نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : کوسه - 24 مطلب

00/01/4 14:26
فرهاد واحدی , farhad710
99
99/06/7 15:54
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/IseDi]
کوسه درازدم چشم‌درشت (نام علمی: Alopias superciliosus)، از کوسه‌های دریای عمان و تنگه هرمز است. از نواحی ساحلی تا اعماق بیش از 700 متری حضور دارد. این کوسه بیست سال عمر می‌کند. دارای ارزش صید تجاری است. نسل آن بدلیل صید بی‌رویه آسیب پذیر شده است.
99/04/19 04:12
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/GsMTC]
فیلم جالبی به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان "شکار کوسه توسط عقاب" منتشر شده است. ذکر این توضیح ضرویست که کوسه‌ها عموما دارای باله دمی(دُم) نامتجانس هستند، یعنی دو لوب بالا و پایین آن ناهمسان است، و این بهترین روش برای تشخیص است. ماهی فیلم فوق، احتمالا یک بانوماهی یا skipjack از خانواده Elopidae است که توسط یک عقاب دریایی (Osprey) صید شده است و کوسه نیست، اگرچه موارد صید کوسه توسط عقاب هم وجود دارد.
99/04/8 12:35
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/MIwd5]
کوسه باله‌سیاه کوچک (نام علمی: Carcharhinus limbatus)، از کوسه‌های ایران در خلیج فارس و دریای عمان است. تا نزدیک 280 سانتیمتر بزرگ می‌شود و کوسه‌ای سریع و خطرناک، بویژه در زمان تحریک شدن است. غذای اصلی‌اش ماهی و سایر کوسه‌ها است. هم در ساحل و هم دور از ساحل، و هم در بستر و دور از بستر دیده شده است. در سیستان و بلوچستان به آن پِشک و ترک، در بوشهر: بمبک و در هرمزگان: کولی می‌گویند. ◄ اطلاعات بیشتر: http://fishbase.ir/species/persiangulf_gulf_of_oman/Carcharhinus-limbatus.html
96/05/5 12:18
طنز و سرگرمی  اجتماعی , yahoo2014
کلیپ خوردن انسان توسط کوسه+کوسه سواری جوان بوشهری
96/03/10 18:26
فاطمه  عبودی , maryam349
دختره میفته تو دریا میبینند کوسه کاریش نداره ،
‎از کوسه میپرسن چرا نخوردیش

‎ میگه پارسال یه دختر خوردم اینقدر کرم مالیده بود ،
‎که هنوزم اسهال دارم....... !!!
کامنت بنویسید...
نام نام خانوادگی , kacpara
یکشنبه 21 خرداد ، 17:47
نکنین
ادامه
محمود حیدری , mahmoodheidari7
چهارشنبه 10 خرداد ، 19:45
ادامه
95/06/10 09:39
خبرگزاری مهر , MehrNews
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان دانشگاه میامی آمریکا در مطالعه ای جدید دریافته اند که غلظت بالایی از مواد سمی مرتبط با بیماری های عصبی در باله ها و ماهیچه های ۱۰ گونه کوسه ماهی وجود دارد.
95/03/24 06:24
مرکز غواصی بین المللی مارینا , Iran_Marina
کوسه‌ها سلاطین اقیانوس‌ها هستند. موجوداتی پر ابهت و با عظمت !

همچنین اقیانوس‌ها زیستگاه موجودات عظیم الجثه ای مثل نهنگ‌های، کوسه‌های، اسکوئیدها، صدف‌های دوکفه‌ای بزرگ، گرازهای دریایی و خرچنگ‌های بزرگ عنکبوتی هستند. این موجودات بزرگ جثه براحتی می توانند ذهن های خیالپرداز را درگیر کنند و برای آنها داستان های متفاوتی را رقم بزند
95/03/11 12:06
مرکز غواصی بین المللی مارینا , Iran_Marina
خانواده کوسه‌ماهیان درنده، جزو راسته کوسه‌ماهی شکلان درنده (Carcharhiniformes) می‌باشند . به این خانواده، در بخش آب‌های داخلی ایران نیز اشاره‌شده است. چون گونه‌ای از آن وارد آب‌های شیرین می‌شود .

ریشه لغوی: یونانی >> Karcharos, -ou= برنده، تیز + Rhinos = پوزه، بینی . نام انگلیسی Requiem sharks
نام فارسی: کوسه‌ماهیان درنده

http://www.iranmarina.com/index.php/e-blog/entry/carcharhinidae
94/11/27 10:42
مرکز غواصی بین المللی مارینا , Iran_Marina
94/11/3 15:55
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
یک عکاس در هنگام غواصی در آبهای جنوب استرالیا توانسته تصاویر نادری از درگیری دو کوسه ثبت کند؛تصاویری که نشان می‌دهد کوسه‌های سفید بین همجنس‌های خودشان هم درباره غذا شوخی ندارند.
94/06/29 17:47
از همه جا , azhameja
"یوبوت" نام نسل اول زیردریایی‌ها است که آلمان در جنگ جهانی اول و دوم به عنوان سلاحی پیشرفته علیه دشمن خود به کار می‌برد بیشتر جلوی کشتی‌های تجاری را می‌گرفت.

به گزارش مجله تاریخ فرادید، گرچه اولین زیردریایی ها توسط ارتش ایتالیا در جنگ میان ایتالیا و ترکیه و بعدها توسط یونانی‌ها در نبرد بالکان به کار گرفته شد اما این آلمان‌ها بودند که در جنگ جهانی اول صنعت ساخت زیردریایی را متحول کردند و آن را به سلاحی مخوف تبدیل کردند.

زیردریایی ساخت آلمان که به آن "یوبوت" می‌گفتند در واقع نسل اول زیردریایی های پیشرفته بود که در دو جنگ جهانی به نقطه قوت این کشور در نبرد دریایی تبدیل شد. مورخان نوشته اند در جنگ جهانی اول 5 هزار کشتی جنگی متفقین با حملات یوبوت‌ها به زیر آب رفت و به همین خاطر به آنها "کوسه‌های شکارچی ناو" لقب داده بودند.

آلمان ها در آغاز جنگ جهانی اول تنها 20 فروند "یوبوت" ساخته بودند اما همین تعداد به لحاظ سرعت، زمان ماندن در زیر آب و عمقی که از سطح آب می‌گرفت در آن زمان بی رقیب بود.

به روایت منابع تاریخی در آگوست 1914 زمانی که نیمی از این یوبوت ها ماموریت یافتند تا از آلمان به سمت دریای شمال و کشتی های جنگی بریتانیا حرکت کنند اولین ماموریت گروهی زیردریایی‌ها در تاریخ به ثبت رسید. این ماموریت گرچه با نابودی شماری از ناوهای بریتانیا همراه شد اما برای قوای آلمان‌ها هم چندان بدون هزینه نبود. در شروع عملیات یکی از 10 یوبوت آلمان ها که در سطح آب به سرعت به بندر نزدیک می شد توسط دیده بان‌ها دیده شد و مورد هدف قرار گرفت؛ یوبوت پس اصابت توپخانه انگلیس آتش گرفت و چیزی نگذشت که به زیر آب رفت و از 41 خدمه آن تنها 9 نفر نجات پیدا کردند.

انگلیسی‌ها که از حمله ناگهانی زیردریایی‌های پیشرفته آلمان خسارات سنگینی متحمل شده بودند پس از این عملیات به فکر افتادند زیردریایی را از آب بیرون بیاروند و از نحوه ساخت و صنعت آن سر دربیاورند. این کار در بندر "هارتل پول" صورت گرفت. در این بندر قرار بود یوبوت تعمیر شود و اینبار علیه خود آلمان ها به آب انداخته شود اما این پروژه پس از گذشت مدتی رها شد و هرگز به نتیجه نرسید.

همزمان با کار مهندسان انگلیسی بر روی ماشین جنگی آلمان‌ها عکس هایی نیز از مراحل تعمیر و کار بر روی آن گرفته شد. این عکس ها که به تازگی موزه جنگ بریتانیا بازنشر کرده است از بیرون داخل یوبوت گرفته شده و پیچیدگی و در عین حال عظمت این سازه جنگی متعلق به یکصد سال قبل را بیشتر نشان می‌دهد.
94/06/7 20:13
پژمان تدین , pejmanpt
کامنت بنویسید...
باران بهادری , baran.771114
چهارشنبه 12 اسفند ، 23:53
خخخخ
ادامه
94/05/7 11:16
شبکه افق , OfoghTv
رفتگران بی ادعای اقیانوس ها
مستند «لاشه خواران» دریا با موضوع زندگی جانداران دریایی در سواحل لگون، از شبکه افق پخش خواهد شد.
این مستند به تهیه کنندگی NUTELLO و کارگردانی BARBANCON روز چهارشنبه هفتم مردادماه از شبکه افق پخش خواهد شد.
«لاشه خواران دریا» چهارشنبه هفتم مرداد ساعت 21 و تکرار آن روز بعد ساعت 15 از شبکه افق پخش می شود.
توضیحات بیشتر در:

94/02/7 09:41
مجــله اینترنتی و پــرتال یك نت , yeknet1
═════════ ♥ೋღ رسانه یک نت ღೋ♥ ═══════════

برای دانلود و مشاهده ادامه مطلب به همراه تصاویر به لینک زیر بروید.....
┘◄ ✗ بپسند ✗ پست مجدد کـُטּ ✗ كامنتـ بزار ( Like ) ►
48
1
54
93/11/4 13:37
مجــله اینترنتی و پــرتال یك نت , yeknet1
┘◄ برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر ( ▼▼ ) کلیک کنید
13
1
25