نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : کربوهیدرات - 5 مطلب

99/03/18 16:14
زنان سلامتی , zananvasalamati

از زمانی که یادمان می آید سیب زمینی غذای افراد چاق بوده است. بعلاوه شایعات زیادی وجود دارد که سیب زمینی نه تنها یک سبزی مفید است بلکه غذایی ساده، ارزان و قابل دسترسی آسان برای چاق شدن صورت است زیرا سرشار از کربوهیدرات می باشد. اما باید بدانید که سیب زمینی به تنهایی نمی تواند صورت شما را چاق کند و باید نکات دیگر را نیز در نظر بگیرید که ما در این مطلب کوتاه، اما جامع برای شما اومایی عزیز آن ها را توضیح خواهیم داد. نکات مهم درباره مصرف سیب زمینی برای چاقی صورت و بدن

- گاهی گفته می شود که سیب زمینی باعث افزایش قند خون می شود و به همین دلیل مضر است اما باید بدانید که این فرضیه تنها یک خرافه است و حتی بر خلافسایر موادغذایی با شاخصقند خونبالا، شاخص قند خون متوسطی دارد و باعث افزایش قند خون نمی ش
ادامه مقاله را در لینک مطالعه فرمایید
99
97/07/7 21:46
در مرزهای علم , edge_of_science


هفته گذشته تام واتسون، سیاستمدار بریتانیایی، با عنوان این مسئله که با رژیم غذایی بدون کربوهیدارت ۴۵ کیلوگرم وزن کم کرده و دیابت نوع ۲ اش نیز خوب شده است، افراد زیادی را انگشت به دهان گذاشت. اگر چه این کار همراه با برنامه ورزشی بوده اما روش سالمی برای غذا خوردن نیست. چه اتفاقی می‌افتد؟

دستاورد واتسون بزرگ‌ترین جنجال علوم تغذیه امروز را شکل داد. غالبا پزشکی می‌گوید که وعده‌های غذایی باید حاوی چربی کم و کربوهیدرات‌‌های نشانسته‌دار (مانند نان، پاستا و سیب‌زمینی) زیاد باشد.

به طور به خصوص مردم باید از چربی‌های اشباع شده حاصل از گوشت قرمز و لبنیات پرهیز کنند چرا که گفته می‌شود منجر به بالا رفتن کلسترول می‌شوند. این چیزی است که سرویس ملی سلامت بریتانیا و اغلب کشورهای غربی توصیه می‌کنند. با قبول این نظر، وزن به تعادل میان کالری دریافتی و مصرفی دارد. اگر شما خواهان کاهش وزن باشید، گزینه‌ای وجود ندارد اما با پرهیز از چربی‌ها به طور دو برابری این کاهش صورت می‌گیرند چرا که چربی نسبت به دو گروه عمده غذایی دیگر یعنی کربوهیدرات و پروتئین به ازای هر گرم بیش از دو برابر کالری دارد.

اگر مردم یک رژیم کم چرب و کم کالری داشته باشند وزن کم می‌کنند و اگر دیابت نوع ۲ نیز همراه آن باشد، مقدار قند خونشان نیز ممکن است به سطح طبیعی برگردد. اما یک راز کثیف پزشکی این است که این تنها راه نیست.

روش جایگزین واتسون راه جدیدی نبود: این روش دنباله‌رو مد بوده که به صورت‌های مختلف مثل رژیم‌های Banting، Atkins یا کتو شناخته شده است. در این روش تمام کربوهیدرات‌ها مثل قند، نشاسته و غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای به حداقل رسانده می‌شود و در عوض غذاهای پرچرب و با پروتئین زیاد مانند گوشت، ماهی، خامه و کره بیشتر مصرف می‌شوند. با این که سبزیجات باعث حجیم کردن وعده‌های غذایی می‌شوند حتی از خوردن میوه‌ نیز به دلیل قندشان پرهیز می‌شود. به همین دلیل است که قفسه فروشگاه‌ها گل کلم ریز شده به جای برنج و کدو رشته شده به جای اسپاگتی را پیشنهاد می‌دهند. یکی از امتیازاتش این است که لازم نیست مردم کالری بشمارند.

این روش واقعا نباید کاربردی باشد اما هنوز هست. آزمایشات تصادفی نشان می‌دهد که این روش حداقل به اندازه رژیم‌‌های غذایی کم چربی به افراد برای کاهش وزن کمک می‌کند و در واقع بعضی آزمایشات این روش را بهتر نیز می‌دانند. حتی همه‌ی آن چربی‌های اشباع نیز کلسترول افراد با بالا نمی‌برد. توضیح این مسئله روشن نیست. بعضی از طرفداران آن می‌گویند این بدین دلیل است که بدن دیگر نیازی به تولید آن همه انسولین (هورمونی در بدن که با ورود قند مقابله می‌کند) ندارد. مطمئنا روش کم کربوهیدرات در میان افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ (بیماری قند خون بالا) محبوب‌تر است. تئوری دیگر این است که مصرف کم کربوهیدرات بدن را مجبور می‌کند تا به جای قند، چربی بسوزاند که این کار متابولیسم بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مخالفان این مسئله می‌گویند رژیم کم کربوهیدرات تنها به این علت عمل می‌کند که یکنواختی باعث می‌شود افراد در مجموع کالری کمتری بخورند گرچه آن را نشمارند. اما زمانی که به سمت مصرف رژیم کم کالری می‌روند عموما گرسنه می‌شوند و یک چیز که رژیم کم کالری می‌تواند به آن افتخار کند این است که افراد گرسنه نمی‌شوند.

در حال حاضر توضیح این موفقیت رژیم بدون کربوهیدرات روشن نیست اما مطمئنا به نظر می‌رسد زمان آن رسیده تا پزشکی رایج اعتراف کند که بیش از یک راه برای کاهش وزن وجود دارد. واتسون گفته است که یک پنل حرفه‌ای برای بررسی راه‌های پاسخ به اپیدمی فزاینده‌ی دیابت در بریتانیا ایجاد خواهد کرد. اگر این طور باشد دوران جالبی پیش روی علم تغذیه است.
94/09/3 23:43
مجله علم ورزش , elmevarzesh
کربوهیدرات هر چند که یکی از منابع مهم انرژی بدن محسوب می‌شود اما عدم تعادل در مصرف مواد غذایی و زیاده روی در مصرف کربوهیدرات خصوصاً کربوهیدرات ساده می‌تواند منجر به اضافه وزن شود. کربوهیدرات‌ها بعد از هضم به گلوکزخون تبدیل می‌شود. بعد از مدت کوتاهی از مصرف آن گلوکز در جریان خون بدن شما سریعاً افزایش یافته و پانکرانس مقدار زیادی انسولین جهت خارج کردن گلوکز مازاد ترشح می‌کند.

بیشتر بخوانید: http://www.elmevarzesh.com/why-eating-too-many-carbs-makes-you-fat/
93/07/28 11:32
مک پاستا , makpasta.com
سروتونین، ماده‌ای که به آن لقب آرام‌بخش طبیعی بدن را داده‌اند. به گفته متخصصان تغذیه، مصرف کربوهیدرات‌ها باعث تولید سروتونین بیشتر توسط مغز خواهد شد.
از طرفی، به اعتقاد متخصصان هلندی مصرف کربوهیدرات‌های مرکب، به دلیل سرعت کمتر در هضم، خواص به‌مراتب بیشتری نسبت به انواع ساده آن دارد.
غلات سبوس‌دار صبحانه، نان، نان جو و به‌ویژه انواع پاستا و ماکارونی سرشار از کربوهیدرات مرکب هستند.
همچنین مصرف مرکبات، اسفناج، انواع ماهی، پسته و بادام، آووکادو و شیر نیز به کاهش سطح هورمون‌های استرس منجر می‌شوند.
بنابراین مصرف منظم پاستا و سسی که از این مواد غذایی تهیه شده باشد، به سلامت اعصاب شما کمک شایانی خواهد کرد.

«برگرفته از همشهری»