نتایج جستجو : پلنگ ایرانی - 21 مطلب

95/09/8 20:06
منتخب وب , montakhabweb.ir
پلنگ ها گاهی در نبرد بر سر قلمرو رقیب جوان یا ضعیفتر را کشته و در برخی موارد او را می خورند. با این حال، مشاهده پلنگی که دست به همجنس خواری می زند، نادر است.
.
.
.
"برای مشاهده ادامه مطلب لینک زیر را کلیک کنید" ▼▼
99
95/05/27 11:34
معصومه ابتکار , m.ebtekar
پلنگ ایرانی بیمه شده تا دامداران و عشایر عزیز بدانند اگر این حیوان خسارتی به دام آنها وارد کرد، خسارت جبران می شود.
پلنگ ایرانی درمعرض تهدید است و باید حمایت شود.
استان ها از تاریخ صدور بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی توسط سازمان حفاظت محیط زیست و بیمه ما، یعنی بیست و شش اسفند نود و چهار، موارد خسارات خود را متناسب با شیوه نامه مربوطه به اداره کل حفاظت و مدیریت صید و شکار ارسال کرده و پس از تایید، مدارک در اختیار بیمه قرار می گیرد. اولین گروه مربوط به موارد خسارات دام اهلی شامل گوسفند و بز در استان بوشهر، شتر در سیستان و بلوچستان، همچنین استان های گلستان و کهگیلویه و بویراحمد 13 مرداد ماه در استان بوشهر به خسارت دیدگان پرداخت شد.
43
1
19
94/09/17 07:36
بروز نیوز , beroznews
به گزارش سایت خبری تفریحی به روز نیوز روز گذشته باز هم خبر سلاخی یکی دیگر از گونه های کمیاب در کشور به گوش رسید.عکس هایی از یک پلنگ ایرانی در مینو دشت منتشر شده که به صورت بی رحمانه و ناشیانه ای این موجود کمیاب را سلاخی کرده اند.چند روز پیش هم فیلمی در فضای مجازی از شکار یک پلنگ به دست چند جوان محلی منتشر شد که تا کنون هیچ واکنشی از سوی مسئولان به این موضوه نشان داده نشده است.
94/03/20 10:01
باشگاه خبرنگاران , yjc
این روزها که هفته محیط زیست است، روزهای عجیبی شد، از یک طرف آتش سوزی ایلام از یک طرف سقوط خانم ابتکار در درون دریاچه خوزستان، از یک طرف دیگر، هم مرگ یازدهمین پلنگ ایرانی...
94/03/6 09:07
باشگاه خبرنگاران , yjc
به دنبال دریافت گزارشی از یک دامدار در شهرستان اسفراین در استان خراسان شمالی مبنی بر مشاهده لاشه یک پلنگ در منطقه کمرسیره، محیط بانان جهت بررسی موضوع عازم محل محدوده مذکور شدند.
94/02/13 17:31
میهن‌بلاگ , mihanblog
شش "پلنگ ایرانی" در چهل و چهار روز گذشته کشته شده‌اند.
#میهن‌بلاگ
#persiancheetah
#پلنگ‌ایرانی

63
23
60
94/02/6 00:19
لوتی , looti1411
بر اساس گزارشات موثق دریافتی از همیاران محیط زیست، روز سیزدهم فروردین ماه سال جاری یک پلنگ ایرانی در نزدیکی روستای چهچهه واقع در منطقه حفاظت شده جنگل خواجه در شهرستان سرخس خراسان رضوی از بین رفته است.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، لاشه این پلنگ در حاشیه جاده منتهی به روستا توسط مردم مشاهده شده و موضوع به اداره محیط زیست شهرستان گزارش می شود.

با اطلاع موضوع به اداره محیط زیست، بلافاصله نیروهای اجرایی و کارشناسان در محل حاضر شده و لاشه پلنگ به اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی منتقل می شود.

علت مرگ این پلنگ اعلام نشده است اما با توجه به اینکه لاشه در نزدیکی روستا و در حاشیه جاده منتهی به روستا کشف شده است، عده ای از مردم محلی شلیک با اسلحه شکاری به پلنگ و عده ای استفاده از طعمه مسموم را دلیل مرگ این پلنگ عنوان کرده اند.

با وجود گذشت حدود ۲۰ رو از این حادثه، هیچگونه اطلاع رسانی در این زمینه از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی صورت نگرفته است!

بطور حتم جلوگیری از انتشار اینگونه اخبار توسط ادارات کل، نه تنها کمکی به حفاظت از گونه های جانوری ارزشمند نخواهد کرد، محدود شدن دسترسی به اطلاعات و عدم انجام تحقیقات درخصوص دلایل مرگ و دستیابی به سایر اطلاعات مورد نیاز، تصمیم گیری صحیح و منطبق با شرایط موجود به منظور حفاظت از باقیمانده جمعیت گونه های نادر را غیر ممکن ساخته و گونه های ارزشمندی همچون پلنگ ایرانی را با سرعت بیشتری به نابودی نزدیک می کند.

اطلاع رسانی شفاف و به موقع در اینگونه موارد موجب می شود تا صاحبنظران، مدیران دستگاه های مختلف، قانونگذاران، مردم عادی و جوامع محلی با درک بهتری نسبت به شرایط و آگاهی از حساسیت های موجود، در حفاظت از گونه های در خطر انقراض، زیستگاه ها، طعمه ها و غیره تلاش نموده و با سازمان محیط زیست همکاری کنند.

پس از کشتار بیرحمانه یک پلنگ در بردسیر کرمان، مرگ پلنگی دیگر در کازرون بر اثر برخورد با خوروهای عبوری، مرگ یک پلنگ در ارتفاعات پشتکوه فارس بوسیله طعمه مسموم و کشتار یک پلنگ در شهرستان ایوان در استان ایلام و مرگ پلنگی دیگر در تربت جام، این ششمین پلنگی است که طی کمتر از ۳۰ روز و از ابتدای سال جاری در نقاط متخلف کشور از بین می رود.
11
3
12
94/01/20 19:26
لوتی , looti1411
یکی از چند صد قلاده باقیمانده این گونه نادر کشورمان که معلوم نیست با این روند کشتار، تا چند سال دیگر نسلشان باقی خواهد ماند!
به گزارش «تابناک»، پلنگ کشی در سال جدید که در دو هفته نخست فروردین، سه مورد گزارش شده و مرگز یک پلنگ در هر پنج روز را نشان می‌داد، با همان روند تداوم یافته و به مرگ چهارمین پلنگ رسید؛ مرگی که این بار از دفعه های قبلی تلخ تر است!

« برای خواندن ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه کنید»
8
3
7
94/01/19 12:28
لوتی , looti1411
17
13
12
94/01/18 20:51
ایران سبز , www.IGparty.ir
در حالی خبر از کشف لاشه یک قلاده پلنگ ایرانی در منطقه پشت کوه جلیل شهرستان بویر احمد خبر می رسد که ظرف دو هفته پیش این سومین مورد گزارش شده از مرگ پلنگ ایرانی در کشور است.
ادامه در لینک زیر:
9
2
6
94/01/8 19:06
ایران سبز , www.IGparty.ir
پس از طی چهار دهه اخیرا گزارشاتی از حضور و مشاهده مجدد پلنگ در این منطقه به گوش می رسید که متاسفانه این گونه ارزشمند توسط افراد ناآگاه و بی فرهنگ کشته شد.
ادامه در لینک زیر:
15
3
13
93/11/3 20:29
ایران سبز , www.IGparty.ir
برای نخستین بار پلنگ ایرانی در «منطقه حفاظت شده هزارمسجد» این شهرستان واقع در شمال شرق خراسان رضوی مشاهده و تصویربرداری شد.
ادامه در لینک زیر:
93/10/30 13:47
ایران سبز , www.IGparty.ir
یک شکارچی اسپانیایی با پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان براحتی وارد منطقه حفاظت شده «بمو» می‌شود، پلنگ در معرض انقراض ایران را شکار می‌کند و عکس خود و لاشه پلنگ را روی سایت‌های اینترنتی می‌گذارد تا «سید احمد نبوی» مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست، آژیر قرمز را به صدا در آورد و از مرگ حیات وحشی سخن به میان بیاورد که به اعتقاد او آخرین نفس‌های خود را می‌کشد.
ادامه در لینک زیر:
93/10/6 17:32
ایران سبز , www.IGparty.ir
روز چهارشنبه ۹۳/۱۰/۳ گروهی از کوهنواردان در مناطق جنگلی شهرستان بندرگز لاشه یک پلنگ را مشاهده نموده و موضوع را به اداره محیط زیست گزارش می دهند.
احمد دباغیان اظهار داشت: در جریان بررسی کارشناسان مشخص گردید این پلنگ حدودا ۱۸ ماهه بوده و چند روز پیش از مشاهده با ضربات متعدد جسم برنده و سنگین (تبر) از پای درآمده است.
علت این کشتار هرچه باشد، توجه جدی و اقدامی عاجل از سوی مسئولین و متولیان مقوله حیات وحش ایران جهت جلوگیری از اتفاقات ناگوار و دلخراش بعدی برای گونه های ارزشمند حیات وحش و محیط زیست، را می‌طلبد. ادامه این وضع برای طبیعت این دیار قاجعه بار خواهد بود!
ادامه در لینک زیر:
93/08/28 15:04
    , mogtaba_rafat
پلنگ مجروح خرم آباد که مورد اصابت گلوله شکارچیان غیر مجاز قرار گرفته بود، پس از انتقال به تهران توسط سازمان محیط زیست،تحت عمل جراحی در ناحیه ستون فقرات قرار گرفت.
کامنت بنویسید...
 , picopof2
چهارشنبه 28 آبان ، 22:26
اخی نازی
ادامه
      , ehsan075
چهارشنبه 28 آبان ، 15:28
biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig
like
ادامه
93/07/15 09:41
ایران سبز , www.IGparty.ir
در باغ وحش تهران دو پلنگ ایرانی زندگی می کنند به نامهای «ریکا» پلنگ ایرانی نر پانزده ساله و «کیجا» پلنگ ایرانی ماده و جوان، چند هفته ای است که با اقدامات انجام شده ریکا و کیجا بدون مشکل در کنار یکدیگر در یک جایگاه زندگی می کنند و امیدها را برای تولید مثل این گونه ی با ارزش و در خطر انقراض در باغ وحش تهران افزایش داده اند.
ادامه مطلب درلینک زیر:
18
1
8
93/07/14 10:58
ایران سبز , www.IGparty.ir
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک قلاده پلنگ ایرانی که چند راس دام را دریده بود با تلاش به هنگام محیط بانان از دست روستاییان زرآباد واقع در جنوب استان که قصد کشتنش را داشتند نجات یافت و به آغوش طبیعت بازگردانده شد.
ادامه مطلب در لینک زیر:
17
2
10
93/07/10 21:57
ایران سبز , www.IGparty.ir
10 گونه ای که در معرض انقراض قطعی قرار دارند.
تصاویر بیشتر در لینک زیر:
8
1
7