مطالعات بیشتر برای ارزیابی سطح خطر مورد نیاز است.
تنها توصیه برای کاهش خطردر مصرف کنندگان ، پیروی از یک رژیم غذایی سالم، متعادل و متنوع است .
برای دریافت مطالب صحیح در مورد سرطان عضو کانال ما شوید :
99
186
38
162
95/05/3 20:43
آموزش آشپزی تصویری آموزش آشپزی با تصویری , foodacademy
[https://www.aparat.com/v/ZcPom]
همه مان عاشق نوتلا هستیم و آنقدر خوشمزه است که دوست داریم زیاد نوشیجان کنیم اما بخاطر شکر و کالری زیادش عذاب وجدان می گیریم. اما از این نوتلا ارگانیک خانگی هرچقدر دوست دارید نوشیجان کنید بدون عذاب وجدان. این نوتلا ارگانیک حتی خوشمزه تر از اورجینالش می شود. ❤ www.foodacademy.ir ❤
★Telegram:foodacademy★
★Instagram:foodacademy.ir★
★aparat.com/foodacademy★
94/11/28 08:16
ناز خاتون , khaton60
93/10/15 20:50
شبکه خبری العالم , AlalamTV
عکسهای منتشر شده از عناصر داعش در شبکه های اجتماعی به ویژه تویتر بیانگر علاقه بسیار آنها به نوعی خوراکی شکلاتی با مارک غربی "ناتلا" است.
جزییات خبر را در لینک زیر بخوانید :