نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : پستان - 10 مطلب

96/07/2 12:13
اینفوسلامت , infoSalamatCloob
خطرات عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه و سفت کردن سینه یکی از محبوب ترین و شایع ترین عمل های زیبایی در بین بانوان است. بسیاری از بانوان تصور می کنند که سینه هایشان بسیار کوچک است و شکل و انداره آن برایشان خوشایند نیست.

با خطرات پروتز سینه، یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی امروزی آشنا شوید
99
96/03/30 08:44
فروشگاه اینترنتی خریدناب , narges_xx
تصویربرداری از پستان به وسیله اشعه ایکس ماموگرافی نامیده می شود. ماموگرافی برای تعیین و تشخیص بیماری های پستان استفاده می شود. با استفاده از این روش می توان سرطان پستان را قبل از اینکه به صورت توده قابل لمس درآمده باشد کشف کرد. ماموگرافی دقیق ترین راه تشخیص سرطان پستان در مراحل اولیه و پیش سرطان است. سلامت دات لایف در این مقاله در مورد ماموگرافی توضیحاتی مفید و کاربردی ارائه کرده است.

ماموگرافی در چه کسانی انجام می شود ؟

ماموگرافی در دو گروه انجام می شود :

بیمارانی که دارای علائم هر یک از بیماری های پستان هستند.
زنان سالم


بهترین زمان انجام ماموگرافی ؟

اولین ماموگرافی در زنان بدون علامت ، باید در سن ۴۰ سالگی و سپس هر ۱ تا ۲ سال یک بار تا ۴۹ سالگی و از ۵۰ سالگی به بالا هر سال یک بار انجام شود.
اما در زنان علامت دار و در معرض عوامل خطرزا ، زمان انجام اولین ماموگرافی و فواصل آن با نظر پزشک متخصص تعیین می شود.


نحوه انجام ماموگرافی ؟
ادامه مطلب در لینک زیر :
https://salamat.life/اخبار/یو-پی-اس-خبری/ماموگرافی-چیست-و-در-مورد-آن-چه-می-دانید
95/09/6 17:34
 سولماز    , solmaz.31
کامنت بنویسید...
  , hotkiss3092
جمعه 19 آذر ، 07:22
چه نازه .................. جونم
ادامه
هیچکس  , hadisajedi
چهارشنبه 17 آذر ، 20:12
وای
ادامه
95/04/24 20:44
نرگس  , narges.so
95/03/10 15:27
ماما سایت , mamasite.ir
درد پستان ها نشانه ی چیست؟

70 در صد خانم ها در طول زندگی خود درد پستان را تجربه می کنند .
درد پستان ها یا "ماستالژیا " مشکل شایعی بین خانم هاست. به طوری که از هر 10 خانم 7 نفر در طول زندگی آن را تجربه می کنند. در واقع در حدود 10 درصد از زنان درد متوسط تا شدید سینه را در حدود 5 روز از ماه تجربه می کنند و در برخی موارد در سرتاسر دوران قاعدگی درد شدیدی وجود دارد.
«درد» زنگ خطر بسیاری از بیماریها است و معمولاً به عنوان واکنش بدن نسبت به هر گونه بیماری در نظر گرفته می شود. در برخی موارد «درد» خود به عنوان یک بیماری باعث مراجعه بیمار به پزشک می شود. اما واقعیت این است که درد در بسیاری از موارد تنها یک نشانه از وجود اختلال در عملکرد اعضاء یا سلولهای بدن میباشد .

ادامه مطلب را در لینک زیر دنبال کنید:
1
1
93/10/6 20:11
جوان ایرانی , irjavan.com
انسان ها تنها گونه ای از پستانداران هستند که علاقه ای جنسی به پستان های زنانه دارند.

اکنون دو محقق تلاش کرده اند که زمینه های فرگشتی این علاقه قدیمی را رمز گشایی کنند.

برای خواندن ادامه ی این مطلب علمی به لینک مراجعه بفرمایید
19
8
21
93/09/19 09:01
دکتر شیرین نیک پور  , sanpsanp


متفاوت بودن سایز دو سینه با هم مسئله‌ای کاملاً طبیعی است، مخصوصاً وقتی در حال رشد در دوران بلوغ هستند. هر فردی متفاوت است، و سینه‌های هیچ دو زنی را نمی‌توانید پیدا کنید که دقیقاً یک شکل باشند. درواقع، عدم تقارن—که یک عضو بدن مثل پا یا دست، سایز یا شکلی متفاوت از جفت خود دارد—مسئله‌ای کاملاً متداول در انسان‌هاست.

وقتی دخترها وارد دوران بلوغ می‌شوند، معمولاً بین 8 تا 13 سالگی، سینه‌هایشان با کمی ورم کردن در زیر نوک سینه‌ها، شروع به رشد می‌کنند. ممکن است متوجه شوید که یکی از سینه‌هایتان زودتر از آن دیگری شروع به رشد کرده و رشد سریعتری هم دارد. خیلی وقت‌ها این تفاوت‌ها در سایز سینه وفتی دختر بزرگتر هم می‌شود، حتی تا 20 سالگی، هم باقی می‌ماند. اما کاملاً طبیعی است که سینه‌های زنان حتی تا زمانیکه رشد کامل هم پیدا کردند، باز سایز متفاوتی داشته باشند.

خیلی از دخترهایی که سینه‌هایشان سایز متفاوتی دارد نگران هستند که مشکلی داشته باشند اما احتمال وجود مشکل برای نوجوانان خیلی کم است. اگر واقعاً نگران این مسئله هستید، با پزشک خود در این رابطه صحبت کنید. او می‌تواند به شما اطمینان دهد که وضعیت‌ سینه‌هایتان کاملاً طبیعی است.

دخترهایی که می‌فهمند سایز سینه‌هایشان با هم فرق دارد یعنی حواسشان به سینه‌هایشان هست و این خیلی خوب است. این باعث می‌شود سالم بمانید. اینکه بدانید حالت و ظاهر طبیعی سینه‌هایتان باید چطور باشد کمکتان می‌کند هرگونه تغییر که می‌تواند غیرطبیعی باشد را تشخیص دهید. دکترتان می‌تواند به شما آموزش دهد که چطور خودتان سینه‌هایتان را معاینه کنید تا بتوانید تغییرات آن را تشخیص دهید.

خیلی از دخترها هم به دلایل ظاهر و زیبایی نگران متفاوت بودن سایز سینه‌هایشان هستند. خیلی از این دخترها قبول دارند که وضعیت سینه‌هایشان طبیعی است اما نگران زیبایی ظاهر خود هستند. مسئله این است که احتمال اینکه دیگران متوجه این تفاوت سایز شوند بسیار کم است.

واقعیت این است که ورزش، مکمل‌های غذایی یا رژیم‌های غذایی هیچکدام نمی‌تواند در سایز یا شکل سینه دخترها تغییر ایجاد کند. این کار تنها از دست جراحی پلاستیک برمی‌آید. و بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که دخترها تا زمان رشد کامل سینه‌هایشان برای جراحی پلاستیک صبر کنند. بعضی از دخترها از سینه‌بندهای مخصوص لایه‌دار استفاده می‌کنند که سایز سینه‌هایشان را برابرتر نشان دهد. حرف زدن در این مورد با مادر، خواهر بزرگتر یا عمه و خاله می‌تواند کمکتان کند زیرا ممکن است بفهمید که آنها هم وضعیتی مشابه شما داشته‌اند.

هر فرد رشد متفاوتی دارد و کاملاً طبیعی است که دو طرف بدن ما کمی با هم فرق داشته باشد. ما آدم‌ها آنقدرها هم که در نگاه اول دیده می‌شویم، متناسب و متقارن نیستیم!

گاهی بیماران به پزشک خود مراجعه میکنند و از عدم تقارن یا بزرگتر بودن یکی از پستانها شاکی هستند و می‌خواهند بدانند که آیا این یک نشانه خطرناک است ؟
امروزه با استفاده از تکنیک سی تی اسکن سه بعدی به افراد نشان داده می‌شود که سینه ها تقریبا متقارن هستند و در واقع مشکلی وجود ندارد.اما بسیاری از خانمها ممکن است که این تفاوت سایز را از زمانی که در سنین نوجوانی بوده اند به خاطر بیاورند واین یک امر غیر طبیعی نیست، گاهی قسمتهای دیگر بدن نیز شاید با هم تفاوت اندازه داشته باشند، مثل دستها، پاها، گوشها و چشمهاو.....حتی ممکن است به اندازه یک سایز کامل، هردو پستان با هم اختلاف سایز داشته باشند که باز هم یک امر طبیعی است ، اما این تفاوت اندازه وقتی باید مورد توجه خاص قرار گیرد که:

این تغییر سایز به تازه گی ایجاد شده باشد که به طور قطع باید به پزشک مراجعه نمود. این می‌تواند یک اخطار جدی برای یک خانم باشد که باید معاینات کامل و بررسی‌های پاراکلینیکی انجام شود.
علل مختلفی وجود دارد که سبب این عدم تقارن ناگهانی می‌شود که عبارتند از:

* التهاب پستان(ماستیت)

* آبسه پستان

* انسداد مجاری شیری

* سرطان پستان

در آخر به شما توصیه می‌گردد هر گونه تغییر ناگهانی در اندازه، یا ایجاد توده، تغییر رنگ یا ایجاد زخم یا پوسته‌های خارش‌دار یا بدون خارش درپستانها و یا ترشح از نوک سینه‌ها حتماً برای بررسی به موقع و لازم به پزشک مراجعه نمایید.
کامنت بنویسید...
محسن اردبیلی , mo30bala1363
دوشنبه 16 شهریور ، 08:33
جالبه مطالبو كپی پست میكنید میزارید، هر كی هم سوال میپرسه جوابی براش ندارید، حداقل گوگل سرچ كنید و جواب بدید
ادامه
ماهینا ماهینی , mahina2
شنبه 8 فروردین ، 13:50
ادامه