نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : ویروس کرونا - 229 مطلب

99/01/21 12:50
کلوب دات کام , recreation
با توجه به وضعیت ایجاد شده به دلیل ویروس کرونا و متاثر شدن اقتصاد جهانی به میزان قابل توجه، بررسی‌ها نشان می‌دهد که نشانه‌های رکود عمیق در اقتصاد جهانی آغاز شده است.
شواهد در حال افزایش است که نشانه ها در ماه مارس، شروع رکود اقتصادی جهانی عمیقی را نشان می دهد.
گفتنی است که وسعت سقوط، در کاهش داده های اقتصادی سراسر جهان آغاز به پیدایش کرده است.
سقوط چشمگیر تجارت، کاهش مصرف و افزایش بیکاری، تا کنون از عواقب ناچیز ضربه به برخی صنایع بوده است.
99
8
1
1
99/01/21 12:46
کلوب دات کام , recreation
یکی از متخصصان بیماری های عفونی هشدار داد که احتمال دارد ویروس کرونا حداقل تا دو سال وجود داشته باشد و ریشه کن کردن آن غیر واقعی به نظر می رسد.

به گفته استاد دانشکده پزشکی دانشگاه ملی استرالیا، واکسن بیماری کووید-۱۹، حداقل ۱۸ تا ۲۴ ماه دیگر به تولید انبوه نمی رسد و کشورها باید آزمایش هایی مکرر و بیشتری انجام دهند.

وی در ادامه گفت که مردم حداقل تا شش ماه آتی احتمالا قادر به سفر خارج از کشور نخواهند بود زیرا تلاش برای مهار ویروس توسط دولت ها ادامه دارد.
99/01/21 12:35
کلوب دات کام , recreation
قطر این ویروس حدود 100 نانو متر است. برای اینکه بتوانیم تصوری از کوچکی آن داشته باشیم همین کافی است که بدانیم اگر یک تجمع فشرده از این ویروس را در میلیمتر مکعب (یک هزارم cc) داشته باشیم، تعداد ویروسهای داخل این حجم بیش از 100 برابر جمعیت انسانهای کره زمین است.
99/01/20 20:00
دکتر کامپیوتر , SimpleComputerProblems

پاسخ این است؛ بله احتمالا بتوانید حداقل برای یک دوره زمانی، نسبت به کرونا ویروس، ایمنی کسب کنید.این موضوع، دریچه های جدیدی برای تست و درمان، به روی ما می گشاید.

از آنجا که شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به بیش از 500000 نفر رسیده است و بیش از یک میلیارد نفر، در خانه حبس شده اند، محققان با یکی از پرسش های بسیار مهم در مورد این همه گیری دست و پنجه نرم می کنند: آیا افرادی که از پس از ابتلا به کرونا ویروس بهبود می یابند، نسبت به این ویروس مصون می شوند؟

پاسخ به این سوال یک پاسخ مثبت و مشروط است. این موضوع به چندین دلیل، مهم است.

افرادی که مصونیت آنها به اثبات رسیده است از خانه هایشان خارج شده و توانستند تا زمانی که واکسن تولید شود، به تقویت نیروی کار کمک کنند. مخصوصاً پرستاران و پزشکان کارکنان بهداشت، که نسبت به این ویروس ایمنی کسب کرده اند، می توانند به مراقبت از بیماران ادامه دهند.

افزایش این ایمنی و مصونیت در جامعه همچنین راهی برای به پایان رسیدن این اپیدمی است: بدین صورت که هرچه افرادی که در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند، کمتر شود، کروناویروس، محل قرار گرفتن خود را از دست خواهد داد و حتی آسیب پذیرترین شهروندان نیز از تهدید در امان خواهند بود.

ایمنی ممکن است درمانی زودهنگام برای ما به ارمغان آورد. آنتی بادی هایی که از بدن افراد بهبودیافته جمع آوری شده، ممکن است برای کمک به افرادی که با بیماری ناشی از ویروس Covid-19 دست به گریبان هستند استفاده شود.

روز سه شنبه، اداره کل غذا و دارو، با استفاده پلاسمای بیماران بهبودیافته برای درمان موارد شدید بیماری موافقت کرد. روز قبل نیز، فرماندار اندرو ام کومو، اعلام کرد که نیویورک اولین ایالتی خواهد بود که تست پلاسمای بیماران بهبودیافته از ویروس Covid-19 را بر روی افرادی که شدیدا بیمار هستند آغاز می کند. این یک آزمایش برای افرادی است که در شرایط وخیم قرار دارند؛ ولی دپارتمان سلامتی نیویورک با همکاری برخی از بهترین موسسات مراقبت و سلامتی نیویورک روی این مسأاله کار می کند"

اولین خط دفاعی بدن در برابر یک ویروس عفونت زا، یک آنتی بادی به نام ایمونوگلوبولین M است که کارش این است که در بدن به صورت هشیار و گوش به زنگ باقی بماند. و حضور متجاوزانی چون ویروس ها و باکتری ها را به سیستم ایمنی هشدار دهد.

طی روزهای قبل از ابتلا، سیستم ایمنی این آنتی بادی را به یک نوع دوم، بهسازی می کند که ایمونوگلوبولین G نام دارد و به طور عالی برای شناسایی و خنثی کردن یک ویروس خاص طراحی شده است.

این بهسازی، ممکن است تا یک هفته طول بکشد. هم نحوه عمل و هم قدرت آنتی بادی های نهایی می تواند متفاوت باشد. برخی از افراد انتی بادی های قدرتمندی را برای سرکوب یک عفونت می سازند ولی برخی دیگر، پاسخ ملایم تری ایجاد می کنند.

آنتی بادی ها در پاسخ به آلودگی به برخی از ویروس ها مثل پولیو ویروس ( ویروس فلج اطفال) و یا ویروس سرخک تولید می شود و مصونیت دائمی در طول زندگی به افراد می بخشد. ولی آنتی بادی هایی که در برابر کروناویروس تولید می شوند که باعث همان سرماخوردگی معمول می شوند، به مدت 1 تا 3 سال باقی می مانند که احتمالا در برابر نوع جدید ویروس نیز کارآمد باشند.

یک مطالعه بر روی نوعی میمون (بوزینه دم کوتاه) که با گونه جدید کروناویروس آلوده شده اند، نشان داد که پس از ابتلا، این میمون ها آنتی بادی های خنثی کننده ای را تولید کردند و در برابر عفونت و آلودگی بیشتر، مقاومت کردند. ولی هنوز مشخص نیست میمون ها یا انسان هایی که به این ویروس آلوده شده اند، چه مدت مصون باقی خواهند ماند.

یکی از محققان دانشگاه تگزاس می گوید: بیشتر افرادی که در طول اپیدمی سارس ( ویروسی که خویشاوند نزدیک ویروس کروناویروس جدید است و SARS-CoV-2 نام داشت) مبتلا شدند، مصونیت بلندمدت در حدود 10 سال داشتند.

وی افزود افرادی که از MERS (نوع دیگر کروناویروس) بهبود یافتند، ایمنی کوتاه مدت تری را نشان دادند. افرادی که با کروناویروس جدید مبتلا شده اند ممکن است مصونیتی کسب کنند که حداقل یک یا دو سال باقی بماند. و بیش از این چیزی نمی توان پیش بینی نمود.

طبق گفته های یک میکروبیولوژیست نیویورک، حتی اگر محافظت ناشی از آنتی بادی ها کوتاه مدت باشد و مردم مجددا مبتلا شوند، طول دوره بیماری ثانویه با کروناویروس احتمالا ملایم تر از بار اول خواهد بود. وی افزود: حتی پس از توقف تولید آنتی بادی ها در بدن، یک زیرمجموعه از سلول های خاطره می توانند پاسخ ایمنی را مجددا فعال نمایند. شما احتمالاً قبل از اینکه حتی مجددا علایم بیماری را نشان دهید پاسخ ایمنی خوبی داشته باشید ویا ممکن است دوره بیماری واقعا آهسته باشد.

یک سوال حیاتی این است که تا زمانی که واکسن تولید شود، کودکان و بزرگسالانی که فقط نشانه های خفیف بیماری را دارند، همچنان یک پاسخ قوی برای ایمن ماندن در برابر ویروس تولید خواهند کرد؟

یک ویروس شناس و تیم تحقیقاتی او پاسخ آنتی بادی را در 15 فرد مبتلا و کارکنان بهداشت و سلامت، مورد آزمایش قرار داده اند. این محققان همچنین از نمونه خون های ذخیره شده از حدود 100 نفر که به یکی از 4 کروناویروس عامل سرماخوردگی شایع، آلوده بودند استفاده کردند.

اگر این نمونه ها پاسخ ایمنی نسبت به کروناویروس جدید نیز نشان دهند، ای موضوع توضیح خواهد داد که چرا برخی از افراد مثلا کودکان فقط نشانه های خفیف دارند.آنها ممکن است آنتی بادی هایی داشته باشند که مرتبط با کروناویروس است که حداقل در برابر نوع جدید این ویروس موثر است.

سریعترین راه برای تشخیص ایمنی، یک آزمایش خون است که به دنبال آنتی بادی های محافظت کننده در خون افرادی است که بهبود یافته اند. تست آنتی بادی در سنگاپور، چین و چند کشور دیگر انجام شده است. ولی فقط در کشورهای غربی به فروشگاه ها عرضه خواهد شد.

هفته گذشته، دکتر کرامر و همکارانش، یک تست آنتی بادی ایجاد کردند که توانست طی چند روز به تولید صنعتی برسد. این تیم، این تست را روی پلاسمای خون سه بیمار مبتلا به Covid-19 اثبات کردند. این محققان به دنبال یک تایید سریع از سازمان جهانی غذا و داروهستند.

بسیاری از آزمایشگاه های دیگر روی فهرستی از آزمایشات گیج کننده کار می کنند، اگرچه آنها نیز اغلب بر اساس داده های اندکی است که هنوز توسط محققان دیگر بازبینی نشده است.

دکتر کرامر افزود: مهم نیست که چه کسی این تست ها را می سازد، تا زمانی که این تست ها قابل اطمینان باشند ابزاری بسیار عالی هستند. چون این ویروس یک کروناویروس جدید است، این تست باید اساساً یک پاسخ مثبت یا منفی همانند تست HIV ارائه دهد که بفهمید چه کسی در معرض این ویروس بوده و چه کسی نبوده.

چهارشنبه، اخبار رسمی بهداشت عمومی انگلستان حاکی از آن بود که آنها میلیون ها عدد از این تست های آنتی بادی را که به تازگی ساخته شده است خریداری کرده اند و از آن برای ارزیابی بیماران در خانه ها استفاده می کنند. شهروندانی که دریافتند در معرض این ویروس بوده اند و اکنون نسبت به کروناویروس مصون هستند ممکن است قادر به بازگشت به زندگی نرمال خود باشند.

این تست ها به ویژه برای کارکنان اماکن بهداشتی مفید خواهد بود. کسانی که می دانند حداقل مقداری مصونیت دارند می توانند در خط مقدم مراقبت های فوری پزشکی قرار گیرند و از همکارانی که در معرض این ویروس نبوده اند نگهداری و محافظت کنند.

یک ویروس شناس دانشگاه کلمبیا می گوید: اگر این روند ادامه یابد در طول 18 ماه که مردم در حال انجام آن هستند، در اختیار داشتن کارکنانی که نسبت به ویروس مصون هستند، بسیار بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود.

اما چنین تست هایی ممکن است برای تشخیص عفونت کروناویروس هنگامی که فعال می شود چندان کارامد نباشد. به خاطر مدت زمانی که طول می کشد تا بدن شروع به ساختن آنتی بادی کند.

تست دکتر کرامر، آنتی بادی را تا سه روز پس از پیدایش علائم تشخیص می دهد.با این فرض که افراد ممکن است علائم را تا 14 روز پس از ابتلا بروز ندهند، اگرچه این زمان برای مفید بودن تست به عنوان ابزار تشخیصی، دیر است.

هرچند یافتن افرادی با پاسخ آنتی بادی قدرتمند ممکن است کمکی برای یافتن درمان های جدید باشد. اساساً آنتی بادی ها از خون بیماران بهبودیافته استخراج و به بیماران تزریق می شود.

چندین تیم تحقیقاتی هم اکنون در این راه نلاش می کنند و گزارش های اولیه موفقیت آمیز چین را دنبال می کنند. یک کمپانی در بیجینگ، به نام تکنولوژی AnyGo، پنجاه هزار تست برای مراکز کنترل و پیشگیری بیماری در چین و بیمارستان های ووهان، بیجینگ و شانگهای تهیه کرده است.

یک پزشک نظامی چین می گوید تیم او تاکنون بیش از 10 بیمار را درمان کرده است و داده های بسیاری از بیماران درمان شده با پلاسما در استان هوبی در حال برآورد است.
دکتر کرامر اظهار داشت این روش بسیار قدیمی است. این روش برای نجات سربازان آمریکای مبتلا به ویروس خونریزی دهنده هانتا در طول جنگ کره و برای درمان افرادی که در آرژانتین به ویروس خونریزی دهنده جونین مبتلا بودند استفاده شده است.

قبل از اینکه این روش ده طور گسترده استفاده شود محققان باید مسائل ایمنی مثل اطمینان از اینکه پلاسمای اخذ شده از بیماران بهبودیافته باید عاری از سایر ویروس ها و توکسین ها باشد حل کنند.

شرکت های داروسازی مثل Takeda و Regeneron امیدوارند که بتوانند به واسطه ایجاد آنتی بادی هایی علیه کروناویروس در آزمایشگاه، از برخی از پرسش ها شانه خالی کنند.

در نهایت، تنها با استفاده از این تست است که محققان قادر خواهند بود که بگویند چه زمانی تعداد کافی از جمعیت مبتلا و مصون شده اند .
2
1
99/01/19 19:18
نسل جوان , javanclub
99/01/18 13:30
بیمارستان نور , NoorEyeHospital
99/01/18 13:29
بیمارستان نور , NoorEyeHospital
99/01/18 13:28
مانا   , khakestary1361
کوهو میذارم رو دوشم رختو هر جنگو میپوشم
موجو از دریا میگیرم شیره سنگو میدوشم
میارم ماهو تو خونه میگیرم بادو نشونه
همه خاک زمینو میشمرم دونه به دونه
اگه چشمات بگن آره
هیچکدوم کاری نداره....
کامنت بنویسید...
معین شریعتی , hamdam_hamdel62
سه شنبه 19 فروردین ، 13:01
؟!...
ادامه
مرجان محرابی , marjan_63
سه شنبه 19 فروردین ، 12:58
ادامه
معین شریعتی , hamdam_hamdel62
سه شنبه 19 فروردین ، 12:48
الان کم رنگ شده.ببین اینا چند سالشونه.کمش 75 به بالا هست.عشق فقط عشقای قدیم الان خیلی کم رنگ شده و همش شعاره و بوی مادیات بی اعتمادی میده....
ادامه
99/01/18 13:28
بیمارستان نور , NoorEyeHospital
99/01/18 13:27
بیمارستان نور , NoorEyeHospital
بیمارستان چشم پزشکی نور همه امکانات خود را برای ارائه بهترین و باکیفیت ترین درمان های چشم پزشکی به خدمت گرفته است. به شما اطمینان می دهیم تمام فضاهای عمومی و تجهیزات درمانی بیمارستان در جهت مقابله با ویروس کرونا بطور مستمر ضدعفونی می شود. همچنین پرسنل ما اعم از درمانی، اداری و خدماتی ملاحضات بهداشتی را مطابق با پروتکل های سازمان جهانی بهداشت رعایت می کنند. هدف خانواده بزرگ چشم پزشکی نور سلامت بینایی و رضایت شماست.

99/01/17 17:14
نسل جوان , javanclub
یک بیمار مبتلا به کرونا با سن ۱۰۶ سال، پس از بهبودی کامل از بیمارستان فرقانی قم مرخص شد
99/01/17 17:14
نسل جوان , javanclub
یک بیمار مبتلا به کرونا با سن ۱۰۶ سال، پس از بهبودی کامل از بیمارستان فرقانی قم مرخص شد
99/01/17 17:09
نسل جوان , javanclub
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: انجام غربالگری کرونا (تست ابتلا به کرونا) با هدف شناسایی مبتلایان و ناقلان این بیماری در تهران الزامی شد
99/01/17 17:07
نسل جوان , javanclub
۹ قانون برای کسانی که در دوران کرونا مجبورند به سرکار بروند
برای مشاهده کلیپ به لینک زیر مراجعه بفرمایید
99/01/17 10:26
 محمدی , chmd
سالی که گذشت به نظر سال سختی بود، شروع آن همراه بود با سیل ویرانگر، سیلی آمد و مردم بخش وسیعی از کشور تمام هستی خود را از دست دادند، سیلی که نشان داد آنها که دم از مردم می زدند حتی حاضر نشدند مسافرت خود را رها کرده و به داد مردم برسند و تمام زحمات افتاد گردن رهبری که با بسیج نیروهای نظامی و جهادی به کمک مردم مظلوم سیل زده بشتابد.