نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : چهل سالگی - 13 مطلب

98/02/15 04:24
نیـلوفر ثـانی     , lutusn
حوالی " چهل سالگی " ، آدم تغییر می کند، نه فقط چین وچروک های بیشتری نظرش را جلب می کند یا تارهای سفیدی که دیگر پنهان نیستند، نه اینکه احساس می کنی عمری گذرانده ای، و سالهای زیادی پشت سرت جامانده.. نه تنها کم کم بینایی ات، قدرت بدنی ات،شور وهیجانت و خلق وخویت تحلیل می رود و خواسته ها و دغدغه هایت ،تغییر می کند، بلکه اتفاقی می افتد که نمی شود درباره اش راحت گفت ..
برای هر کسی شاید جور خودش باشد اما برای اکثر آدمها، چهل سالگی اتفاق مهمی ست .. اتفاقی که تمام زندگی و اوقات آدم را بعدازخودش تحت تاثیر قرار می دهد..و این تاثیر می ماند تا سالهای بعد..
انگار در درون آدم، رخدادی پیش می آید که آدم دیگری می شویم.. مثل پنجره ای ست که به منظره ای از جنس خودش باز می شود..

حالا که من چندسالی ست از چهل سالگی عبورکرده ام، هرسالی که می گذرد، اثرش کامل تر می شود..مثل بومی ست که طرحش خودش را پیداکرده و حالا رنگ و رو می گیرد..منظره ای که عمیق تر و وسیع تر می شود..ذهنی که جستجویش معنادار شده، و احوالاتش غریب تر..
سکوتِ آدم بیشتر، و تنهایی اش، آرامش بخش تر می شود.. دیگر حسِ پرش های بلند و تکان های بزرگ ،کمرنگ می شود.. وعشق، درونی تر،وسعت می گیرد..
چهل و چندسالگی دیگر شوخی ندارد.. نه می توان ساده از آن گذشت، نه سخت گیرانه به آن چسبید..
باید آدم جایی ازخودش را پیدا کرده باشد.. باید درونش را آنقدرشناخته باشد که بداند از آنچه باقی مانده، چه می خواهد.. روزهایش را، لحظه هایش را، فرصت ها را چطور استفاده کند..
دنبال چه برود .. و چه چیزهایی را ترجیح بدهد...
بعد از چهل سالگی، آدم باید "راه"ش را دیگر "فهمیده "باشد.. باید دیگر جایی رسیده باشد که بداند سال‌های مانده را "زندگی" کند..

هر نیمه ی اردیبهشت، سالی دیگر به آن چهل سالگی ام افزوده می شود و هنوز در تلاشم این بوم را کامل کنم..
حتی اگر طرحش تنها برای خودم جذاب باشد..اما بدون شک اثراتی از کسانی که همراهی ام کرده اند نقاط برجسته ای از آن خواهد بود..

نیلوفرثانی
15اردیبهشت 98
99
کامنت بنویسید...
محیا  , mahya.ya
سه شنبه 24 اردیبهشت ، 00:36
20
ادامه
الهـام  , eli5055
سه شنبه 24 اردیبهشت ، 00:08
لایکــــــــ
ادامه
زری الف , zary_90
سه شنبه 17 اردیبهشت ، 22:22
عالی بود...
ادامه
97/10/8 11:46
ژرفــــــــا , deep
معمولا آدم با عشق اولش ازدواج نمیکند؛
حتی گاهی با او حرف هم نمیزند
اما احساس قشنگی‌ست
که همیشه خاطر آدم را شیرین میکند...
97/09/5 10:01
ژرفــــــــا , deep
آدم باید به تعداد کسانی که می شناسد،
ماسک داشته باشد...!
97/05/25 12:43
ژرفــــــــا , deep
پیری چگونه است؟
آدم وقتی جوان است به پیری جور دیگری فکر می کند.
فکر می کند پیری یک حالت عجیب و غریبی است که
به اندازه صدها کیلومتر و صدها سال از آدم دور است.
اما وقتی به آن می رسد می‌بیند
هنوز همان دخترک پانزده ساله است
که موهایش سفید شده،
دور چشم‌هایش چین افتاده،
پاهایش ضعف می‌رود
و دیگر نمی‌تواند پله ها را سه تا یکی کند.
و از همه بدتر بار خاطره‌هاست
که روی دوش آدم سنگینی می‌کند.
10
1
4
97/05/18 21:00
افسر جوان جنگ نرم , afsaran93
وبلاگ جنگ نرم: دلیل قوّت جمهوری اسلامی این است که چهل سال است همه‌ی دولتهای مستکبرِ خبیثِ دنیا میخواهند جمهوری اسلامی را نابود کنند و از بین ببرند و هیچ غلطی نتوانسته‌اند بکنند؛ دلیل اقتدار جمهوری اسلامی همین بقای جمهوری اسلامی در این چهار دهه است؛ با این فضای نامساعد، با این وضعیّت نامساعد، با این دشمنی‌های بزرگ؛ جمهوری اسلامی زنده است. بنابراین، این نشان‌دهنده‌ی این است که این نهال، امروز به درخت تناوری تبدیل شده است که نمیتوانند آن را از جای خودش تکان بدهند؛ این بنا، بنای بسیار رفیع و مستحکمی است و قوی‌تر هم خواهیم شد. این را شما بدانید! جمهوری اسلامی قوی‌تر خواهد شد. تهدیدها را میدانیم، حرفها را می‌شنویم، حرفهایی که علنی میگویند به گوش ما میرسد، حرفهایی هم که گاهی اوقات مخفی در محافلشان میگویند بعضی اوقات به گوش ما میرسد، میدانیم علیه ما چه توطئه میکنند امّا با همه‌ی اینها، من همان حرف امام را تکرار میکنم که «آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.برای خواندن ادامه متن و دانلود پوستر با کیفیت عالی به ادامه مطلب مراجعه کنید...
http://jnarm.blogfa.com/post/552
97/02/17 22:56
در مرزهای علم , edge_of_science
این یک واقعیت است که با افزایش سن کم کردن وزن سخت‌تر می‌شود اما اگر سن شما بالای ۴۰ سال است و واقعا لازم است چند کیلو وزن کم کنید چه؟ ممکن است مشکلات سلامتی مرتبط به وزن داشته باشید. شاید برای چند هفته تا چند ماه دچار تاخیر در بهبودی بعد از یک درمان شده باشید. احتمال دارد ورزش روتینی که انجام می‌دادید با یک جراحت یا صدمه دچار وقفه شده باشد.
یا ممکن است شما چارلیز ترون باشید! این بازیگر ۴۲ ساله که جایزه اسکار را نیز در کارنامه دارد؛ برای صبحانه همبرگر و ساعت دو پس از نیمه شب نیز ماکارونی و پنیر می‌خورد تا ۵۰ پوند برای نقشی که به او پیشنهاد شده بود اضافه کند اما ناگهان متوجه شد از دست این وزن نسبت به ۱۵ سال پیش بسیار سخت‌تر است.

چارلیز ترون بعد از اضافه کردن وزن در فیلم جدیدش به نام “Tully”
دلایلی که این روند سخت‌تر می‌شود در افراد مختلف فرق می‌کند، به خصوص به خاطر نقش ژنتیک در افزایش وزن اما کاهش متابولیسم در افراد با سن بالاتر به دلیل تغییرات هورمونی (به خصوص در زنان پس از یائسگی) عامل اصلی است. همچنین عوامل مرتبط با سبک زندگی نیز نقش دارند. مردان و زنان با سن بیشتر ممکن است استرس بیشتری داشته باشند و از لحاظ فیزیکی نسبت به زمانی که جوان‌تر بوده‌اند کمتر بتوانند ورزش بکنند. با این حال اگر شما آن دلایل را در ذهن داشته باشید کاملا هم غیرممکن نیست.
سوزان وینر، متخصص و پژوهشگر تغدیه ثبت شده و دارای گواهی آموزش‌دهنده دیابت در گفت‌وگو با Healthline گفت:
گاها حتی اگر عدد مقیاس ثابت مانده باشد تصور نمی‌شود که وزن یا حتی تناسب توزیع وزنمان تغییر کرده باشد. این یک چیز واقعی است که شما آن را تصور نمی‌کنید.
اولین گام برای کاهش وزن ممکن است مشخص کند که آیا چیزی است که به راحتی حل شود یا نه.
وینر گفت:
آیا چیزی، تغییری در روابط عاطفی یا شغل، اتفاق افتاده است؟ آیا آن مسئله زمان غذا خوردن (چگونگی و چیزی که می‌خورید) را تحت تاثیر قرار داده است؟ آن تغییرات در خوردن از نظر تغذیه‌ای می‌تواند روی وزن تاثیر بگذارد. اگر شما عادت دارید که غذا را با افراد دیگر بخورید احتمالا سبزیجات بیشتری مصرف می‌کنید اما اگر تنها غذا می‌خورید احتمال خوردن غداهای سالم کمتر است.
تغییرات در الگو خواب نیز با افزایش وزن در ارتباط است. با این که احتمال دارد در دهه‌ی بیست زندگیتان دیر بخوابید و مشکلی از نظر وزن نداشته باشید اما خواب کم بعد از چهل سالگی (که علت آن بیشتر به جای مهمانی‌های شبانه، ایفای نقش به عنوان پدر و مادر یا کار سخت است) مشکلات بیشتری را به ارمغان می‌آورد.
علاوه بر این وینر گفت:
مردم تمایل دارند زمانی که خسته‌اند غذا بخورند.
چیزی که می‌خورید بسیار مهم است. مختصصان پیشنهاد می‌دهند پروتئین و سبزیجات بیشتری بخورید و مصرف چربی‌های اشباع شده را کاهش دهید.
دلیلِ بزرگی که افزایش وزن مرتبط به سن می‌تواند داشته باشد این است که مفاصل شما دیگر نمی‌تواند به شما اجازه‌ی دوچرخه‌سواری، یوگای روزانه یا بسکتبال بازی کردن هفتگی را بدهد. این به خودی خود ناامیدکننده است اما راه‌کارهای دیگری به خصوص شنا کردن وجود دارد.
به کاهش بافت عضلانی بدن سارکوپنی گفته می‌شود که در طی روند پیری به صورت طبیعی اتفاق می‌افتد و پیرامون ۴۰ سالگی شروع می‌شود. به گفته کریستین کیرکپاتریک، مختصص ثبت شده تغذیه که مدیر سلامتی انستیتو سلامتی کلینیک کلیولند است، ۴۰ درصد حجم عضلات در بین سنین ۴۰ تا ۸۰ سالگی از بین می‌رود. این روند با متابولیسم کمتر در ارتباط است چرا که عضلات نسبت به چربی کالری بیشتری می‌سوزانند. او ورزش‌های استقامتی یا قدرتی را توصیه می‌کند تا عضلات به عنوان جایگزین تحلیل مفاصل عمل کنند.
چندین مورد از این مشکلات با راه‌حال یکسانی می‌تواند حل شود. وینر گفت:
برای ورزش کردن یک همراه داشته باشید. ایده‌آل آن است که حدودا همسن نیز باشید.
احتمالا این کار باعث خواهد شد شما مسئولیت بیشتری در قبال رها نکردن ورزش روزمره جدیدتان داشته باشید و همچنین ممکن است از افسردگی و به دنبال آن عادت‌های غذایی ضعیف نیز جلوگیری شود. به گفته وینر دیدن این که تنها شما نیستند که در این برهه جدید از زندگی نیز برای چنین مشکلاتی تلاش می‌کند مفید است. این می‌تواند منجر به تغییر انتظاراتتان شود و همچنین کاهش نگرانی در رابطه با کاهش وزن و افزایش قبول کردن بدن خود را به دنبال داشته باشد. او گفت:
اگر این چیزی نیست که منجر به مشکلات سلامت شود ممکن است افزایش چند پوند وزن مشکلی نداشته باشد. این بخشی از چیزی از است که در چرخه زندگی رخ می‌دهد.
94/10/7 16:20
به تماشا سوگند ... , Be_tamasha_sogand
آدم وقتی جوان است به پیری جور دیگری فکر می‌کند. فکر می‌کند پیری یک حالت عجیب و غریبی است که به اندازه صدها کیلومتر و صدها سال از آدم دور است. اما وقتی به آن می‌رسد می‌بیند هنوز همان دخترک پانزده ساله است که موهایش سفید شده، دور چشم‌هایش چین افتاده، پاهایش ضعف می‌رود و دیگر نمی‌تواند پله‌ها را سه تا یکی کند. و از همه بدتر بار خاطره‌هاست که روی دوش آدم سنگینی می‌کند.
94/03/15 22:22
حلقه معرفت , hmaarefat
پیامبر صلى لله علیه و آله :

اِذا بَلَغَ الرَّجُلُ اَربَعینَ سَنَةً وَ لَم یَغلِب خَیرُهُ شَرَّهُ قَبَّلَ الشَّیطانُ بَینَ عَینَیهِ وَ قالَ: هذا وَجهٌ لا یُفلِحُ؛
هرگاه انسان چهل ساله شود و خوبیش بیشتر از بدیش نشود، شیطان بر پیشانى او بوسه مى زند و مى گوید: این چهره اى است كه روى رستگارى را نمى بیند.

مشكاة الأنوار ص 169
361
34
176
93/06/24 14:25
طرفداران شهاب حسینی , fansshahabhosseini123
همه ی جوان ها بالاخره یک روز عاشق می شوند ولی همه ی زندگی به همان عشق اول ختم نمی شود .

معمولا آدم با عشق اولش ازدواج نمی کند ، حتی گاهی با او حرف هم نمی زند ، اما احساس قشنگی است که همیشه خاطرات آدم را شیرین می کند!

چهل سالگی-علیرضا رئیسیان
42
4
14
93/06/21 14:43
طرفداران شهاب حسینی , fansshahabhosseini123
استاد(عزت الله انتظامی): این سه کلمه ای که بهت میگم یادت نره؛ عشق ... عشق، ایمان، مرگ

شاگرد(محمدرضا فروتن): همون سه کلمه ای که هر آدمی باید تنهای تنها تجربه کنه.

استاد: تنها عاشق میشی ،‌ تنها ایمان میاری و تنها میمیری ... من نمی تونم بتو ایمان قرض بدم ..

استاد عزت الله انتظامی ( چهل سالگی )
41
1
19