نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : یزید - 35 مطلب

97/07/9 14:03
موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj
[https://www.aparat.com/v/hBTFo]
آقای آلوسی میگوید: یزید اصلاً رسالت پیامبر صلی الله علیه و آله را تصدیق نکرده است و مسلمان نبوده است
99
97/06/27 17:41
موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj
[https://www.aparat.com/v/wz217]
محمد انصاری: مولوی عبدالحمید اهلسنت نیست زیرا وی بر علیه یزید سخن گفته است و ما معتقد هستیم آرزوی امام حسین بیعت بایزید و به خلافت رسیدن یزید بود
97/06/26 19:07
دوزخیان , dwellersofhell
متأسفانه در میان تصاویر شور و حال عزاداری حسینی از جامعه‌ای که در این روزها سراسر تیره پوش شده و راه شهدای کربلا را می‌پوید، تصاویر ناخوشی نیز دیده می‌شود که کمتر مورد توجه‌مان قرار می‌گیرند.

به گزارش «تابناک»، با فرارسیدن موسم عزاداری محرم، بار دیگر کوچه و خیابان های شهرهایمان مشکی پوش شده و هیأت های عزاداری، میزبان انبوه عاشقان اهل بیت نبوت و سوگواران شهدای کربلا شده‌اند؛ خیزشی عظیم که همه چیز را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و شور و حالی خاص به جامعه می‌بخشد؛ شور و حالی که برای ایرانیان و آنهایی که در این ایام به کشورمان سفر کرده باشند، نیازمند توضیح نیست و قصد شرح آن را هم نداریم؛ اما چه کنیم که متأسفانه در کنار همه تغییرات مطلوبی که این ایام برایمان به ارمغان می‌آورد، برخی خصیصه‌های ناخوبمان نیز مجال بروز و ظهور می‌یابند و وسیع‌تر از همیشه، خودنمایی می‌کنند.

مثل عادت ناخوشایندمان به ریختن زباله که مختص به دهه محرم یا مناسبت های دیگر نیست و در هر مجال دیگری نیز بروز و نمود پیدا می‌کند؛ مثل گردش‌های نوروزی و به شکل ویژه تر، در روز طبیعت؛ عادتی که بسیار برایمان عادی است و به همین دلیل، هر جا بیشتر تردد می‌کنیم، بیشتر نشانه های زشتش را می‌توان دید.
صحنه هایی که مترادف با افزودن زحمت رفتگران و مأموران جمع آوری و دفع زباله است و گاه زدودن آن از چهره شهر به زمان نیاز دارد، چون آمارها حکایت از دو برابر شدن حجم زباله های شهری در این روزها دارد؛ حال آنکه توان شهرداری ها برای گردآوری زباله و زباله روبی از خیابان ها و معابر، محدود و البته ثابت است.
97/01/23 16:48
پیروان راه فاروق أعظم , masjedenour
95/08/17 15:31
شایعات , SHAYEAAT.IR
خلافت یزید قانونی و شرعی نبود، زیرا امام حسن(ع) با معاویه شرط کردند که حق تعیین جانشین ندارد و اعمال یزید هم برخلاف اسلام بود

**متن شایعه

" خلافت حق حسین بود یا یزید؟ من فقط میخوام بدونم حق با کدامشون بود کاری به مذهب ندارم!
پاسخ رسانه ضد دین:
دوست عزیز، در حکمیت، خلافت از علی گرفته شد و به معاویه داده شد.

علاوه بر اون، امام حسن، در قبال دریافت پول، خلافت و ادعای خلافت رو، کنار گذاشت و خلافت معاویه رو پذیرفت. پس از معاویه هم، یزید خلیفه شد. امام حسین "نه" ادعای خلافت داشت و "نه" حق خلافت.! اما در شورش مردم کوفه، اونها قصد داشتند که امام حسین رو حاکم خود کنند. این برخلاف نظر خلیفه ی زمان بود. و یک شورش و یک "خروج بر خلیفه" محسوب میشد. و حکمش مرگ بود! . امام حسین هم، به قصد خلافت کوفه، با زن و فرزند، راهی کوفه شد... "

**پاسخ شایعه

1. حکمیت تحمیلی بر امام علی(ع)، مورد رضایت ایشان نبود و از آنجا که برخلاف قرار اولیه، نتیجه برگرفته از قرآن نبود، نتیجه آن را نپذیرفتند!
http://yon.ir/khalif1
2. صلح امام حسن(ع) با معاویه به دلایلی مانند حفظ مصلحت مسلمانان، پیشگیری از خون ریزی بی نتیجه، حفظ جان شیعیان و خطر خوارج انجام شد و در صلح‌نامه‌ خبری از دادن پول نبود!
3. در این صلح نامه حکومت طبق شروطی مانند منع معاویه از تعیین جانشین، عدم توطئه علیه امام(ع) و حفظ جان مسلمین و شیعیان، به معاویه واگذار می‌گشت که البته معاویه به هیچ‌یک از شرط‌ها عمل نکرد!
http://yon.ir/khalif2
4. در تناقضی آشکار، نویسنده نا آگاه در ابتدای متن گفته امام حسین(ع) داعیه خلافت نداشت اما در انتها گفته که ایشان به قصد خلافت به کوفه رفت!
5. امام حسین(ع) از آغاز حرکت، علت قیام خود را اصلاح امور امت اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر و زنده کردن سیره جد بزرگوار و پدرشان اعلام کردند که دعوت کوفیان نیز حجت را بر ایشان تمام کرد.
http://yon.ir/khalif3
6. چنانچه گفته شد معاویه حق تعیین جانشین نداشت و خلافت یزید غیر قانونی بود! او علنا به فساد و ظلم می پرداخت و قیام بر او نه تنها ایرادی نداشت بلکه بر امام حسین(ع) واجب بود!
http://yon.ir/khalif4
7. شیعه خلافت را از حقوق و شئونات امام می داند و برای آن دلایل روشن و متعددی از قرآن و احادیث پیامبر(ص) و حتی از منابع اهل تسنن ارائه می کند.
http://yon.ir/khalif5


حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/713
95/08/5 09:01
روح الله  , roohollah64
سیره اخلاقی امام حسین علیه السلام....
کامنت بنویسید...
سلمان سلمانی , nazaninbla
جمعه 14 آبان ، 11:58
+++
ادامه
سکوت همراه , rahim58
چهارشنبه 5 آبان ، 10:00
اللهم صل علی محمدوال محمدوعجل فرجهم
یا حسین ع
ادامه
بهار بهمنی , a.h.bahmani
چهارشنبه 5 آبان ، 09:29
یا حسین.......
ادامه
95/07/17 08:42
روح الله  , roohollah64
عزاداری نشان دادن الگو به همه اقشار است. به نوجوان می‌گوید از حضرت قاسم (پسر سیزده ساله امام حسن مجتبی که در کربلا بود) یاد گیرید که اگر بناست رهبر مردم، جنایتکاری مثل یزید باشد، مرگ از عسل شیرین‌تر است. به جوان می‌گوید از حضرت علی اکبر علیه السلام یاد گیرید که به پدر خود گفت اگر راه ما حق است، هیچ باکی نیست.
کامنت بنویسید...
بهار بهمنی , a.h.bahmani
شنبه 17 مهر ، 09:45
زیبا بود.............
ادامه
94/09/17 14:52
شایعات , SHAYEAAT.IR
بنا بر منابع متعدد اهل سنت، یزید نقش مستقیم در شهادت امام حسین(ع) داشت و از سوی خداوند، پیامبر(ص) و بزرگان اهل سنت مورد لعن بوده است

متن و پاسخ شایعه

** متن شایعه **

" آیا یزید قصد کشتن حسین رضی الله عنه را داشت؟
یزید مستقیما دستی در کشتن حسین نداشت، نمی‌خواهیم از یزید دفاع کنیم و بلکه حقیقت را می‌گوییم و از آن دفاع می‌کنیم. یزید، عبیدالله بن زیاد را فرستاد تا نگذارد که حسین به کوفه برسد و او را به کشتن حسین دستور نداد، بلکه خود حسین نسبت به یزید گمان نیک داشت و گفت: مرا بگذارید که پیش یزید می‌روم و دستم را در دست او می‌گذارم. به اتفاق اهل نقل یزید به کشتن حسین دستور نداد و بلکه به ابن زیاد نوشت که به حسین اجازه ندهد که بر عراق فرمانروایی کند، و وقتی یزید از کشته شدن حسین خبردار شد از این فاجعه دردمند و ناراحت شد و در خانه‌اش گریه کرد. او زنان آنها را اسیر نکرد بلکه اهل بیت حسین را گرامی داشت و آنها را به شهرشان باز گرداند. اما روایاتی که در آنها ذکر شده که زنان اهل بیت مورد توهین قرارگرفته اند یا به اسارت گرفته شده اند به شام برده شدند، همه اینها بی‌اصل و اساس هستند، بلکه بنی امیه بنی هاشم را گرامی می‌داشتند، برای مثال هنگامی که «حجاج بن یوسف» با فاطمه بنت عبدالله بن جعفر ازدواج کرد، عبدالملک بن مروان این را نپذیرفت و به حجاج دستور داد تا او را طلاق دهد. بنی امیه بنی هاشم را بزرگ و گرامی می‌داشتند و هرگز زنی هاشمی به اسارت گرفته نشده است.
بنابراین زنان هاشمی در آن زمان محترم و گرامی بودند، و آنچه می‌گویند که یزید زنان اهل بیت را به اسارت گرفت و به عنوان اسیر جنگی آنها را کنیز قرار داد صحت ندارد. و آنچه گفته‌اند که سر حسین پیش یزید فرستاده شد نیز واقعیت ندارد بلکه سر حسین نزد عبیدالله در کوفه ماند، و حسین دفن شد و مکان قبر او معلوم نیست. ولی مشهور است که او در کربلا در همان جا که به شهادت رسید دفن شد.
موضع اهل سنت در مورد یزید بن معاویه
می توان موضع اهل سنت در مورد یزید را در این گفته‌ی امام ذهبی رحمه الله خلاصه نمود که: «نه او را دوست می‌داریم و نه هم او را لعن و نفرین می‌کنیم» زیرا از یک سو کفر وی ثابت نشده و حتی در فاسق دانستن وی دلیلی در دست نیست و این باید ثابت شود و تمام روایاتی که در مورد مشروب خوار بودن و فسق و فجور وی نقل می‌شود ضعیف و غیر قابل استناد می‌باشند و از سوی دیگر وی در برخی موضع‌گیری‌ها و تصمیم‌گیری‌هایش اشتباهات بزرگی مرتکب شد و افراد نامناسبی را بر برخی امور گمارد که موجب حوادث غم انگیزی همچون کربلا گردید. و وی به طور ناخواسته و غیر مستقیم باعث آن فاجعه گردید و به همین علت اهل سنت و جماعت وی را دوست نمی‌دارند و محبت او را در قلب جای نمی‌دهند.
همچنین اهل سنت وی را لعن و نفرین نمی‌کنند زیرا لعنت فرستادن بر مرده‌ای که خدا و پیامبرش او را لعنت نکرده‌اند جایز نیست، زیرا هنگامی که ابوجهل را ناسزا گفتند پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) فرمود: «مرده‌ها را ناسزا نگویید، زیرا آنها به آنچه کرده‌اند رسیده‌اند» [بخاری/۱۳۹۳]
و اساس دین الهی بر پایه‌ی دشنام و ناسزا نیست، و بلکه اسلام بر خوبی‌های اخلاقی استوار است، بنابراین دشنام و ناسزا گفتن از دین نیست، بلکه پیامبر خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) می‌فرماید: «ناسزا گفتن به مسلمان فسق است و جنگیدن با او کفر است». (در اینجا کفر به معنی گناه بسیار بزرگ است و نه کفر خارج کننده از دین)
پس ناسزا گفتن به مسلمان فسق و گناه است، و هیچ کسی نگفته که یزید از دین اسلام خارج است، بلکه نهایت آنچه در مورد او گفته‌اند این است که او فاسق است، و فسق او چنان که گفتیم باید ثابت شود، و خداوند آن را می‌داند، بلکه پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) فرمود: «اولین لشکری که با شهر قیصر می‌جنگند بخشیده شده‌اند». و این لشکر را یزید بن معاویه فرماندهی می‌کرد و گفته می‌شود که بزرگان اصحاب چون ابن عمر و ابن الزبیر و ابن عباس و ابو ایوب و همچنین خود حسین بن علی رضی الله عنهم اجمعین در این جنگ همراه او بودند، و این جنگ در سال ۴۹ ه‍ اتفاق افتاد. "


پاسخ شایعه
1. این شبهه توسط وهابیون و با هدف تحریف تاریخ طراحی شده و تمام ادعاهای آن فاقد سند و کذب است.
2. امام حسین (ع) درخواستی برای بیعت با یزید ندادند و بنا بر منابع فراوان اهل سنت، یزید را حاکم جائری از اهل آتش می دانستند و پیشنهادهای فریبکارانه اش را نیز رد کردند. ایشان شهادت را جز سعادت و زندگی با ظالمین را جز ننگ نمی دیدند.
http://yon.ir/beiat
3. اسارت اهل بیت امام حسین(ع) در کربلا کاملا مستند است و در منابع معتبر اهل سنت نیز آمده است.
http://hawzah.net/fa/article/view/13527
4. بسیاری از عالمان اهل سنّت، اعمال یزید را تقبیح کرده‌ و رضایت او از شهادت امام حسین (ع) را موجب لعن و نفرین او دانسته‌اند.
http://yon.ir/yazid
5. ذهبی که مورد تأیید نویسنده است، در کتابش یزید را ناصبی، بد اخلاق، تند خو، جلف، شراب خوار، اهل منكرات و جانوری می داند که دولتش را با شهادت امام آغاز و پایانش با واقعه حره بود و در عمرش روز خوش ندید.
سیر أعلام النبلاء، ج 4، ص37و38
6. دلایل و شواهد فراوانی مسئولیت مستقیم یزید را در شهادت امام حسین(ع) اثبات می کند، از جمله اذعان بسیاری از مورخین و بزرگان اهل سنت و حتی وهابی!
مهمترین این موارد:
* نامه یزید به ابن زیاد
* نامه ابن عباس به یزید
* اقرار ابن زیاد
* سخنان معاویة پسر یزید
* فرستادن سرها نزد یزید
http://yon.ir/yazid1
7. ناسزا در اسلام مذموم است، اما لعن در آیات قرآن، سیره پیامبر(ص) و سنت صحابه وجود دارد و حتی در مواردی به لعن برخی گنهکاران امر شده است.
http://yon.ir/laan14
8. حتی بر اساس منابع اهل سنت، پیامبر(ص) بصورت مشخص یزید، معاویه و ابوسفیان را لعنت کرده است.
http://yon.ir/laan12
9. بزرگان و علمای اهل سنت به لعن معتقدند و مصداق اصلی آن را بنی امیه می دانند. حتی ابن جوزی در
این خصوص کتابی نوشته و طبری و دیگران نیز آنها را مصداق شجره لعنت شده در قرآن می دانند.
http://yon.ir/laansonnat
http://yon.ir/Maloone
10. با توجه به استنادات دقیق تاریخی و دلایل مختلف، ادعای شرکت حسنین (ع) در فتوحات خلفا رد می شود.
http://shayeaat.ir/post/409

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/418
1
94/09/17 14:21
شایعات , SHAYEAAT.IR
این داستان از نظر سند و محتوا ایرادات فراوان دارد و کذب است و تنها به منظور تخریب وجهه امام حسین (ع) و هدف قیام ایشان منتشر شده است

متن و پاسخ شایعه

** متن شایعه **

" در کتاب تاریخ طبری یکی از دلایل جنگ ، دعوای عشقی میان حسین (ع) و یزید بر سر دختری زیبارو به نام ارینب دختر اسحاق آورده شده است؟
سالهاست مردم ما برای حسین بر سر و سینه میزنند در حالی که نمیدانند او را برای چه کشتند: یکی از سرداران یزید زنی زیبا به نام اورینب داشت و یزید عاشق وی شد و شعرهای فراوان در مدح او خواند. از سویی با نامه های کوفیان، حسین مصمم میشود که به کوفه برود. در دمشق یزید با راهنمایی معاویه سردار را به سفر میفرستد و وقتی سردار برمیگردد شهر را از این شایعه پر میکنند که اورینب در غیاب شوهر زنا کرده است. شوهر هم فورا" زن را طلاق میدهد و حسین فورا" زن را، عقد میکند. یزید به حسین پیغام داد که اگر سرت را میخواهی زن را طلاق بده. حسین زن را پس نفرستاد و بخاطر نامۀ هانی به سوی کوفه رفت و در کربلا کشته شد. او حتی در روز عاشورا هم می توانست اورینب را پس بدهد و زنده بماند! "


** پاسخ شایعه **

1. این داستان در تاریخ طبری نیامده و اولین بار در «الإمامة و السیاسه» ابن قتیبه نقل شده که دارای اشکالات مختلف سندی و محتوایی است.
ایرادات سندی:
* روایت مرسل است و سندی برای آن ذکر نشده است.
* ابودرداء بنا به نظر معروف در زمان حکومت عثمان مرده و در زمان ماجرا سالها از مرگش گذشته است !
* در هیچیک از کتب مهم و طراز اول شیعه و اهل سنت اشاره ای به داستان نشده است!
2. داستان اشکلات محتوایی بسیاری دارد که برای رد آن کافیست.
شخصی به نام عبدالله بن سلام در میان والیان عراق در زمان معاویه در تاریخ گزارش نشده، چه رسد به عزل او توسط معاویه !
3. سیدالشهدا (ع) تمام عمر در مدینه زیسته اند و تنها در زمان حکومت امیرالمؤمنین (ع) در کوفه بودند؛ در زمان داستان اصلا امام حسین(ع) در عراق نبوده اند!
4. در فقه اهل بیت بنا بر صریح آیات قرآن، با گفتن تو را سه طلاقه کردم ، همسر سه طلاقه نشده و یکبار طلاق محسوب می گردد؛ چگونه ممکن است امام معصوم (ع) این گونه عمل کرده باشند؟!
5. یکی از شرایط طلاق در فقه امامیه حضور ۲ شاهد عادل عاقل است که در اینجا از شاهد نیز خبری نیست!
6. چگونه یزید ۱۶ ساله که همواره در شام و غرق لذات بوده، به صرف حرف مردم ، عاشق زنی در عراق گردد تا جایی که صبر از کف داده و برای آن حکومت خود را با چنین جنایاتی به مخاطره اندازد؟!
7. راهنمایی یک مرد نامحرم به اندرون منزل با سیره اهل بیت (ع) و غیرت و مردانگی عرب سازگاری ندارد! و گذشته از آن بری شدن ذمه نیازی به خلوت با نامحرم ندارد!
8. پس از مرگ معاویه، یزید به والی مدینه نوشت از حسین (ع) بیعت بگیر، اگر بیعت کرد، محترم و مکرم باشد و اگر سرباز زد، گردن او را بزن؛ اگر ادعای شبهه در قصد تصفیه حساب شخصی یزید درست بود، دیگر دلیلی بر تکریم در صورت بیعت نبود!
9. پس از واقعه کربلا که یزید اهل بیت را شماتت می کرد، به ارینب اشاره نکرد، بلکه به امام سجاد(ع) گفت پدرت فراموش کرد خدا ملک و پادشاهی را به هر کس بخواهد می دهد، اگر او بیعت می نمود، در نهایت عزت زندگی می نمود!
10. در طول مسیر حرکت کاروان کربلا که انگیزه قیام حضرت را مکررا از او می پرسند ، امام حسین (ع) تنها یک جواب می دادند، که هدفشان احیای اسلام و امر به معروف و نهی از منکر است.
* سلام بر حسین (ع) *
http://www.aviny.com/shobhe/eteghadi/140.aspx
http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa7416

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/403
2
1
94/08/30 10:49
حسین اولیائی , harim8
.
.
كربلا اگر نا امن بود،
یك تن از یزیدیان زنده نمی ماند..
کامنت بنویسید...
امین احسانی , amin_tanha70
یکشنبه 1 آذر ، 00:35
ادامه
ستاره محمدی  , lalaeshgh
شنبه 30 آبان ، 15:04
خواهش میکنم
ادامه
94/08/22 19:07
سید عباس سیدی , kheyme133
[https://www.aparat.com/v/pOW26]
تماسی هست كه یك سنی با شبكه ولایت میگیره و این سنی به شدت از یزید دفاع می كند واقعا باید عزای عمومی اعلام كرد با این حرف های این سنی
کامنت بنویسید...
 مجتبی دهقانی  , dehmojtaba
شنبه 16 مرداد ، 14:01
واقعا جه صبری دارند این کارشناسان شبکه ولایت .
ادامه
94/07/28 00:48
پیروان راه فاروق أعظم , masjedenour
94/07/28 00:41
پیروان راه فاروق أعظم , masjedenour
94/07/28 00:39
پیروان راه فاروق أعظم , masjedenour
94/06/12 10:21
رسانه ذی طوی , ziitova
مشخصات کتاب:
شماره کتابشناسی ملی : ایران‌80-31449 سرشناسه : شیرازی محمد عنوان و نام پدیدآور : با ماهواره چه باید کرد؟/ شیرازی محمد منشا مقاله : ، رسالت (3 بهمن 1380): ص 14 - 15 ویژه نامه توصیفگر : ماهواره ها توصیفگر : جهان اسلام
عناوین اصلی کتاب شامل:
اشاره؛ مقدمه مترجم؛ مقدمه مؤلف؛ فصل اول: بازگشت به ریشه ها؛ فصل دوم: طرحها و پیشنهادات
94/03/31 00:16
اندیشه های ناب , andeshehayenab
ماهواره واقعا گنداب فسادی است
که تیرهای زهرآگین خود را به سمت ملتها وکشورها هدف گیری می کند ...

2
1
4
94/01/31 14:58
شایعات , SHAYEAAT.IR
یزید و امام حسین (ع) ارتباط خویشاوندی نداشته اند و امام حسین (ع) به دلایل الهی علیه یزید قیام نمودند

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه

"نام:یزید شهرت:بنی امیه نام پدر:معاویه نام پدربزرگ:ابوسفیان نام جد بزرگ:عبدالمطلب —————————– نام:حسین شهرت:بنی هاشم نام پدر:علی نام پدربزرگ:محمد و ابوطالب نام جد بزرگ:عبدالمطلب —————————– نتیجه گیری: رابطه امام حسین و یزید: پسر پسرعمو رابطه امام علی و معاویه:پسرعمو رابطه معاویه و محمد (ص):پسرعمو رابطه ابوسفیان و ابوطالب:برادر رابطه محمد (ص) و ابوسفیان:ابوسفیان عموی محمد رابطه ابوسفیان و امام علی:ابوسفیان عموی امام علی ............ علت اختلاف: دعوای خانوادگی بر سر قدرت؛ کسی نیست بگوید شما ایرانیان را چه؟ كه سال هاست بر سر خود میزنید٬ خود اعراب اینها رو قبول ندارن شما نخود کدام آشید؟؟؟؟؟؟؟؟ به قول مرحوم احمد کسروی تبریزی : بدبخت ملتی که تاریخ کشورش را نداند؛ شوربخت تر از آن ملتی که نخواهد تاریخ کشورش را بداند؛ تیره بخت تر از آن ملتی که تاریخ کشورش را به ریش خند بگیرد؛ و سیاه بخت تر مردمی که بخاطر تاریخ ننگین کشوری دیگر بر فرق می کوبد و عمده ی روزهای سال خود را در عزاداری برای آن بیگانگانند. حماقت انسان را به کجا می برد".!!!!!!!!


پاسخ شایعه
ویرایش شد
1. دو دیدگاه در مورد "امیه" جد ابوسفیان وجود دارد . یکی آنکه او را برده ای رومی (و به احتمال زیاد یهودی) می داند که عبدشمس آزادش کرده و به فرزندخواندگی پذیرفته است و دیگری آنکه "امیه" را فرزند عبد شمس می داند که البته دیدگاه اول بسیار مستندتر است .
http://www.balaghah.net/old/nahj-htm/far/id/maghaleh/siasi/38.htm
2. وجود این دو دیدگاه هیچ تفاوتی در اصل موضوع ایجاد نمی کند و در حالت دوم نیز اجداد ایشان از چند نسل قبل مجزا بوده اند وحتی نسبت نزدیک داشتن ایشان نیز به دلیل اختیاری که انسان در امور دارد ، ایرادی نداشت .
خلاصه شجره نامه پیامبر (ص) و ابوسفیان :
* عبدمناف – هاشم – عبدالمطلب – عبدالله – محمد (ص).
* عبدمناف – عبدالشمس – امیه – حرب – صخر (ابوسفیان).
3. عبدالمطلب ابدا در شجره پدران ابوسفیان قرار ندارد و تنها نسب مشترک او با پیامبر (ص) به عبد مناف باز می گردد ! یعنی امام حسین (ع) و یزید تا نسلها قبل نیز رابطه خویشاوندی نداشته اند !
4. با توجه به موارد بالا :
* امام حسین (ع) و یزید پسر پسرعمو نیستند !
* امام علی (ع) و معاویه پسر عمو نیستند !
* پیامبر (ص) و معاویه پسر عمو نیستند !
http://www.porseman.org/q/show.aspx?id=125189
5. جناب ابوطالب پدر حضرت علی (ع) ، فرزند عبدالمطلب هستند .
پس با در نظر گرفتن موارد بالا :
* ابوطالب و ابوسفیان برادر نیستند !
* ابوسفیان عموی پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) نیست !
http://www.imamalinet.net/old/k/mohammad/mo4.htm
6. تمام این جعلیات به این دلیل در شبهه آمده تا مخاطب را وادار به پذیرش دلیل دروغین "اختلاف خانوادگی" و "قدرت" جهت قیام امام حسین (ع) کند !
7. علل قیام امام حسین به اختصار :
بیعت خواهی یزید که فردی فاسد و هرزه بود از امام معصوم و عزم قتل ایشان در صورت عدم بیعت
* دعوت مردم کوفه از امام حسین و تمام شدن حجت بر ایشان
* اصلاح امت و مبارزه با فساد که جامعه اسلامی به دلیل سیاستها و فساد یزید از اسلام کاملا دور شده بود
http://www.hawzah.net/fa/Question/View/12326
8. دین امری فراتر از نژاد و قومیت است و ایرانیان همیشه مفتخر بودند در مسیر آزادگی و حق طلبی که همان مسیر اهل بیت (ع) بوده گام بردارند .
9. احمد کسروی علی رغم توانمندی در ادبیات و تسلط به چند زبان ، فراماسونی دین ستیز و شدیدا به دنبال تغییر خط ایرانی به لاتین بود !
او ادعای پیامبری داشت و شدیدا با اسلام و نمادهای آن در ستیز بود و به ائمه اطهار (ع) اهانت می کرد . او اهل مباحثه منطقی و مودبانه نبود و مکررا به سایرین اهانت می نمود .
همین اطلاعات اندک از وی کافیست تا به باطل بودن عبارات پایانی شبهه که منتسب به اوست پی ببریم .
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8810

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار: http://shayeaat.ir/post/226
93/11/17 09:55
سید مصطفی  احمدی , velayat.org
[https://www.aparat.com/v/f39I1]
به گزارش سایت جهانی منتظران ولایت در یکی از سایت های وهابیت دفاع به شدت عجیبی از یزید بن معاویه بن ابوسفیان شده در حالی که وهابیت ادعایی را مطرح کرده که اهل بیت ع را از خود دانسته اما به جای دفاع از اهل بیت رسول خدا صلی الله عیله و آله از یزید بن معاویه قاتل سرور جوانان بهشت حمایت می شود ! که جای تبریک به وهابیت دارد چون در حالی به مردم وا نمود میکنند که اهل بیت را دوست دارند اما باید گفت سبحان الله که چگونه وهابیت هر روز با دست خودش رسوا و رسوا تر می شود . این حکم توسط عبدالله بن عبدالرحمن الجوین صادر شده است . البته درآل شیخ هم دفاعی را از یزید انجام داده که فیلم را مشاهده می کنید .
93/11/17 09:55
منتظران ولایت  , montazeranvelayat
[https://www.aparat.com/v/f39I1]
به گزارش سایت جهانی منتظران ولایت در یکی از سایت های وهابیت دفاع به شدت عجیبی از یزید بن معاویه بن ابوسفیان شده در حالی که وهابیت ادعایی را مطرح کرده که اهل بیت ع را از خود دانسته اما به جای دفاع از اهل بیت رسول خدا صلی الله عیله و آله از یزید بن معاویه قاتل سرور جوانان بهشت حمایت می شود ! که جای تبریک به وهابیت دارد چون در حالی به مردم وا نمود میکنند که اهل بیت را دوست دارند اما باید گفت سبحان الله که چگونه وهابیت هر روز با دست خودش رسوا و رسوا تر می شود . این حکم توسط عبدالله بن عبدالرحمن الجوین صادر شده است . البته درآل شیخ هم دفاعی را از یزید انجام داده که فیلم را مشاهده می کنید .