نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : گنجینه - 9 مطلب

96/02/31 19:39
استاد حسین انصاریان , ostad.ansarian
استاد انصاریان: مناجات شعبانیه، گنجینه با عظمت به یادگار مانده از امیرالمومنین علی(ع) و راه دست یافتن به عرفان ناب و حقیقی است.
99
95/09/11 10:12
شایعات شایعات , adminshayeaat
کشف چنین گنجینه ای صحت ندارد و تصاویر منتشر شده مربوط به مصر و ترکیه می باشند!

**متن شایعه

" آقایون نیستید ببینید فاروق(استان فارس شهرستان مرودشت شهر فاروق) چه خبره بزرگترین گنج ایران دیروز اینجا پیدا شد انگار یه تخت جمشید دیگه هست ولی با این تفاوت که زیر زمین ساختنش ... اینجا الان حکومت نظامیه و اصلا نمیذارن کسی نزدیک بشه که کسی بخواد عکس یا فیلمی بگیره ...از تهرون و بقیه شهرها شاید نزدیک به صد تا ماشین اطلاعات با نیروهای ویژه اومدن اینجا ... نمونه این شهر مخفی شده هیچ جای دنیا نیست ...معبدی به اندازه یه زمین فوتبال زیر زمین کاملا بکر و دست نخورده با مجسمه هایی به طول 3 الی 5 متر عمدتا از طلا که تعجب همگان رو برانگیخته خوبیش اینه که تا الان هیچ تخریبی در اون صورت نگرفته و همه چی سر جای خودشه ...همه جای دنیا آثار باستانی که زیر زمین مخفی باشن به مرور بر اتر فرسایش از بین میرن و اندک شواهدی فقط ازشون معلومه ولی اینجا در کمال ناباوری همه اشیاء سالم مونده البته مکان هم کاملا سرپوشیده هست و حتی حوض آبی که داخلش هست هنوز پر از آبه و این خیلی بینظیره نسبت به گفته های کارشناسان اینجا قدمت این مکان سترگ به 7 هزار سال پیش برمیگرده که در نوع خودش کاملا استثنایی هست مختصات و مشخصات داخل رو از دوست برادرم که خودش به عنوان کارشناس بومی منطقه وارد دهلیز و معبد زیر زمین شده متوجه شدم ... حتما سعی میکنم به هر طریقی که شده عکسی از این مکان به دست بیارم و واست بفرستم تا ببینی که چه عظمتی به مدت 7000 سال اینجا مدفون بوده و دست نخورده تا الان باقی مونده ... حتما خبررسانی کنید تا همه مردم ایران مطلع بشن بلکه‌ کاری صورت بپذیره که این هویت باارزش ملی ما چند ماه بعد سر از موزه های لندن و المان و فرانسه و روسیه سر در نیاره و تو خود ایران نزد خودمون باقی بمونه ... "

**پاسخ شایعه

1. کشف چنین گنجینه ای صحت ندارد و هیچ گزارشی در این خصوص از منابع رسمی یا حتی غیر رسمی در دست نیست!
2. تصاویر منتشر شده در این رابطه، مربوط به یک شایعه دیگر و کشف گنجینه ای در مصر است که قبلا پاسخ داده ایم!
http://shayeaat.ir/post/694
3. تصویر پلکان سنگی نیز متعلق به معبد باستانی "DOLICHES" در نزدیکی شهر "غازی آنتپ" در ترکیه است!
http://yon.ir/faruq1
4. نویسنده مشخص نکرده اطلاعات دقیق و جزئیاتی که نیاز به بررسی و آزمایشات طولانی مدت دارند، چگونه توسط دوست برادرش که یک کارشناس محلی بوده، کشف شده است!
5. درخواست انتشار مطلب به منظور حفاظت از این گنجینه، طبق معمول یک عملیات روانی برای مخاطبان است تا این شایعه با القای حس بی اعتمادی به دستگاه های نام برده شده، انتشار گسترده تری بیابد!

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/727
95/02/1 13:16
شبکه مستند سیما  , mostanadtv
شبکه مستند سیما در سی و دومین قسمت از مجموعه «گنجینه» مستند «گذری به تنگستان» ساخته کیومرث پوراحمد را پخش می کند که به گفته این کارگردان شناخته شده، در سال 1357 ساخته شده است.
94/10/20 09:56
بانک سامان , samanbank
نام اثر: موجیم که
هنرمند: منصوره حسینی
اندازه: 180*90سانتی متر
رنگ و روغن روی بوم
94/08/11 16:56
بانک سامان , samanbank
هنرمند: آنه محمدتاتاری
اندازه: 160*144سانتی متر
94/08/11 16:55
بانک سامان  , samanpr
هنرمند: آنه محمدتاتاری
اندازه: 160*144سانتی متر
94/07/21 09:27
بانک سامان , samanbank
هنرمند: سیاوش مظلومی پور
اندازه: 80 *50 سانتی متر
آبرنگ
2
1
94/06/24 18:28
شبکه مستند سیما  , mostanadtv
با آغاز پخش برنامه «گنجینه» با اجرای پریوش نظریه، شبکه مستند سیما دو مستند از ناصر تقوایی و کامران شیردل را روی آنتن میفرستد.
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، پس از برگزاری مراسم بزرگ «میم مثل مستند» و تقدیر از گنجینه های سینمای مستند ایران، پخش برنامه «گنجینه» نیز از این هفته آغاز می شود.
در همکاری با مرکز آرشیو سازمان صداوسیما، مستندهای برگزیده دهه های 40، 50 و 60 از مستندسازان برتر ایران برای پخش در این برنامه انتخاب شده است و مراحل مرمت این آثار در حال انجام است.
برخی از این مستندها تا به حال از تلویزیون پخش نشده اند و در قالب «گنجینه» با اجرای پریوش نظریه برای نخستین بار روی آنتن می روند.
بخش ابتدایی هر قسمت از برنامه مربوط به معرفی کوتاهی درباره آثار و مستندسازان است و این بخش هر بار در یکی از کافه کتاب های شهر تهران ضبط می شود.
در قسمت اول «گنجینه» دو مستند یکی از ناصر تقوایی با نام «پنجشنبه بازار میناب» و دیگری از کامران شیردل با نام «اون شب که بارون اومد» برای پخش در نظر گرفته شده است.
تقوایی «پنجشنبه بازار میناب» را در سال 1346 ساخته است. ساخته شیردل نیز روایتی است از اتفاقی که نقل می شود مشابه حادثه دهقان فداکار در روستایی در شمال کشور اتفاق افتاده و تحلیلی بر گزارش واقعیت و جنبه نسبی و اسطوره سازی از آن است.
فیلم «حماسه روستازاده گرگانی» یا «اون شب که بارون اومد» در سال ۱۳۴۷ تهیه شد. این فیلم تا سال ۱۳۵۳ در توقیف به سر می بُرد؛ در این سال و در سومین جشنواره فیلم تهران به نمایش درآمد و پس از به دست آوردن جایزه بهترین فیلم - برنده جایزه بزرگ سومین جشنواره بین المللی فیلم تهران به عنوان بهترین فیلم کوتاه به مفهوم مطلق- دوباره توقیف شد.
«گنجینه» هر هفته چهارشنبه ها ساعت 21 به تهیه کنندگی زهرا کشاورزی در 60 دقیقه روی آنتن می رود و ممکن است برخی از قسمت های آن بنا به مدت زمان مستندها، تا 90 دقیقه ادامه داشته باشد.